Poprzedni temat «» Następny temat
Nabór na moderatorów i administratorów
Autor Wiadomość
Ćmi Zmierzch
Zastępca
głód

Klan:
rzeka

Księżyce: 52
Mistrz: Świetlikowa Gwiazda (Świetlikowa Noc)
Matka: Czerwona Gwiazda (Czerwony Mak)
Ojciec: Błyskająca Gwiazda (Błysk)
Partner: DTF
Ciąża: nie
Multikonta: Krucze Serce [*], Lazurowy Deszcz [*]
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-11-25, 21:13   Nabór na moderatorów i administratorów
   Wygląd: Śliczne stworzenie o krótkim, miękkim futrze. Ćma jest nieduża, drobna, zgrabna i szczupła, czarna od opuszków po czubki uszu. Tylko oczy ma jasne. Wielkie, żółte, blade, jak zwietrzały bursztyn. Pyszczek ma raczej okrągły, uszka i nosek nieduże. Trzeba jej przyznać, wyrosła na prawdziwą piękność.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=7158

Ze względu na wyjątkowo trudną sytuację, w jakiej znalazło się forum, a także straty w ludziach, jakie administracja poniosła w ostatnim czasie, otwieramy nabór na moderatorów i administratorów Artemidy.

Na stanowiska te może zgłosić się każdy użytkownik forum, który:
> Ma przynajmniej jedną aktywną postać.
> Gra na forum przynajmniej od miesiąca.

Zgłoszenia należy składać poniżej. W poście ze zgłoszeniem kandydat powinien opisać swoje doświadczenie i pokrótce wyjaśnić, dlaczego chciałby pełnić stanowisko moderatora lub administratora. Doświadczenie Mistrza Gry nie jest wymagane, ale z pewnością mile widziane.
Z puli zgłoszeń administracja wybierze nowych moderatorów i nowego administratora.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naborze. Chętnie przyjmujemy też wszystkie sugestie, pytania i propozycje jakie macie.

Administracja Artemidy

curse my restless wandering feet
prone to wander e n d l e s s l y
a l l the love you gave to me
it wasn't enough to keep me

for my soul, he made an offer
and to the xd u s tx again I xf e l l
and oh, that devil's got a hold on me now
- ̗̀xbecause there wasn't any water in the wishing wellx ̖́-
  Statystyki - lvl: 5 | S: 11 | Zr: 16 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 345/400 | MED.EXP: 70/100

Deszczowa Łapa
Terminator
giermek

Klan:
wicher

Księżyce: 16 (II)
Mistrz: Biały Puch
Matka: Trawiasta Polana [NPC]
Ojciec: Wietrzny Dzień [NPC]
Partner: samotność jest szczęściem
Multikonta: Pomurnik [S]
Wysłany: 2020-11-25, 21:30   
   Wygląd: Niezbyt imponującej postury i krępej budowy ciała, nie wyróżnia się z tłumu niczym - również rudym, tygrysio pręgowanym futrem, które na brzuchu, przednich łapach, dolnej połowie pyska, różowym nosku, szyi i karku zastępuje biel. Właściwie jedynym interesującym akcentem jest heterochromia; na szerokim pysku odznacza się wyraźnie błękitne prawe oko i orzechowe lewe. Na skutek postępującej bezsenności jej ślepia są podkrążone, a kończyny coraz bardziej drżą, czyniąc jej zazwyczaj miękki i cichy chód bardzo niepewnym i spowolnionym.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....ghlight=#446636

*przebiera się za klauna*

Zatem! Na forum pojawiłam się w roku 2016 - Kroplą wróciłam tutaj po pewnej przerwie - toteż mam doświadczenie w kwestiach mechaniki, jak i świata przedstawionego, forum. Byłam na kilku innych PBFach mistrzem gry i w sumie piastowałam to stanowisko przez ponad rok, planowałam też kilka eventów i ogółem wiem, z czym to się je.

Chciałabym przede wszystkim przydać się jakoś Artemidzie i dołożyć tutaj swój wkład! Widzę
ile pracy jest włożone w to forum, i chciałabym też wspomóc naszą społeczność swoimi pomysłami. Zależy mi na utrzymywaniu forum o stabilnej, przyjaznej atmosferze, otwartego dla wszystkich, na którym konflikty rozwiązuje się w sposób pokojowy i bezstronny. Mogłabym też pomóc w organizacji eventów - w tym wydarzeń takich jak Human!Event.

diligite justitiam, o judices terrae, o judices terrae.

justorum animae in manu Dei sunt, et non tanget illos tormentum mortis. visi sunt oculis insapientium mori, et aestimata est afflictio existus illorum
xxxxxxxxxx

illi autem sunt in pace. tyrannus impius non habet spem: et si quidem longae vitae erit, in nihilum computabitur. princeps autem justus, illi autem sunt in pace

}
  Statystyki - lvl: 2 | S: 7 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 7 | HP: 45 | W: 65 | EXP: 10/150 | MED.EXP: 0/100

Iskra
Kot z Miejsca Gdzie Brak Gwiazd

Klan:
wicher

Księżyce: 56 (VI)
Mistrz: only Fiołkowy Świt
Matka: Zawilcowa Skórka
Ojciec: Piotruś
Partner: >;3c
Multikonta: Malinowe Chaszcze [KG], Krogulczy Szpon, Dębowy Cień [KC], Wysoka Fala [KRz]
Wysłany: 2020-11-25, 22:44   
   Wygląd: Czarno-biały kocurek z plamką na brodzie. Przeciętny wzrost oraz budowa ciała. Plamy na jego ciele są nieregularne i dosyć zawiłe. | KP
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....ic.php?p=263665

*przebiera się za pajaca i tworzy z Kroplą cyrk*

Zaczęłam grę na Artemidzie w x roku, ale moje doświadczenie z forami jest dużo większe. Często byłam administratorem lub moderatorem na małych forach. Moje doświadczenie na tym forum również jest dość spore, bo zdarzyło się, że parę lat temu zacząć przygodę w byciu najpierw przez moment moderatorem, a następnie administratorem, chociaż nie pełniłam tej funkcji przez długi czas. Brałam udział w poprzednich wyborach do grona administracyjnego, niestety nie udało mi się zająć wyższego miejsca, jednak mój wynik był dla mnie satysfakcjonujący. Aktualnie pełnię funkcję moderatora na mniejszym forum, ale nie rzutuje to w żaden sposób na mój write block.

Chciałabym ze wszystkich swoich sił dołożyć starań, by Artemida była przyjaznym miejscem dla każdego i by nikt nie czuł się wykluczony, jak i również wprowadzić swoją osobą aurę tolerancji, a nienawiść skierowana by była jedynie ku toksycznym zachowaniom. Swoim wrodzonym uporem i jasnym celem chcę wnieść swój wkład w rozwój forum. Zwykle również posiadam odmienne zdanie i często zdarza mi się wyłapywać błędy innych. Jestem również obowiązkowa i dość pracowita. Mój write block nie wpływał nigdy na wykonywane przeze mnie obowiązki, na forum bywam dość często z konta trupa, by patrzeć, co się dzieje na fabule.
of taking a chance_______
________
______why should you settle for less, dear
___________________when there's more?
  Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 13 | Sz: 8 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 75/300

Mglista Łapa.
Zaginiony
kreacja

Klan:
rzeka

Księżyce: sześć (czerwiec)
Mistrz: Ćmi Zmierzch
Matka: Świetlikowy Zagajnik
Ojciec: Wietrzny Wąs
Multikonta: szałwiowy dym, jeleni ryk, wieczorna łapa, psi pomruk (gk); karasiowy kieł, goździk, nocna łapa (nkt); zaćmiony księżyc (npc)
Wysłany: 2020-11-26, 00:41   
   Wygląd: Drobniutka niebieska dymna szylkretka. Mała kluseczka, której ciało zdobi puchate, długie futro. Na jej brodzie, szyi i piersi rozlewa się biel. Nieco krótki pysk zdobi różowy nos z dwoma ciemnymi plamami i duże, jeszcze niewybarwione, niebieskie ślepia.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=415766#415766

Cześć.
Pierwszy raz na forum pojawiłam się w 2016 roku, jako kompletny bobek, który nawet nie znał uniwersum wojowników. Od tamtego momentu Artemida zagościła w moim sercu i nie odpuszcza, nie ważne jak bardzo z nią walczę. Zdarzało mi się znikać, czy to z nerwów czy z bezsilności, ale koniec końców i tak tu zawsze wracam, bo nie umiem wyrzucić naszych czterech klanów z głowy. Nie mam doświadczenia administracyjnego. Zdarzało mi się uczestniczyć w małych projektach, jako admin czy jako mod, jednak wszystko to nie trwało długo, a ja sama chyba byłam zbyt młoda, żeby faktycznie móc to ogarnąć i wyciągnąć z tego coś więcej. Ale za to gram na forach długo, są one sporą częścią mojego życia, staram się w miarę aktywnie obserwować ich rozwój i powstawanie, jednocześnie też próbując wyciągnąć z nich wiedzę o tym, co jest dobrym rozwiązaniem, a co może nie najlepszym.

Byłam MG dość długo, ogarniałam system, ponadto mistrzowałam też na innym forum, a także samej zdarzało mi się myśleć nad rozwiązaniami (kocham temat mechaniki na forach, tbh). Ogarniam podstawy panelu, nie ogarniam aż tak htmla, ale umiałabym edytować ogłoszenia. Pisałam na fora tematy do poradników, potrafię zająć się takimi rzeczami jak
pisanie historii do miotów, tworzenie NPC czy aktualizowanie różnych list i tematów (i nawet to lubię!). Jestem w stanie sprawdzać karty postaci pod względem dopasowania do zasad i realiów forum.

Mam dużo pomysłów. Mimo że na forum ostatnio mnie nie ma, nie tylko ze względu na studia (które, swoją drogą, za kilka dni nieco mk odpuszczą i z którymi uczę się funkcjonować), to staram się obserwować to, co się dzieje. Zerkam na discorda, zerkam po samym forum i próbuję chociaż trochę być na bieżąco, nawet jeśli nie fabularnie, to po prostu z tym, jak się wiedzie wszystkim. I widzę dużo problemów, widzę je już od dłuższego czasu, odkąd gram, frustruję się i załamuję nad tym, że niektóre rzeczy nie są takie, jakie powinny. Że Artemida nie rozwija się aż tak, jak mogłaby, a po prostu stoi w miejscu. Widzę, jak odchodzi czasami sporo userów i boli mnie to, ale jednocześnie ich, poniekąd, rozumiem. Nie lubię niesprawiedliwości i nienawidzę widzieć, jak ktoś czuje się na forum źle, jak ktoś kogoś źle traktuje (chociaż sama nie jestem ideałem). Chcę, by Artemida nie tylko była miejscem przyjaznym, gdzie nie będzie sporów i "obozów", gdzie każdy będzie się czuł dobrze, ale chcę, by też była ciekawym miejscem. Takim, które się rozwija, na którym dzieje się dużo i to zachęca do grania. Jestem otwarta na dialog i dyskusje, w których staram się udzielać, jeśli mogę, a jeśli nie - to przynajmniej je obserwuję. Umiem reagować szybko, łatwo złapać ze mną kontakt w razie potrzeby. Wciąż mam chęci, by walczyć o dobro forum, nie jestem idealnym kandydatem, ale po prostu jestem i myślę, że dostrzegam potencjalne problemy i rozwiązania.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, mój discord czy forumowa skrzynka stoją otworem.

ps. chyba nigdy nie widzieliście pajaca u all ^ XD

★★★
we all pretend to be the heroes on the good side

some things are black
some things are white
you shouldn’t look through colored lenses
you’re the good guy
he’s the bad guy
your boring world is in black and white

but what if we’re the villains on the other?

Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 70/100

Mętna Łapa
Terminator
agnostic

Klan:
rzeka

Księżyce: 17 [koniec lutego]
Mistrz: Gęsiopióry
Matka: Barwne Niebo
Ojciec: Leśna Jagoda
Multikonta: Okopcona Gałązka [GK]
Wysłany: 2020-11-26, 14:02   
   Wygląd: Bardzo wyrośnięta, ruda, długowłosa kotka. Jest pręgowana tygrysio, ale wzór ginie w gęstym, ciepłym, złoto-pomarańczowym futerku. Najbardziej widoczne pręgi na dość szerokiej, lekko spłaszczonej mordce i długim ogonie, którego sam czubek jest rozjaśniony, prawie biały. Na kryzie wokół szyi i wokół oczu rudo-kremowa sierść. Postawna i zbudowana proporcjonalnie. Posiadaczka krępych łap, dziarsko stąpających po gruncie. Pomimo pokaźnych rozmiarów nie sprawia wrażenia ociężałej - ma dużą świadomość ciała, potrafi je kontrolować. Porusza się pewnym, lekkim, płynnym krokiem. Oczy koloru jasnej zieleni przybrudzonej złoto-brązową poświatą. Sam odcień nie wyróżnia się, szczególnie na tle intensywnego umaszczenia, jednak spojrzenie jest charakterne: inteligentne, podejrzliwe, bystre. Strzeliste uszy, bujne, białe wąsy, łososiowy nos.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....pic.php?t=10279

myślę, myślę i wymyśliłam, że może mogę się przydać.

o mnie;
posiadam dwa konta, okopconą gałązkę (medyk, kw/gk) i mętną łapę (terminator, krz). pierwsze z nich zakładałam w 2009 roku, drugie w sierpniu tego roku. w międzyczasie zaglądałam na forum z gwiezdnego klanu, co zresztą robię również teraz, z zainteresowaniem śledząc fabułę i czytając różne postaci. od sierpnia zarówno ja, jak i moja postać utrzymujemy stałą aktywność i mamy rozeznanie w sprawach klanowo-forumowych. jeśli obejmowałabym funkcję administracyjną to kontem okopconej gałązki. nie planuję zakładania multikont.

doświadczenie;
grywałam na pbf'ach w swoich latach wczesnej młodości, na długo przed założeniem konta okopconej gałązki. pamiętam imiona moich wojowniczych postaci: niebieska łza, miodowy listek, wronie pióro, omszała kora. byłam moderatorem, administratorem (m.i wilcze pbf, byłam białą wichurą), mistrzem gry. oczywiście to było lata temu i wszelakie sprawy związane z mechaniką nie były wtedy na pierwszym planie, łagodnie mówiąc. ale umiem pisać, ogarniam html na tyle, by go edytować (wyższa informatyka nie jest dla mnie), mam doświadczenie, w zasadzie w dużej mierze wykształcenie redakcyjno-korektorskie.

dlaczego ja;
– dzieliłabym czas spędzony na forum jedynie pomiędzy funkcję administracyjną a jedną postać,
– widzę siebie w roli przewodnika, kogoś w rodzaju wsparcia dla osób, które zjawiają się na Artemidzie po raz pierwszy, kogoś, kto jest blisko nich. teraz, gdy sama wróciłam na forum po tak długim czasie i musiałam się odnaleźć w, co jasne, zupełnie nowym systemie i okolicznościach, zdałam sobie sprawę jak hermetyczny jest ten świat i że taki ktoś byłby potrzebny. wydaje mi się, że dobrym pomysłem na przyszłość (gdy będzie więcej świeżaków i większy ruch) byłoby też powołanie kilkuosobowej grupy doświadczonych, chętnych userów (2-3 osoby, wiem, że pare wyrażało niezobowiązująco chęć pomocy), niezaangażowanych w sprawy administracyjne, którzy zadeklarowaliby się do takiego aklimatyzowania nowych. obojętnie czy w kwestie fabularne czy organizacyjne. ważne, by w ogłoszeniach rzucała się w oczy informacja, że takie osoby są, że są dostępne, kontakt do nich,
– to co napisałam wyżej łączy się bezpośrednio z przeprowadzaniem przez cały proces edytowania Karty Postaci. mam do tego cierpliwość i uważam, że jak najszybsze wyjaśnianie nieścisłości i pierwsze, pozytywne kontakty z osobami, które chcą zacząć z nami swoją przygodę na Artemidzie, są najważniejsze,
– spędzam na forum dużo czasu. wiem co dzieje się w fabule wszystkich klanów i orientuję się w sprawach organizacyjnych. mogłabym składać NPC, pisać ich historie,
– jestem osobą skrupulatną, dobrze zorganizowaną, zaangażowaną, zwracającą uwagę na szczegóły, estetykę i... pedantyczną. mam doświadczenie korektorsko-redaktorskie, dostrzegam detale, literówki, ale też błędy. aktualizowanie tematów i informacji w nich zawartych zawsze mnie cieszyło, jakkolwiek śmiesznie to nie brzmi,
– jeśli chodzi o mg-owanie, to dawno tego nie robiłam, więc sam system kostek jest na pewno zagadkowy, bo po prostu w ogóle w niego nie wnikałam. ale mogłabym skorzystać z szybkiego wyjaśnienia, przeszkolenia i z konta okopconej gałązki, zaczynając od prostszych polowań, trochę odciążyć aktywną garstkę mistrzów gry. dużo osób potrzebuje ich interwencji, by kontynuować akcje i chyba brak stałych odpisów trochę podcina im skrzydła? myślę, że potrafię pisać klimatyczne posty. zawsze zależało mi na klimacie, opisie, szczegółowości, staram się pamiętać o porze, która panuje, słownictwie, wieściach ze świata. o 'wojownikach' po prostu.

podsumowując;
jestem człowiekiem z przeszłości i teraźniejszości. jestem osobą, która jeśli nie wie, to chce się dowiedzieć i nie ma problemów z pytaniem. jeśli się angażuję, to by się postarać wypaść jak najlepiej. kiedy wiem, to pomagam, a jak jest problem albo wątpliwość czy też nie jestem pewna, to potrafię wejść w dialog. czuję się dobrze w roli koordynatora, kogoś odpowiedzialnego za aktualizację danych i wtedy gdy widzę, że moja działalność napędza i motywuje innych do działania.

(jestem zwolenniczką rozdziału pracy w sposób specjalizacyjny, tak by każdy wykonywał przede wszystkim to, w czym czuje się najlepiej i był odpowiedzialny za swoją działkę. wyłączając momenty nieobecności i sprawy najważniejsze, czyli przyklepywanie miejsc w miotach, tak by nowi userzy jak najszybciej mogli zagłębiać się w funkcjonowanie forum)

dzięki za uwagę,
mętna łapa, okopcona gałązka

pełnia blaski świty noce
są czynniki łagodzące
ani tu ani tam
nie ma mnie ciszo trwaj
nie porównuj do rzek
nie porównuj do gwiazd
słodka herbata z cytryną
słodka herbata z cytryną

Statystyki - lvl: 2 | S: 7 | Zr: 6 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 110/150

Pochmurny Sen
Wojownik
Dawca Szczęścia

Klan:
wicher

Księżyce: 16
Mistrz: Słodka Woda, Krzykliwa Mewa
Matka: Biały Kwiat
Ojciec: Porywisty Nurt
Multikonta: Bursztynowy Wiatr, Sztormowy Świt, Łasicza Łapa, Wilczy Szlak, Sycząca Łapa, Żabia Łapa, Błyskotka || Zbożowa Łapa, Kwitnąca Łapa, Chłód
Interwencja MG: nie
Wysłany: 2020-11-27, 23:35   
   Wygląd: Kolejny biały kociak, niezbyt wyróżniający się swoim futrem, czy też posturą. No, tyle tylko, że wydaje się być nieco szarawy, ba, czasami nawet pojawiają się czarne plamy! Z tym, że te plamy migrują to tu, to tam bo wcale nie są łatami innego koloru - to brud. Obłok jakoś nie potrafi zatrybić o co chodzi z tym całym "myciem". Co prawda mama Wirka próbowała mu to tłumaczyć i czasami coś tam go liźnie... Ale on chwilę później pobiegnie na zwiedzanie i to by było na tyle jego czystości. Za to tym co go może wyróżnić zdecydowanie są oczy. Odziedziczył je po tatusiu! Szkoda, że go nie zna, bo by go pewnie polubił i wtedy może mama powiedziałaby mu, że te oczy to ma po nim... A tak to jedyne co może zrobić to patrzeć na świat tymi tak jasno błękitnymi oczami, że czerwone nitki krwi nadają im fioletowego odcieniu.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=3615

yolo, zgłaszam się na moda

na forum mam doświadczenie długie choć z przerwami. mniej-więcej pamiętam system mg tutaj na forum ale nie miałem z nim aż tak dużo doświadczenia. a ogółem się zgłaszam, bo lubię jak wszędzie jest porządek i numerki się zgadzają. nie mam zamiaru się długo rozpisywać dlaczego ja? bo fakt, że lubię porządek to dosłownie mój główny motywator asdfghhgfs. ja chce tylko ładnie poprzesuwać nieaktualne tematy do archiwum i przyklepywać exepy jak się zgadzają.

Nie byle kto, umie się cieszyć byle czym
I byle co, choć byle jak, bylebyś ty, byleby być
Bylebym mógł, odkurzyć mózg choć trochę
I gdy będziesz jak skała zawsze zmieniać się w wodę

Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 8 | Sz: 10 | Zm: 4 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 135/150

Gryząca Łapa
Terminator
the earth in your grave

Klan:
grom

Księżyce: 21 [II]
Mistrz: Kuni Syk
Matka: Białowąsa
Ojciec: Dębowy Pień
Multikonta: Fairy [S]
Wysłany: 2020-12-14, 19:50   
   Wygląd: Szeroki, ciężki kocur o długiej, złotej sierści z pręgowaniem tygrysim. Ma białe znaczenia, które ciągną się od żuchwy, poprzez pierś i brzuch, aż do końca ogona. Biel rozjaśnia również końce wszystkich jego łap oraz wnętrze ud. Jego ślepia są ciemnozielone, lekko szarawe. Brakuje mu 2/3 lewego ucha.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=423171#423171

Nikt się nie spodziewał.

Zgłaszam się na stanowisko administratora. Na kotkach gram od pierwszej połowy 2017, więc byłem świadkiem tego boomu, który zdaje się dobiegać końca. Przez kilka miesięcy pełniłem funkcję MG. Kiedyś prowadziłem adoptowaną postać Pierwiosnek (Złamanej Łapy), teraz prowadzę Gryziela i prawdopodobnie pozostanie on moją jedyną postacią na dłuższy czas, bo chciałbym skoncentrować się na organizowaniu gry innym, zamiast na graniu.
Obecnie dysponuję bardzo dużą ilością wolnego czasu - nie uczę się i pracuję po kilka godzin dziennie. Myślę, że umożliwi mi to poświęcenie Artemidzie sporych zasobów energii. Moja sytuacja zmieni się drastycznie za około pół roku, dlatego po tym czasie zamierzam zrezygnować z funkcji.

Na PBF-ach gram od 11 lat i przez około 4-5 lat byłem administratorem na którymś z nich. Większość z nich miało tematykę zwierzątek, chociaż akurat nie kotów, i jedno z nich sam założyłem (Wilczki w zamkach [*]). Przeprowadziłem w życiu kilkadziesiąt eventów, część z nich wykorzystywała inne sposoby rozgrywki niż przez pisanie postów. Zajmowałem się forami z oprogramowaniem PunBB, MyBB, phpBB 2 i phpBB 3.

Zgłaszam się dlatego, że sądzę, że obecna ekipa potrzebuje pomocy. Na forum brakuje aktualizacji niefabularnych, sporo tematów wymaga odświeżenia, napisania od nowa lub uporządkowania. Brakuje nowości w mechanice i nowości fabularnych. Są problemy z prowadzeniem eventów, z aktywnym prowadzeniem akcji wymagających udziału MG. Reklama forum jest nieistniejąca i największym jej problemem jest to, że brakuje treści, którymi można by było ją zapełnić - obecnie do dyspozycji mamy tylko informacje o nowych miotach, które nie są szczególnie zachęcające dla osób z zewnątrz. Mógłbym jeszcze wspomnieć o tym, że technicznie forum ledwo się trzyma i potrzebuje szybkich zmian, ale o tym chyba wiedzą wszyscy, którzy czytali o problemach, między innymi, z rejestracją.

Rozumiem, że opiekowanie się tak dużym forum jest trudne i nie sądzę, że rozwiążę wszystkie problemy, ale zdecydowanie są rzeczy, z którymi pomóc mogę, nawet ze względu na czas, który mogę w to forum włożyć, bo administratorzy często zgłaszają nieobecności.

Pomysłów na zmiany mam bardzo dużo i nie sądzę, żeby był sens opisywać ich tu wiele, więc podam tylko przykłady:
  1. Technicznie.
    • Przeniesienie forum na nową wersję oprogramowania phpBB 3 (obecna jest niewspierana od kilkunastu lat, więc z bugami nikt nie pomoże);
    • Wyposażenie forum w darmowy (!) certyfikat SSL, który ochrania przesył informacji, potwierdza wiarygodność naszej strony i poprawia jej ranking w wyszukiwarkach;
    • Dodanie responsywnego stylu, który będzie zawierał wersję mobilną i pozwoli poprawnie używać forum na telefonach;
    • Doprowadzenie do porządku optymalizacji forum dla wyszukiwarek internetowych, żeby łatwiej było znaleźć Artemidę w Google i żeby zalinkowana strona wyświetlała się z sensowną miniaturą, nazwą i opisem (obecnie w Google to wygląda tak -> LINK).
    • Wprowadzenie na forum rozszerzeń, które umożliwią m. in. łączenie kont (nie trzeba się przelogowywać osobno na każdą postać), używanie Google Analytics, dodawanie nowych stron (na przykład mapa nie musiałaby odsyłać do imgur, tylko wyświetlałaby się na forum), zachowywanie niedokończonego postu nawet pomimo odświeżenia/opuszczenia strony pisania postu czy nawet dodawanie opcji rzutów koścmi i kustomizowanych losowarek.
    • (W przyszłości, bo to potrwa) Stworzenie rozszerzeń pozwalających na zautomatyzowanie nużących obowiązków funkcyjnych (szczególnie MG, którzy głównie robią teraz za losowarkę do liczb i bota kalkulującego ataki).

2. Administracyjnie.
    • Zmiana podziału obowiązków funkcyjnych. Obecnie administratorzy odpowiedzialni są za prawie wszystko i blokuje to pracę moderatorów, natomiast MG nie są w stanie nawet realnie zamknąć prowadzonych akcji, bo rzuty na leczenie wykonywane są przez adminów (lub modów? ostatnio?).
    • Zmiana układu kategorii niefabularnych, żeby ułożenie tematów było bardziej intuicyjne i żeby nowi gracze mogli bez problemu znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Porobiłem diagramy tego, więc powinno szybko się ziścić, kiedy będę miał uprawnienia do wprowadzenia tego w życie.
    • Połączenie ze sobą części tematów w "Zasadach", żeby były bardziej intuicyjne i treściwe, oraz przepisanie części z nich na nowo. Dodanie brakujących informacji (informacje o objawach chorób nie są dostępne dla zwykłych graczy, więc na przykład ciężko odegrać jest usprawiedliwienie nieobecności chorobą).
    • Zredukowanie liczby tematów, które należy często aktualizować (np. obecnie mamy dwa spisy MG i chyba ze trzy tematy z listą administratorów).
    • Uproszczenie części procedur (rzuty na leczenie wykonywane również przez MG, akceptowanie przydzielania doświadczenia przez każdego funkcyjnego, który nie jest tym, który prowadził daną akcję i zaproponował liczbę punktów, zmiana metody i funkcji treningu MG, etc).

Nie ukrywam, że nie jestem osobą, dla której najważniejsza jest tradycja. Obecny kryzys aktywności na forum i opinie wielu osób utwierdziły mnie w przekonaniu, że potrzebne są szybkie, realne zmiany, które pomogą się temu forum rozwinąć i które rozwiążą problemy irytujące graczy od lat.

his face lit up under yellow street light
with eyes of fear as he caught me in sight
i won't hurt him but he knows that i might

Statystyki - lvl: 2 | S: 8 | Zr: 12 | Sz: 4 | Zm: 2 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 45/150

Szara Kora
Wojownik
reinkarnacja

Klan:
cien

Księżyce: 21
Mistrz: Polna Gwiazda
Matka: Deszczowa Chmura
Ojciec: Skoczny Krok
Multikonta: Goryczka, Aronia
Wysłany: 2020-12-21, 11:22   
   Wygląd: Całkiem smukła, zgrabna i wysoka koteczka, ale z pewnością nie najzgrabniejsza i najwyższa w klanie - po prostu poprawnie przeciętna. Jej krótkie i nieco szorstkie futerko zdrowo błyszczy i niemal w całości wygląda tak, jakby dosłownie przed chwilą córka Deszczowej Chmury wytarzała się w jasnym popiele - włącznie z nosem. Tylko na wąskiej piersi kotki wyrosło kilkanaście białych włosków, które utworzyły tam małą, nieforemną łatkę. Pysk Szarówki zachowuje rozsądne, nieprzykuwające uwagi proporcje. Ciekawe są natomiast jej oczy, ponieważ jedno z nich (lewe) przybrało odcień chłodnej bladej żółci, wydając się przez to wręcz białe, z kolei drugie (prawe) jest intensywnie niebieskie. Jej wywinięte wąsy chętnie tańczą, gdy zagra im lekko chociażby polny wiaterek. Ogon ma natomiast gruby i gęsty, nieco podobny do drucianej szczotki.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=430603#430603

Biłam się z myślami odkąd wisi ten temat, ale oto jestem i chciałabym wesprzeć forum jako mod. Nie będę się zbytnio rozpisywać, lećmy konkretami.
Znam artemidę bardzo dobrze, znam realia, znam poszczególnych użytkowników, wiem gdzie jaki temat jest i co zawiera. Byłam również mg po treningu (choć dawno temu i od tamtego czasu trochę się pozmieniało). Dążyłam do przywrócenia graczom dawno utraconego głosu w sprawie tego, kto ma być w gronie administracji i wraz z resztą doprowadziłam do zorganizowania pierwszych demokratycznych wyborów na adminów, co dalej uważam, że było artemidzie bardzo, bardzo potrzebne. Na tym forum nie sprawowałam nigdy funkcji moda/admina, ale nie jestem zielona i wiem mniej więcej, z czym to się wiąże i jak co działa, ponieważ adminowałam na innym dużym forum.
Mam czas, dużo czasu - tak się obecnie ułożyło mi życie. Lubię i zawsze lubiłam porządek w treści tematów, w liczbach, etc., jestem trochę perfekcjonistą, więc mam satysfakcję z tego, kiedy wszystko jest prowadzone porządnie i aktualizowane. Często udzielam też odpowiedzi na pytania zadawane na sb, czy to w kwestii rozgrywki, czy spraw pokroju kp. Umiem również grać z ludźmi do jednej bramki, działać zespołowo, przedkładać dobro ogółu nad własne. Rozumiem, że jeśli chcemy gdzieś dojść musimy czasem chodzić na kompromisy, a przede wszystkim traktować się z szacunkiem oraz darzyć zaufaniem i fakt, że wobec całego aktualnego składu administracji (i moderacji) takie uczucia mam, zachęcił mnie do zgłoszenia c:

Gdy przyjdzie czas mój na ostateczność, wyłączę stary umysł na wieczność.
I TAK ZACZEKAM SOBIE W NIEBYCIE, BY WYBRAĆ NOWE, CIEKAWSZE ŻYCIE.
Chyba wybiorę byt mądrej sowy, choć byt człowieka jest kolorowy,
a sowa żyje w nocy szarości, jednak jest znana z długowieczności.

Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 10 | Sz: 7 | Zm: 5 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 125/150 (stan na 16.01)

Lilia
Kociak
Skromny Bard

Klan:
rzeka

Księżyce: 3 [II]
Matka: Ciemna Mordka
Ojciec: Sopel (biologiczny)/Potężny Strumień
Multikonta: Sikora/Kaligrafia, Dmuchawiec
Wysłany: 2021-02-25, 22:13   
   Wygląd: Zgrabny, średniego wzrostu kot, o niebieskich oczach, krótkiej sierści, czarny colorpoint, z białymi skarpetkami i plamką na czole
   Karta Postaci: https://artemida.webd.pl/viewtopic.php?t=10687

Cóż, oto przychodzę. Pragnę, chociaż spróbować, zgłosić się na moderatora.

Na Artemidzie może nie jestem tak długo jak co niektórzy, moją pierwszą postacią była Sikora, i to pod tym nickiem raczej mnie tutaj znają.

Na samym początku zaznaczę, iż tak, jak najbardziej wiem że mogę wydać się graczem nieaktywnym, bo moje posty wlatują mocno nieregularnie. Ni mniej, na forum wchodzę niemal codziennie, a na discordzie jestem aktywna praktycznie 24/dobę, dlatego mimo mojej sinusoidalnej aktywności jako gracz, nie byłoby dla mnie problemu z wykonywaniem obowiązków moderatorskich, gdyż aktywność, a raczej często jej brak jest związany raczej z brakiem tej nieuchwytnej weny.

Jednakże, poza wyżej ujętą kwestią pewnie najbardziej obecnych administratorów i moderatorów obchodziłoby moje doświadczenie związane z taką funkcją. Zacznijmy więc od tego że w RPG siedzę od 2010 roku, a w pbf ze względu na dopiero wtedy otrzymanie własnego dostępu do internetu od roku 2013, co daje mi blisko z 10 lat doświadczenia jako gracz. Z funkcjami adminstratorskimi i moderatorskimi podobnie, gdyż na większości forum, na których udzielałam się aktywniej przez pewien czas pełniłam jedną z tychże funkcji. Na wielu byłam też dość aktywnym Mistrzem Gry, dlatego w razie desperackiej potrzeby w podobnej roli i tutaj mogę zaproponować swój wkład.

Jeśli chodzi o powód mojego zgłoszenia, cóż nie będę kłamać zawsze chciałam jakoś pomóc Artemidzie, ale nigdy nie widziałam do tego swojej okazji. Po przeczytaniu wszystkich wymienionych przez Zbożową Łapę obowiązkach i dokładnym przemyśleniu sprawy, stwierdzam iż taka okazja właśnie nadeszła. Pilnowanie takich spraw zawsze lubiłam i nie sprawiały mi one zbytniego problemu, a w sprawach technicznych mogę się szybko podszkolić w zasadzie przypomnieć sobie to co już kiedyś poznałam.

Administracja Artemidy, podobnie jak i Moderatorzy wiele czynią, aby to forum nie tylko działało, ale było przyjemnością dla wielu graczy, czy to pod względami technicznymi, czy fabularnymi. Chcę przyłożyć rękę do tego aby forum mogło się rozwinąć jeszcze bardziej, nawet jeśli tylko przez pilnowanie moderatorskich obowiązków.

well, I've got no good intention
the
fourth dimension
is my own mansion
it's all messed up, I don't care
'cause what fun is there
in ever making sense?
  Statystyki - lvl: 1 | S: 3 | Zr: 6 | Sz: 6 | Zm: 5 | HP: 50 | W: 50 | EXP: 0/100

Odpowiedz do tematu