Artemida - Wojownicy PBF

Pełna wersja: Mioty i adopcje - FAQ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mioty i adopcje - FAQ
1. O co chodzi z miotami i adopcjami? Jak rozpocząć grę na forum?
Grę na forum można rozpocząć na kilka sposobów. Jednym z nich są mioty, które dzielą się na dwa rodzaje:
  • Mioty NPC, pojawiające się regularnie. W takim miocie zależnie od wyglądu rodziców dostępne są konkretne umaszczenia, w których obrębie można stworzyć swoją postać (samodzielnie wybierasz umaszczenie spośród dostępnych, kolor oczu, ewentualny układ białych znaczeń, plamek, i tak dalej). Rodzice takiego miotu nie są odgrywani i mają ustalone charaktery, których nie należy zmieniać. Grę rozpoczyna się w momencie, gdy kocię ma 1 księżyc (lub nieco więcej, jeżeli gracz zapisze się później).
  • Mioty fabularne, których rodzicami są postaci innych graczy. O przyjęciu danego użytkownika do miotu decydują rodzice. Taką postacią gra się od momentu narodzin.
Mioty pojawiają się w dziale → Mioty i Adopcje.
Z kolei w temacie → Adopcje porzuconych kont znajdziesz postaci, które zostały porzucone przez wcześniejszych graczy i można je teraz przejąć. Są one starsze niż postać, którą zaczyna się grę w miocie. Niektóre z nich są już wykreowanymi postaciami, które można tylko nieznacznie zmienić, inne zaś możesz wykreować samemu od podstaw. W temacie z adopcjami znajduje się stosowna legenda, która pozwoli Ci zorientować się, czy dana postać jest dostępna, czy można ją wykreować samemu od zera, oraz czy dana postać urodziła się w miocie fabularnym i potrzebujesz zgody graczy, którzy grają rodzicami danej postaci, by ją adoptować.

Po więcej informacji na temat pierwszych kroków na forum, postaci NPC, miotów, adopcji, Karty Postaci i rozpoczynania gry zapraszamy do tematu → Poradnik dla Początkujących.

2. Kiedy pojawi się kolejny miot? Do jakiego klanu będzie?
Mioty pojawiają się na początku i/lub w połowie miesiąca. Czasami, jeżeli dany miot zejdzie bardzo szybko, w przeciągu kilku dni może pojawić się kolejny. Należy jednak pamiętać, że mioty są pisane na bieżąco; ktoś musi znaleźć czas, by taki miot napisać, więc mogą zdarzyć się opóźnienia i dni, w których rozpoczęcie gry w miocie NPC nie będzie możliwe. Warto wtedy przyjrzeć się adopcjom, sprawdzić, czy komuś nie minął już termin na napisanie Karty Postaci (tydzień od zapisu do miotu) lub nie mija kolejnego dnia, lub po prostu porozmawiać na ten temat z administracją.
Nie jesteśmy w stanie z wyprzedzeniem podawać, do jakich konkretnie klanów trafią kolejne mioty NPC, jakie postaci zostaną rodzicami czy jakie umaszczenia będą dostępne. Czasami plany mogą ulec zmianie nawet w przeciągu kilku dni i nie chcemy w ten sposób rozczarować użytkowników, którzy już po takiej informacji zdążyliby się nastawić na konkretny klan, rodziców czy umaszczenia.

3. Od czego zależy kolejność miotów i ilość dostępnych w nich miejsc?
Klany rotują po kolei i ta kolejność jest mniej więcej stała, chociaż czasami może podlegać modyfikacjom w zależności od sytuacji na forum. Z kolei liczba dostępnych miejsc w klanie zależy z jednej strony od liczebności klanu - mniej liczne klany dostają nieco większe mioty, by nie pogłębiać dysproporcji pomiędzy liczebnością grup na forum - z drugiej zaś w pewnym stopniu od budowy ciała matki: bardzo mała kocica nie urodzi 8 kociąt bez zagrożenia życia (co nie znaczy, że takie mioty się nie zdarzają, wtedy jednak istnieje spora szansa na to, że matka umrze przy porodzie lub krótko po nim).

4. Czy po czasie relacja rodziców NPC i/lub ich stosunek do kociąt może ulec zmianie?
Tak, jest to możliwe. W takiej sytuacji pojawi się stosowne ogłoszenie w odpowiednim temacie [klik], a także administracja wyśle informację na PW do każdego gracza z danego miotu.
Propozycje postaci NPC i miotów
  • NPC mogą być przesłane bez wyglądu i/lub imion, jedynie z pomysłem na charakter. Jeżeli chcesz podesłać postać z propozycją wyglądu, prosimy o załączenie zdjęcia/zdjęć i opisu, lub wysłanie samego zdjęcia (nie może być tylko sam opis wyglądu).
  • Najlepiej by było, gdyby propozycje NPC nie były pojedynczymi postaciami, którym trzeba dopisać kolejną postać do pary, a były przesyłane właśnie dopasowanymi już parami, które później można od razu ze sobą rozmnożyć.
  • Prosimy o niekorzystanie z galerii konkretnych kotów przy wybieraniu avatarów/podsyłaniu propozycji wyglądu, a raczej z pojedynczych zdjęć kotów, które nie mają galerii, z których potem mogłyby korzystać grywalne postaci.
  • Nie każda postać NPC musi mieć niesamowicie oryginalny wygląd, wyróżniający się charakter, traumatyczną historię i tak dalej. W dalszym ciągu postaci te są tłem klanu, a nie jego główną treścią i fabułą, więc nawet lepiej, żeby były to w większości zwykłe postaci.
  • Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany wyglądu, charakteru, klanu, imienia, historii lub wieku proponowanych postaci, a także do połączenia kilku propozycji postaci NPC w jedno (np. wzięcie charakteru z jednej propozycji, a zmianę wyglądu/wzięcie wyglądu z innej).

  • Pomysły na mioty mogą mieć formę luźną, tzn. skrótowe przedstawienie propozycji na historię pary i miotu, lub docelową, tzn. rozpisaną, rozwiniętą i gotową do wrzucenia do tematu miotu. W tym drugim przypadku należy zawrzeć historię pary, w jaki sposób zdecydowała się ona na kocięta, jakimi są rodzicami, jak traktują kocięta, opcjonalnie co się zmieniło w stosunku do poprzedniego miotu pary. Należy pamiętać, by propozycja historii nie była oderwana od charakteru rodziców i ew. historii poprzedniego miotu.
    Możliwe umaszczenia, liczbę dostępnych miejsc w miocie, etc. rozpisze administracja.

Pomysły na postaci oraz mioty NPC są przyjmowane przez administrację cały czas! Można je wysyłać na PW do któregokolwiek z administratorów. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że zastrzegamy sobie prawo do niewykorzystania propozycji postaci NPC lub pomysłu na miot - w całości lub częściowo. Uprzedzamy również, że niektóre pomysły mogą wejść dopiero po jakimś czasie od przesłania (nawet po kilku miesiącach czy dłużej, ponieważ nie każdy klan potrzebuje ciągle nowych NPC).