#1
Wygląd
Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.
STOPIEŃ 0.

Przeziębienie (zaraźliwe) – choroba o łagodnym przebiegu, często towarzysząca ochłodzeniu pogody lub będąca skutkiem kąpieli w zimnej wodzie. Objawia się bólem gardła, wodnistą wydzieliną z nosa i podwyższoną temperaturą.

Kleszcze (1–2) – niewielkie pasożyty wbijające się w skórę. Zwykle niegroźne, przy większej ilości osobników wzrasta ryzyko przeniesienia niebezpiecznych chorób. Zamiast czekać, aż opiją się i odpadną, warto udać się do Medyka, nim uciążliwe swędzenie w miejscu wbicia przerodzi się w poważną chorobę.

Pchły (zaraźliwe) – irytujące pasożyty, wywołujące nieprzyjemne swędzenie, zwłaszcza w okolicach pachwin i za uszami.STOPIEŃ 1.

Biały kaszel (zaraźliwy) – względnie niegroźna choroba, porównywalna do cięższego przebiegu przeziębienia, wszechobecna zwłaszcza w chłodną Porę Nagich Drzew. Symptomami są: charczenie, biała wydzielina cieknąca z nosa i podwyższona temperatura.

Kocięcy kaszel (zaraźliwy) – nieco lżejsza forma białego kaszlu, dotykająca przede wszystkim kocięta. Objawia się białą wydzieliną cieknącą z nosa i nieznacznie podwyższoną temperaturą.

Popękane łapy – bolesna dolegliwość występująca zazwyczaj u starszyzny. Poduszeczki łap pękają od zimna lub suszy, przez co tworzą się na nich niewielkie ranki. Dodatkowymi objawami są ból oraz świąd łap.

Lekkie zatrucie pokarmowe – wynik spożycia zepsutej zwierzyny. Objawia się najczęściej bólem brzucha, rzadziej wymiotami.

Kleszcze (3+) – niewielkie pasożyty wbijające się w skórę. Zwykle niegroźne, przy większej ilości osobników wzrasta ryzyko przeniesienia niebezpiecznych chorób. Zamiast czekać, aż opiją się i odpadną, warto udać się do Medyka, nim uciążliwe swędzenie w miejscu wbicia przerodzi się w poważną chorobę.

Swędziawka – znana ze swojej uciążliwości choroba przenoszona przez pchły. Łatwo rozpoznać ją po wyłysieniach i zadrapaniach na ciele kota, do których doprowadza natarczywe drapanie się. Prócz nieustępliwego świądu da się zaobserwować również charakterystyczne, brunatne zabarwienia na sierści powstałe od ciągłego wylizywania. Choremu towarzyszy uczucie niepokoju.

Ból stawów – przypadłość kojarzona z podeszłym wiekiem, chociaż przy odrobinie pecha może dopaść każdego. Najczęściej powodowana przez wilgotną wyściółkę legowiska. Symptomy to sztywność stawów oraz ich ból.STOPIEŃ 2.

Zielony kaszel (zaraźliwy) – jest najczęściej spotykany w Porze Nagich Drzew, gdy chorzy bagatelizują objawy białego kaszlu. Towarzyszy mu charczenie, ropna wydzielina z oczu, gorączka oraz odkrztuszana zielonkawa flegma, która spływa po gardle.

Zakażenie – najczęściej efekt zabrudzenia rany, przez co zaczynają rozwijać się w niej bakterie. Można rozpoznać je po zanieczyszczeniach wokół rany, białawym nalocie oraz charakterystycznej, przykrej woni.

Zatrucie pokarmowe – pogłębiające się osłabienie organizmu po nieleczonym lekkim zatruciu pokarmowym, objawiające się bólem brzucha, wymiotami, odwodnieniem i zmęczeniem.

Kleszczówka – jej nazwa pochodzi od niewielkich pasożytów, które ją przenoszą. Początkowo niegroźna, jednak nieleczona szybko przybiera niebezpieczną, trudną do przeoczenia, formę. Ze względu na brak charakterystycznych objawów jest często mylona z niegroźnymi chorobami, dlatego też kluczowa jest poprawna diagnoza. Towarzyszy jej gorączka, osłabienie organizmu oraz znaczna senność.

Chybotka – relatywnie niepozorna, acz przebiegła i z całą pewnością dokuczliwa choroba. Choć w głównej mierze obejmuje stawy, znana jest z tego, że w późniejszym stadium zajmuje inne narządy, przez co lekceważenie jej okazuje się opłakane w skutkach. Do objawów należą: ból i obrzęki stawów oraz sztywność mięśni, które utrudniają chodzenie, a także zawroty głowy i zaburzenia równowagi.STOPIEŃ 3.

Czarny kaszel (zaraźliwy) – wyniszczająca dla organizmu choroba. Zwykle dotyka koty, które nie wyleczyły łagodniejszych kaszli. Towarzyszy jej charczenie, gorączka, ropna wydzielina z oczu, chociaż charakterystyczny jest silny ból w klatce piersiowej oraz plucie krwią.

Gangrena – zagrażający życiu proces zapalny będący bezpośrednim wynikiem rozwijającego się zakażenia, łączy się z postępującą martwicą mięśni i tkanek. Cechuje się nagłym, ostrym i silnym bólem w miejscu zranienia, wysiękiem o mdłym, słodkim zapachu i bordowofioletowymi przebarwieniami. Do tych objawów dochodzą: wysoka gorączka, wymioty oraz ból brzucha.

Zapalenie żołądka – ostre w przebiegu zatrucie pokarmowe cechujące się bólem brzucha, krwistymi wymiotami, brakiem apetytu, silnym zmęczeniem i towarzyszącą mu sennością.

Żółta kleszczówka – niebezpieczna forma kleszczówki, której nie sposób pomylić już z żadną inną chorobą. Wymaga jak najszybszej interwencji medyka, w przeciwnym razie potrafi w krótkim czasie wyniszczyć koci organizm. Jej nazwa pochodzi od towarzyszącego jej żółtego zabarwienia dziąseł. Chory przejawia niechęć do jedzenia i picia. Do pozostałych objawów należą wymioty, ospałość i gorączka.

Bulgotka – choroba będąca następstwem długotrwałego, ciężkiego przebiegu chybotki. W wyniku postępującej choroby dochodzi do kolejnych uszkodzeń organizmu, co dotkliwie rzutuje na pracę płuc. To wiąże się z szeregiem poważnych objawów – do bólu i sztywności stawów dochodzą: gorączka, uporczywy kaszel, duszności, ból w klatce piersiowej oraz bulgotanie w płucach.
im ciemniejsza noc, tym jaśniejszy dzień
światło ma moc i nie zgasi go cień
światło ma moc, ciemność jej nie ogarnia
choć cienie są zawsze po drugiej stronie światła
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: