Poprzedni temat «» Następny temat
Złamane Drzewo
Autor Wiadomość
Trzmieli Pył
Gwiezdny
Gruba Gwiazda

Klan:
grom

Księżyce: 88 [VII]
Mistrz: Wrzeszczący Pysk
Matka: Cietrzewiowy Grzbiet (*) [NPC]
Ojciec: Jaszczurczy Język (*) [NPC]
Partner: Wdowiec [Wrzeszczący Pysk (*)]
Życia: 8
Multikonta: Gwieździsta Łapa (KW), Olchowy Szept (KC), Kruczy Cień (KG) | Bystry Nurt (S/NKT), Chmielograb/Piotr (MGBG), Barszczowa Łapa, Borsucze Futro (GK)
Interwencja MG: tak
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2019-09-07, 14:03   
   Wygląd: Trzmiel to w głównej mierze biały z pręgowaniem na niebieskich łatach na głowie oraz grzbiecie, jaki ogonie z niemalże czarną końcówką, oraz ciemnopomarańczowych ślepiach. Jego sylwetkę można raczej zamknąć w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wyrósł nieco powyżej średniej wzrostu kocurów w Klanie Gromu, ale pod względem tuszy zajmuje w klanie czołowe miejsce. Pod znacznym tłuszczykiem rozbudowały się porządne mięśnie. Kocur-czołg. Blizny: przedłużony uśmiech od lewego kącika pyska aż po ucho; oderwana część małżowiny prawego ucha od boku od zewnętrznej strony po całej wysokości. Po udarze w wieku 65 księżyców jego lewe oko się nie domyka, a lewy kącik pyska jest wiecznie opuszczony.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=185986#185986

Trzmiel spojrzał na srebrzystego kocura zamyślony. Jak to było? Teraz... teraz właściwie nie do końca już pamiętał. Tyle się od tego czasu wydarzyło, chociaż nie minął nawet obieg pór roku. Tylu zastępców pogrzebał. Liczył na to, że jego córka nie skończy tak, jak jej poprzednicy. Nawet nie wiedział, jak bardzo się mylił.
Błysk był oskarżony o gwałt na obecnej przywódczyni Klanu Rzeki. Klan nie chciał mieć takiego przywódcy i otwarcie wystąpił przeciwko kotu, który łamał kodeks i dla którego liczył się bardziej Klan Rzeki, niż jego własny. Łaciate Futerko zeszła ze Srebrnej Skórki, dając przyzwolenie na to, aby go zdetronizować, o ile dobrze pamiętam. Później już doszło do wyboru kandydata. Malinowe Chaszcze podała moje imię, a reszta klanu jednogłośnie przystała na tę propozycję — opowiedział Wilczemu. Nie był mistrzem słowa i w opowiadaniu był co najmniej słaby, dlatego nie można było z jego pyska uświadczyć jakieś wspaniałej, wybitnej prozy. Ot, suche fakty, które utkwiły mu w pamięci. To by było na tyle. Tęgi kocur spojrzał na słońce. Robiło się już późno.
Muszę udać się na kolejny obchód. Dobrze się rozmawiało, Wilcza Łapo. Miłego dnia i powodzenia na treningu — odparł bardzo kulturalnie, kiwając srebrzystemu głową na pożegnanie i oddalając się w kierunku granic.

zt

Turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ, the light you stole
River turns to dust, miles on the run
ᴇ ᴠ ᴇ ʀ ʏ ᴡ ʜ ᴇ ʀ ᴇ you go, can't find no home
All the world you roam turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ
  Statystyki - lvl: 8 | S: 26 | Zr: 17 | Sz: 10 | Zm: 10 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 665/750 | MED.EXP: 0/100

Wilczy Ślad
Gwiezdny
nigdy sam

Klan:
grom

Księżyce: 47 [grudzień]
Mistrz: Malinowe Chaszcze
Matka: Sucha Gałązka
Ojciec: Kwaśny Pysk
Multikonta: Węglowy Pył [KW], Szczypiący Mróz [KC], Szara Łapa [KG]
Wysłany: 2019-09-09, 15:04   
   Wygląd: Ponadprzeciętnie duży, masywny kocur o długim czarno srebrnym futrze z ciemniejszymi, tygrysimi pręgami. Białe znaczenia okalają jego pyszczek i ciągną się przez pierś po brzuch, tworząc także krótkie skarpetki na wszystkich łapach. Ma jasnoróżowy nos oraz duże, spiczaste uszy, zaś jego oczy są lekko skośne w kolorze zielono miętowym.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=339913#339913

Przechyliłem lekko głowę na bok, słuchając, co Trzmiela Gwiazda ma do powiedzenia na temat naszej historii. Zawsze jakoś miałem wrażenie, że szkoda, że tyle mnie ominęło, jednak teraz sobie myślę, że jeszcze wiele przede mną. Jesteśmy młodzi i w przyszłości mogą nas spotkać przeróżne sytuacje, dobre lub złe.
- Rrozumiem - odpowiedzieliśmy krótko, no bo co tutaj dodawać? Mnie nawet pasowało, że Trzmiela Gwiazda podał wszystko konkretnie, darując sobie nie wiadomo jak długi opis. Nie o to przecież w ogóle nam chodziło.
Zaciekawiło mnie, co to znaczy zejść ze Srebrnej Skórki. Wszyscy obecni to widzieli, tak po prostu? Ciekawe, jednak nie było nam dane w tym momencie o to dopytać.
- Dziękuję i do widzenia, Trzmiela Gwiazdo - pożegnałem się z przywódcą jeszcze skinięciem głowy, po czym kiedy odszedł wskoczyłem z powrotem na drzewo, z którego wcześniej zeszliśmy. Jeszcze chwilę miałem zamiar tutaj posiedzieć, bo jest całkiem wygodnie i przyjemnie.

[zt]
................................................Things are hidden to the world around me

.................. BUT STILL THEY SAY I'M BLIND

................................................They wrap me up in a web of lies
................................................Meet the man who's locked inside
.....................................................I'm too many people in too many places
..........................................................I've ...a... split... personality

.................................._ _ ___ ______________ ___ _
  Statystyki - lvl: 5 | S: 19 | Zr: 13 | Sz: 7 | Zm: 6 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 230/400

Muszelkowy Brzeg
Wojownik
Grunt to szczery uśmiech

Klan:
grom

Księżyce: 27 (Kwiecień)
Mistrz: Orle Skrzydło
Matka: Cichy Strumyk [NPC]
Ojciec: Wężowy Język [NPC]
Partner: Nope
Multikonta: Trujący Liść(KRz), Dzięciola Łapa(KC), Chrabąszczowa Łapa(KW)
Wysłany: 2019-09-22, 13:16   
   Wygląd: Muszla nie należy do najniższych, ale też nie przerasta innych kociąt wzrostem, można więc śmiało rzec że jej wzrost jest przeciętny. Sylwetką bardzo przypomina matkę. Jest szczupłą kotką o wąskich barkach i smukłym tułowiu, na którego końcu znajduje się gruby i długi ogon. Jej szczupłe ciałko porasta krótka, przylegająca do ciała, liliowa sierść, a wzdłuż tułowia ciągnie się ciemniejsza pręga, która pokrywa także cały jej ogon, pręgi znajdują się również na czole i łapach kotki, jednak nie rzucają się zbyt bardzo w oczy. Sierść na jej brzuchu i pyszczku przybiera jaśniejszy odcień. Posiada okrągłą głowę, z osaczonymi na niej średniej długości, trójkątnymi uszami. Pysk kotki jest krótki z różowym noskiem, który otoczony jest przez długie, białe wąsy. Nad kufą są osadzone błękitne oczka, które po odbarwieniu przyjmą barwę jasnej zieleni. Całe ciałko kociaka jest utrzymywane, przez długie, aczkolwiek mocne łapki.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=8522

Parę dni po ceremonii Muszla wraz z swoją siostrą Jeżynką postanowiły wybrać się na polowanie. Będzie to pierwsze polowanie liliowej kotki jako wojowniczki, ba będzie to pierwsze polowanie, na które nie musi wychodzić pod nadzorem innego wojownika. Tak więc umówiły się pod złamanym drzewem i to właśnie tam czekała na siostrę Muszla. Znając Jeżynkę pewnie dopiero niedawno wyszła z obozu, a może nawet jeszcze się nie przebudziła. No cóż jedno było pewne, na sto procent się spóźni.
Gdy tylko szylkretowa córka Cichego Strumyka zjawiła się w wyznaczonym miejscu, kotka przywitała się z nią życząc jej powodzenia, po czym udała się na łowy. Szła ostrożnie na ugiętych łapach, wiatr owiewał jej pysk. Starała się, aby grzbiet i ogon były na równej linii. Wysilała nos chcąc wyczuć chociażby najsłabszy zapach.

too often, we underestimate the p o w e r of touch
» smile, g o o d words, simple listening skills «
a s i n c e r e compliment or the slightest expression of care
and yet these small gestures can c h a n g e someone's life
  Statystyki - lvl: 3 | S: 7 | Zr: 9 | Sz: 10 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 45 | EXP: 100/200

Jeżynowy Jar
Zaginiony
powrót

Klan:
samotnicy

Księżyce: 39 [październik]
Mistrz: Błękitna Toń
Multikonta: Fiołkowe Wzgórze, Oszroniony Szczyt, Burzowa Łapa, Biedronkowa Łapa [NKT]
Wysłany: 2019-09-23, 16:03   
   Wygląd: Jeżyna jest kocicą drobną i niską, można rzec, że jej wzrost wynosi poniżej przeciętnej. Jej futro jest krótkie i rudo czarne, ale wyróżniające się trochę od innych futer, bowiem najwięcej tam jest czarnego koloru a grzbiet, ogon oraz łapy są nakrapiane trochę rudym. Oczy córki Cichego Strumyka są bladozielone a przez jej lewe oko rozciąga się charakterystyczna jasnoruda plamka wyglądająca trochę jak sztuczna blizna. Powyżej oczu znajduje się para małych spiczastych uszek.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=8513

Minęły dwa, może trzy wschody słońca od ostatniej ceremonii.
Ja, oczywiście wyspana oraz zregenerowana dreptałam w kierunku wyjścia z obozu. Miałam spotkać się z siostrą - Muszlą obok Złamanego drzewa, więc tam też się pokierowałam.
Droga minęła monotonnie i nudnie, a pod moimi łapkami już od czasu do czasu można było usłyszeć szeleszczące listki. Oznaczało to, iż za niedługo nadejdzie Pora Opadających Liści, której to jeszcze nie miałam okazji ujrzeć. Cudownie. Na miejsce doszłam oczywiście po czasie, witając się z liliową siostrą skinieniem głowy, po czym przeszłam do najważniejszego. Polowania. Postawiłam więc parę oklapniętych uszu na sztorc, a następnie, powoli krocząc przed siebie zaczęłam wypatrywać zwierzyny.
  Statystyki - lvl: 4 | S: 10 | Zr: 9 | Sz: 12 | Zm: 8 | HP: 65 | W: 65 | EXP: 50/300

Łaciate Futerko
Gwiezdny
#winaMyszy

Klan:
gwiezdni

Księżyce: 17 gdy czas stanął w miejscu
Mistrz: Puszczykowy Ogon
Matka: Olchowy Listek
Ojciec: Szczurzy Ogon [*]
Partner: Piaskowy Podmuch
Multikonta: Błękitna Toń [KG] Lśniąca Sadzawka [KW] Jaskółka [S] Skrzące Słowo [KRz] Różana Łapa [KW]
Interwencja MG: nie
Wysłany: 2019-09-23, 20:42   
   Wygląd: To już nieistotne
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=233578#233578

Nowo mianowane siostry wybrały się na polowanie - obie były już wojowniczkami, miały teraz zupełnie inne obowiązki niż terminatorzy, ale nadal musiały polować. Szczególnie ważne było to teraz, kiedy zwierzyny zaczynało się robić coraz mniej, a klan rozrastał się na potęgę. Ruszyły więc ostrożnie na poszukiwania i śmiało można stwierdzić, że obu się poszczęściło. Muszelkowy Brzeg usłyszała trzepotanie skrzydeł, a zaraz potem jej oczom ukazał się wróbelek. Nie był jakiś duży, ale jak na początek był całkiem w porządku. Jeżynowy Jar natomiast ujrzała badylarkę pałętającą się w gęstwinie pobliskich traw. Wystarczyło tylko się trochę wysilić, bo zdobycze były w zasięgu łap.

Muszelkowy Brzeg
lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 40
⚬ przerzuty 0/1

Jeżynowy Jar
lvl: 3 | S: 9 | Zr: 8 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 60 | W: 60
⚬ przerzuty 0/2

until the stars all fall down
they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me
then everything's alright
Ostatnio zmieniony przez Łaciate Futerko 2019-09-23, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
  Statystyki - lvl: 4 | S: 9 | Zr: 12 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 60/300

Muszelkowy Brzeg
Wojownik
Grunt to szczery uśmiech

Klan:
grom

Wysłany: 2019-09-23, 21:11   
   Wygląd: Muszla nie należy do najniższych, ale też nie przerasta innych kociąt wzrostem, można więc śmiało rzec że jej wzrost jest przeciętny. Sylwetką bardzo przypomina matkę. Jest szczupłą kotką o wąskich barkach i smukłym tułowiu, na którego końcu znajduje się gruby i długi ogon. Jej szczupłe ciałko porasta krótka, przylegająca do ciała, liliowa sierść, a wzdłuż tułowia ciągnie się ciemniejsza pręga, która pokrywa także cały jej ogon, pręgi znajdują się również na czole i łapach kotki, jednak nie rzucają się zbyt bardzo w oczy. Sierść na jej brzuchu i pyszczku przybiera jaśniejszy odcień. Posiada okrągłą głowę, z osaczonymi na niej średniej długości, trójkątnymi uszami. Pysk kotki jest krótki z różowym noskiem, który otoczony jest przez długie, białe wąsy. Nad kufą są osadzone błękitne oczka, które po odbarwieniu przyjmą barwę jasnej zieleni. Całe ciałko kociaka jest utrzymywane, przez długie, aczkolwiek mocne łapki.

O! Coś usłyszała. Nie musiała nawet wysilać się, by rozpoznać owy dźwięk, gdyż po krótkim rozejrzeniu się jej oczom ukazał się ptaszek. Niewielkich rozmiarów wróbelek. Może i nie była to zdobycz pierwszej klasy, ale jak na początek była całkiem przyzwoita. Nie chcąc tracić czasu, szybko, ale przy tym ostrożnie przeszła za pobliskie krzaczki starając się przy tym patrzeć pod swoje łapy, by na nic nie nadepnąć i tym samym nie spłoszyć ptaszyny. Powoli zaczęła zbliżać się do swojej ofiary starając się stąpać bezszelestnie i ostrożnie, tuż za osłaniającymi ją krzewami. Dobrze pamiętała że najlepiej jest się ukrywać zakradając się do ptaka. Jeżeli uda jej sie dojść do ofiary nie płosząc jej, przejdzie do ataku. Będąc już blisko wyskoczy ze swojego ukrycia prosto na pierzaste stworzonko z zamiarem uniemożliwienia mu ucieczki, i jeżeli zwierzątko nie padnie pod ciężarem jej łap zaraz potem wgryzie się w jego ciałko pozbawiając go żywota. Pytanie tylko, czy jej się to uda? Wszystko się zaraz okaże.

Statystyki - lvl: 3 | S: 7 | Zr: 9 | Sz: 10 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 45 | EXP: 100/200

Jeżynowy Jar
Zaginiony
powrót

Klan:
samotnicy

Multikonta: Fiołkowe Wzgórze, Oszroniony Szczyt, Burzowa Łapa, Biedronkowa Łapa [NKT]
Wysłany: 2019-09-23, 21:47   
   Wygląd: Jeżyna jest kocicą drobną i niską, można rzec, że jej wzrost wynosi poniżej przeciętnej. Jej futro jest krótkie i rudo czarne, ale wyróżniające się trochę od innych futer, bowiem najwięcej tam jest czarnego koloru a grzbiet, ogon oraz łapy są nakrapiane trochę rudym. Oczy córki Cichego Strumyka są bladozielone a przez jej lewe oko rozciąga się charakterystyczna jasnoruda plamka wyglądająca trochę jak sztuczna blizna. Powyżej oczu znajduje się para małych spiczastych uszek.

Dreptałam spokojnie przed siebie dopóki nie zauważyłam małej badylarki. Pamiętałam ten etap treningu w którym Plamka opowiadała mi o polowaniu na gryzonie, w tym właśnie badylarki, a ten moment był doskonały aby wykorzystać zdobytą wiedzę. Ugięłam łapy, przekładając ciężar na te tylne i wstrzymałam oddech na tyle na ile potrafiłam. Brzuch był dość blisko ziemi, ale po niej nie szukał. Ogon, głowa oraz grzbiet tworzyły prostą linię. W takiej właśnie pozycji skradałam się coraz bliżej zwierzęcia. Szłam pod wiatr, a łapy stawiałam w taki sposób aby na nic nie nadepnąć.
Gdy zbliżyłam się wystarczająco do piszczącego gryzonia , to hop! Skoczyłam z zamiarem wygryzienia się w kark Badylarki.
  Statystyki - lvl: 4 | S: 10 | Zr: 9 | Sz: 12 | Zm: 8 | HP: 65 | W: 65 | EXP: 50/300

Łaciate Futerko
Gwiezdny
#winaMyszy

Klan:
gwiezdni

Multikonta: Błękitna Toń [KG] Lśniąca Sadzawka [KW] Jaskółka [S] Skrzące Słowo [KRz] Różana Łapa [KW]
Wysłany: 2019-09-28, 12:08   

Muszelkowy Brzeg nie zdążyła się nawet zbliżyć do wróbelka, gdy ten odleciał i usiadł na gałązce pobliskiego drzewa. Mogła się wspiąć i go złapać jeśli chciała, ale zdecydowanie powinna przykładać większą wagę do swojej pozycji.

Muszelkowy Brzeg
lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 40 - 3 = 37/40
⚬ przerzuty 0/1

Jeżynowy Jar natomiast musiała mieć polowanie w małym paluszku, albowiem badylarka nie miała najmniejszych szans i nim zdążyła się obejrzeć, już znajdowała się w objęciach ostrych kłów wojowniczki. Szczęście nowicjusza, czy wrodzony talent?

+5exp

Jeżynowy Jar
lvl: 3 | S: 9 | Zr: 8 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 60 | W: 60 - 3 = 57/60
⚬ przerzuty 0/2

they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me
Ostatnio zmieniony przez Łaciate Futerko 2019-09-28, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
  Statystyki - lvl: 4 | S: 9 | Zr: 12 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 60/300

Muszelkowy Brzeg
Wojownik
Grunt to szczery uśmiech

Klan:
grom

Wysłany: 2019-09-28, 14:04   

Nawet nie zbliżyła się do ptaka, gdyż ten odleciał. Zapewne popełniła błąd w swojej pozycji, no cóż zdarza się, nie trzeba płakać nad rozlanym mlekiem, następnym razem bardziej się postara. Usiadła i spojrzała na swoją niedoszłą ofiarę, która to siedziała teraz na gałęzi pobliskiego drzewa. Teoretycznie mogła wdrapać się na drzewo i spróbować ponownie złapać niewielkich rozmiarów ptaszka. Nie czas teraz na rozmyślanie, czas na uczynienie teorii praktyką. Z rozpędu wskoczyła na drzewo łapiąc pazurami jego korę i powoli zaczęła wspinać się ku gałęzi, na której urzędowała jej ofiara. Jej plan był następujący: wspiąć się na gałąź jak najciszej i jak najostrożniej, aby ponownie nie spłoszyć wróbla oraz aby nie spaść, a następnie jeżeli wszystko dobrze pójdzie dać susa na ptaka celując w jego skrzydła, by uniemożliwić mu ucieczkę.

Jeżynowy Jar
Zaginiony
powrót

Klan:
samotnicy

Wysłany: 2019-09-29, 11:11   

Chyba się udało, bowiem już po chwili czułam w ustach słodki smak ciepłej krwi badylarki. Zabijanie nie było za fajne, ale trzeba było to robić aby przetrwać, dlatego też nie miałam po prostu wyboru. Po złapaniu zwierzaka, wyplułam strużkę krwi, potem zakopując małe zwierzątko w ziemi.
Następnie ponownie rozejrzałam się po lesie i zaczęłam pomału dreptać przed siebie, od czasu do czasu zaglądając w krzaczki i strzygąc uchem. Nie miałam co do tego polowania jakiś dużych planów, dlatego nie liczyłam na cud, ale ciekawe jak idzie teraz Muszli?

kolejny gniotek :(

Łaciate Futerko
Gwiezdny
#winaMyszy

Klan:
gwiezdni

Wysłany: 2019-09-29, 11:34   

Choć wymagało to zdecydowanie o wiele więcej wysiłku, niż zwykłe skradanie, Muszelkowemu Brzegowi udało się schwytać ptaszynę. Wspięła się ostrożnie na drzewo i kiedy tylko nadszedł odpowiedni moment schwytała zwierzynę. Było się czym chwalić, zdecydowanie. W końcu nie codziennie poluje się na drzewie!

+10exp

Muszelkowy Brzeg
lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 37 - 4 = 33/40
⚬ przerzuty 0/1

Zaraz jednak okaże się, że to co zrobiła Muszelka to nic specjalnego, albowiem Jeżynowy Jar miała dużo szczęścia i zaraz po zakopaniu zwierzyny, usłyszała dźwięki wydawane przez kolejną potencjalną ofiarę. Było to stukanie o korę, dość charakterystyczne dla dzięciołów. Wojowniczka rzecz jasna ruszyła w stronę źródła dźwięku i po chwili ujrzała na drzewie ptaszynę, która aż prosiła się o to, by ją schwytać.

Jeżynowy Jar
lvl: 3 | S: 9 | Zr: 8 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 60 | W: 57/60
⚬ przerzuty 0/2

they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me

Muszelkowy Brzeg
Wojownik
Grunt to szczery uśmiech

Klan:
grom

Wysłany: 2019-09-29, 15:55   

Sukces! Udało jej się schwytać wróbla, co prawda dopiero za drugim razem, no ale kto by na to patrzył, grunt że się udało. Chwyciwszy jego bezwładne ciałko w pysk zeszła z drzewa i zakopała ptaszka, po którego to wróci w drodze powrotnej. Nie tracąc czasu ruszyła dalej w las. Szła na ugiętych łapach uważając, by na nic nie nadepnąć. Rozglądała się po lesie, uszy ustawiła na sztorc chcąc wyłapać nawet najcichsze dźwięki.

Jeżynowy Jar
Zaginiony
powrót

Klan:
samotnicy

Wysłany: 2019-09-30, 13:15   

Stuk puk stuk puk.
Nie musiałam szukać zwierzyny jakoś długo, bowiem już po chwili do moich uszu doszedł odgłos charakterystyczny dla dzięcioła. Stukanie dziobem o korę drzewa. Spojrzałam więc w górę i zaczęłam śledzić zwierzę wzrokiem, przypominając sobie w jaki sposób mogłabym je upolować. Jeśli zwierzątko było na drzewie, to chowanie się za czymś nie wchodziło w grę. Mogłam za to wykorzystać zasadę skradania się od tyłu i nieruchomienia kiedy ptak na mnie spojrzy. Wysunęłam pomału pazury po czym bezszelestnie wbiłam je w korę drzewa. Później zaczęłam wspinać się w taki sposób aby zajść dzięcioła od tyłu ale jednocześnie uważałam aby niechcący nie zahaczyć pazurami o hubę lub inne niepotrzebne przeszkody. Oprócz tego gdyby ptak odwrócił na mnie spojrzenie, miałam w planach udawać kocią skałkę, która to stoi sobie tak jakby nie miała niczego w planach. Kiedy wspięłam się na wystarczającą wysokość aby dosięgnąć ofiarę to skoczyłam zachodząc ptaszynę od tyłu i z wysuniętymi łapami oraz pazurami celowałam w skrzydła latającego stworzenia, po to aby w razie czego mi nie zwiał i nie odleciał.

Łaciate Futerko
Gwiezdny
#winaMyszy

Klan:
gwiezdni

Wysłany: 2019-10-05, 20:12   

Siostry nie mogły wybrać lepszego dnia na łowy. Muszelkowy Brzeg dopiero co zakopała złapaną zwierzynę, a do jej nozdrzy już dotarł zapach kolejnej! Bez wahania za nim podążyła, a już po paru krokach usłyszała charakterystyczny dla myszek pisk. Niedługo potem dojrzała gryzonia buszującego wśród pobliskich traw. Uroczy widok - zwierzyna beztrosko sobie biegała w kółko, nie wiedząc że lada moment jej życie może się zakończyć.

Muszelkowy Brzeg
lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 33/40
⚬ przerzuty 0/1

Jeżynowy Jar niespecjalnie z tej dobroci, jaką była zwierzyna, skorzystała. Pominęła parę istotnych rzeczy, dlatego ptaszek ją wyczuł i zleciał z powrotem na ziemię, ucierając wojowniczce nosa. Cóż, z polowania na drzewie nici, ale przynajmniej jej ułatwił zadanie, czyż nie?

Jeżynowy Jar
lvl: 3 | S: 9 | Zr: 8 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 60 | W: 57 - 4 = 53/60
⚬ przerzuty 0/2

they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me

Jeżynowy Jar
Zaginiony
powrót

Klan:
samotnicy

Wysłany: 2019-10-05, 20:35   

Dzięcioł odleciał, ale nie odleciał daleko, a więc bez problemu mogłam po cichutku zeskoczyć i go upolować. Nie liczyłam co prawda, że go złapię i miałam to w głębokim poważaniu, ale chciałam przynajmniej spróbować, mimo tego, że mi za bardzo nie zależało. Zeszłam po cichu z drzewa, z takiej strony, aby ukryć się przed ptaszkiem, a następnie trzeba było przejść do pozycji łowieckiej. Ugięłam łapy, tak aby brzuch był przy ziemi, jednocześnie po niej nie szurając, zrównałam ogon i głowę z linią grzbietu, a następnie ustawiłam się pod wiatr, tak aby ptaszyna mnie nie wyczuła. Oddech też troszkę ściszyłam i w takiej właśnie pozycji poruszałam się przed siebie, uważając aby na nic nie nadepnąć i starałam się podkradać do zwierzęcia od tyłu. Kiedy byłam wystarczająco blisko, skoczyłam celując w skrzydła ptaszyska. Chciałam go unieruchomić, a później oczywiście zabić.
Ostatnio zmieniony przez Jeżynowy Jar 2019-10-05, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu