Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Poddziały w "Klan Cienia"
Dział Wątków / Postów Ostatni post
Centrum obozu Klanu Cienia stanowi otwarta przestrzeń, z jednej strony obudowana ścianą ziemi, a z drugiej drzewami, krzewami i skałami. W większości jest to ziemia, jednak w wielu miejscach jest ona pokryta trawą, paprociami, mchem albo liśćmi. Wszystko to buduje cienką warstwę ściółki leśnej, której najwięcej jest właśnie od strony lasu. Im bliżej ściany zapadliska, tym więcej gliniastej ziemi i odrobiny piasku. Dodatkowo, jako że obóz Klanu otoczony jest licznymi drzewami, ich gałęzie splatają się ze sobą, tworząc naturalny i charakterystyczny strop nad Zapadliskiem. Jedynym prześwitem między ścisłą strukturą konarów drzew jest miejsce, które kiedyś zajmowało Martwe Drzewo.
-
-
-
Nad Zapadliskiem wznosi się stare, obumarłe już drzewo. Jego grube korzenie przecinają ziemię, jako tako trzymając je w miejscu, jednak gałęzie na zawsze straciły liście - wiąz pochyla się nad centrum obozu, a jeden z jego grubszych konarów jest miejscem, z którego przemawia przywódca Klanu Cienia, samo jego wnętrze natomiast, a dokładniej dziupla uszczelniona mchem, stanowi legowisko Gwiazdy.
-
-
-
Na prawo od Martwego Drzewa w ścianie obozu jest nora, którą przed zawaleniem chronią liczne korzenie drzew rosnących nad nią - stąd też wzięła się nazwa Korzennej Jamy. Wejście do lecznicy jest dość wysokie i przysłonięte cienkimi kłączami, natomiast wnętrze stanowi długi korytarz, wzdłuż którego są wnęki stanowiące kolejno legowisko pomocnika, medyka i składzik, a wszystko kończy się na leżu chorych.
-
-
-
Zacienione Skałki zostało zaanektowane jako legowisko wojowników, a swoją nazwę zawdzięczają temu, że znajdują się zaraz obok dużego, rozłożystego drzewa, którego gałęzie zapewniają im cień przez większą część dnia. Nie znaczy to jednak, że to miejsce nie uświadcza słońca - na skałkach często odgrywa się zjawiskowa gra światła i cienia - niestety, oprócz efektów wizualnych jest to zbyt mało, by efektywnie nagrzać kamienie. Pomiędzy nimi znajdują się szczeliny i przejścia, którymi mogą z powodzeniem przemieszczać się dorosłe koty, żeby udać się na spoczynek między kamiennymi ścianami ich legowiska.
-
-
-
Legowisko terminatorów zostało umieszczone częściowo w ścianie zapadliska, które umacniają liczne korzenie drzew, które wznoszą się dookoła. Główna jego część znajduje się pod ziemią - to olbrzymia nora pod dwoma drzewami, gdzie ziemia się po raz kolejny osunęła. Mocno pachnie tam ziemią i wilgocią, ale dzięki ochronie z korzeni i kamieni oraz szeroko pojętej roślinności na zewnątrz, nie zbiera się tam woda. Jest całkiem przestronna, a najmniej na tyle, by terminatorzy nie musieli spać na sobie.
-
-
-
Na legowisko starszyzny została przeznaczona nora, która znajduje się w ścianie Zapadliska. Podobnie jak w przypadku legowiska terminatorów, trwałość struktury gwarantują korzenie roślinności, która znajduje się nad zwałami ziemi. Sama Wnęka ciągnie się wgłąb i posiada liczne rozgałęzienia. Wyścielona jest też mchem, żeby zagwarantować starszyźnie ciepło i wygodę.
-
-
-
W jednym miejscu, przy ścianie zapadliska, zakorzeniły się pomniejsze krzewy, paprocie i inne liściaste rośliny, tworzące istny gąszcz i plątaninę, w której to potworzyły się naturalne wręcz tunele. Centrum jednak stanowi dość spora przestrzeń, ze wszystkich niemal stron otoczona drobnymi gałązkami krzewów, które dodatkowo tworzą szczelne zadaszenie. Całość dodatkowo uszczelniona jest przez naturę poprzez rosnące dookoła paprocie, a dodatkowo przez mech, puch i piórka, które matki poupychały tu i ówdzie, żeby im pociechom było tu ciepło, miękko, sucho i bezpiecznie.
-
-
-
To otoczone dookoła drzewami, porośnięte wysoką trawą zagłębienie w ziemi, gdzie każdego ranka gęsto zbiera się rosa. Panującą tu wilgoć szczególnie upodobały sobie różnokolorowe ślimaki, które - zwłaszcza w ulewne dni - wyłażą tutaj równie obficie co przysłowiowe grzyby po deszczu.
-
-
-
-
-
-

Nie masz uprawnień do przeglądania wątków w tym dziale.


  Nowe posty
  Popularny wątek (nowe)
  Popularny wątek (brak nowych)
  Brak nowych postów
  Zawiera Twoje posty
  Zamknięty wątek

Szukaj w tym dziale: