Wygląd
Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.

ŁA3K (Łatrzyk)
Piastun
Płeć: Kotka
Partner: Kajak
Wygląd: Średniego wzrostu kotka o szczupłej i zwinnej sylwetce. Zgrabne ciało pozbawione zbędnego tłuszczu pokryte jest krótkim i miękkim futrem - zawsze zadbanym, starannie wyczyszczonym i ułożonym. Jest rudo-czarnym szylkretem z widocznymi na jaśniejszych łatach tygrysimi pręgami. Biel zajmuje mniej niż połowę jej ciała, jednak jej ilość zbliżona jest do tego poziomu. Charakterystyczną cechą kotki jest ciemne wybarwienie znajdujące się na źrenicy jednego z jej jasnozielonych ślepi. ŁA3K porusza się z gracją i znać po niej, że jest sprawnym łowcą i potrafi poradzić sobie w dziczy.
Charakter: Kocica słynie ze swojej zaradności, umiejętności organizacyjnych i pewnej surowości, jednak ci, którzy poznali ją lepiej wiedzą, że idealnie ułożone futerko i groźna mina to tylko pozory - w jej legowisku zawsze panuje nieporządek, a sama kotka lubi się zabawić. Dobrze radzi sobie w stresujących sytuacjach, co często ratowało jej skórę w trakcie niebezpiecznego, samotniczego życia. W stosunku do kociąt jest bardzo opiekuńcza i otwarta. Stara się być dla swoich wychowanków jednocześnie matką i przyjaciółką, co niestety skończyć się może na różne sposoby.
Mioty: pierwszy
Historia: Przyszła na tereny razem z Rojstem. Po upadku Klanu Pożogi dołączyła do Nowego Świtu.


KAJAK
Stróż
Płeć: Kocur
Partner: ŁA3K
Wygląd: Wysoki i chudy kocur o jednolitej, długiej sierści w barwie cynamonu. Ponadprzeciętny wzrost, zgrabność i szlachetne rysy łba zawdzięcza swojemu orientalnemu pochodzeniu. Jest wysportowany i porusza się z lekkością - krokiem najczęściej pewnym i nieco zawadiackim. Posiada imponującą kolekcję blizn: na prawym boku nosi pamiątkę po pazurach jednego z kocich bandytów, na karku ślady po psich zębach, a w prawej przedniej łapie posiada tylko trzy pazury - czwarty stracił podczas jednej ze swoich gangsterskich misji.
Charakter: Zdaje się, że wszyscy go lubią. Każdy problem potrafi obrócić w okazję, każdą propozycję przedstawić jako szansę. Niewiele kotów potrafi ukryć przed nim sekrety - jest zdolny do zadawania pytań tak, żeby każdy był szczęśliwy ze zdradzeniem jemu wszelkich tajemnic. Uśmiecha się zawsze, podchodzi do nieznajomych ze swobodą, bez problemu nawiązując konwersacje, które prędko wkraczają na tematy osobiste. Za swoje hobby uznaje flirt - za osiągnięcie uznaje uwiedzenie najbardziej poukładanych, chłodnych osobników. Za swój ostatni cel obrał ŁA3K, która jawi mu się jako twierdza nie do zdobycia.
Mioty: pierwszy
Historia: Przyszedł na tereny razem z Rojstem jako Prawa Łapa, ale został zdegradowany do rangi Wojownika, gdy do Klanu Pożogi dotarł Kazo. Po upadku Klanu Pożogi dołączył do Nowego Świtu.


PIERWIOSNEK
Stróż
Płeć: Kocur
Partner: -
Wygląd: Przeciętnego wzrostu kocur o płaskim pysku i zbitej, muskularnej budowie. Jego krótkie futro jest złote, pręgowane klasycznie i gęste na tyle, że zdolne jest ukryć liczne blizny znaczące jego ciało. Na jego łbie da się dostrzec tylko jedno zielone oko, prawe, lewe natomiast stracił już kilka lat temu podczas walki z członkiem osiedlowego Gangu Ivana.
Charakter: Pierwiosnek znany jest z niewyparzonego języka i wady wymowy, przez którą część kotów nie rozumie jego docinek. Nie boi się zmian i nowych wyzwań, ekscytują go wszelkie wycieczki i odkrycia. Ciężko było mu wyrobić sobie zdrową dozę ostrożności, jednak z wiekiem coraz lepiej radzi sobie z unikaniem brawurowych zachowań. Nie brakuje mu energii i chęci do pracy, acz skoro jest do krytykowania dokonań innych. Groźby i uwagi spływają po nim jak po kaczce - zważa wyłącznie na słowa kotów, które dowiodły już swojej wartości, swojego hartu ducha.
Historia: Został uratowany przed utonięciem podczas powodzi przez członków Pożogi i dołączył do Klanu ze względu na to, że zaoferowali mu pomoc w dojściu do zdrowia. Po upadku Klanu Pożogi dołączył do Nowego Świtu. Zostając Wojownikiem, pożegnał swoje stare imię: Rubel.


SPINKA
Piastun
Płeć: Kotka
Partner: -
Wygląd: Poprzez osadzenie na jej drobnej główce, okrągłe, zielone oczy tworzą wrażenie wręcz nienaturalnie ogromnych. Wyraźny czarny obrys dodatkowo potęguje efekt, który w całości sprawia że jej przenikliwe spojrzenie potrafi być bardzo niepokojące. Chociaż jest widocznie mniejsza od wszystkich kotów dorównującym jej wiekiem, to spod krótkiej sierści wyraźnie da się dostrzec nie najgorzej rozbudowaną muskulaturę, która już nieraz sprawiła niespodziankę tym którzy błędnie oceniły siłę małej kotki. Sama sierść, o kolorze ciepłej kości słoniowej urozmaicona jest ciemnobrązowym tickingiem, wyraźniejszym im bliżej grzbietu, na którym dodatkowo wyróżnia się pasmo dłuższej i ciemniejszej sierści idącej od głowy aż po koniec ogona.
Ciągle utrzymuje napiętą postawę. Zazwyczaj porusza się powoli, ostrożnie bada teren stawiając powolne kroki, aby nagle niespodziewanie dokonać szybkiego zrywu. Podobnie zachowuje się podczas rozmów. Rzadko jest wstanie usiedzieć na miejscu, drepta powoli tam i z powrotem, by po chwili doskoczyć bezpośrednio pod rozmówcę stając nim pyszczkiem w pysk i przyglądać się jego reakcji z bliska.
Charakter: Powiedzieć że ma wybuchowy charakter to jakby nie mówić nic. Chociaż od pewnego czasu stara się kontrolować emocje, wychodzi jej to z dość wątpliwym skutkiem. Nie jednokrotnie zdarzyło jej się wybuchnąć w trakcie rozmowy, a często nawet najbardziej oczywiste prowokacje są wstanie wyprowadzić ją z równowagi. Ma nawyk wtrącania się i przerywania
innym, choć kiedy ktoś zrobiłby to w jej zareagowała by agresywnie. Wścibska i dociekliwa. Porzucenie oraz późniejsze dorastanie w środowisku pełnym knowań sprawiło że z wielkim trudem buduje zaufanie z innymi kotami. Chociaż z drugiej strony kiedy już się to uda przywiązuje ogromną wagę do lojalności względem bliskich jej osób.
Historia: Była członkini Klanu Pożogi, która po upadku tej grupy dołączyła do Nowego Świtu. Historię życia można przeczytać w Karcie Postaci (Spinka była odgrywaną postacią, znajduje się obecnie w grupie NPC).


CYRYL
Zielarz
Płeć: Kocur
Partner: -
Wygląd: Atletycznie zbudowany, bardzo wysoki kocur o krótkiej, w wielu miejscach rozwichrzonej i, można rzec, żyjącej własnym życiem sierści. Przede wszystkim szary - szczupłe ciało przecinają ciemne pręgi o tygrysim wzorze. Białe plamy na ciele Cyryla są kompletnie niesymetryczne, pokrywają szyję, pysk, wszystkie cztery łapy - nawet końcówkę ogona. Ślepia ma złociste, w odpowiednim świetle wpadające w zielony odcień.
Charakter: Jest zbyt dobry dla tego świata. Wciąż bardzo naiwny, młody kocur, który dopiero się uczy, popełnia masę podstawowych błędów - ma problemy z dostosowaniem się do dorosłego życia, jak zagubiony szczeniak nagle, gwałtownie odciągnięty od matki. Jest jednak bardzo ambitny i dobroduszny - dla każdego chce dobrze, każdemu chętnie pomoże tak, jak jest w stanie. Nie radzi sobie w dorosłym życiu - ale bardzo się stara. Jest skory do nauki i ciekaw świata, ekstrowertyczny, również bardzo chętny do spędzania czasu z innymi kotami. Gdy już się go bliżej pozna, gdy znajdzie się z nim wspólny temat do rozmowy, to pysk mu się nie zamyka.
Historia: Odratowany z sideł na lisy przez Tundrę w trakcie jej polowania.


LAWINA
Stróż
Płeć: Kotka
Partner: -
Wygląd: Kotka w większości pokryta jest bielą. Burym kolorem pokryty jest dość krótki ogon, znaczony cienkimi pręgami i ciemną końcówką. Kolorowa plama znajduje się też na spodzie obu stóp oraz lewego nadgarstka i tyle lewej łydki. W dodatku u nasady obu uszu, z czego plamka od prawego kończy się tuż nad okiem. Plamka znajduje się także na tyle lewego ucha oraz nosie, gdzie tworzy pośrodku cienką linię idącą w stronę czoła, a także schodzi na wąsy po prawej stronie. Posiada też ciemną kropkę niczym pieprzyk pośród wąsów na lewej stronie.
Ponadto kotka posiada duże, migdałowe oczy o intensywnej ciemno niebieskiej barwie.
Lawina wyrośnie na dość niską o lekko zaokrąglonych kształtach i okrągłą głową.
Charakter: Sytuacja rodzinna Lawiny zmusiła młodą koteczkę do szybszego dorastania. Nieporadna opieka matki i brak ojca spowodowały zrzucenie większości obowiązku wychowania na całą grupę, co miało dość niezdrowy wpływ na małą. Zaledwie w parę księżyców nauczyła się manipulować starszymi, pokazując przed nimi swoją słodką, uroczą i miłą stronę, kiedy czegoś chciała. Wpierw robiła to nieświadomie, jednakże z czasem kocięcy umysł małej kombinatorki zauważył zależność. Ponadto zaczęła rozwijać się w stronę egoistycznej i egocentrycznej snobki, krytycznie patrzącej na innych i rzucającej sarkastycznymi odzywkami. Lubiła także obserwować innych, zaś wymienianie się zdobytymi informacjami uznała za bardzo korzystne. Opowieści matki o jej dawnym klanie i niesprawiedliwym losie wyrobiły u młodej koteczki podejrzliwość wobec świata, choć w połączeniu z bardzo dynamicznymi i zawiłymi zmianami w otoczeniu zaszczepiły w niej powoli kiełkujące zamiłowanie do intryg. Również zmiana pokarmu na zwierzynę nie obyła się bez problemów, gdyż mała Lawina okazała się bardzo wybredną bestyjką.
Historia: Córka Zroszonego Listka i Ostrego Cienia Mgły. Lawina była postacią odgrywaną, historię jej życia można przeczytać w Karcie Postaci.
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.

ZROSZONY LISTEK
Piastun
Płeć: Kotka
Wiek: 122 księżyców (w chwili śmierci)
Partner: Brudny Kamień, Potężny Strumień, Ostry Cień Mgły (Samotnik, jedynie ojciec kociąt)
Wygląd: W zasadzie niewyróżniająca się kotka, która może na pierwszy rzut oka wydawać się kopią Liliowej Sadzawki, jednak wystarczy chwila, by je odróżnić. Zroszony Listek bowiem jest dość krępą kocicą, a do tego stosunkowo umięśnioną. Całe jej ciało pokrywa krótkie, białe futerko, a jej ogon być może byłby długi, gdyby nie to, że kiedyś w walce z psem na patrolu straciła mniej więcej 1/3 jego długości. Ma duże i okrągłe jasnoniebieskie oczy, które są chłodne i zdają się odpychać każdego, kto w nie zajrzy. Wąsy ma jasne i krótkie, a nos jasnoróżowy. Porusza się niemal bezszelestnie, choć jej krok wydaje się niedbały. Ogólnie mówiąc nie jest kocicą, która rzuca się jakoś specjalnie w oczy - i zapewne bardzo jej to odpowiada, bo nie przyciąga niepotrzebnej uwagi.
Charakter: Mrukliwa kotka, która trzyma się na uboczu. Nie jest skłonna do zwierzeń innym kotom, przez co może się wydawać nieco osamotniona, bo mało kto w klanie jest jej bliski, jakby trochę obawiała się komukolwiek zaufać. Zresztą... zdaje się, że nieszczególnie jej to przeszkadza, bo lubi wykonywać obowiązki wobec klanu samotnie, bez kotów, które gadają i niepotrzebnie ją rozpraszają. W kontaktach z innymi wydaje się nie tyle nieśmiała, co nawet nieufna i niechętna, jakby wolała po prostu zostać sama. Nie próbuje tego nawet ukrywać pod maską fałszywej uprzejmości i sztucznego uśmiechu, tylko po prostu wprost prosi o zostawienie jej w spokoju. Bywa nerwowa i gniewna, jeżeli ktoś się jej naprzykrza. Praktycznie nie wyraża swojej opinii na jakikolwiek temat, począwszy od Gwiezdnego Klanu, przez Kodeks Wojownika, aktualne wydarzenia w klanie Rzeki czy oceny innych kotów. Mimo swojego oddalenia od innych, jest kocicą lojalną wobec klanu, ale mimo to swój trening pod okiem Trawiastookiego ukończyła dopiero w wieku niecałych trzydziestu księżyców, ponieważ zwyczajnie jej nie zależało na randze wojownika wystarczająco mocno, a i ma tendencję do znikania z klanowych terenów, jakby chciała odpocząć od klanowiczów.
Mioty: pierwszy, drugi, trzeci
Historia: Zaginęła z Klanu Rzeki. Przez wiele księżyców włóczyła się po terenach niczyich z daleka od Klanów, nosząc w sercu głęboki uraz do Klanu Rzeki. Źle zniosła utratę swoich kociąt oraz kiepską reakcję ze swoim ówczesnym partnerem i ani myślała wracać do miejsca, w którym się urodziła. Pewnego dnia nieopatrznie zaszła w ciążę z innym samotnikiem, którego spotkała tylko na jeden dzień. Nie miała zbyt siły ani możliwości by samej wychować kolejne kocięta, a, mimo swojego charakteru, nie chciała zostawiać ich na śmierć. Dlatego też wróciła w okolice lasu należącego do czterech Klanów zamierzając poszukać tam pomocy. W ten sposób natrafiła na Klan Pożogi, któremu wytłumaczyła swoją sytuację i który przyjął ją w swoje szeregi. Po upadku Klanu Pożogi dołączyła do Nowego Świtu.
  • Umarła ze starości we śnie.WIESZCZY
Piastun
Płeć: Kocur
Wiek: 123 księżyców (w chwili śmierci)
Partner: -
Wygląd: Wysoki, smukły kocur o długich łapach i ogonie. Jest bardzo chudy a jego boki zapadnięte w wyniku samotnego życia. Futro ma krótkie, czarne, wypłowiałe od słońca, gdzieniegdzie wyliniałe i skołtunione. Na brzuchu znajduje się niewielka, biała plamka. Oczy Wieszczego są bladożółte, lekko skośne, a uszy trójkątne. Życie w samotności oraz przeżycie całej swojej rodziny zdecydowanie go postarzyło, gdyż wygląda na starszego niż w rzeczywistości jest, zwłaszcza gdy leży lub siedzi. Jak się rusza, wciąż potrafi być gibki i sprawny, przynajmniej na tyle, na ile pozwala mu zdrowie. Nie dba za bardzo o swój wygląd bo uważa, że nie ma po co, dlatego często wygląda jak chodzące siedem nieszczęść. Ma trochę siwych włosów rozsianych na pysku jak i całym ciele oraz kilka drobnych blizn ukrytych pod ciemnych futrem.
Charakter: Szczery i dosyć gadatliwy kocur. Jest bardzo bezpośredni i zwykle mówi to, co pomyśli. Z reguły jest to zaleta, ale może to również być jego wada, gdyż zdarza mu się być przez to zbyt szorstkim albo pretensjonalnym. Ma sporą wiedzę o życiu i otaczającym go świecie, jest pewny siebie, chociaż nie jest kotem wypełnionym pychą albo arogancją. Raczej zna wartość swojego życia i nie ugina łba przed byle kim. Lubi opowiadać różne historie i chętnie to robi jak i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. W głębi serca jest towarzyskim i rodzinnym kotem, a życie w samotności spowodowało, że trochę osowiał i stał się bardziej apatyczny. Nie spieszy mu się jednak do umierania i z podniesioną głową przyjmuje to, co przygotował dla niego los. Jest bardzo uczciwy i prawdomówny, nigdy nie kłamie i brzydzi się kotami fałszywymi i bestialskimi. Poznając kogoś nowego bardzo szybko nawiązuje z taką osobą kontakt i niemal od razu rozmawia z nim tak, jakby znali się od dawna. Jeśli czuje się komfortowo, to chętnie żartuje.
Historia: Jest ostatnim żywym z grupy kotów zamieszkujących okolice skał, podjął decyzję by dołączyć do Nowego Świtu, gdy ci wykazali chęć by zamieszkać w jego domu.
  • Pewnego dnia powiedział, że idzie na spacer, ale ze spaceru nie wrócił. Jakiś czas później jego ciało zostało znalezione na poboczu drogi, potrącone przez samochód. W jego wciąż zaciśniętym pysku znaleziono pluszową zabawkę w kształcie tygrysa, którą nie wiadomo gdzie znalazł.
im ciemniejsza noc, tym jaśniejszy dzień
światło ma moc i nie zgasi go cień
światło ma moc, ciemność jej nie ogarnia
choć cienie są zawsze po drugiej stronie światła
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości