Iglasta Ziemia

Centrum obozu Klanu Gromu. Przyjemna, nasłoneczniona polana w większości pokryta świeżą trawą, pod którą jednak ukrywa się duża ilość leśnej ściółki, w tym sporo igieł. Nie przeszkadza to w żaden sposób kotom, które są przyzwyczajone do życia na takim podłożu. Gdzieniegdzie w słoneczne dni rosną tutaj kwiaty albo grzyby roztaczając przyjemny, charakterystyczny dla tego miejsca zapach. To główne miejsce spotkań kotów z Klanu Gromu, dzielą one tu ze sobą języki, jedzą posiłki i spotykają się by ustalić różne Klanowe sprawy.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Jaskinia

Do legowiska przywódcy można dostać się zarówno przez szczelinę położoną wysoko przy półkach skalnych, jak i przez szersze i znacznie wygodniejsze wejście na dole, przy którym oczywiście nie trzeba trudzić się wspinaczką. Zaraz po wkroczeniu do groty dolnym wejściem dostrzec można głazy pnące się wzdłuż ścian jaskini, prowadzące do górnego wyjścia, jak i półek skalnych, na których umoszczono legowiska przywódcy i zastępczyni. Po podłożu pełgają drobinki światła słonecznego przedostającego się przez drobne szczeliny w klepisku jaskini. Ściany porasta w większości naturalny, gęsty mech.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Wydrążony Pień

Wydrążony Pień to nazwa gromowej Lecznicy, mieszczącej się w korzeniach drzewa, które rosło tutaj jakiś czas temu. W środku znajduje się wiele komór i korytarzy, w których podobno łatwo się zgubić i jedynymi kotami potrafiącymi odnaleźć się w tej plątaninie są Medycy tam mieszkający. Do głównej lecznicy prowadzą dwa wejścia - jedno mniejsze, drugie większe, by nawet najwyższe koty w Klanie nie musiały się schylać. Po prawej stronie znajduje się jeszcze jedna, mniejsza lecznica, wykorzystywana kiedy rannych jest więcej. Jeden z korytarzy prowadzi do legowisk dla chorych (zarażających) i rannych, drugi - do legowisk medyków i składziku z ziołami. Co dalej pozostaje tajemnicą...
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Skalista Pieczara

Konstrukcję legowiska wojowników tworzy parę masywnych, porośniętych mchem głazów ułożonych w niedbały, sporej wielkości stos z dość dużą luką wewnątrz. Jest ona na tyle przestronna, aby spora liczba kotów mogła w niej mieć swój własny kącik. Wejście zasłaniają rozłożyste paprocie i krzewy, które dają poczucie prywatności i oddzielają jej lokatorów od hałaśliwego obozu. Prześwity i ubytki pomiędzy kamieniami wpuszczając dostateczną ilość światła i tworzą przytulną atmosferę wewnątrz Skalistej Pieczary, a klimatu dodają różne mchy i porosty, które zadomowiły się na wewnętrznych ścianach głazów, tworząc różnorakie poplątane wzory i sprawiając, że w grocie jest o wiele wilgotniej niż na zewnątrz.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Kamienna Wnęka

Legowisko terminatorów Klanu Gromu. Jest to grota w skałach znajdująca się między legowiskiem wojowników a legowiskiem przywódcy. Przestronna na tyle by pomieścić wszystkich gromowych uczniów. Na początku może wydawać się chłodna i nieprzyjemna, ale po wymoszczeniu jej świeżym mchem i ściółką to wrażenie zanika, dając zgoła inne, dużo bardziej domowe i wygodne. W trakcie dnia panuje tam orzeźwiający chłód i cień, natomiast w nocy od kamieni bije ciepło po tym, jak zostały nagrzane przez słońce.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Borsucza Nora

Na legowisko starszyzny zostały wybrane pozostałości po borsuczej norze, znajdującej się idealnie pomiędzy Skalistą Pieczarą a Złocistym Wgłębieniem. Jest to niewielki pagórek, w którym znajduje się spora wnęka, przez którą dawniej swobodnie mogły przecisnąć się ze dwa borsuki. Ze względu na to, że wejście do leża jest naprawdę spore, do środka legowiska dociera naprawdę sporo światła sprawiając, że w środku jest zawsze sucho i przyjemnie. Dodatkowo zniesiony do środka mech sprawia, że jest tam jeszcze bardziej przytulnie.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Złociste Wgłębienie

Miejscem przeznaczonym dla kociąt i matek zostało Złociste Wgłębienie. Swoją nazwę zawdzięcza bujnym kępom żółtych jak rzepak czy mlecze kwiatom. Sama nora, centrum kociej kolebki jest dość trudna do zauważenia dla mało spostrzegawczych obserwatorów, gdyż jej wejście jest skrzętnie ukryte pomiędzy wspomnianymi kwiatami, które nie dość, że utrudniają przyuważenie wgłębiania, to na dodatek maskują zapach jej mieszkańców, co stanowi dodatkową ochronę przed drapieżnikami. Samo leże jest przestronne i wygodne, w sam raz dla matek, które chcą w spokoju wychować swoje potomstwo i kociąt, które mają wystarczająco dużo miejsca na harce i zabawy.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty

Słoneczne Grzbiety

Niedaleko obozu klanu Gromu znajdują się piaszczyste pagórki, których zbocza w większości kończą się wraz z początkiem lasu. Na całej swojej powierzchni nie posiadają ani jednego drzewa, pod którym można by było skryć się przed promieniami słońca, jedynie parę niewielkich krzaczków. Stąd zawdzięczają swoją nazwę, która oświadcza, że na tym terenie nie znajdzie się cienia. Chyba, że za którymś z pagórków o odpowiedniej porze dnia.
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Wątków: -
Postów: -
ukryty
Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Wątek
Odpowiedzi
Autor
Wyświetlenia
Ostatni post
Nie masz uprawnień do przeglądania wątków w tym dziale.
  Nowe posty
  Popularny wątek (nowe)
  Popularny wątek (brak nowych)
  Brak nowych postów
  Zawiera Twoje posty
  Zamknięty wątek
Szukaj w tym dziale: