Ostoja Milczących

Obóz Klanu Pożogi mieści się na niedużej polanie ukrytej między drzewami gęstych i ciemnych, południowych lasów. Rozrzucone po niej głazy układają się w niepokojąco uporządkowany wzór - zupełnie tak, jakby jakaś siła celowo zmieniał ich położenie, komponowała w rzędy równolegle do starych, zarastających już dróżek. Koty Starych Klanów nie są świadome prawdziwej natury tego miejsca, nazywając je "Kamiennymi Pazurami", jednak każdy samotnik, który choć raz był na ludzkim cmentarzu, bez problemu pojmie, z czym ma do czynienia. Centrum obozu stanowi niewielki placyk wyłożony płaskimi, pozbawionymi steli nagrobkami - właśnie tam zbiera się Pożoga, gdy zwoływane jest zgromadzenie.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Stary Kurhan

Na swe leże Rojst obrał kryptę skrytą wewnątrz niewielkiego kurhanu. Bez wątpienia jest ona najstarszym elementem cmentarza. Możliwe, że grobowiec starszy jest nawet od ruin pobliskiej kaplicy. Budynek, który niegdyś nad nią zbudowano, rozsypał się już dawno, skruszony zębami czasu - to właśnie z jedynego muru, który jeszcze opiera się erozji, zwoływane są zgromadzenia.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Wężowy Grobowiec

Lecznica znajduje się w grobowcu z nadziemną kapliczką i piwnicą, w której pochowani byli zmarli. Jej nazwa pochodzi od wyrzeźbionego nad wejściem symbolu wijącego się gada. Wnętrze przybytku zachwycić może swoim wyjątkowym pięknem - przez znajdujące się w okienkach brudne witraże wpada przytłumiony, wielobarwny blask. Gdy wiatr targa koronami górujących nad obozem drzew, dynamicznie zmieniając ilość docierającego do okien światła, wnętrze zdaje się być dnem ciemnego jeziora rozświetlanym przez tańczące po jego tafli błędne ognie. Piwnica, w odróżnieniu od nadziemnej części lecznicy, pozbawiona jest jakiegokolwiek źródła światła. Trumny ustawione są tu na półkach znajdujących się po obydwu stronach pomieszczenia - po trzy przy jednej ścianie. Bezpośrednio pod schodami znajduje się również kilka zachowanych w różnym stopniu urn.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Borsucze Dormitorium

W korzeniach wielkiego pnia ściętego drzewa jeden z leśnych watażków wykopał niegdyś swoje schronienie. Osłabione rozrostem korzeni ściany pobliskich mogił poddały się wpływowi czasu i siły kopiącego, pozwalając na usunięcie kilku cegieł i otwarcie dostępu do dwóch komór grobowych - w jednej z nich mieszczą się legowiska uczniów, w drugiej, położonej znacznie głębiej - kociarnia. Gęsta sieć korytarzy zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i daje możliwość znalezienia cichego kąta tylko dla siebie w razie gdyby atmosfera wspólnej sali była zbyt gwarna.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Głęboki Dół

Druga część zagospodarowanych przez Pożogę pozostałości opuszczonej borsuczej nory. Jeśli w pierwszym rozgałęzieniu korytarza wybierze się lewą jego odnogę, dotrzeć można do drugiej z grobowych komór; do wyrwy w ścianie zaraz pod sufitem pomieszczenia. Stając nad jej skrajem z góry widzi się całą kociarnię - plac zabaw sporządzony z ludzkiego szkieletu i resztek trumien, wnęki w ścianach stanowiące leża piastunów i nieduży labirynt korzeni zarastający jeden z rogów sali. Stromizna i wysokość ścian skutecznie udaremniają młodym wszelkie samowolne próby wydostania się z grobu. Mało które kocię jest w stanie o własnych siłach wygrzebać się na powierzchnię... A nawet jeśli któremuś się uda, nie pozostanie niezauważonym. Bliskość legowiska terminatorów i stała obecność piastunów jest dużym gwarantem bezpieczeństwa.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Kamienna Księga

Duża skała stanowiąca zachodnią granicę obozu. Została wydzielona jako miejsce, w którym odpoczywać mogą koty przyjęte do klanu na zasadzie nowicjatu - głęboka nisza u jej podstawy skutecznie chroni przed deszczem, a w zimie uniemożliwia całkowite zasypanie legowiska (tworzy się wówczas tymczasowa jaskinia ze śnieżno-lodową ścianą). Budową przypomina wielki, kamienny tom, w którym poszczególne warstwy minerałów tworzą jakoby karty papieru. W szczelinach miedzy nimi skryć się mogą mniejsze i zwinniejsze koty. Wygodą nie dorównuje pozostałym schronieniom, nikt jednak nie obiecywał, że okres próbny zagwarantuje dostęp do luksusów podziemia.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Mruczące Komnaty

Dwie, spośród grobowych płyt tworzących plac w centrum obozu, są poważnie uszkodzone i nie odgradzają już dostępu do ziejących pustką mogił. Miast tego przerodziły się w wejścia do obozowych podziemi. Wskakujący w mrok kot znajdzie się w przedsionku największego ze wszystkich obozowych legowisk - siedziby dorosłych, pełnoprawnych członków Pożogi. W ścianach przylegających do siebie grobów wykopano przejścia, tworząc w rezultacie sieć przestronnych, połączonych krótkimi tunelami pokoi. W lecie katakumby oferują ochronę przed gorącem i koją swoim chłodem, zimą natomiast skutecznie utrzymują przyjazną temperaturę.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Ruiny Cmentarnej Kaplicy

Wychodząca z obozu ścieżka prowadzi do obrośniętych roślinnością ruin, na terenie których członkowie Pożogi trenują swoich uczniów. Z budynku niewiele już zostało - dach dawno zawalił się, podobnie jak większość ścian. W najlepszym stanie zachowała się podstawa wieży wraz z głównym wejściem; pozbawiony drzwi kamienny łuk zaprasza śmiałków do niewielkiego, pełnego gruzu, jednak wciąż częściowo zadaszonego przedsionku.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Wątek
Odpowiedzi
Autor
Wyświetlenia
Ostatni post
Nie masz uprawnień do przeglądania wątków w tym dziale.
  Nowe posty
  Popularny wątek (nowe)
  Popularny wątek (brak nowych)
  Brak nowych postów
  Zawiera Twoje posty
  Zamknięty wątek
Szukaj w tym dziale: