Artemida - Wojownicy PBF
Propozycje - Wersja do druku

+- Artemida - Wojownicy PBF (https://artemida.webd.pl)
+-- Dział: Administracja (https://artemida.webd.pl/forum-241.html)
+--- Dział: Organizacja (https://artemida.webd.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Propozycje (/thread-4153.html)



- Żubrze Gardło - 09.06.2020

podoba mi się pomysł z maksymalną ilością ziół w składziku i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. może nie 100, bo ziół jest sporo (42, o ile dobrze liczę?), ale dobrze byłoby zapobiegać to takim absurdom, jak np. Grom posiadający obecnie po 50 korzeni żywokostu i łopianu upchniętych gdzieś w składziku


- Mglista Łapa..... - 11.06.2020

Przerwę trochę dyskusję o ziółkach, bo chciałabym poruszyć kwestię gier i zabaw i list z zaległymi klepami. Czy moderatorzy będą jeszcze tworzyć takie listy? Ostatni taki post został dodany dokładnie rok temu i od tamtej pory nikt nie pilnuje tego czy userzy uzupełniają swoje klepy przed zrobieniem następnego. Ogółem w takiej sytuacji chyba przydałyby się też nowe tematy z grami, ponieważ teraz byłoby jednak trochę ciężko ogarnąć kilkanaście stron w jednej grze


- Gwieździsta Noc - 11.06.2020

[quote="Żubrze Gardło"]podoba mi się pomysł z maksymalną ilością ziół w składziku i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. może nie 100, bo ziół jest sporo (42, o ile dobrze liczę?), ale dobrze byłoby zapobiegać to takim absurdom, jak np. Grom posiadający obecnie po 50 korzeni żywokostu i łopianu upchniętych gdzieś w składziku


- Czerwony Mak - 11.06.2020

Nie jestem w stanie napisać z telefonu zbyt długiego posta, ale propozycja tego, że składzik byłby ograniczony wielkościowo podoba mi się dużo bardziej od psucia się ziół.


- Promienna Łapa. - 11.06.2020

Jak dla mnie limit składzika jest o wiele lepszy od gnicia ziół. W takim wypadku jak się on zapcha medyk będzie mógł wyrzucić to co mu nie potrzebne i ma tego zbyt wiele, zamiast kończenia się terminu ziół potrzebnych, które się kończą.


- Mglista Łapa..... - 11.06.2020

Podoba mi się pomysł z pojemnością składzika, o wiele bardziej, niż z ubywaniem ziół. Nie obciążyłoby to tak medyków, jak ich ciągłe gnicie, a zapobiegłoby ich zaleganiu. 100 to trochę mało, 200-300 brzmi już rozsądniej. Takie gnicie ziół zawsze można zostawić na ewentualne losowe wydarzenia, o ile by się pojawiły :


- Iskra - 12.06.2020

Oczywiście, to 100 miejsc rzuciłam przykładowo, bo sama nie pamiętam dokładnie, ile jest ziół. Moim zdaniem, dobrym pomysłem byłoby przeznaczenie na taki składzik 350 miejsc na zioła. Jest w sumie 37 ziół, w tym 3 trucizny, co daje w sumie koło 9 sztuk każdego medykamentu włącznie z czystymi truciznami (nie wliczam tutaj np. czarnego bzu), a jak ktoś nie jest miłośnikiem trzymania trucizn w składziku, to wychodzi koło 10 sztuk na każdy medykament. Nie narzucałabym jednak sztucznych ograniczeń odnośnie do ilości danego medykamentu w składziku. Jeśli ktoś chce mieć 100 sztuk ogórecznika, to niech ma, ale musi się liczyć z tym, że 250 miejsc na pozostałe zioła to może być trochę… Trochę mało. Może to być również ciekawy punkt zaczepienia na fabule dla niewprawionych medyków, którzy by zbierali wszystko, jak popadnie i potem by im brakło najważniejszych ziół, bo nie zaplanowaliby odpowiednio wykorzystania przestrzeni składziku.
Also, jak 350 to byłoby za dużo, proponuję 300 (ładna, okrągła liczba), co daje koło 8 sztuk każdego rodzaju medykamentów bez trucizn, a z truciznami średnia liczba ziół będzie wynosić również 8 (różnią się liczbami po przecinku, których nie uwzględniam).
I popieram również pomysł, żeby gnicie pozostawić na losowe wydarzenia, ale też żeby nie występowały zbyt często i by nie gniła nagle połowa składzika, ale to już jest do dogadania


- Różany Pęd - 12.06.2020

Wcześniej jednym z argumentów przeciwko gniciu ziół było to, że 10 sztuk to i tak mało i ludzie nie chcą mieć tak mało, bo nie chcą co chwilę grindować, więc wydaje mi się, że max 8 sztuk KAŻDEGO medykamentu to jeszcze gorsze rozwiązanie i bardziej krzywdzące dla tych mniej aktywnych, niż to gnicie. Wydaje mi się, że limit powinien być jednak nieco większy, żeby mniej-więcej każdego medykamentu mogło być max 15? Coś koło tego, ale na pewno nie mniej niż 10, moim zdaniem.

Co do sytuacji ze Szmal - tbh, ABSOLUTNIE nie wiem o co w tej chwili chodzi XDD Widziałam w postach kilka wzmianek o tym, że nie czuła się najlepiej, ale nie wiedziałam, czy to wylosowana choroba, czy po prostu userka tak uznała, żeby usprawiedliwić nieobecność postaci na fabule, więc nie reagowałam, ale byłaby za tym, by jakkolwiek informować graczy o tym, gdy jakaś postać ma chorobę 1 stopnia i zapisać, kiedy przeskakuje, by móc to jakoś odnotować na fabule. Pisanie jaka to choroba mija się z celem, oczywiście, ale fajnie byłoby wiedzieć, kto w klanie jest chory, a kto nie, żeby inni też mogli zareagować? Np. napisać, że ostatnio ten i ten kot nie wyglądał najlepiej, ale chyba nic z tym nie zrobił i ewentualnie nawet pójść powiedzieć o tym medykowi, żeby się tym zajał?


- Iskra - 12.06.2020

Łatka, zauważ, że to, co pokazałam, to średnia ilość każdego medykamentu na powierzchnię składzika, a przecież to nie jest tak, że każdego medykamentu masz po 10 sztuk. W większości przypadków ma się czasami 4 sztuki, czasami 15 sztuk, a czasami 0 (np. taki dziki czosnek, który jest w ilości 10 sztuk tylko w wichrowym składziku). Do tego, do limitu również liczą się trucizny, których w wichrowym i gromowym składziku nie ma ani sztuki. Dodatkowo część ziół ma pokrywające się zastosowanie (liść i korzeń łopianu na przykład czy lawenda i ogórecznik), dlatego to mogłaby być również forma pobudzenia kreatywności u medyków i sprawienia, że wiedza o ziołach rzeczywiście byłaby bardziej przydatna, niż tylko do leczenia chorób. Oczywiście, jak weszłyby nowe choroby, na które zioła, które wcześniej można było używać jako substytut, byłyby lekarstwem, to lepiej jest zwiększyć pojemność składzika. Można również po prostu poszerzyć składzik do 400 miejsc, co daje średnio 10 sztuk każdego medykamentu razem z truciznami i wtedy nie trzeba by się było z niczym spinać, bo na wszystko by starczyło miejsca.


- Borsuczy Grzbiet - 12.06.2020

Iskra napisał(a):Proponuje również (w związku z nie bardzo ciekawą sytuacją dotyczącą Szmaliny), stworzyć temat, gdzie byłyby wymienione osoby, którym rana/choroba przeskakują na drugi lub trzeci stopień. Nie trzeba przy tym pisać, jaka to choroba, a po prostu, że ewoluowała, aby nie ułatwiać działania medykom (chyba że chodzi o rany – wtedy można by w takim spisie pisać, jak rana się zmieniła podczas zmiany na kolejny stopień, np. zaropiała, wdało się widoczne zakażenie, itp.). Moim zdaniem, raczej każdy by zobaczył, jakby czyjaś postać zaczęła mocniej smarkać i leciałaby z jej oczu zielona wydzielina, bo jeszcze przeziębienie czy biały kaszel można jakoś zatuszować, podobnie inne choroby pierwszego stopnia. A taki spis by na pewno ułatwił życie moderatorom i adminom, bo mieliby wszystko w jednym miejscu, nie musieliby latać po pewuszkach, których wysyłają i dostają ogrom i sytuacja taka, jak z Maliną by nie miała ponownie miejsca, bo wszystko by było spisane z konkretnymi datami. Moim zdaniem, wylosowanych osób w połowie i na początku miesiąca jest na tyle mało, że można ich ilość zapamiętać i sprawdzić po upłynięciu czasu na ewolucję choroby, czy dana postać poszła na leczenie, czy ma nb, czy wchodziła na forum od czasu wylosowania choroby i tym podobne zagadnienia.
Yeah, sądzę, że w związku z tą sytuacją z wczoraj by się przydało. Korzystając z okazji mam nadzieję, że jednak zostanie coś zrobione, jeśli chodzi o Szmal, bo w nocy dyskusja na sb została urwana. W przypadku Żurawia poinformowaliście, że ma trzy dni na pójście na leczenie, a tutaj się okazuje, że kot będący cały czas w obozie i mający sporą rodzinę (a to, że nie mamy sesji, bo user nie gra, nie znaczy, że nasze postaci ze Szmaliną nie mają żadnych interakcji), umarł na gangrenę, nikt nie zauważył, a na dodatek nie została podjęta próba kontaktu w inny sposób, niż na pw, a postać została od razu usunięta z grupy Wichru, jakby nie mogła napisać nawet posta ze śmiercią, i przerzucona do GK.

Co do ilości ziół, trzymałabym się średniej ok. 10-15 sztuk medykamentów, raczej nie poniżej 10.


- Mglista Łapa..... - 12.06.2020

Totalnie podbijam sprawę z chorobami - taka lista ułatwiłaby wszystkim życie i uniknęlibyśmy sytuacji, w których jedna osoba jest poszkodowana, bo nikt nie wiedział, że choruje. Lista bez objawów, jedynie z tym, komu przeskoczyła choroba na wyższy stopień - by userzy mogli też reagować i ewentualnie upominać osoby w sytuacji, jaka zaistniała przy Szmalinie.

Ogółem co do ziół i ich maksimum, też trzymałabym się tego, by ziół mogło być 10-15, z tym, by medycy mieli sami możliwość decydowania o tym, którego medykamentu będzie więcej kosztem ilości innego, w końcu niektóre zioła są cenniejsze od drugich, więc narzucanie takich sztywnych ram w stylu "każdego zioła może być tylko 15" jest bez sensu.


- Grzybowa Polana - 13.06.2020

Jestem zdecydowanie na tak w sprawie spisu chorób. Oczywiście, podawanie nazw chorób jest bezcelowe, ale fajnie byłoby mieć informacje, kto jest chory i kogo choroba przechodzi na wyższy poziom, bo tak jak już powiedziano: o ile mniej poważne infekcje da się jeszcze zatuszować, to te z drugim stopniem są już widoczne dla innych kotów. I faktycznie, zawsze można byłoby kopnąć takiego kota do medyka, kiedy symptomy zaczną być widoczne. Myślę, że taki spis ułatwiłby grę.


- Trzmieli Pył - 15.06.2020

Ode mnie propozycja z innej beczki:

Jawna lista osób sprawdzający kp i wypisane karty, którymi się teraz zajmują w dziale z kp jako przypięty post. Dzięki temu można by uniknąć sytuacji, w których nowi zastanawiają się, czemu nikt jeszcze nie ruszył ich kp, a czyjaś inna, która została dodana później, ma już akcepta i kolor, gdzie pierwsza nawet nie dostała pw z poprawkami. Mogliby sobie sprawdzić na takiej liście, że np. ich kartą zajmuje się inna osoba, która jeszcze do sprawdzania nie siadała i dlatego tamten gracz uzyskał akcepta wcześniej.


- Ośnieżony Szlak - 15.06.2020

Podbijam propozycję Trzmiel i w sumie chciałabym też zasugerować, aby w miarę możliwości podawać czas, kiedy akceptowane w propozycjach zmiany będą wprowadzane - na przykład sprawa wątków z informacjami o miotach oraz tym, że pomysły na nie są regularnie przyjmowane została przyjęta, ale nadal nic oficjalnie się nie pojawiło na forum, a za chwilę wszyscy o tym zapomną :eee:


- Szerszeniowy Jad - 15.06.2020

Podbijam obie powyższe propozycje. Sprawa z kartami staje się z czasem coraz bardziej widoczna i imo to jest śmieszne/smutne, że KP, w których są jakieś poprawki do przesłania, stoją dłużej, niż te bez błędów na wejściu, które zostały przysłane później. Już pomijając fakt, że dla nowych jest bardzo nieoczywiste to, kto sprawdzi ich kartę, do kogo pisać (jakby nie patrzeć mamy już sześć osób za to odpowiadających), ile będą czekać, etc., to KP powinno się sprawdzać wg kolejności, a nie wg widzimisię, bo tę będzie łatwiej sprawdzić, a przy tamtej trzeba się napracować XD Nie jestem pewna, czy akurat ta lista z wypisanymi nickami będzie działać, bo do tego jeszcze przydałoby się, żeby reszta administracji i moderacji poza Popiel i Płomyk częściej zajmowała się kartami, czy to nie jest już bardziej kwestia ruszenia się do roboty, ale... może warto spróbować.