Znalezionych wyników: 3
Wojownicy Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rudzikowe Ognie
Mętnooki

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 16777

PostForum: Mioty i Adopcje   Wysłany: 2018-11-13, 20:27   Temat: Rudzikowe Ognie
SUPI.

Niecierpliwie czekam na poród i sesje z rodziną : D : D

Kałuża.
  Temat: Pytania
Mętnooki

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 50683

PostForum: Organizacja   Wysłany: 2018-11-12, 15:01   Temat: Pytania
Bez urazy, ale gdybyśmy chcieli ująć w regulamin każdą pierdółkę, musiałby to być niezwykle obszerny akt forumowego prawa ^^' A jeszcze te wszystkie wyjątki... I po co? Jeżeli uznajemy tylko naczelną zasadę, czyli że na forum najważniejsza jest rozgrywka, to już stąd można wywieść stosowną interpretację takich zagrywek jak zapychanie stołka NPC. I widocznie ta interpretacja jest dla większości jasna, skoro tylu ludzi jest zgodnych.
Reasumując, oponuję, by pisać o tym w regulaminie. Bez przesady.

Zbyt kazuistyczny regulamin staje się nieczytelny po prostu. Dużo lepszy jest regulamin ogólny, z którego wywodzi się pewne wnioski.
  Temat: Pytania
Mętnooki

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 50683

PostForum: Organizacja   Wysłany: 2018-11-12, 14:24   Temat: Pytania
Skoro nie widzicie niczego złego w korzystaniu z NPC w taki sposób, to chyba muszę się wypowiedzieć i spróbować rzucić nieco więcej światła na sprawę.

Przede wszystkim pamiętajcie, że każda sztuczna, tzn. zewnętrzna ingerencja w fabułę, czy to za pośrednictwem GK, czy mieszanie NPC-tami, jak to zauważyła bodajże Sasanka, upośledza rozgrywkę. Wszystkie, a na pewno większość ciekawie zapowiadających się wydarzeń fabularnych jest tłumiona w taki sposób bo... no właśnie co? Za dużo by się działo na fabule? Za dużo emocji to by wywołało wśród graczy czy co?
A co za problem byłby, gdyby Trzmiel musiał, choćby było mu to nie w smak, wybrać Zastępcę spośród nielubianych kotów? Ja tu widzę OGROMNY potencjał do rozwoju zarówno postaci Gwiazdy, która jest obecnie postacią wzorcową i idealną bo innej na stołku nie wypada siedzieć *wzdech do Żądełka*, jak i tego potencjalnego Zastępcy, który, no nie wiem, mógłby przejść wewnętrzną przemianę i stać się wzorowym członkiem klanu Gromu albo wręcz odwrotnie - popełniać nadal gafy i w związku z tym być wywalonym na zbity pysk. I przynajmniej jest się czym emocjonować, a tak? Meh. Niezbyt. Nie możemy zapominać o idei tej gry, a idea jest taka, że nie robimy tylko tego, co jest wygodne dla naszych postaci. Musimy stale się dostosowywać do innych i próbować w tych zależnych od innych GRACZY okolicznościach rozwijać postać.

I jeszcze jedno, odnosząc się do słów Wiewiórczego. To nie jest tak, że Zastępca musi wyskakiwać z lodówki i naparzać po 100 postów na miesiąc. Nie. Ale każdy GRYWALNY, nawet niezbyt aktywnie Zastępca, jest lepszy niż Zastępca NPC! Mamy wówczas do czynienia z zupełnie z inną jakością gry. Inaczej jest, kiedy czasem przewinie się jakiś post, w oparciu o który nasza postać może wypracować realny stosunek do postaci Zastępcy, a inaczej kiedy każdy interpretuje sobie na swój sposób, jak też zachowuje się NPC jako Zastępca. I widać to doskonale na przykładzie kociaków z miotów NPC, które często bardzo niespójnie kreują obraz rodziców.

Wydanie zgody na coś takiego było złe, bo nie było to w tych okolicznościach zasadne, ani konieczne. Ale o tym już pisano, więc nie będę się rozwodzić.

edit: Aha. No i według mnie naprawdę nie jest za późno, żeby to odkręcić, więc może warto, żeby nie rodzić w innych Przywódcach poczucia niesprawiedliwego potraktowania.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Saphic 1.2 created by Sopel & Sklep internetowy | Modified by FokaBleach OtherWorld

SnM: Naruto PBF

Smocze RPG - Smoki Wolnych Stadthe-avengers


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15