Artemida - Wojownicy PBF
Kroniki Klanu Wichru - Wersja do druku

+- Artemida - Wojownicy PBF (https://artemida.webd.pl)
+-- Dział: Administracja (https://artemida.webd.pl/forum-241.html)
+--- Dział: Informacje o grupach (https://artemida.webd.pl/forum-119.html)
+---- Dział: Klan Wichru (https://artemida.webd.pl/forum-239.html)
+---- Wątek: Kroniki Klanu Wichru (/thread-1445.html)

Strony: 1 2


Kroniki Klanu Wichru - Świetlistooki - 04.03.2014


Kroniki Klanu Wichru

Zdarzenia bieżące
 • Temat służący zapisywaniu aktualnych losów Klanu i poszczególnych jego członków, które są w jakimś stopniu znaczące dla fabuły (np: ceremonie, nowe mioty, nowy członkowie, romanse, kłótnie, wszystko co warte zapamiętania).
  Nowe informacje powinny być dopisywane w formie przejrzystych punktów.
  Zająć się tym może każdy, kto akurat posiada chwilę czasu lub chęci plus oczywiście wiedzę na temat danego zdarzenia.

  Co jakiś czas nagromadzone w danym okresie informacje obrabiane będą przez wybraną osobę w ładną i czytelną wersję tekstową, która kierowana będzie do podforum Kronik.- Bursztynowy Wiatr - 18.05.2014

Dobsz, wypadałoby coś w tym kierunku zrobić, więc trochę marnie, ale postaram się to wszystko jakoś ująć w punkty, zaczynając od mianowania na wojowniczki Śnież i Burszti, bo wcześniejszych zdarzeń aż tak dobrze nie ogarniam. @@
 • Mianowanie na wojowniczki Śnieżnej Burzy i Bursztynowego Wiatru. Przyjęcie Zapomnianej Łapy i mianowanie na terminatora Śnieżnej oraz mianowanie Trójłapego Lamparcią Łapą i mianowanie terminatorem Szlachetnej Gwiazdy.
 • Taki jakby romans Szybującej Łapy z Liliowym Płatkiem.
 • Niespodziewane pojawienie się Srebrzystego Deszczu.
 • Akcja z Szybującą Łapą, której nie potrafię dobrze opisać, ale skraca się do tego, że pokłócił się on z Poranną Rosą bo odkrył jej romans z Błędnym Światłem, został zdegradowany do rangi kociaka, po czym zniknął niedługo przed tym, jak Poranna poinformowała o wszystkim Szlachetną Gwiazdę.
  A tu mi umyka prawie miesiąc akcji, nie mam pojęcia, co się wtedy działo...
 • Zajście w ciąże Porannej Rosy, będące skutkiem romansu z zastępcą gwiazdy z Klanu Rzeki.
 • Niedługo później zajście w ciąże Liliowego Płatka z Srebrzystym Deszczem w roli taty.
 • Zniknięcie Zapomnianej i Lamparciej Łapy.
 • Sen Białej Łapy w którym spotkała byłego medyka Klanu - Pustułczy Głos.
 • Sen Porannej Rosy, w którym spotkała najpierw Pustułczy Głos, a później swoją matkę, Śniącą Zorzę.
 • Poród Porannej Rosy i Liliowego Płatka.
 • Pierwsze eskapady dzieci Porannej Rosy poza kociarnię, z szczególnym uwzględnieniem próby wyrwania wąsów Szlachetnej Gwieździe przez Sól i Cukra.
 • Przyprowadzenie Lwiego Futerka do obozu przez Bursztynowy Wiatr.
 • Mianowanie Lwiej na medyka klanu i ustanowienie Płowej Łapy jej terminatorem.
 • Spotkanie na granicy terytoriów kociąt z Klanu Wichru z kociętami z Klanu Gromu.
 • Eskapada Oseta i Światełka poza tereny Klanu Wichru w bardzo młodym wieku.
  Znów mi sporo umyka, więc przeskoczę od razu do ceremonii...
 • Ceremonia kociąt z obu miotów na terminatorów.
 • Przyniesienie Koszmarka do obozu przez Poranną Rosę.


Więcej nie wykombinuję. Wiem, że sporo mi umknęło, więc byłabym szczęśliwa, gdyby ktoś uzupełnił moje braki. ^^" Ale mogę być z siebie dumna, nie? XD


- Nocka - 24.12.2015

Dnia 15.12.2015r.
Kocięta Mroźnego Podmuchu i Jaśminowego Płatka, osiągnęły wiek 6 księżyców. I zostały mianowane terminatorami!
Kruk --> Krucza Łapa a jego mistrzem został Pochmurny Sen!
Cień --> Ciemna Łapa a jego mistrzem została Krzykliwa Mewa!
Irytek --> Złota Łapa a jego mistrzem został Pochmurny Sen!
Korzeń --> Korzenna Łapa a jego mistrzem został Wirujące Skrzydło!
Nocka --> Nocna Łapa a jej mistrzem została Krzykliwa Mewa!

Brawo Dla Nowych Terminatorów- Mroźny Nos - 27.12.2015

Twarda Gwiazda wysłuchał prośby obu kotek, jednak po tym, jak od Cętki dowiedział się, że ta posiada rodzinę, odmówił przyjęcia jej do Klanu. Jego zdaniem rodziny nie należy rozdzielać, dlatego nie zamierzał pozwolić kotce wychowywać się z dala od ojca. Nakazał Nocnej Łapie odprowadzić Cętkę na Ziemie Niczyje.


- Mroźny Nos - 15.01.2016

Twarda Gwiazda, przed sytuacją z Cętką do Klanu przyjął Smugę, nadając jej terminatorskie imię Srebrna Łapa. Ponadto zgłosił się do niego dawny potomek Szlachetnego Serca - Niebo, który również został przyjęty.

Srebrna Łapa po przejściu części teoretycznej treningu (prowadzonej z Pstrą Chmurą) na trening praktyczny uda się do Okopconego Serca.

Ponadto do Klanu wróciła Mała, która natychmiast została mianowana terminatorem - jej mistrzem do praktyki ponownie na rozkaz Twardego została Kopiec, zaś mistrz do nauki teorii nie został jeszcze wybrany.

Do (Typowej) Twardej Gwiazdy dotarły także słuchy, że terminatorzy z jego Klanu włóczą się bezczelnie po cudzych ziemiach oraz zapuszczają się w dalekie zakamarki ziem niczyich - ze względu na osłabienie Klanu, Porę Nagich Drzew oraz kilka innych okoliczności Przywódca oznajmił, iż wszelkie wycieczki krajoznawcze podczas zimy będzie surowo karał.

Podpisano,
TTG.


- Pochmurny Sen - 16.01.2016

Tuż po ceremonii, na której przydzielono Okopconemu Sercu nauki praktyki Jarzębinowej i Srebrnej Łapy ta wybiegła z obozu zgłaszając swój niemy sprzeciw. Pobiegł za nią Pochmurne Niebo zaniepokojony tą sytuacją.
Następnego ranka przyniósł on do Klanu wieści, że Okopcona nie żyje, a jej ciało spoczywa na dnie rzeki. Zażądał by odprawić jej ceremonię pogrzebową bez ciała, by nie narażać nikogo na kąpiel w środku Pory Nagich Drzew w lodowatej wodzie. :I


- Srebrzysty Pazur - 17.01.2016

Twarda Gwiazda, kiedy dowiedział się, że Niebo czuje się już dobrze, zawezwał kocura przed swe oblicze. Upewniwszy się, że Krzykliwa Mewa przedłożyła synowi Szlachetnego Serca wszystkie zasady panujące w Klanie, przypomniała mu o Kodeksie Wojownika i innych istotnych sprawach, uznał, że kocur gotowy jest, by zostać wojownikiem. Nie było wątpliwości co do jego umiejętności walki i polowania.

Twarda Gwiazda zwołał więc koty na ceremonię. Było kilka spraw, które musiał poruszyć: Okopcone Serce i Pochmurny Sen zniknęli przed paroma dniami, nikt nie wiedział, co się z nimi stało. Trzeba było więc jakoś zapełnić dziurę, która powstała w skutek tego jakże niefortunnego zdarzenia. Twarda Gwiazda wezwał przed swe oblicze Niebo, mianował go wojownikiem nadając mu imię Bezchmurnego Nieba. Od razu pod jego opiekę oddał Jarzębinową i Srebrną Łapę. Następnie zwrócił się do Krzykliwej Mewy i przykazał jej, by dokończyła trening Złotej i Kruczej Łapy pokazując im, jak należy walczyć i polować. To jednak nie był koniec jego przemówienia. Przywódca wywołał imię Nocnej Łapy, a następnie przed całym Klanem oznajmił, że ta złamała jego zakaz i opuściła tereny Klanu Wichru przez co za karę, przez najbliższy tydzień nie będzie odbywała w ogóle treningów i lepiej, żeby przemyślała tę sprawę, bo inaczej może mieć więcej problemów.

Twarda Gwiazda


- Szepczący Pył - 19.01.2016

Na tereny Klanu Wichru przybył zaginiony syn Osetowego Ciernia - Jastrząb. Napotkał go Twarda Gwiazda, który rozpoznał kocura i bez wahania przyjął go z powrotem do Klanu. Mianował go terminatorem, nadając mu imię Jastrzębia Łapa, a jego mistrzem został Bezchmurne Niebo.

~TTG


- Srebrzysty Pazur - 24.01.2016

Twardej Gwieździe daleko było do zadowolenia. Kolejny z terminatorów złamał jego nakaz i wyszedł poza ziemie Wichru, czym naraził się na gniew przywódcy. Gwiazda zadecydował, że trening Ciemnej Łapy zostanie wstrzymany na tydzień, by ten przemyślał swoje zachowanie.

~TTG

(P.S. Zakaz przestaje obowiązywać 01.02.2016 :meszek:)


- Mroźny Nos - 15.02.2016

Podczas jednego ze swoich codziennych patroli Typowy Twarda Gwiazda natrafił na Krzywą Wierzbę zmierzającą ku Obozowi wraz z jakimś samotnikiem. O ile rosły kocur faktycznie był w stanie przyjąć do Klanu jedno czy dwa biedne kocięcia, tak nie zamierzał przyjmować w szeregi Wichru wszystkich bez wyjątku, zwłaszcza, że nadal trwała Pora Nagich Drzew.
Rozsierdzony lekkomyślnością wojowniczki Przywódca osobiście odniósł kocię ku siedzibom dwunogów i zadbał o to, by ktoś go stamtąd zabrał do swoich nor. Ponadto postanowił pociągnąć Wierzbę do konsekwencji, odbierając jej prawa do prowadzenia treningów. Od teraz kotka nie dostanie żadnego Terminatora pod swoje skrzydła.

TTG.


- Srebrzysty Pazur - 04.03.2016

Nadeszły kolejne zmiany. I należy liczyć na to, że są to zmiany na lepsze. Nie obyło się jednak ostatnio bez smutnych wydarzeń, jakimi była niespodziewana śmierć Wirującego Skrzydła, która na trochę przygasiła Klan Wichru. W tym jednak czasie Krzykliwa Mewa powiadomiła Twardą Gwiazdę, że bracia: Krucza Łapa i Złota Łapa zakończyli pomyślnie trening i są gotowi, by stać się wojownikami. Gdy przywódca uznał, że czas zwołać ceremonię, zjawił się również zaginiony Cedrowa Łapa, którego czekało kilka gorzkich słów od Gwiazdy. Przywódca zdecydował, że zaginiony terminator za karę będzie musiał teraz wstrzymać się ze swym treningiem, a poza tym nałożył na niego obowiązek wymiany mchu we wszystkich legowiskach. Cedr powrócił zatem ostatecznie do rodziny i zmuszony był oglądać, jak koty młodsze od niego stają się wojownikami. Twarda Gwiazda wezwawszy przed swe oblicze brązowego i białego kocura zapytał ich, czy przysięgają wiernie bronić Klanu, a gdy ci potwierdzili, przywódca wezwał przodków na swych świadków i nadał młodym nowe imiona. Od teraz bracia znani będą jako Kruczy Ogon i Złote Serce.


- Srebrzysty Pazur - 07.03.2016

Nie minęło wiele czasu od ceremonii Kruczego Ogona i Złotego Serca, gdy Twarda Gwiazda ponownie wezwał Klan przed swoje oblicze. Musiał zastanowić się nad tym, kto przejmie opiekę nad Korzenną Łapą po tym, jak utracił mistrza, a także kto weźmie pod swe skrzydła Sarnią Łapę, która zdecydowanie powinna już skończyć swój trening. Ostatecznie dokonał już wyboru i był gotowy, by przekazać wieści Klanowi. Tak oto od tego dnia dwójka terminatorów została uczniami Pszczelego Pyłu, a przywódca Wichru miał nadzieję, że kocica poradzi sobie z odpowiedzialnym zadaniem, jakie nałożył na jej barki.


- Mroźny Nos - 19.03.2016

Twarda Gwiazda nie spodziewał się w swoim legowisku niczyjej wizyty, gdy nagle zawitała tam była Pomocniczka Medyka - Pstra Chmura. Koteczka kajając się wyjaśniła Przywódcy, że poszła szukać zaginionego Płowego Grzbietu, jednak gdy po wielu wschodach słońca nie odnalazła jego śladów uznała, że lepiej będzie wrócić do Klanu.
W ten sposób Klan Wichru na powrót posiada Medyka, następczynię Płowego Grzbietu i wyszkoloną przez niego osobiście Terminatorkę - Pstrą Chmurę.


- Mroźny Nos - 30.03.2016

Twarda Gwiazda po czasie przebaczył Cedrowi jego zniknięcie. Mając na uwadze fakt, że Krzykliwa Mewa powinna odpocząć po wielu przeprowadzonych treningach a Pszczeli Pył jeszcze swoich Terminatorów nie wyszkoliła uznał, iż treningiem syna Osetowego Ciernia zajmie się Kruczy Ogon.
Słowo się rzekło.


- Typowy Twarda Gwiazda - 09.04.2016

Bezchmurne Niebo po ostatnim incydencie przy Jeżynowych Krzewach przyprowadził przed oblicze Twardej Gwiazdy terminatorkę, Sarnią Łapę. Kocur przeprosił Przywódcę za naruszenie jego spokoju, jednak chciał by niesfornej kotce wymierzono odpowiednią karę w związku z jej nieodpowiednim zachowaniem na Granicy. Córka Piaskowej Ścieżki zachowywała się butnie i była agresywna wobec terminatorek Gromu a za swoje zachowanie nie chciała przeprosić ani wojownika, Bezchmurne Niebo ani zebranych tam kotek.
Twarda Gwiazda pouczył kotkę, że jeszcze jeden taki wyskok a zmuszony będzie zdegradować ją do rangi kociaka. Tymczasem jednak postanowił zabronić jej opuszczania obozu na okres jednego księżyca (do 23.04 włącznie). Kocur poinformował też w bardzo dobitny sposób, że nie życzy sobie żadnych konfliktów z innymi Klanami, dopóki nie umocnią swojej pozycji w Lesie oraz nie dostaną znaku od Gwiezdnego Klanu na temat wyboru przyszłego Zastępcy Klanu Wichru.