Wojownicy - Artemida
Kroniki Klanu Rzeki - Wersja do druku

+- Wojownicy - Artemida (https://artemida.webd.pl)
+-- Dział: Administracja (https://artemida.webd.pl/forum-241.html)
+--- Dział: Informacje o Klanach (https://artemida.webd.pl/forum-119.html)
+---- Dział: Klan Rzeki (https://artemida.webd.pl/forum-238.html)
+---- Wątek: Kroniki Klanu Rzeki (/thread-1444.html)Kroniki Klanu Rzeki - Świetlistooki - 04.03.2014


Kroniki Klanu Rzeki

Zdarzenia bieżące
  • Temat służący zapisywaniu aktualnych losów Klanu i poszczególnych jego członków, które są w jakimś stopniu znaczące dla fabuły (np: ceremonie, nowe mioty, nowy członkowie, romanse, kłótnie, wszystko co warte zapamiętania).
    Nowe informacje powinny być dopisywane w formie przejrzystych punktów.
    Zająć się tym może każdy, kto akurat posiada chwilę czasu lub chęci plus oczywiście wiedzę na temat danego zdarzenia.

    Co jakiś czas nagromadzone w danym okresie informacje obrabiane będą przez wybraną osobę w ładną i czytelną wersję tekstową, która kierowana będzie do podforum Kronik.- Świetlikowa Noc - 15.12.2015

Mam nadzieję, że przysługuje mi takie prawo :V. Starałam się ograniczyć wątki nie mające zbyt dużego wpływu na Klan, ale jeśli ktoś chce by cokolwiek zostało dodane - bardzo chętnie. Wyślijcie mi wasz "wpis" na PW z adnotacją gdzie mam go wkleić.

Z czasów "przed-Świetlikiem" bazowałam na historii Ćmy/Łabi/Meszka/Zrywa/Prommy. Niestety wiele "starszych" postaci nie ma historii ani danych o mistrzach, dlatego jeśli coś przekręciłam - bardzo proszę o poinformowanie mnie. Na pewno mogłam pokręcić coś w kolejności (ba - jestem tego niemalże pewna), bądź wepchnąć do jednej ceremonii kilka oddzielnych. Miejcie wyrozumiałość i zgłoście błędy. Jeśli ktoś podejmie się krótkich opisów tego, co miało miejsce wcześniej - niech się zgłosi. To już mimo wszystko ponad moje możliwości.

Szybkie streszczenie tego, co się działo wcześniej w wykonaniu Łabędziej Pieśni:

Była Iskrząca Gwiazda, miała partnera Haniebny Czyn i Zastępcę Szepczącego Cienia i podczas wyprawy w poszukiwaniu nowych terenów plemię zabiło Hańbę a potem Iskrzaka i potem Szept został Przywódcą i miał Zastępczynię Drobny Plsuk, która była wnuczką mojego Starca i był Jasny Nos i mała Prommy i była powódź i większość Klanu zmarła w powodzi w tym Szept i Prommy została przywódcą i w czasie jej cerki umarł Jasny Nos i przyszedł jako duch dać jej 9 życie i była Smerfetka, pieszczoszka którą Szept przyjął do Klanu i wytrenował i została Złamanym Uchem i zawsze mówiła o sobie w trzeciej osobie i był Kwiląca Łapa, małomówny syn Iskrza i Hańby i był Wrzosowa Stopa który był członkiem starszyzny i Zapomniana Myśl, też potomek Iskrza.

A później...

~ Barwne Słowo rodzi siódemkę kociąt - Ćmę, Świtka, Meszka, Zrywka, Lazura, Romantyka i Cnotkę (która niestety nie dożywa wieku terminatorskiego). W klanie pojawia się również samotnik Jastrząb, który pod opieką Barwnej zostawia trójkę swoich dzieci - Łabądka, Gawrona i Słowika.

~ Ceremonie. Ćmia Łapa zostaje wraz z Aksamitną Łapą terminatorką swojej matki. Romantyk przeobraża się w Romantyczną Łapę - jego mistrzem zostaje Błędne Światło, jednak terminator ostatecznie ucieka z Klanu. Zastępca dostaje również pod swoje skrzydła Świtającą Łapę, który również zbyt długo nie zabawia w Rzece. Zrywek dostaje się Deszczowej Chmurze. Niemy Lazur zaś postanawia zostać terminatorem medykiem. Jakiś czas później na kolejnym zebraniu Słowikiem postanawia zaopiekować się Promienna Gwiazda, natomiast Łabądek dostaje za mistrza Błędne Światło.

~ Jastrząb wraz z Gawronią Łapą odchodzą z Klanu.

~ Przeprowadzka na nowe tereny.

~ Ceremonia. Ćmia Łapa zostaje mianowana Ćmim Pyłem, Aksamitna Łapa - Aksamitnym Piórkiem, Lawendowa Łapa - Lawendowym Nosem, zaś Wróbla Łapa - Wróblą Skórką. Wróbla Skórka dostaje pod opiekę swojego brata - Kawczą Łapę.

~ Łabądek kończy swój trening i zostaje Łabędzią Pieśnią. Ćmi Pył dostaje terminatora - Śnieżną Łapę, który jednak ucieka do Klanu Gromu. Lisią Łapą zaś ma zająć się Wróbla Skórka.

~ Pojawia się zaginiony Mechata Łapa, który zostaje terminatorem Promiennej Gwiazdy. Z racji iż Wróbla Skórka znika w niewyjaśnionych okolicznościach, trening Lisiej przejmuje Ćma. Zrywek zostaje Porywistym Nurtem.

~ Zgromadzenie (pojęcia nie mam co się na nim działo)

~ Łabędzia Pieśń odnajduje Popiołka, który okazuje się być jej dalekim kuzynem. Za pozwoleniem Promiennej, zostaje jego mistrzynią. Na tej samej ceremonii Lisia zostaje wojownikiem - Lisim Futerkiem.

~ Na terytorium Klanu pojawia się Romantyczna Łapa. Próbuje uwieść Łabi, jednak ta z pomocą Błędnego Światła wyraźnie daje mu do zrozumienia, iż nie ma tu więcej czego szukać.

~ Łabi, wraz ze Słowikiem i Lisicą znajduje zaginioną Barwne Słowo (która ma amnezję i nowe imię - Skierka). Wracają do obozu wraz z pieszchochem - Colinem. Wkrótce po tym Barwna umiera przygnieciona drzewem, a Colin znika z Klanu.

~ Z Klanu znika Perła.

~ Ceremonia. Omszona Łapa zostaje Omszonym Pazurem, zaś do Klanu powraca Słowicza Łapa. Tęczowa Łapa zostaje przydzielona Lisiej, Liliowa Łapa - Aksamitce, Korzenna Łapa - Łabi, Szepcząca Łapa - Zrywkowi, Dzika Łapa - Ćmiej.

~ Z Klanu znikają Korzenna i Szepcząca Łapa. Dzika Łapa również opuszcza tereny Klanu Rzeki.

~ Ceremonia. Promienna Gwiazda przemianowuje Dryf na Senną Łapę i obejmuje pieczę nad jej treningiem. Omszony zostaje mistrzem Płomienistej Łapy, Zryw - Rudej Łapy, zaś Aksamitka - Błękitnej Łapy. Błękitna, Ruda i Senna Łapa ostatecznie znikają z Klanu, zaś Płomyk przy pomocy Łabi ostatecznie podejmuje trening.

~ Błędne Światło, Zastępca Klanu Rzeki, decyduje się na kocięta wraz z Poranną Rosą, Zastępczynią Klanu Wichru.

~ Aksamitne Piórko zostaje na polowaniu pożarta przez borsuka.

~ Lazurowa Łapa wraca z medycznej wyprawy jako Lazurowy Deszcz. W trakcie wyprawy umiera Deszczowa Chmura.

~ Ceremonia. Dzika Łapa zostaje wygnany z Klanu. Popiołek awansuje na wojownika i dostaje imię Popielatego Skrzydła, zaś Głośna Łapa staje się Głośnym Pluskiem. Źródlana Łapa zostaje terminatorką Błędnego Światła.

~ Głośny Plusk znika z Klanu.


- Świetlikowa Noc - 15.12.2015

~ Porywisty Nurt i Łabędzia Pieśń doczekują się kociąt. Wojowniczka rodzi Świetlika, Sroczkę, Mroza, Wronę, Czerwię, Piórko, Mgiełkę i Bociankę.

~ Lazurowy Deszcz znika z Klanu Rzeki. Wrona choruje, zaś Bocianka postanawia dołączyć do brata i udaje równie chorą.

~ Promienna Gwiazda wybiera się na spotkanie z Żądlącą Gwiazdą, które przeistacza się w pomoc w walce ze szczurami. Przywódczyni Rzeki uchodzi z życiem, tracąc jedynie siły i palec. Nawiązuje się sojusz między Rzeką a Cieniem, zaś Jasny Poranek (medyk cienistych) obiecuje wyszkolić przyszłego rzecznego medyka.

~ Ceremonia. Płomyk kończy trening i zostaje wojowniczką o imieniu Płomienisty Lot. Promienna Gwiazda jest zła na Tęczę, że ta chcąc zostać Medykiem szukała wiedzy na własną łapę. Świetlik zostaje uczniem Popielatego, Mróz - Meszka, Sroka - Zrywa, Mgiełka - Ćmy, Piórko - Lisiej, zaś Czerwia przypada Świtkowi, który wrócił do Klanu i wraz z mianem wojownika zyskał imię Świtającego Snu.

~ Tęczowa Łapa decyduje się na samotną Wyprawę, by zostać medyczką, niestety nigdy z niej już nie wraca. Tak samo Srocza Łapa, który postanawia zwiedzać świat.

~ Błędne Światło rezygnuje z funkcji Zastępcy, jego miejsce zajmuje Ćmi Pył. Świtający Sen na zawsze ucieka z Klanu Rzeki. Promienna Gwiazda wybiera Świetlika, Mroza, Meszka i Lisicę, by towarzyszyli jej i Ćmiej na Zgromadzeniu.

~ Zgromadzenie (którego nie chce mi się opisywać :V).

~ Ceremonia. Świetlik i Mróz zostają wojownikami - Świetlikową Nocą i Mroźnym Nosem. Dodatkowo Mróz zyskuje rangę terminatora medyka i będzie pobierał nauki u Jasnego Poranka. Nowym mistrzem Czerwii zostaje młoda wojowniczka - Płomienisty Lot. Kotka nie jest zadowolona i ucieka z ceremonii. Bocianka zostaje terminatorką Porywistego Nurtu, jednak również jest niezadowolona, iż musi dzielić ceremonię z braćmi, co postanawia dać im do zrozumienia.

~ Śmierć Porywistego Nurtu (w wyniku polowania), Lawendowego Nosa (ze starości) oraz Błędnego Światła (choroba). Świetlik znajduje na terytorium Rzeki martwe ciało Słonej Łapy (syna Błędnego) i czuwa przy nim aż do zmroku. Z klanu ucieka Mglista Łapa.

~ Ceremonia. Bociania Łapa oskarża Mroźnego Nosa o łamanie Kodeksu, wywiązuje się ostra wymiana zdań którą kończy Promienna Gwiazda, stając po stronie terminatorki. Świetlik dostaje pierwszego terminatora - Migoczącą Łapę, zaś jego brat - Wronia Łapa nareszcie rozpoczyna trening i wraz z Ognikiem trafia pod opieką Popielatego Skrzydła. Irys przypada Ćmiej (i podpada też, bo na samym początku ceremonii postanawia wdrapać się na Wilgotną Skałę), Krzemienia dostaje Lisia. Wędrówka zostaje przemianowana na Łaciatą Łapę i oddana pod opiekę Płomyka, zaś Szczura pod swoje skrzydła bierze Promienna Gwiazda.

~ Na świat przychodzą kocięta Omszonego Pazura i Lisiego Futerka - Chaber, Rak, Deszcz (Sikorka), Iglak (Duszek) i Kos. Bociania Łapa umiera poprzez utonięcie w rzece, jej ciało nie zostaje odnalezione.

~ Omszony Pazur znika z Klanu. Na jego poszukiwania rusza Lisie Futerko.

~ Promienna Gwiazda umiera, jak również jedno z dzieci Lisiej - mała Rak. Ćmi Pył wyrusza na Wyprawę po Dar 9 Żyć, na którą zabiera Świetlika i Czerwię.

~ Ceremonia. Migocząca Łapa zostaje Migoczącym Niebem, zaś Czerwia dostaje imię Czerwonego Maku. Świetlikowa Noc zostaje zastępcą Ćmiej Gwiazdy. Źródlana Łapa zostaje przydzielona nowemu Zastępcy, jednak znika przed końcem ceremonii. Szczurza Łapa trafia pod opiekę Mroźnego Nosa.

~ Źródlana Łapa znika z Klanu.

~ Mroźny Nos idzie na Wyprawę i zostaje oficjalnym medykiem Klanu Rzeki.

~ Z Klanu znikają Irysowa Łapa oraz Łaciata Łapa. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie również Krzemienna Łapa.

~ Do Klanu wraca Liliowa Łapa.

~ Na świat przychodzą kocięta Liliowej Łapy i Popielatego Skrzydła - Wrzos, Dzwoneczek, Jeżynka, Paprotka, Szmer, Światełko i Zachód.

~ Ceremonia. Na linii Czerwony Mak - Chaber wybucha konflikt, do którego dołącza Szczurza Łapa. Zostaje on jednak szybko zakończony przez przywódczynię, która mianuje Wronią Łapę wojownikiem, nadając mu imię Wroniego Pióra. Z racji, iż Popielate Skrzydło postanowił poświęcić się opiece nad kociętami, treningiem Ognistej Łapy ma zająć się Czerwony Mak. Chaber trafia pod opiekę Świetlikowego. Iglak zostaje przemianowany na Iglastą Łapę i trafia do Płomienistego Lotu. Treningiem Kosowej Łapy postanawia zająć się sama Ćmia.

~ Przywódczyni coraz bardziej choruje. Mroźny Nos opiekuje się chorą przywódczynią, zaś Świetlikowa Noc stara się pilnować porządku w Klanie. Kosowa Łapa oraz Szczurza Łapa zniką z Klanu.

~ Do Klanu wraca Pierzasta Łapa.

~ Pogrzeb Ćmiej Gwiazdy. Przywódczyni przegrywa w walce z chorobą, wiekiem i niesprzyjającą Porą Nagich Drzew. Świetlikowa Noc zwołuje Klan. Uroczystość przerywa Iglasta Łapa, informując, iż na granicy klanu znalazł samotnicze kocię. Świetlik nakazuje Czerwonej, by zabrała ze stosu zwierzynę, nakarmiła kociaka a następnie upewniła się, że zostanie on znaleziony przez dwunoga na terenie ich siedlisk.

~ Mroźny Nos zostaje na plaży zaatakowany przez Wichurę. Z pomocą Świetlikowej Nocy udaje im się zabić samotniczkę, jednak rzeczny medyk jest bardzo poraniony. Wracają do obozu, na zakończenie pogrzebu. Świetlikowa Nocy wyznacza Pierzastej nowego mistrza - Wronie Pióro. Ogłasza również skład wyprawy - Ognistą Łapę i Migoczące Niebo.

~ Po powrocie z Wyprawy Świetlikowa Gwiazda odprawia ceremonię. Ognista Łapa i Pierzasta Łapa zostają mianowane wojowniczkami - dostają imiona Ognistopręga i Pierzaste Serce. Córka Lisiego Futerka, Deszcz, decyduje się zostać medykiem - dostaje rangę terminatora medyka i Mroźnego Nosa za mistrza. Zachodząca Łapa (Zachód) zostaje przydzielony do Czerwonego Maku, Szemrząca Łapa (Szmer) do Migoczącego Nieba, Wrzosowa Łapa (Wrzos) do Płomienistego Lotu, Świetlista Łapa (Światełko) do Ognistopręgiej, zaś Jeżynowa Łapa (Jeżynka) do Wroniego Pióra. Świetlik wybiera również zastępcę, którą zostaje Czerwony Mak.

~ Chabrowa Łapa i Iglasta Łapa kończą trening. Do klanu wraca Błękitna Łapa. Świetlik dowiaduje się od Mroźnego Nosa o problemach Iglaka i postanawia nie przyznawać mu na razie rangi wojownika.

~ Ceremonia. Chabrowa Łapa zyskuje miano Chabrowego Pąka i zostaje mistrzynią Błękitnej Łapy, ta jednak nigdy nie stawia się na treningu i po pewnym czasie znika z Klanu.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i Zakurzonego Grzbietu - Biedronka, Krzemyk, Liść, Mleczko, Cis, Pyłek i Rudzik.

~ Świetlik rozmawia z Iglastą Łapą o medykach. W trakcie rozmowy, wychodzi na jaw, iż terminator od kilku księżyców wiedział o grupie samotników, mogących stanowić zagrożenie dla Klanu. Wiedział również o tym, że Wichura zaatakowała Mroźnego Nosa. Informacje te postanowił jednak zostawić dla siebie. Stawiając życie znanej sobie samotniczki (Cętki) wyżej niż dobro Klanu, skazał tym samym siebie na wygnanie. Świetlikowa Gwiazda zmienił jego imię na Krzak i kazał opuścić tereny Klanu Rzeki.

~ Świetlik na nocnym patrolu znajduje Kosową Łapę i sprowadza go do Klanu.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda ogłasza swoją decyzję reszcie Klanu. Czerwony Mak wytyka Płomienistej, że to ona ponosi winę za niesubordynację terminatora. Rozpoczyna się burzliwa dyskusja między wojownikami, medykiem, zastępcą oraz przywódcą Klanu, którą ostatecznie kończy Świetlikowa Gwiazda. Mianuje Kosową Łapę swoim terminatorem i ogłasza, iż zamierza porozmawiać z Gwiezdnym Klanem o problemach w Klanie Rzeki.

~ Mroźny Nos unika przebywania w obozie - rozpoczyna się trening dwóch terminatorek z Klanu Gromu.

~ Świetlikowa Gwiazda wraz ze swoim terminatorem, Kosową Łapą, wyruszają na Wyprawę do Bursztynowej Jaskini. Zostawia Klan pod opieką Czerwonego Maku.

~ Ceremonia. Gwiazda Rzeki nadal nie powrócił do obozu, dlatego też godnie z panującym zwyczajem, to Medyk odpowiada za mianowanie klanowiczów. Paprotka staje się Paprociową Łapą i trafia pod opiekę Chabrowego Pąku, zaś Dzwonkowej Łapie mistrzować będzie Ognistopręga.

~ Paprociowa Łapa nie stawia się na treningu i znika z Klanu.

~ Pogrzeb. Wrzosowa Łapa ginie z łap napotkanego samotnika. Czerwony Mak zwołuje Klan i nakazuje sprawdzić granice. Chabrowy Pąk mówi, że znalazła ciało kota, który prawdopodobnie zaatakował Wrzosową.

~ Zachodząca Łapa znika z Klanu, zaś Dzwonkowa Łapa rezygnuje z treningów.


- Mroźny Nos - 11.07.2016

Lisie Futerko bardzo źle znosiła zniknięcie swojego partnera, Omszonego Pazura, jednak największym ciosem dla starszej już wiekiem kotki było wygnanie Iglastej Łapy z Klanu. Nawet powrót Kosowej Łapy nie był w stanie załatać dziury powstałej w sercu kotki.
Była Wojowniczka nie chciała umierać na ziemiach Klanu Rzeki, więc czując, iż jej koniec się zbliża, najzwyczajniej w świecie opuściła ziemie Rzeki. Umarła poza terenami Klanu zaś jej ciała nie odnaleziono.


- Świetlikowa Noc - 19.07.2016

~ Mroźny Nos zapada w śpiączkę. Pierzaste Serce wyrusza na spotkanie z Jasnym Porankiem, by prosić go o przejęcie medycznego treningu kotek z Klanu Gromu.

~ Świetlikowa Gwiazda, pomimo początkowych przeszkód (natknięcie się na samotnika na terenie Klanu Wichru) wraca z Kosową Łapą z Wyprawy.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Pokruszoną Łapę z Klanu Cienia i spuszcza mu łomot, za wytknięcie jej wady wymowy.

~ Ceremonia. Podczas pierwszego spotkania przywódcy z Klanowiczami od czasu felernego Zebrania, w Klanie panuje raczej depresyjna atmosfera, do której dochodzi również paskudna, deszczowa pogoda. Świetlikowa Gwiazda wygłasza kilka słów w stronę zebranych, następnie nakazuje dwóm wojownikom przekazanie informacji Klanowi Wichru o samotniku, który kręcił się po ich terenie. Kończy trening Dzwonkowej Łapy, z racji problemów jakie ma kotka, oraz zawiesza trening nieobecnej Świetlistej Łapy. Uwadze Świetlika i Czerwonego Maku nie umyka nieobecność Płomienistego Lotu, która od jakiegoś czasu unika spotkań z klanowiczami. Szóstka kociąt Śliwkowej Gałązki zostaje terminatorami: Pylista Łapa (Pyłek) i Rudzikowa Łapa (Rudzik) trafiają do Ognistopręgiej, Biedronkowa Łapa (Biedronka) i Liściasta Łapa (Liść) zostają przydzieleni Chabrowemu Pąkowi, Mleczna Łapa (Mleczko) zostaje uczennicą Czerwonego Maku, zaś Cisowa Łapa (Cis) zostaje terminatorką Świetlikowej Gwiazdy.

~ Popielate Skrzydło i Burzowe Serce przekazują informację wichrowemu patrolowi (w składzie: Północny Podmuch i Mroźny Podmuch brzmi jak małżeństwo, ok).

~ Krzemień oraz Kosowa Łapa znikają z Klanu.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Rozżarzoną Łapę z Klanu Cienia i prawie spuszcza jej łomot, za brak szacunku do granic i Kodeksu.

~ Wyprawa (opis Wyprawy)

~ Pierzaste Serce i Trawiasooki doczekują się potomstwa. Na świat przychodzi Cisza, Dym, Łosoś, Oset, Płotka i Strumyk.

~ Pogrzeb Burzowego Serca, Rybiego Ogona i Głębokiej Wody, którzy polegli w walce z samotnikami.

~ Spotkanie na granicy. Świetlikowa Gwiazda wraz z Czerwonym Makiem spotykają się z Wężową Gwiazdą. Przywódca Klanu Cienia pyta o sojusz, zawarty wiele księżyców temu między Promienną Gwiazdą a Żądlącą Gwiazdą. Rzeka jednak stanowczo odmawia ponowienia układu, uznając go za niepotrzebny. Zarówno od strony Klanu Wichru jak i od strony Klanu Gromu nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo, wobec czego nie widzą oni sensu w sojuszu z Klanem Cienia, z którym jednak liczą na dobre relacje.

~ Zebranie. Świetlik zwołuje Klan i informuje o spotkaniu z Wężową Gwiazdą, propozycji sojuszu oraz przestrzega przed przekraczaniem granicy z Klanem Cienia. Podejmuje również ostateczną decyzję w sprawie Płomienistego Lotu, która z powodu całkowitego ignorowania swojego Klanu, zostaje z niego oficjalnie wyrzucona. Na koniec zjawia się spóźnialska Świetlista Łapa, która zostaje upomniana przez Czerwię i Ognistą.

~ Na terenach Klanu Rzeki ponownie pojawia się cienisty terminator, tym razem natychmiast zaatakowany przez Mleczną Łapę. Na miejscu pojawia się również i Świetlik, który nakazuje Mlecznej odszukanie Wężowej Gwiazdy. Kiedy pojawia się cienisty przywódca, dochodzi do ostrej wymiany zdań. Świetlikowi nie podoba się nieustanne lekceważenie zasad przez sąsiadów, pyta więc Węża, czy zgadza się na zmianę granic i oddanie Klanowi Rzeki Środkowej Części Śpiewającego Zagajnika. Cieniści wyśmiewają ten pomysł, zaś Gwiazda sugeruje walkę 1:1. To równocześnie irytuje rzeczniaka i pokazuje mu, że najwidoczniej Klan Cienia nie jest przygotowany do grupowego starcia zaś ich przywódca nie do końca wie jak Klanowe koty rozwiązują tego typu konflikty. Królewicz nakazuje obydwu cienistym opuścić teren Klanu Rzeki, chwaląc później Mleczną Łapę za postawę godną wojownika.

~ Liściasta Łapa po wyleczeniu swojego przeziębienia znika z Klanu.

~ Dzwonkowa Łapa zostaje zaatakowana i zgwałcona przez pieszczoszka, podczas zbierania ziół. Na pomoc przybiega Wronie Pióro - zabija pieszczocha, jednak Dzwonek okazuje się być w ciąży.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan, by powiadomić ich o swoich planach zajęcia części cienistego terytorium. Informacja ta wywołuje mieszane reakcje, ale ostatecznie udaje się uniknąć zbędnych dramatów.

~ Chabrowy Pąk znajduje na terenach Klanu Rzeki zaginionego Szczurzą Łapę, którego przyprowadza do obozu. Świetlikowa Gwiazda przyjmuje z powrotem terminatora.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan by mianować aż ósemkę wojowników. Jeżynowa Łapa staje się Jeżynowym Cierniem, Szemrząca Łapa - Szemrzącym Potokiem, Cisowa Łapa - Cisową Jagodą, Mleczna Łapa - Mlecznym Kłem, Rudzikowa Łapa - Rudzikowym Ogniem, Pylista Łapa - Pylistym Czołem a Biedronkowa Łapa - Biedronkowym Nosem. Wojownicze imię zyskuje również Liliowa Łapa, która jako Liliowa Sadzawka dalej pełnić będzie w Klanie rolę Matki. Nowym mistrzem Szczurzego Ogona zostaje sam przywódca. Czerwony Mak ogłasza święto - zebrana wcześniej dodatkowa zwierzyna pozwala jeszcze bardziej celebrować ten wyjątkowy dla Klanu Rzeki dzień. Rzeka nie byłaby jednak Rzeką, gdyby nie było chociaż odrobiny dramatyzmu - po zakończonej ceremonii, delikatne spięcie między Jeżynową a Dzwonkową sprawia, iż Dzwonkowa decyduje się obwieścić wszystkim zebranym, iż spodziewa się kociąt. Nie pomija również informacji o tym, iż jej stan jest wynikiem gwałtu.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia ze Świetlistą Łapą. Wychodzi na jaw, że terminatorka, chociaż potrafi polować, nie jest w stanie zabić żadnej zwierzyny i przez ostatnie kilkanaście księżyców, żywiła się ze stosu, łamiąc jedną z zasad Kodeksu Wojownika. Fakt ten, oraz jej lekceważące podejście do treningów oraz innych klanowych obowiązków sprawia, iż przywódca zabrania jej żywić się dalej ze stosu, o ile nie upoluje czegoś dla Klanu.

~ Pogrzeb Mroźnego Nosa. Deszczowa Łapa wyrusza do Bursztynowej Groty by zyskać imię Medyka, towarzyszy jej Chabrowy Pąk.

~ Dzwonkowa Łapa rodzi kocięta. Na świat przychodzą Irys, Pióro, Różyczka, Słowik, Szafirek i Wrzos.

~ Deszczowa wraca ze swojej wyprawy i już jako Deszczowa Noc zajmuje stanowisko Klanowego Medyka.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i Zakurzonego Grzbietu - Kostka, Małe Kocię, Modliszka, Śnieżne Kocię, Peszek.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje klan, by mianować wojowniczką Świetlistą Łapę oraz nadać kociętom Pierzastego Serca imiona Łap. Jednakże, podczas ceremonii nadawania terminatorce rangi wojownika, ta mdleje, przez co Świetlik nie jest w stanie dokończyć tej części wydarzenia. Świetlistą do lecznicy odprowadzają rodzice, zaś przywódca przechodzi do drugiej części spotkania. Łosoś jako Łososiowa Łapa zajmuje stanowisko Terminatorki Medyka. Dym, przemianowana na Karasiową Łapę dostaje na mistrza Czerwony Mak, zaś Cisza, która staje się Okoniową Łapą będzie szkolić się u Szemrzącego Potoku. Płotkowej Łapie trening poprowadzi Jeżynowy Cierń, zaś Oset, z imieniem Kreciej Łapy będzie trenował pod okiem Chabrowego Pąka.

~ Czerwony Mak znajduje nocą na terenach Okoniową Łapę. Upomina terminatorkę, iż nie powinna wychodzić w nocy na tereny których nie zna, nie mając za sobą nawet nauki walki. Jakby na potwierdzenie jej słów, chwilę później pojawia się łabędź, który staje do walki z rzeczną zastępczynią. Okoniowa Łapa ucieka, zaś Czerwia (nie bez ran) ostatecznie pokonuje ptaka.

~ Świetlik spotyka na granicy Wężową Gwiazdę. Ten oświadcza, iż z powodu ostrzeżenia jakie Jasny Poranek dostał od Gwiezdnego Klanu, Klan Cienia zamierza zrezygnować z walki i pokojowo oddać Środek Śpiewającego Zagajnika. Klan Rzeki zyskuje w ten sposób nowe tereny łowieckie.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda powiadamia Klan o decyzji Klanu Cienia, następnie wszyscy wyruszają na patrol, by oznaczyć nowe tereny.

~ Rudzikowy Ogień znika z terenów Klanu Rzeki, zaś Szczurza Łapa kończy ostatecznie swój trening. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie również Irys oraz Strumyk.

~ Mleczny Kieł i Perłowa Muszla walczą na terenach z wydrą.

~ Ceremonia. Szczurza Łapa dostaje imię Szczurowąsy, zaś Świetlista Łapa zostaje przemianowana na Perłową Muszlę. Bury staje się terminatorem i jako Bura Łapa zaczyna trening z Ognistopręgą.

~ Dochodzi do sprzeczki między Łososiową Łapą a Szafirką, a następnie do bójki między Łososiową Łapą a Wronim Piórem. Spór łagodzą Świetlikowa Gwiazda wraz z Deszczową Nocą.

~ Ceremonia. Kocięta Dzwonkowej łapy zostają mianowane terminatorami. Wrzosowa Łapa zostaje uczennicą Pylistego Czoła, Szafirek (przemianowany na Omszałą Łapę) trafia do Szczurowąsego, zaś mistrzem Słowiczej Łapy zostaje Cisowa Jagoda. Mleczny Kieł obejmuje pieczę nad treningiem Różanej Łapy, zaś Pióro - zwany teraz Białą Łapą - zostaje uczniem Świetlikowej Gwiazdy.

~ Na świat przychodzą kocięta Kolczastej Mordki i Jastrzębiopiórego - Bzyczek, Czapla, Dreszcz, Melodia, Ostrokrzew, Porzeczka, Sosna, Żurawina.

~ Mleczny Kieł, Cisowa Jagoda i Perłowa Muszla znajdują przy Mknącej Rzece karton z dwójką kociaków. Ratują małe znajdy i przynoszą je do obozu, prosząc Świetlikową Gwiazdę o zgodę na ich dołączenie do Klanu. Przywódca zgadza się, ostrzegając jednak wojowniczki, iż biorą na siebie bardzo dużą odpowiedzialność.

~ Ceremonia. Świetlik oficjalnie przyjmuje do klanu dwójkę kociaków - Toń i Źródło. Mianuje również nowych terminatorów. Mała Łapa rozpoczyna trening u Cisowej Jagody, Łasicza Łapa (Modliszka) staje się uczennicą Wroniego Pióra. Treningiem Śnieżnej Łapy ma zająć się Biedronkowy Nos, zaś Gilowa Łapa (Peszek) rozpoczyna treningu u Perłowej Muszli. Wytrenowanie Kruchej Łapy (Kostki) przypada Czerwii.

~ Zniknięcie Wrzosowej Łapy.

~ Płotkowa Łapa i Omszała Łapa natykają się na terenach na psa. Pies porywa Omszałą Łapę, jednak Płotkowa Łapa wzywa pomoc i na miejscu pojawiają się również Ognistopręga, Dzwonkowa Łapa oraz Słowicza Łapa. Ostatecznie na pomoc przychodzi również Świetlikowa Gwiazda, za którym podążył jego terminator - Biała Łapa. Nieco absurdalna obława na psa kończy się sukcesem i Omszała Łapa zostaje uratowana.

~ Wojowniczka i przywódca idą na leczenie do Deszczowej Nocy. Medyczka nakłada opatrunek na ranę przywódcy, jednak skręcona łapa Ognistej i jej złamany ogon stanowią większy problem. Deszczowa omyłkowo podaje wojowniczce do zjedzenia trujący medykament i kocica zaczyna zwijać się z bólu. Na szczęście ostatecznie udaje się ją uratować.

~ Krucha Łapa wraz z Małą Łapą wyruszają na polowanie. Napotykają na swojej drodze samotnika, jednak nie biorą nawet pod uwagę opcję przegonienia go z terenów. Krucha Łapa postanawia wezwać pomoc i na miejsce przybiega Mleczny Kieł. Rzuca się na samotnika, a po kilku rundach dołączają do nich Łasicza Łapa i Cisowa Jagoda. Wspólnie zabijają intruza, chociaż nie obywa się bez ran.

~ Krecia Łapa wraz z Burą Łapą wyruszają na polowanie. Z początku idzie im całkiem nieźle, jednak w pewnym momencie na syna Pierzastego Serca wyskakuje stado szczurów. Terminator nie ma z nimi większych szans - nawet pomoc brata czy pojawienie się znikąd Kruchej Łapy niewiele zmienia. Kocurek umiera. Dwójka ocalałych terminatorów zanosi jego ciało do obozu.

~ Pogrzeb. Trwa pogrzeb Jasnego Strumyka, starszej która zmarła z powodu podeszłego wieku. Na pogrzeb przychodzą również Bura Łapa wraz z Kruchą Łapą, niosą ciało Kreciej Łapy. Czerwony Mak ostro zwraca uwagę terminatorów na ich bezmyślne zachowanie. Bury reaguje równie gniewną odpowiedzią i dopiero pojawienie się Świetlikowej Gwiazdy oraz zdecydowana reakcja Mistrzyni Burego ucinają dalszą dyskusję.

~ Perłowa Muszla spotyka na terenach samotnika o imieniu Klif. Kot ten mówi rzeczniacze, iż jest synem Tęczowej Łapy i chciałby spotkać się ze Świetlikową Gwiazdą. Wojowniczka przekazuje informacje przywódcy. Czerwony Mak, która w tym czasie rozmawiała ze Świetlikiem ostro reaguje na wzmiankę o Tęczy. Podejście jej brata jest znacznie spokojniejsze - Świetlik dziękuje Perłowej za odpowiednie zachowanie względem intruza i jasno daje obu znajdującym się w legowisku kotkom, iż nie zamierza oceniać Klifa po charakterze i decyzjach jego matki.

~ Z Klanu znika Pyliste Czoło.

~ Na świat przychodzą kocięta Wierzbowej Gałązki i Jaśniejącego Pazura: Pliszka, Bażant, Batalion, Rudzik, Zimorodek, Leśny i Szpak.

~ Zbliżająca się pełnia oznaczać może tylko jedno - kolejne Zgromadzenie. Świetlikowa Gwiazda zbiera Klan, by powiadomić rzeczniaków o zbliżającym się wydarzeniu i wybrać delegację Klanu. Oprócz Deszczowej Nocy i Czerwonego Maku, na Starą Łódź wybiorą się również Ognistopręga, Jeżynowy Cierń, Cisowa Jagoda, Mleczny Kieł i Płotkowa Łapa.

~ Zgromadzenie.

~ Z łap drapieżnika ginie Deszczowa Nocy.

~ Łososiowa Łapa przychodzi do Świetlika, z prośbą o wyznaczenie jej mistrza, który nauczy ją walczyć, by nie podzieliła nigdy losu swojej mistrzyni. Świetlikowa Gwiazda kontaktuje się z Medykiem Klanu Gromu, który zgadza się poprowadzić dalszy medyczny trening Łososiowej Łapy.

~ Ceremonia. Klan Rzeki zyskuje nowych wojowników: Małego Liścia (Mała Łapa), Różanego Kolca (Różana Łapa) i Buropręgiego (Bura Łapa). Wiele kociąt rozpoczyna też nowy etap życia jako świeżo mianowani terminatorzy: Bzycząca Łapa (Bzyczek) trafia do Ognistopręgiej, Ostra Łapa (Ostrokrzew) do Buropręgiego, Czapla Łapa (Czapla) do Mlecznego Kła, Porzeczkowa Łapa (Porzeczka) do Cisowej Jagody, Jasna Łapa (Melodia) do Biedronkowego Nosa, Sosnowa Łapa (Sosna) do Różanego Kolca, zaś Drżąca Łapa (Dreszcz) do Małego Liścia. Treningiem przygarniętych znajd - Tonącej Łapy (Toń) i Źródlanej Łapy (Źródło) zajmą się odpowiednio Jeżynowy Cierń i Szczurowąsy. Z powodu choroby Czerwonego Maku, Świetlik decyduje się przejąć trening Karasiowej Łapy. Informuje Łososiową Łapę o jej nowym nauczycielu, zaś do nauki walki wyznacza jej Wronie Pióro.

~ Na świat przychodzą kocięta Chabrowego Pąku i Szemrzącego Potoku: Bławatek, Chmielograb, Głóg, Jaśmin, Osika.

~ Z Klanu znika Szemrzący Potok.

~ W obozie Klanu Rzeki dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Młody bóbr atakuje polującego na ryby Tonącą Łapę, w skutek czego terminator traci znaczną część ogona. Do pomocy rzuca się Łososiowa Łapa i Mały Liść, który skutecznie zadaje przeciwnikowi kolejne ciosy. Później dołączają również Jeżynowy Cierń oraz Szczurowąsy. Bóbr zostaje dobity przez wojowniczkę, jednak przyszła Medyczka Klanu Rzeki w trakcie walki łamie przednią łapę.

~ Na świat przychodzą kocięta Liliowej Sadzawki i Popielatego Skrzydła: Berberys, Ślimaczek, Światełko, Iskierek, Czerń i Szron.

~ Na terenach klanu Buropręgi znajduje lochę z młodymi. Czerwony Mak pomimo choroby decyduje się wraz z kilkoma wojownikami wybrać na patrol i upewnić się, czy samica dzika nadal stanowi dla Klanu zagrożenie.

~ Na granicach ponownie zaczynają pojawiać się samotnicy.

~ Z Klanu znika Rudzik, Czerń i Szron.

~ Ceremonia. Świetlik ostrzega Klan przed zagrożeniem ze strony leśnych drapieżników oraz sugeruje zachowanie ostrożności w kontaktach z samotnikami. Wojownikiem staje się Biała Łapa, przejmując nowe imię - Białego Pióra. Przywódca mianuje również nowych terminatorów: Postrzępiona Łapa (Bażant) trafia do Buropręgiego, Leśna Łapa do Białego Pióra, Ciężka Łapa (Zimorodek) do Ognistopręgiej, zaś Szpacza Łapa i Pliszkowa Łapa zostją terminatorami Świetlikowej Gwiazdy. Z racji przedłużającej się nieobecności Szemrzącego Potoku, Okoniowa Łapa dostaje nowego mistrza - Mleczny Kieł. Gwiazda informuje również rzeczniaków, że nad legowiskiem dla terminatorów zostanie wybudowane zadaszenie.

~ Dochodzi do bójki między Płotkową Łapą a Gilową Łapą, po tym jak wzajemnie zaczęli obrażać swoje mistrzynie. Świetlik rozmawia z obiema wojowniczkami. Przeprowadza również rozmowę z Ognistopręgą na temat dalszych losów Dzwonkowej Łapy, która zgłosiła się do przywódcy o możliwość zostania wojowniczką.

~ Na świat przychodzą kocięta Ubłoconej Mordki i Ciernistego Grzbietu: Wiatr, Księżyc, Słońce, Nagietek, Jaworka, Mrozik, Pył, Cisza.

~ Chabrowy Pąk rezygnuje z rangi Wojowniczki, by zostać Matką.

~ Czerwony Mak walczy z lisem na terenach. W tym samym czasie podczas polowania Karasiowa Łapa natyka się na lochę - pomimo prób ucieczki zwierzę atakuje terminatorkę, której ostatecznie udaje się umknąć dzięki interwencji Świetlikowej Gwiazdy, który w walce ze lochą traci jedno ze swoich 9 żyć.

~ Żurawina znika z Klanu.

~ Ceremonia. Świetlik ponownie ostrzega przed drapieżnikami i zaleca zachowanie ostrożności. Wojownikami stają się Sosnowy Ogon (Sosnowa Łapa), Śnieżne Skrzydło (Śnieżna Łapa), Omszały Kamyk (Omszała Łapa), Dzwonkowa Łąka (Dzwonkowa Łapa), Płotkowy Plusk (Płotkowa Łapa) i Gilowe Gardło (Gilowa Łapa). Nowych terminatorów również jest dużo, gdyż mianowane są dwa mioty - Chabrowego Pąku oraz Liliowej Sadzawki. Bławatkowa Łapa (Bławatek) zostaje uczennicą Świetlikowej Gwiazdy, Iskrząca Łapa (Iskierek) trafia do Różanego Kolca, Świecąca Łapa (Światełko) zostaje uczniem Czerwonego Maku. Pochmurna Łapa (Chmielograb) zostaje przydzielony Sosnowemu Ogonowi, Osikowa Łapa (Osika) staje się uczniem Wroniego Pióra, zaś Głogowa Łapa (Głóg) będzie terminował u Śnieżnego Skrzydła. Jaśminowa Łapa (Jaśmin) trafia pod opiekę Jeżynowego Ciernia, Lśniąca Łapa (Ślimaczek) zostaje uczennicą Szczurowąsego, a Berberysowa Łapa (Berberys) zostaje przydzielona Perłowej Muszli. Z powodu choroby Białego Pióra treningiem Leśnej Łapy zajmie się Czerwony Mak.

~ Do Klanu wraca Liściasta Łapa (odtąd znany jako Szuwarowa Łapa), którego mistrzem zostaje Ognistopręga.

~ Umiera Łabędzia Pieśń, Czerwony Mak zwołuje Klan na ceremonię pogrzebową. Tego samego dnia Mleczny Kieł wraz z Łasiczą Łapą natrafiają na starego samotnika, który atakuje terminatorkę - na pomoc ruszają Szpacza Łapa, Słowicza Łapa, Mały Liść, Chabrowy Pąk i Łososiowa Łapa. Łasica Łapa zostaje poważnie ranna, zaś Szpacza Łapa umiera od ran zadanych jej przez samotnika. Gdyby tego było mało, Bzyczącą Łapę atakuje łabędź i terminatorowi nie udaje się przeżyć. Pogrzeb natomiast wymyka się spod kontroli i wybucha kłótnia pomiędzy klanowiczami.

~ Do Klanu wraca Rudzikowy Ogień, znika z niego natomiast Porzeczkowa Łapa, Ostra Łapa i Jasna Łapa. Łasicza Łapa nadal pozostaje w Lecznicy, jej stan nie ulega poprawie. Wkrótce potem Łasicza Łapa znika z Klanu, tak samo jak Sosnowy Ogon. Źródlana Łapa, Iskrząca Łapa i Lśniąca Łapa zaczynają chorować. Omszały Kamyk znika z Klanu.

~ Na świat przychodzą kocięta Mysiego Kroku i Gilowego Gardła: Kra, Płatek, Lilia, Sadzawka, Mięta, Kopytko i Kasztan.

~ Dwójka wojowników Klanu Wichru przychodzi na granicę Klanu Rzeki i przekazuje ważną informację: Krucza Gwiazda prosi o spotkanie wszystkich przywódców na Starej Łodzi.

~ Spotkanie Gwiazd. Tak. Kiedyś opiszę.

~ Ceremonia. Czerwony Mak przeprasza Chabrowy Pąk za swoje słowa z pogrzebu, jednak Chaber i jej dzieci uważają, że nie są to szczere słowa. Nad Klanem pojawia się widmo kłótni, Świetlikowa Gwiazda kontynuuje jednak ceremonię, mianując wojownikiem Drżącego Płomienia (Drżąca Łapa). Zmienia mistrza Głogowej Łapie (na Biedronkowy Nos), Pochmurnej Łapie (na Migoczące Niebo) i Bławatkowej Łapie (na Płotkowy Plusk). Mianuje również terminatorem Bataliona, który pod nowym imieniem Burzowej Łapy rozpoczyna trening z Ognistopręgą. Przywódca informuje Klan o decyzji jaka zapadła na Starej Łodzi - Klany czeka zmiana terenów.

~ Ceremonia. Klan Rzeki zyskuje trójkę nowych wojowników: Karasiowy Kieł (Karasiowa Łapa), Postrzępione Futro (Postrzępiona Łapa), Tonące Słońce (Tonąca Łapa). Mianowani zostają również terminatorzy: Księżycowa Łapa (Księżyc) zostaje uczniem Ognistopręgiej, Słoneczna Łapa (Słońce) uczniem Rudzikowego Ognia, Cicha Łapa (Cisza) zaczyna trening u Różanego Kolca, Klonowa Łapa (Jaworka) u Jeżynowego Ciernia, Mglista Łapa (Pył) zostaje terminatorem Wroniego Pióra, Mroźna Łapa (Mrozik) trafia do Czerwonego Maku, Wietrzna Łapa (Wiatr) zostaje przydzielona Drżącemu Płomieniowi zaś Skrzypiąca Łapa (Nagietek) - Śnieżnemu Skrzydłu. Jaśminowa Łapa dostaje zakaz opuszczania obozu (może to robić jedynie w asyście Mistrzyni).

~ Różany Kolec, Perłowa Muszla i Migoczące Niebo zaczynają chorować.

~ Na świat przychodzą kocięta Paprociowego Kwiatu: Badylarka, Krecik, Pestka, Poziomka, Sztorm, Las, Tęcza, Zwiewna.

~ Łososiowa Łapa wyrusza na Wyprawę ze swoją Mistrzynią z Klanu Gromu - Gwieździstą Ścieżką, od której otrzymuje imię Łososiowej Łuski. W tym czasie w Klanie Rzeki umiera Popielate Skrzydło. Kiedy nowa Medyczka Klanu Rzeki wraca do obozu, zwołuje pogrzeb.

~ Ceremonia. Do wojowników Klanu Rzeki dołącza Okoniowy Ogon (Okoniowa Łapa). Lodowa Łapa (Kra) zostaje uczniem Płotkowego Plusku, zaś jego brat - Oszroniona Łapa (Płatek) uczniem Małego Liścia. Kasztanka zostaje mianowana terminatorem, jednak tu po tym zostaje wyrzucona z Klanu, z powodu swojego zachowania na ceremonii (zaatakowała jedno z najmłodszych kociąt). Czerwony Mak odprowadza kotkę na Osiedle Dwunogów i zakazuje jej zbliżania się do Klanu Rzeki. Kasztanka wydaje się być zadowolona z takiego obrotu spraw i nie żałuje tego, co zrobiła. Z powodu choroby Migoczącego Nieba i Różanego Kolca nowym Mistrzem dla Pochmurnej Łapy zostaje Rudzikowy Ogień a dla Cichej Łapy - Białe Pióro. Księżycowa Łapa zgodnie ze swoją prośbą dostaje nowego Mistrza - Karasiowy Kieł.

~ Czerwony Mak wyrzuca z Klanu Świecącą Łapę. Z Klanu znika Źródlana Łapa i Krucha Łapa.

~ Pogrzeb Biedronkowego Nosa. Wojownicza umiera w wyniku walki z psem.

~ Ceremonia. Ciężka Łapa zostaje wojownikiem o imieniu Ciemniejące Niebo, zaś nowym imieniem Czaplej Łapy zostaje Czaple Skrzydło. Czarna Łapa (Kopytko) zostaje przydzielony Ciemniejącemu, zaś Szara Łapa (Sadzawka) - Czapli. Liliowa Łapa (Lilia) zostaje uczenncą Buropręgiego. Słoneczna Łapa zgodnie ze swoją prośbą dostaje nowego Mistrza - Karasiowy Kieł. Nowym Mistrzem Głogowej Łapy zostaje Czerwony Mak. Przywódca informuje Klan o zbliżającym się spotkaniu Gwiazd na Starej Łodzi.

~ Pogrzeb Migoczącego Nieba. Wojowniczka umiera w wyniku walki z lisem.

~ Śnieżne Skrzydło zapada w śpiączkę. Mleczny Kieł przejmuje trening Skrzypiącej Łapy. Z Klanu znikają Lodowa Łapa, Leśna Łapa, Burzowa Łapa i Berberysowa Łapa.

~ Drugie Spotkanie Gwiazd. Tak. Kiedyś je też opiszę.

~ Świetlikowa Gwiazda na polowaniu walczy z psem, traci ogon i kolejne życie.

~ Na Wrzosowej Skarpie dochodzi do spotkania Pochmurnej Łapy z Zawilcową Łapą z Klanu Wichru. Miła rozmowa kończy się, kiedy kocur postanawia zgwałcić kotkę - jej krzyk o pomoc słyszy przywódca Klanu Rzeki, który rozdziela koty. Zawilec jest w szoku i ostatecznie ucieka do domu, Pochmurna Łapa próbuje się tłumaczyć i przyznaje do czego dążył. Świetlikowa Gwiazda jest wściekły - wyrzuca Pochmurną Łapę z Klanu Rzeki i nadaje mu imię Chmielograb.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia z Kruczą Gwiazdą o wydarzeniach na plaży. Upewnia się, czy Zawilec nic się nie stało i informuje o tym, iż Chmielograb został wyrzucony z Klanu. Ostrzega, iż kocur nadal może stanowić zagrożenie. Z takim samym ostrzeżeniem kieruje się później do Klanu Cienia, swoją siostrę posyła natomiast do Klanu Gromu.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan, by mianować wojowników - Szuwarowy Brzeg (Szuwarowa Łapa) i Wydmowy Wiatr (Wietrzna Łapa). Informuje również zebranych o sytuacji jaka miała miejsce na Wrzosowej Skarpie, dając upust swojej wściekłości - przyzwala i zachęca do zamordowania wygnańca, część słów kierując bezpośrednio do matki Chmielograba. Chabrowy Pąk opuszcza ceremonię wraz z Osikową Łapą, przywódca zaś przy pomocy swojej zastępczyni kontynuuje ceremonię. Drobna Łapa (Pestka) trafia do Ciemniejącego Nieba, Wysoka Łapa (Badylarka) do Tonącego Słońca, Krecia Łapa (Krecik) do Buropręgiego, Zwiewna Łapa (Zwiewna) do Drżącego Płomienia, Sztormowa Łapa (Sztorm) i Pręgowana Łapa (Tęcza) do Czerwonego Maku, Miętowa Łapa (Mięta) do Rudzikowego Ognia zaś Poziomkowa Łapa (Poziomka) do Ognistopręgiej. Kocur informuje również Klan o szczegółach dotyczących przenosin.

~ Z Klanu znika Mglista Łapa, Słowicza Łapa oraz Drobna Łapa. Iskrząca Łapa wraca do zdrowia, a jego treningiem zajmuje się Ciemniejące Niebo. Do Klanu wraca Zachodząca Łapa.

~ Wyprawa Czterech Klanów. W trakcie wyprawy gubi się Śnieżne Skrzydło. Umiera Paprociowy Kwiat i Zakurzony Grzbiet. Po dotarciu na nowe tereny z Klanu odchodzi Osikowa Łapa.


- Świetlikowa Noc - 02.06.2018

~ Klany przybywają na nowe tereny.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i tragicznie zmarłego Zakurzonego Grzbietu: Lilia, Oddech i Zachód.

~ Na świat przychodzą kocięta Pierzastego Serca i Trawiastookiego: Gołąb, Kos, Kruk i Kukułka.

~ Ceremonia LXXI. Przywódca mianuje wojownikami Mroźny Nurt (Mroźna Łapa) oraz Iskrzącego Nosa (Iskrząca Łapa). Las zostaje terminatorem - Leśną Łapą i zaczyna treningu u Wydmowego Wiatru.

~ Z klanu znika Zachodząca Łapa i jakiś czas później umiera pod kołami potwora dwunogów. Znika również Postrzępione Futro, Cisowa Jagoda, Miętowa Łapa, Jaśminowa Łapa oraz Oddech. Do Klanu wraca natomiast Omszały Kamyk.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Krowią Łapę i Żubrzą Łapę z Klanu Gromu, które oznaczają teren Klanu Rzeki. Rzuca się w ich stronę, lecz terminatorki nie uciekają - dochodzi do walki, do której dołącza również Mleczny Kieł i Pręgowana Łapa. Ostatecznie ranne gromiaczki poddają się i wracają na swoje terytorium.

~ Na świat przychodzą kocięta Klonowej Łapy i Ciemniejącego Nieba: Czereśnia, Ostrężyna, Winogrono i Żurawina.

~ Na świat przychodzą kocięta Kolczastej Mordki i Jastrzębiopiórego: Gałązka, Kropelka, Orzeszek, Rosa i Goździk.

~ Z klanu znika Płotkowy Plusk i Chabrowy Pąk.

~ Łososiowa Łuska wybiera terminatora medyka, którym zostaje Księżycowa Łapa.

~ Z Klanu znika Buropręgi, Szuwarowy Brzeg, Szczurowąsy, Szara Łapa i Liliowa Łapa. Trening Lśniącej Łapy przejmuje Iskrzący Nos, a treningiem Bławatkowej Łapy zajmuje się Świetlikowa Gwiazda.

~ Na świat przychodzą kocięta Czerwonego Maku: Ćma, Gąsienica, Kornik, Komar, Mrówka, Mucha, Pająk i Szerszeń.

~ Na świat przychodzą kocięta Okoniowego Ogona i Gilowego Gardła: Tygrys, Zimno, Karp, Mgiełka, Jaskier, Ziąb, Zwinna i Żonkil.

~ Z Klanu znika Mroźny Nurt i Dzwonkowa Łąka.

~ Świetlikowa Gwiazda decyduje się wyrzucić z Klanu Tonące Słońce, po tym jak podczas nauk Zachód wojownik opowiadał jej o rzekomo gnębionych kotach. Przywódca przekonuje się, iż niesłusznie starał się ponownie zaufać kocurowi i nie chce go więcej widzieć w Klanie Rzeki.

~ Ceremonia LXXII. Czarny Bez (Czarna Łapa), Głogowy Cień (Głogowa Łapa), Poziomkowa Ścieżka (Poziomkowa Łapa) i Zwiewny Listek (Zwiewna Łapa) otrzymują rangę wojownika. Zachodząca Łapa (Zachód) zostaje uczennicą Rudzikowego Ognia a Liliowa Łapa (Lilia) Perłowej Muszli. Gołębia Łapa (Gołąb) rozpoczyna trening u Wydmowego Wiatru, zaś Mistrzem Kosowej Łapy (Kos) zostaje Czaple Skrzydło. Kukułczą Łapę (Kukułka) Świetlik przydziela sobie. Wysokiej Łapie przyznaje nowego mistrza - Omszały Kamyk. Po ceremonii Jeżynowy Cierń i Perłowa Muszla wyrażają swoje niezadowolenie z powodu wyrzucenia Tonącego Słońca, Świetlikowa Gwiazda nie zamierza jednak cofać swojej decyzji.

~ Ceremonia LXXIII. Bławatkowa Łapa dostaje imię Bławatkowego Nieba.

~ Do Klanu wraca Płotkowy Plusk wraz ze Słowiczą Łapą. Znika jednak Karasiowy Kieł.

~ Ceremonia LXXIV. Z powodu złego stanu zdrowia przywódcy, ceremonię odprawia Czerwony Mak. Krecia Łapa dostaje nowego mistrza - Zwiewny Listek. Z powodu nieobecności Karasiowego Kła trening Słonecznej Łapy przejmuje Mały Liść, zaś trening Księżycowej Łapy - Czaple Skrzydło. Zroszona Łapa (Rosa) zostaje uczennicą Jeżynowego Ciernia, Ulewna Łapa (Kropelka) zostaje przydzielona Poziomkowej Ścieżce, Owocowa Łapa (Gałązka) rozpoczyna trening u Drżącego Płomienia, zaś Orzechowa Łapa (Orzeszek) - u Rudzikowego Ognia. Również córki Ciemniejącego Nieba zostają mianowane terminatorkami. Ciemniejące Niebo zostaje Mistrzem Czereśniowej Łapy (Czereśnia) i Ostrężynowej Łapy (Ostrężyna). Czarny Bez dostaje pod opiekę Winogronową Łapę (Winogrono), natomiast Iskrzący Nos - Żurawinową Łapę (Żurawina).

~ Świetlikowa Gwiazda przejmuje trening Cichej Łapy.

~ Zachodząca Łapa spotyka na granicy Kwiecistą Łapę z Klanu Gromu. Między terminatorkami dochodzi do ostrej wymiany zdań, co kończy się przekroczeniem granicy ze strony Kwiecistej Łapy i atakiem na rzeczniaczkę. Zachód próbuje odskoczyć, jednak po kolejnym ataku ze strony Kwiecistej oddaje atak. Walkę przerywa Mleczny Kieł, wypędzając gromiaczkę z terytorium Klanu Rzeki i odprowadzając Zachód do lecznicy. Dowiadują się również, iż Błyskająca Gwiazda może być ojcem kociąt Czerwonego Maku.

~ Świetlikowa Gwiazda dowiaduje się o zajściu na granicy i udaje się do Klanu Gromu, by spotkać się z Błyskającą Gwiazdą.

~ Na świat przychodzą kocięta Zroszonego Listka i Brudnego Kamienia: Bezik, Deszcz, Kwaśny, Pustułka, Śnieżka i Wschód.

~ Pogrzeb Wroniego Pióra.

~ Mucha wychodzi z obozu, na szczęście Bławatkowe Niebo odnajduje kociaka i sprowadza go do obozu, niestety Mrówka nie ma tyle szczęścia i zostaje uznana za zaginioną.

~ Bławatkowe Niebo informuje przywódcę o kolejnych doniesieniach dotyczących jego ojcostwa względem kociąt Czerwonego Maku.

~ Ciemniejące Niebo przejmuje trening Pręgowanej Łapy.

~ Na świat przychodzą kocięta Mysiego Kroku i Bukowej Kory: Bieluń, Borsuk, Koniczynka, Potok i Zmierzch.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda chwali Zachodzącą Łapę i przestrzega Klan przed Klanem Gromu. Brzozowa Łapa (Goździk) zostaje uczennicą Bławatkowego Nieba, Ćmia Łapa (Ćma) rozpoczyna trening u Świetlikowej Gwiazdy, Gąsienicowa Łapa wraz z Muszą Łapą i Szerszeniową Łapą (Gąsienica, Mucha, Szerszeń) zostają przydzieleni Ognistopręgiej, Kornikowa Łapa (Kornik) trafia do Czerwonego Maku, zaś Komarza Łapa (Komar) do Ciemniejącego Nieba. Treningiem Pajęczej Łapy (Pająk) zająć ma się Jeżynowy Cierń. Mglista Łapa (Mgiełka) zostaje terminatorką Wydmowego Wiatru, zaś Lwia Łapa (Zwinna) zostaje przydzielona do Czarnego Bzu. Z racji przedłużającej się nieobecności Omszałego Kamyka i wątpliwości Wysokiej Łapy co do ich współpracy, trening tymczasowo przejmuje Świetlikowa Gwiazda.

~ Z Klanu znika Klonowa Łapa, Gołębia Łapa i Zwiewny Listek.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia z Łanim Krokiem z Klanu Gromu i ostrzega ją, że jeśli Klan Gromu nie przestanie naruszać terytorium rzeczniaków, Klan Rzeki odpowie czymś więcej, niż ostrzeżeniem.

~ Z Klanu znika Ostrężynowa Łapa, Słowicza Łapa, Ziąb, Żonkil, Krecia Łapa, Kwaśny, Różany Kolec, Bezik, Ostrężyna i Skrzypiąca Łapa.

~ Świetlikowa Gwiazda przyłapuje Tygrysa na wycieczce poza obóz, na którą starszy kociak zabrał ze sobą Śnieżkę. Nie podoba mu się zachowanie obydwu kociąt, które wydają się zupełnie nie wiedzieć co się wokół nich dzieje. Śnieżka dostaje upomnienie a jej perspektywa zostania terminatorką staje pod znakiem zapytania. Podczas rozmowy z Tygrysem, przywódca dowiaduje się, iż kocurek nie chce być wojownikiem i jest przerażony perspektywą zabijania zwierzyny - Świetlik decyduje o odprowadzeniu młodego na osiedle, gdzie będzie mógł wieść spokojniejsze życie. Zadanie to powierza Ubłoconej Mordce i Ciernistemu Grzbietowi, przy okazji wspominając im, by będąc na osiedlu zwrócili uwagę czy nikt nie słyszał tam o Klonowej Łapie, Skrzypiącej Łapie czy Mroźnym Nurcie.

~ Świetlikowa Gwiazda dostaje informację od Księżycowej Łapy - Ulewna Łapa została pobita przez Zachodzącą Łapę. Kiedy przywódca przychodzi na miejsce, okazuje się że Winogronowa Łapa i Czarny Bez zdążyli już zainterweniować. Świetlik dziękuje im za czujność i wygłasza kazanie Zachodzącej Łapie, po której spodziewał się większego opanowania, zważywszy na jej ostatnie przygody z gromiaczką.

~ Ceremonia. Wysoka Fala (Wysoka Łapa), Jastrzębi Szpon (Czereśniowa Łapa), Sowia Przełęcz (Winogronowa Łapa), Kukułczy Puch (Kukułcza Łapa), Kosowa Pieśń (Kosowa Łapa) i Pręgowany Grzbiet (Pręgowana Łapa) zostają wojowniczkami. Świetlikowa Gwiazda przekazuje Klanowi informacje o zmianie władzy w Klanie Gromu a także informuje o zmianie jednego z punktów Kodeksu. Deszczowa Łapa (Deszcz) zostaje uczniem Jastrzębiego Szponu, Wschodząca Łapa (Wschód) zostaje uczniem Sowiej Przełęczy, Śnieżna Łapa (Śnieżka) zostaje uczennicą Ciemniejącego Nieba, zaś Jaskrowa Łapa (Jaskier) zostaje uczniem Świetlikowej Gwiazdy. Z racji, iż Poziomkowa Ścieżka nadal nie przykłada się do treningów Ulewnej Łapy zostaje jej przydzielony nowy mistrz - Ciemniejące Niebo. Zachodząca Łapa zostaje publicznie upomniana i dostaje karę - przez następne dwa księżyce będzie sama zajmowała się sprzątaniem legowisk w obozie (pozostali terminatorzy są w tym czasie zwolnieni z tego obowiązku).

~ Na świat przychodzą kocięta Ognistopręgiej i Rudzikowego Ognia: Jarzębina, Kałuża, Kasztan, Szaruga, Wiewiórka, Wrzos, Żołądź.

~ Z Klanu znika Szerszeniowa Łapa, Gąsienicowa Łapa i Oszroniona Łapa.

~ Pogrzeb Poziomkowej Ścieżki.

~ Pogrzeb Śliwkowej Gałązki.

~ Łososiowa Łuska wyrusza na wyprawę wraz z Księżycową Łapą, która dostaje rangę Pomocnika Medyka i nowe imię - Księżycowy Pył.

~ Na świat przychodzą kocięta Barwnego Nieba i Leśnej Łapy: Kwaśna, Mięta, Nocny, Paprotka, Sucha, Woda.

~ Z Klanu znika Omszały Kamyk, Płotkowy Plusk i Perłowa Muszla.

~ Ceremonia. Żurawinowa Łapa zostaje wojowniczką o nowym imieniu - Jaskółczy Śpiew, zaś Lśniąca Łapa, jako Lśniące Futerko przyjmuje rangę Matki. Pustułcza Łapa (Pustułka) zostaje terminatorką Jaskółczego Śpiewu, Koniczynowa Łapa (Koniczynka) zostaje terminatorką Kosowej Pieśni, Borsucza Łapa (Borsuk) zostaje terminatorem Kukułczego Puchu, natomiast Rwąca Łapa (Potok) zostaje terminatorem Wysokiej Fali. Z racji nieobecności Perłowej Muszli, Świetlikowa Gwiazda decyduje się dokończyć trening Liliowej Łapy. Iskrzący Nos dostaje zadanie odnalezienia Słonecznej Łapy, który nie pojawił się na ceremonii, a który potrzebuje nowego mistrza (Mały Liść zrezygnował z dalszego prowadzenia jego treningu).

~ Na świat przychodzą kocięta Jastrzębiego Szponu i Liściastej Łapy: Burza, Gwiazdka, Huk, Sokół, Wichura, Zamieć.

Przypominam - jeśli ktoś zauważy, że coś się nie zgadza lub jakieś istotne wydarzenie zostało pominięte, pisać PW. Nie śledzę wszystkich sesji, więc sporo rzeczy może mi umknąć ;3.


- Mętna Łapa - 26.11.2020

[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od połowy ostatniej z minionych, Pory Zielonych Liści do połowy aktualnie trwającej, Pory Opadających Liści
(czyli od połowy sierpnia 2020 do połowy listopada 2020)

# Na Ceremonii XVII Obłoczna Łapa została mianowana Wojownikiem, otrzymując imię Obłocznego Puchu. Maleństwo oraz Gwiazda, kocięta z miotu Płonącego Świtu (NPC) otrzymały nowe imiona, kolejno Maleńkiej Łapy (mistrzyni: Wiewiórczy Skok) i Srebrnej Łapy (mistrz: Gęsiopióry). Niestety Terminatorki nigdy nie rozpoczęły treningów.

# Na Ceremonii XVIII kocięta z drugiego miotu Barwnego Nieba (NPC) zostały mianowane na Terminatorów, dokładnie dwie siostry: Mętlik (Mętna Łapa, mistrz: Gęsiopióry) oraz Koperek (Koperkowa Łapa, mistrzyni: Śliwkowa Pestka).

# Żołędziowa Cętka (nowa postać NPC) urodziła swój pierwszy, liczny miot i została pełnoetatową matką. Na Ceremonii XIX jej kocięta zostały mianowane na Terminatorów. Bawełna (Bawełniana Łapa, mistrzyni: Płotkowy Potok), Glon (Glonowa Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok), Serce (Słoneczna Łapa, mistrzyni: Kukułczy Puch), Sum (Sumowa Łapa, mistrzyni: Wysoka Fala), Zboże (Zbożowa Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Żbik (Żbikowa Łapa, mistrz: Rabarbarowy Korzeń). Mianowany został również Warkot, syn Barwnego Nieba (Warkocząca Łapa, mistrzyni: Śliwkowa Pestka).

# Urodził się drugi miot Ślimaczej Muszli (Korzeń, Zakwitka, Alczyk, Mżawka, Maślak). W Klanie żyje aktualnie ich siostra, Obłoczny Puch.

# Bardzo dużo kotów zaginęło, przede wszystkim Wojowniczki, takie jak Biała Burza (trening Jeziornej Łapy przejął Skrzące Słowo), Przepiórcze Piórko (trening Łabędziej Łapy przejął Kałużowy Krok), Świetlikowy Zagajnik, Deszczowa Dolina, Bratkowa Łąka (trening Szumiącej Łapy przejęła Ćmi Zmierzch). Zaginął również Sztormowy Pazur (trening Szerszeniowej Łapy przejęła Czereśniowa Gałązka) i wielu Terminatorów (m.i Skalna Łapa, Karpia Łapa, Agrestowa Łapa, Muszelkowa Łapa, Złocista Łapa, Kleszczowa Łapa). Z miotu Płonącego Świtu ostał się tylko Łabędzia Łapa z siódemki potomstwa.

# Kurdybanek, syn Żołędziowej Cętki został porwany przez jastrzębia.

# Po pogrzebie Niedźwiedziego Kła odbył się pogrzeb Kolczastej Mordki (NPC), która zmarła ze starości. W Klanie żyje aktualnie jej córka, Owocowa Gałązka (NPC) i wnuk, Rabarbarowy Korzeń.

# Do starszyzny odeszli Bukowa Kora (NPC) i Cisowa Jagoda.

# Odbył się pogrzeb Sokolego Skrzydła, którego zabił pies. Jego ciało znalazła Śliwkowa Pestka.

# Barwna Łapa, po śmierci i pogrzebie Księżycowego Pyłu, ma podjąć nauki u Lśniącej Sadzawki, Medyczki Klanu Wichru. Ćmi Zmierzch podróżuje z nim na granicę klanów i Rzeczniacy spotykają się ze wstępną zgodą Wichrowej Medyczki. Terminator nie rozpoczął jednak jeszcze szkolenia.

# Gorzka Łapa wznawia trening z nowym Mistrzem. Czerwona Gwiazda postanawia, że sama zajmie się wyszkoleniem byłej podopiecznej Świetlikowego Zagajnika. Przywódczyni nie podoba się zaangażowanie, jakie Terminatorka wykazuje przy pracach w Królikarni. Natomiast Barwna Łapa pozwala jej uczestniczyć w operacji usuwania kleszczy z futra Wydmowego Wiatru.

# Rozwija się relacja Skrzącego Słowa i zauroczonej nim Jeziornej Łapy. Ta dwójka spędza ze sobą mnóstwo czasu, a teraz okazji na spotkania będzie jeszcze więcej ze względu na wspólny trening.

# Czarny Bez i Wysoka Fala zostają oficjalnymi partnerami.

# Kukułczy Puch postanawia przeprosić swojego byłego partnera (Bursztynowy Wschód) za błędy z przeszłości. Kocur zostawia ją bez słowa. Jakiś czas później Wojownik przygotowuje niespodziankę, dekorując kwiatami jej legowisko. Postanawia ponownie skonfrontować się z tym co minęło, ale nie zostało zapomniane. Kocica wyznaje mu miłość.

# Wiewiórczy Skok i Trzaskający Mróz powoli odkrywają, że chyba łączy ich coś więcej niż przyjaźń, ale nie są w stanie nazwać tego uczucia. Bursztynowy Wschód próbuje wytłumaczyć swojemu byłemu Terminatorowi, skąd biorą się kocięta. Kukułczy Puch zaczyna orientować się, że tę dwójkę w przyszłości może coś połączyć.

# Płonące Niebo nie może pozbierać się po stracie Białej Burzy. Stara się wypełnić pustkę, którą w sobie nosi i postanawia zająć się nauką wielu kociąt Słonego Wiatru i Żołędziowej Cętki.

# Gęsiopióry spełnia się jako Mistrz Mętnej Łapy, być może odkrywając w sobie coś w rodzaju powołania. Transformacji ulega sposób, w jaki widzi swoją dawną Mistrzynię, Śliwkową Pestkę, gdy wspiera ją po śmierci Sokolego Skrzydła, z którym to kotka była uwikłana w toksyczną relację. Wojowniczka czuje się wolna pierwszy raz od bardzo dawna.

# Do Klanu powraca Kosowa Pieśń, której udało się uciec od Dwunogów (wcześniej jedni ją skrzywdzili, a kolejni, uratowali życie). Na granicy spotyka ją jej córka, Śliwkowa Pestka. Na powrót w Klanie Rzeki, wita ją po księżycach rozłąki, Ćmi Zmierzch.

# Aktualnie Czerwona Gwiazda posiada trzy życia, ostatni księżyc był dla niej łaskawszy.

post został dodany po konsultacji z Czerwoną Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało, proszę dać mi znać!- Mętna Łapa - 07.04.2021

[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od połowy ostatniej z minionych, Pory Opadających Liści do pierwszych dni aktualnie trwającej, Pory Młodych Liści
(czyli od połowy listopada 2020 do początku kwietnia 2021)

# Do Klanu powraca Węgorzowe Gardło, który próbował odnaleźć swą zaginioną Terminatorkę, Muszelkową Łapę. Z granicy odbiera go Ćmi Zmierzch. Kocur wydaje się być zaintrygowany Bawełnianą Łapą, Terminatorką swojej siostry, Płotkowego Potoku.

# Odbywa się pogrzeb Wysokiej Fali, która zmarła z dnia na dzień wskutek szybko rozwijającej się choroby, zwieńczonej czarnym kaszlem. Opłakuje ją między innymi brat, Leśna Jagoda [NPC]. Podczas ceremonii Kukułczy Puch przynosi pod Mroźną Skalę ciało swej córki, Ostrej Łapy, która poległa, walcząc z lisem.

# Odbywa się pogrzeb Lodowego Kła [NPC], partnera Płonącego Świtu [NPC] i ojca Łabędziej Łapy oraz Ciemnej Mordki [NPC]. Terminator znalazł ciało ojca na terenach Klanu, pod drzewem, z którego Wojownik nieszczęśliwie spadł, łamiąc kręgosłup i umierając na miejscu.

# Kilkoro Wojowników zaginęło, takich jak: Sroczy Ogon, Czarny Bez (trening Kaczej Łapy przyjęła matka kotki, Kukułczy Puch), Kałużowy Krok (trening Łabędziej Łapy przejął Kornikowy Konar), Śliwkowa Pestka (trening Warkoczącej Łapy [NPC] przejął Słony Wiatr [NPC]; trening Chmurnej Łapy przejął Kornikowy Konar; trening Koperkowej Łapy przejął Węgorzowe Gardło).

# Kilkoro Terminatorów zaginęło, takich jak: Amurowa Łapa, Pstrągowa Łapa, Żwirowa Łapa, Mglista Łapa, Migocząca Łapa, Słoneczna Łapa, Sumowa Łapa, Żbikowa Łapa. Tego ostatniego próbowało szukać rodzeństwo: Rybia i Zbożowa Łapa.

# Gęsiopióry proponuje Pajęczej Nodze partnerstwo. Kocica zgadza się rozpocząć nowy etap ich relacji. Para niedługo potem, tym razem z inicjatywy córki Przywódczyni, decyduje się postarać o kocięta.

# W przeddzień Zgromadzenia Paprociowa Łapa i Płotkowy Potok podczas polowania na ryby znajdują w Grzmiącej Rzece zmaltretowane ciało Osikowej Kory, Wojowniczki Klanu Gromu. Wraz z Płonącym Niebem, Rzeczna delegacja transportuje ciało na granicę z Klanem Gromu, gdzie odbiera je zastępczyni, Cyprysowa Łuska wraz z patrolem. Okoliczności śmierci są nieznane. Niedługo później Klan Rzeki odkrywa, że Bobrowa Tama została uszkodzona.

# Bursztynowy Wschód schodzi się ponownie z Kukułczym Puchem, Wojownicy dają temu związkowi jeszcze jedną szansę.

# Ciemna Mordka [NPC] rodzi swój pierwszy, duży miot (Żar, Popiół, Lilia, Niezapominajka, Wilec, Szczaw, Szafirek i Ziółko) i przez cztery księżyce po porodzie jest w bardzo złym stanie. Ojcem kociąt jest samotnik, Sopel, o czym Klan Rzeki nie wie. Dzieci wychowuje Potężny Strumień [NPC], który zgodził się grać rolę ojca kociąt i być nim dla postronnych. W Klanie żyje domniemane, przyrodnie, starsze rodzeństwo kociaków: Szerszeniowa, Karasiowa i Drobna Łapa, a także babka (Płonący Świt [NPC]) i wujek, Łabędzia Łapa.

# Na Ceremonii XX Jeziorna Łapa zostaje mianowana Wojowniczką, otrzymując imię Księżycowego Jeziora. Korzeń, kocurek z drugiego miotu Ślimaczej Muszli [NPC] zostaje mianowany na Terminatora jako jedyny z miotu (Bukowa Łapa, mistrz: Kornikowy Konar). Ubłocona Łapa, wcześniej trenujący pod okiem zaginionej matki, Świetlikowego Zagajnika, otrzymuje na nową mistrzynię, swą babkę, Kosową Pieśń. Gorzka Łapa po nawiedzeniu przez Księżycowy Pył zostaje oficjalną Terminatorką Medyka. Dołącza do Barwnej Łapy w Królikarni, a ich treningiem zajmuje się zmarła Medyczka, nawiedzając Terminatorów w snach. Czerwona Gwiazda decyduje też, że wojowniczy trening Gorzkiej Łapy dokończy za nią Kornikowy Konar.

# Odbywa się pierwsze Zgromadzenie na terenach aktualnie zamieszkiwanych przez Cztery Klany. Na Ceremonii XX Czerwona Gwiazda ogłasza delegację. W jej skład wchodzą: Czerwona Gwiazda, Ćmi Zmierzch, Barwna Łapa oraz Ostowy Kolec, Łopianowy Korzeń, Kwitnący Jar, Kornikowy Konar, Skrzące Słowo, Gęsiopióry, Płonące Niebo, Czereśniowa Gałązka, Płotkowy Potok, Księżycowe Jezioro i Mętna Łapa, Zbożowa Łapa, Kacza Łapa. Kosowa Pieśń oraz Wiewiórczy Skok mają za zadanie pilnować Obozu pod nieobecność pozostałych członków Klanu.

# Rybia Łapa (wcześniej Rybka), córka Żołędziowej Cętki otrzymuje terminatorskie imię, podobnie jak Kwitnąca Łapa, córka Ślimaczej Muszli (wcześniej Zakwitka). Pierwsza rozpoczyna trening pod okiem Wiewiórczego Skoku, druga pod okiem Płotkowego Potoku.

# Barwna Łapa kończy trening wojowniczy pod okiem Ćmiego Zmierzchu.

# Łabędzia i Karasiowa Łapa wyruszają na poszukiwanie Szkiełka, tajemniczego kocura-wieszcza, który twierdzi, że potrafi przepowiadać przyszłość z organów upolowanych zwierząt. Oboje otrzymują wróżby. Podobnie postępuje Bawełniana Łapa, a jej obstawą, tak jak pary przyjaciół, jest Potężny Strumień [NPC], zastanawiająco zainteresowany przepowiedniami. Zachodzące Światło oraz Kornikowy Konar również chcą sprawdzić pogłoski o Szkiełku na własnej skórze. Decydują się na przygodę, która… może zaważyć na ich relacji.

# Paprociowa Łapa widywany jest wieczorami i porankami przy legowisku Płotkowego Potoku w Jałowcowym Gąszczu, co spotyka się z różnymi opiniami. Wydaje się, że ostatnio ta para się do siebie zbliżyła. Pogłębiają się relacje Mętnej Łapy z Szerszeniową, a także Łabędzią Łapą. Ten drugi sporo czasu spędza w towarzystwie Karasiowej Łapy.

# Skrzące Słowo nie jest pewien uczuć, którymi darzy Księżycowe Jezioro. Chcąc, nie chcąc rani kotkę, prosząc ją o czas do namysłu.

# Czerwona Gwiazda traci wszystkie swoje życia i umiera ze starości w wieku 145 księżyców jako najstarsza kocica w lesie. Nad ranem, wraz z końcem Pory Nagich Drzew odbywa się jej pogrzeb.

# Pajęcza Noga rodzi swój pierwszy, liczny miot. Ojcem ośmiorga dzieci (Mak, Rybołów, Słowik, Cietrzew, Gawron, Kruczek, Szpak, Czarnowron) jest Gęsiopióry.

# Do Klanu chce powrócić Sroczy Ogon. Barwna Łapa spotyka go na granicy. Aktualnie Klan nie ma przywódcy, więc czarno-biały, zaginiony Wojownik oczekuje na decyzję Ćmiej Gwiazdy na neutralnych ziemiach.

# Ćmi Zmierzch wyrusza na wyprawę do Szepczącej Sadzawki wraz z Kornikowym Konarem, Łabędzią i Gorzką Łapą. Obóz pozostaje pod opieką Kosowej Pieśni, natomiast za granice odpowiadają Zachodzące Światło i Płonące Niebo. Podróż utrudniają roztopy, ale delegacja powraca do Klanu Rzeki z Ćmią Gwiazdą na czele.

# Karasiowa Łapa znajduje w Grzmiącej Rzece ciało swojego brata, Drobnej Łapy. Odbywa się jego pogrzeb. Okoliczności śmierci są niejasne.

# Na I Ceremonii nowej Gwiazdy zostaje wybrana Zastępczyni: Kosowa Pieśń. Bawełniana i Łabędzia Łapa zostają mianowani Wojownikami, otrzymując imiona: Łabędziej Szyi oraz Bawełnianej Nici. Kocięta Kwiatowej Przełęczy [NPC], która również nie bez komplikacji urodziła swój drugi miot, zostają mianowane na Terminatorów. Oleander (Oleandrowa Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Kremówka (Głośna Łapa, mistrzyni: Zachodzące Światło), Forsycja (Złocista Łapa, mistrzyni: Bawełniana Nić), Berberys (Berberysowa Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok). Treningi Chmurnej, Koperkowej i Warkoczącej Łapy [NPC], po zaginięciu Śliwkowej Pestki, zostały powierzone kolejno: Kornikowemu Konarowi, Węgorzowemu Gardłu i Słonemu Wiatrowi [NPC].

post został dodany po konsultacji z Ćmią Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało albo ktoś miał dodatkowe propozycje, proszę dać mi znać!RE: Kroniki Klanu Rzeki - Mętna Łapa - 09.08.2021

[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od pierwszych dni ostatniej z minionych, Pory Młodych Liści do pierwszych dni aktualnie trwającej, Pory Zielonych Liści
(czyli od początku kwietnia do połowy lipca 2021)

# Podczas swojej pierwszej ceremonii, przywódczyni zmienia jedną z klanowych rang: Matkę na Opiekuna.

# Po ceremonii Ćmia Gwiazda wyrusza na spotkanie z Rojstem, w obstawie Płonącego Nieba i Skrzącego Słowa. Rozmawia z samozwańczym Przywódcą Klanu Pożogi pod Czterema Dębami w cztery oczy, mimo że obcy zjawił się na miejscu z wojowniczkami Klanu Wichru: Fiołkowym Nosem oraz Deszczową Pogodą. Ćmiej Gwieździe nie podoba się zjawienie piątej, obcej grupy. Kocur proponuje sojusz, ona odmawia i proponuje Rojstowi, by pokojowo wycofał się z okolicznych ziem.

# W międzyczasie do Klanu powraca Sroczy Ogon, prowadzony przez Barwną Łapę, za zgodą Ćmiej Gwiazdy.

# Ćmia Gwiazda wraz ze Słonym Wiatrem [NPC] i Lisim Ogonem [NPC] udaje się na rozmowę z przywódcą Klanu Cienia. Dzieli się swoimi refleksjami na temat Rojsta, proponuje Cienistym sojusz i wspólną akcję, mającą na celu sprawdzenie czy obca grupa opuściła około-klanowe ziemie. Polna Gwiazda przystaje na takie rozwiązanie.

# Wskutek choroby umiera Berberysowa Łapa, z Klanu znika Kwitnąca Łapa.

# Partnerami oficjalnie zostają Skrzące Słowo oraz Księżycowe Jezioro, a także klanowy Opiekun Trzaskający Mróz oraz Wiewiórczy Skok.

# Płotkowy Potok, Rabarbarowy Korzeń oraz Szumiąca Łapa odnajdują w okolicach Bobrowej Tamy nowonarodzonego kociaka oraz ciało matki zmasakrowane przez drapieżnika. Zabierają kocię do Obozu, Ćmia Gwiazda decyduje się na przyjęcie młodej do Klanu. Nadaje jej imię Iglik.

# Chaotyczny Lot, wojowniczka Klanu Wichru przybywa na granicę z Klanem Rzeki. Spotyka tam Zachodzące Światło, której zdradza informacje na temat stosunku Lawendowej Gwiazdy i Wichrzaków wobec Rojsta. Rzeczniaczka podchodzi do obcej nieufnie, ale to dzięki niej Chaotyczny Lot ma szansę porozmawiać z przywódczynią Klanu Rzeki. Wichrzaczka zdradza Ćmiej Gwieździe swoje przywódcze ambicje i w jej głowie zaczyna kiełkował rewolucyjny plan. Córka Czerwonej Gwiazdy daje Chaotycznemu Lotowi słowo, że w razie poniesionej porażki, przyjmie szylkretkę do Klanu Rzeki.

# Zaginęli: Czereśniowa Gałązka, Bukowa i Glonowa Łapa.

# Na Ceremonii II Ćmia Gwiazda informuje Klan o Rojście, Klanie Pożogi oraz sojuszu, który zawarł z nimi Klan Wichru. Pokrótce opisuje rozmowę z Polną Gwiazdą oraz plan połączenia Rzecznych sił z Cienistymi. Podczas najbliższej pełni wojownicy obu Klanów mają udać się na tereny, które zajęła grupa Rojsta, by sprawdzić, czy zastaną opustoszały Obóz. Terminatorzy mają uczyć się walki. Karasiowa Łapa, której trening dokończył Łabędzia Szyja zostaje mianowana Wojowniczką, otrzymując imię Karasiowej Ości. Kocięta Ciemnej Mordki [NPC] zostają mianowane na Terminatorów. Ziółko (Zielna Łapa, mistrzyni: Kukułczy Puch), Szczaw (Kwaśna Łapa, mistrzyni: Kosowa Pieśń), Szafirek (Szafirowa Łapa, mistrz: Rabarbarowy Korzeń), Wilec (Wilcowa Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja), Lilia (Liliowa Łapa, mistrz: Węgorzowe Gardło). Zmieniony został mistrz Paprociowej Łapy (ze względu na jego nieodpowiednie zachowanie podczas rozmowy z patrolem Klanu Gromu), od teraz za jego trening nie odpowiada Brudna Stopa, a Skrzące Słowo. Po zaginięciu Czereśniowej Gałązki, trening Szerszeniowej Łapy został powierzony Sroczemu Ogonowi.

# Podczas polowania, Płotkowy Potok, Zbożowa oraz Rybia Łapa zostają zaatakowani przez borsuka. Dzięki szybkiej reakcji Zboża oraz dobremu słuchowi Gorzkiej Łapy, na miejsce przybywają: Ćmia Gwiazda, Płonące Niebo oraz Kornikowy Konar. W międzyczasie Rybia Łapa umiera i odchodzi do Gwiezdnego Klanu, gdzie wprowadza ją Ostra Łapa. Bardzo ciężko ranna Płotkowy Potok trafia do Królikarni z rozerwanym gardłem. Reszta Rzeczniaków zabija borsuka, który jednak dość poważnie rani obu Wojowników. Na szczęście cała trójka przeżywa dzięki interwencji Barwnej i Gorzkiej Łapy.

# Na pogrzebie Rybiej Łapy, Ćmia Gwiazda pośmiertnie nadaje jej wojownicze imię: Złota Rybka.

# Zachodzące Światło rodzi kocięta, których ojcem jest Kornikowy Konar: Piórko, Śliwkę, Kurz, Kość, Mrozika, Bliznę, Krew i Cis.

# Żołędziowa Cętka [NPC] nie może poradzić sobie ze stratą córki. Oferuje pomoc i wyrusza poza Obóz, by zebrać mech. Spada do rowu, łamiąc sobie lewą, przednią łapę. Znajdują ją Lisi Ogon [NPC] oraz Leśna Jagoda [NPC], a kontuzja okazuje się poważna. Kocica trafia do Królikarni.

# Bawełniana Nić i Węgorzowe Gardło wybierają się na polowanie i walczą z łabędziem. Walka rozgrywa się przede wszystkim między kotką, a ptakiem, więc to Wojowniczka zostaje poważniej ranna. Traci fragment ucha, a rana nie goi się tak jak powinna, przez co ucho zrasta się krzywo i niesymetrycznie.

# W pełnię, wybrani przez Ćmią Gwiazdę Wojownicy wyruszają z nią na spotkanie Klanu Cienia w okolicy Leśnych Ostępów. Nie czują zapachu, ani nie znajdują śladów grupy Rojsta.

# Księżycowe Jezioro przedstawia partnera swojej babce, Kosowej Pieśni.

# Partnerka Ostowego Kolca, Ślimacza Muszla znika z Klanu. Parę dni później za zaginioną uznaje się ich starszą, jedyną z żyjących w Klanie córkę, Obłoczny Puch.

# Za zaginioną uznaje się Gorzką Łapę, Terminatorkę Medyka oraz siostrę Płonącego Nieba, Gęsiopiórego i Skrzącego Słowa.

# Lśniące Futerko, najstarsza z klanowych Opiekunek rodzi swój drugi miot (Raniuszek, Bielik, Żuraw, Wilga, Kosodrzewinka). Kocięta mają w Klanie starszego brata, jest nim Sroczy Ogon.

# Barwna Łapa wyrusza do Szepczącej Sadzawki po imię medyka. Księżycowy Pył poleciła mu zabrać ze sobą wybrane koty. Towarzyszą mu: Kwaśna, Liliowa i Zbożowa Łapa. Była Medyczka próbuje odmienić im zapachy. Barwna Łapa zostaje Barwną Wodą i zarazem pełnoprawnym Medykiem Klanu Rzeki.

# Z Klanu znika Kacza Łapa oraz Bursztynowy Wschód, czyli córka i partner Kukułczego Puchu.

# Umiera Cisowa Jagoda, aktualnie najstarsza kocica ze wszystkich Czterech Klanów. Jej ciało odnajduje Zachodzące Światło, młodsza siostra staruszki i zwołuje pogrzeb.

# Karasiowa Ość i Popiół zostają uznani za zaginionych. Znika również Iglik, kociak samotniczki przyjęty do Klanu przez Ćmią Gwiazdę.

# Podczas Ceremonii III ma miejsce wypadek Maczka, kociaka Pajęczej Nogi i Gęsiopiórego. Wskutek upadku z Błyszczących Głazów, łamie z przemieszczeniem jedną z przednich łap. Złamanie jest otwarte, a omdlewającym z bólu pacjentem zajmuje się niezwłocznie Barwna Woda oraz nowomianowana przez niego terminatorka: Rybołowia Łapa. Ćmia Gwiazda oznajmia Klanowi Rzeki, że Klan Pożogi opuścił okołoklanowe tereny i nie stanowi zagrożenia. Kocięta Pajęczej Nogi zostają mianowane na Terminatorów. Słowik (Słowicza Łapa, mistrzyni: Kosowa Pieśń), Gawron (Gawronia Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Kruczek (Krucza Łapa, mistrz: Kornikowy Konar), Cietrzew (Cietrzewia Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja), Mak (Senna Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Czarnowron (Czarna Łapa, mistrzyni: Ćmia Gwiazda). Na Terminatora mianowany został też, w przeszłości długo chorujący syn zaginionej Ślimaczej Muszli, Kwiat (Kwitnąca Łapa, mistrzyni: Płotkowy Potok). Natomiast Szafirowa i Szerszeniowa Łapa otrzymali nowych mistrzów: ten pierwszy Bawełnianą Nić zamiast Rabarbarowego Korzenia, a drugi Łabędzią Szyję zamiast Sroczego Ogona.

post został dodany po konsultacji z Ćmią Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało albo ktoś miał dodatkowe propozycje, proszę dać mi znać!