Wygląd
Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.
Choroby:

Kocięcy kaszel - najmniej groźny, najczęściej zaraźliwy jedynie dla kociąt. Objawia się białą wydzieliną cieknącą z nosa i podwyższoną nieznacznie temperaturą.

Biały kaszel - niesroga choroba, popularniejsza niż zielony kaszel. Nieleczona może się w niego przeobrazić, a nawet przejść w śmiertelny czarny kaszel. Symptomami są charczenie, biała wydzielina cieknąca z nosa i dosyć wysoka temperatura.

Zielony kaszel - choroba podobna do zapalenia płuc, widywana szczególnie w porze nagich drzew. Charczenie, ropa wydzielana z oczu, gorączka oraz zielonkawa flegma cieknąca z oczu i pyszczka to najczęstsze objawy.

Czarny kaszel - śmiertelna, wyniszczająca choroba. Zwykle wynika z nieleczenia łagodniejszych kaszli. Do ich objawów dochodzi silny ból w klatce piersiowej i plucie krwią.

Przeziębienie - ma łagodny przebieg, objawia się bólem gardła, wodnistą wydzieliną z nosa i podwyższoną temperaturą. Jest wynikiem bardzo zimnej temperatury lub upadku do wody.

Gorączka - wysoka temperatura, występująca gdy organizm jest osłabiony.

Ból stawów - koci artretyzm. Przyczyną mogą być podeszły wiek lub wilgotna wyściółka gniazda. Symptomy to sztywność i ból stawów.

Zatrucie - wynik spożycia śmiertelnych roślin bądź zatrutej lub zepsutej zwierzyny. Objawia się najczęściej bólem brzucha, czasem wymiotami.

Popękane łapy - bolesna dolegliwość występująca zazwyczaj u starszyzny. Poduszeczki pękają od zimna lub suszy, a w nieleczone może wdać się infekcja. Ból łap i ich swędzenie to objawy.

Zapalenie żołądka - Poważna choroba wywołująca silne bóle brzucha, wymioty i biegunkę, skutkujące groźnym odwodnieniem. Nie należy zwlekać z jej leczeniem, może prowadzić do śmierci.

Świąd - Choroba skóry powodująca podrażnienia i swędzenie. Zazwyczaj jedynie irytująca, bywa bolesna.


Inne dolegliwości:

Złamane kości - może wystąpić u kota, który przeżył upadek. Towarzyszący ból jest bardzo silny i intensywny w miejscu złamania, które musi goić się przez wiele tygodni a nawet miesięcy. Kot jest wtedy bardzo często unieruchomiony.

Krwawienie - utrata krwi w wyniku zranienia. W zależności od wielkości rany może być groźne i skutkować dużym osłabieniem organizmu, dlatego należy je szybko zatamować.

Kleszcze - niewielkie pasożyty. Niegroźne, ale nieprzyjemne i irytujące. Zamiast czekać, aż opiją się i odpuszczą, warto udać się do Medyka.

Pchły - irytujące, ale zwykle niegroźne pasożyty, wywołujące nieprzyjemne swędzenie, zwłaszcza w okolicach pachwin i za uszami.


Więcej na temat chorób i ich leczenia TUTAJ
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości