Artemida - Wojownicy PBF
Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Wersja do druku

+- Artemida - Wojownicy PBF (https://artemida.webd.pl)
+-- Dział: Strefa Postaci (https://artemida.webd.pl/forum-242.html)
+--- Dział: Mioty i Adopcje (https://artemida.webd.pl/forum-125.html)
+--- Wątek: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] (/thread-9288.html)Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Świetlistooki - 26.11.2022

Oto kolejna okazja, by zagrać postacią urodzoną w Klanie Cienia. Kocięta pochodzą z miotu NPC (rodzice nie są i nie będą nigdy odgrywani), a grę rozpoczynamy od razu po wysłaniu i zaakceptowaniu Karty Postaci.

Rodzicami są Zwiędła Łodyga oraz Orli Szpon:


[Obrazek: 9dfOxTx.png]

Imię: Zwiędła Łodyga
Płeć: Kotka
Wiek: 46

Wygląd: Niewysoka i niespecjalnie umięśniona, choć przyjemnie zaokrąglona, a objętości zdecydowanie dodaje długa, puszysta sierść, dość często odstająca i zmierzwiona w różnych miejscach. Nie jest typem postawnego kota, który swoją aparycją budzi respekt wśród innych. Ciężko tu o konkretne sprecyzowanie dominującego jej koloru, bowiem jest on jedną wielką plątaniną czerni i różnych odcieni szarości, co tworzy razem unikalną mieszankę. Ogon, kończyny, pysk i uszy są wyraźnie ciemniejsze, a promienie słoneczne na których często przebywa sprawiły, że część najczarniejszych kęp włosów przybrało na stałe brązowawy odcień. Dodatkowo na piersi wojowniczki widnieje mała, biała plamka, a palce jej tylnych łap są wyraziście rude. Wibrysy są długie, opadające ku dołowi, a ślepia mają jasnożółty kolor, który nieźle współgra z dobrze kojarzącym się, przyjemnym wyrazem pyszczka.
Charakter: Spokojna, trochę też wrażliwa kotka, stanowiąca raczej szare tło Klanu, nie lubiąca bycia w centrum uwagi i rozgłosu na swój temat, dlatego stara się nie wychylać, być dobrą partnerkę, a także wojowniczką i po prostu prawidłowo wykonywać wszystkie swoje obowiązki. Ma dobre serce, dlatego często pomaga matkom w kociarnii, choć nie chciałaby mieć rangi matki na stałe, w jej mniemaniu nie radzi sobie aż tak dobrze w wychowaniu kociąt jak chociażby taka Kruchy Listek, sama będąc trochę zbyt miękką i niepotrafiącą skupić uwagi na wszystkich małych, biegających dookoła i szalejących, przepełnionych ciekawością pociechach, bowiem sprawia wrażenie trochę roztargnionej i łatwo się rozpraszającej. Niemniej nie brakuje jej umiejętności polowania, dzięki czemu zawsze wraca do obozu z co najmniej jednym piszczkiem w pysku, będąc jedną z lepszych łowczyń w Klanie. Ma w sobie duże pokłady cierpliwości i ciężko jest doprowadzić ją na skraj emocji, nie potrafi jednak powiedzieć mocnego i stanowczego “nie”, co jasno mówi o tym, że brak jej asertywności, zarówno w życiu codziennym, jak i partnerskim.

Urodzona: w Klanie Cienia.
Pochodzenie: Urodzona w Klanie Cienia, jako córka Wrzosowej Ścieżki i Okopconego Źdźbła (puste konto z adopcji zmienione na postać NPC).


[Obrazek: uDJwDEX.png]

Imię: Orli Szpon
Płeć: Kocur
Wiek: 52

Wygląd: Zdecydowanie można nazwać go chodzącym czołgiem. Orli Szpon to przede wszystkim kot masywny i umięśniony. O silnych łapach, grubym ogonie i krępym ciele. Mało jest kotów, które jest w stanie go przewyższyć wzrostem, bowiem wojownik jest doprawdy ogromny zarówno wzdłuż, jak i wszerz i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, mierząc wszystkich, których spotyka z góry, mrużąc oczy i zadzierając nosa. Krótka sierść wyraźnie ukazuje muskuły, kolorem przypomina jasny beż, na łbie, kończynach i ogonie barwa zmienia się na ciemny brąz, wyraźnie przecinany czarnymi, tygrysimi pręgami. Lazurowe, zimne ślepia kocura kontrastują z jego licem, poniżej których znajdują się rzędy krótkich i sterczących, czarnych wibrysów.
Charakter: Niezbyt przyjemny w obyciu, potrafiący wytknąć swojemu rozmówcy nawet najmniejszy, pozornie błahy błąd, jaki ten popełni. Orli Szpon to typ obowiązkowego, aczkolwiek chłodnego zdystansowanego i zarozumialca, który niewiele mówi o sobie, jak i nie interesują go ploteczki, które uważa za stratę czasu. Można mu tylko zazdrościć lojalności, jest na każde zawołanie przywódcy i zastępcy, patrole i polowania są dla niego codziennością i nie boi się opierniczyć jakiegoś leniwego terminatora, który postanowił zrobić sobie przerwę od… tak naprawdę czegokolwiek. Zaraz znajdzie takiemu gagatkowi zajęcie choćby w kociarni, przy wymienianiu mchu. Nie mówi wiele, właściwie tyle, ile musi i ile powinien, bowiem wie, kiedy należy ugryźć się w język. Nie oznacza to jednak, że nie potrafi podnieść swojego głosu, kiedy ktoś zacznie mu pyskować, czy wyraźnie prowokować. Jedynie względem Zwiędłej Łodygi zachowuje się łagodniej, choć tak naprawdę nigdy nie okazał jej publicznie głębszej czułości, poza krótkim otarciem się o policzek.

Urodzony: w Klanie Cienia.
Pochodzenie: nieznane.


Historia: Mimo różnic w charakterach, para wojowników już od jakiegoś czasu oscylowała wokół siebie, choć zdecydowanie ciężko było to stwierdzić postronnym kotom. Bardziej uważni członkowie Klanu mogli widywać ich niekiedy zamieniających słowo czy dwa, ale na pewno nie wyglądali na specjalnie sobie bliskich. Oczywiście, że się znali, w końcu nie dzieliło ich aż tyle księżyców i przez kolejne rangi przechodzili prawie że wspólnie, ale poza standardowymi wspólnymi patrolami czy polowaniami właściwie nie spędzali czasu razem. Przynajmniej nie publicznie, bo coś musiało przecież między nimi zajść, skoro w pewnym momencie Zwiędła Łodyga zaczęła być trochę bardziej niż przyjemnie zaokrąglona, a niedługo potem przeprowadziła się do kociarni.
Ciężko w takiej sytuacji powiedzieć, czy ten miot był efektem poddania się chwili, czy może jednak rzeczą, którą para planowała od dawna. Nawet stwierdzenie, że dwójkę wojowników coś łączy, jest prawie niemożliwe. Przyciśnięta mocniej Zwiędła zupełnie zamyka się w sobie, nie chcąc niczego mówić, a nie znalazł się jeszcze nikt na tyle odważny, aby spojrzeć Orlemu w oczy i po prostu spytać. Wiadomo tylko, że na pewno nie jest z niego najcieplejszy ojciec, wszak ma swoje nie najniższe wymagania. Świeżo upieczona matka za to po prostu stara się, jak może, żeby jej dzieci wyrosły na porządne koty. Jednocześnie trochę nie wie, w co łapy włożyć, a oczekiwania stawiane przez Orli Szpon wcale nie odejmują jej stresu, chociaż sama nigdy by tego otwarcie nie powiedziała.


Jest możliwość wcielenia się w czwórkę kociąt z możliwością rozszerzenia miotu do sześciu miejsc. Kocięta można adoptować przez najbliższe trzy miesiące, aż do osiągnięcia przez miot wieku terminatorskiego. Rozpoczynamy grę jako 1 księżycowy kociak (wiek pod koniec listopada: 1 księżyce). W historii obowiązkowy jest zapis, że posiada się trójkę rodzeństwa z tego miotu, a rodzicami są Zwiędła Łodyga oraz Orli Szpon.


Lista chętnych:
x Kurz -> Kurz (już gra)
x Paproch -> Drzazga (już gra)
x Konwalia (już gra) -> Konik (już gra)
x Rudzik (już gra) -> Grad (już gra)


Typ pyska: Europejski

Długość futra: Krótkie lub długie

Umaszczenia: (kliknij na umaszczenie, by zobaczyć przykładowe zdjęcie)
Wszystkie te umaszczenia dostępne także w wersji colourpoint (przykłady zobacz tutaj).

Pręgowanie: Kocięta mogą być jednolite (niepręgowane) lub pręgowane tygrysio lub klasycznie.

Biel: Kocięta mogą mieć dowolną ilość białych znaczeń.

Kolor oczu: Dowolny naturalny kolor. Koty z jakąkolwiek ilością białych znaczeń mogą mieć heterochromię (oczy w dwóch różnych kolorach). Przypominamy, że kocięta rodzą się z niewybarwionymi oczami, tzn. niebieskimi, a docelowy kolor przyjmują one w wieku ok. 3-5 księżyców.


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Kunie Gardło - 26.11.2022

hello hello poproszę slocika ^^


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Pochmurny Sen - 26.11.2022

spoczo, dopisuje do listy


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Paproch - 30.11.2022

poprosze o kotka :3


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Karasiowa Ość - 30.11.2022

Chrabotek napisałxpoprosze o kotka :3

Trzymaj kotka, pisz kp!


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Pochmurny Sen - 18.12.2022

Zgłaszam się :///


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Karasiowa Ość - 18.12.2022

Pochmurny Sen napisałxZgłaszam się :///

Oke, dopisuje do listy


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Jasna Kropla - 20.12.2022

Może tym razem się uda i nie będzie mi głupio, że nie jestem bardzo aktywna, więc się zgłaszam


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Łabędzia Gwiazda - 20.12.2022

Jasna Kropla napisałxMoże tym razem się uda i nie będzie mi głupio, że nie jestem bardzo aktywna, więc się zgłaszam

dopisuję do listy i trzymam kciuki!!


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Karasiowa Ość - 22.12.2022

Zwolniło się miejsce w miocie, a nawet dwa jal coś!


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Rudzik! - 26.12.2022

Klepię miejsce <3


RE: Kocięta w Klanie Cienia [NPC] - Łabędzia Gwiazda - 26.12.2022

Rudzik... napisałxKlepię miejsce <3

jasne, dopisuję 8)