Wojownicy - Artemida
Kroniki Klanu Cienia - Wersja do druku

+- Wojownicy - Artemida (https://artemida.webd.pl)
+-- Dział: Administracja (https://artemida.webd.pl/forum-241.html)
+--- Dział: Informacje o Klanach (https://artemida.webd.pl/forum-119.html)
+---- Dział: Klan Cienia (https://artemida.webd.pl/forum-236.html)
+---- Wątek: Kroniki Klanu Cienia (/thread-1443.html)Kroniki Klanu Cienia - Świetlistooki - 04.03.2014


Kroniki Klanu Cienia

Zdarzenia bieżące
 • Temat służący zapisywaniu aktualnych losów Klanu i poszczególnych jego członków, które są w jakimś stopniu znaczące dla fabuły (np: ceremonie, nowe mioty, nowy członkowie, romanse, kłótnie, wszystko co warte zapamiętania).
  Nowe informacje powinny być dopisywane w formie przejrzystych punktów.
  Zająć się tym może każdy, kto akurat posiada chwilę czasu lub chęci plus oczywiście wiedzę na temat danego zdarzenia.

  Co jakiś czas nagromadzone w danym okresie informacje obrabiane będą przez wybraną osobę w ładną i czytelną wersję tekstową, która kierowana będzie do podforum Kronik.- Kacza Sadzawka - 30.04.2014

 • [Obrazek: folder.gif]
• Na początku stycznia 2014 roku "urodziły się" pierwsze kocięta od NPCów: Owczej Skórki i Suchowąsego. Próbny miot z rodziców, których nie prowadzą żadni gracze, udał się bardzo dobrze, mimo że w tym samym okresie zarejestrowało się mnóstwo nowych kont do Klanu Wichru i Gromu. W lutym grę jednomiesięcznymi kociętami rozpoczęli: Maczek, Kaczuszka, Oko, Wiaterek, Plamka i Ciężarek.
 • [Obrazek: folder.gif]
• 22 lutego rozpoczęła się Ceremonia V, podczas której przybyła spoza Klanu córka Dymnopręgiego, Wilczek, zyskała miano Wilczej Łapy i rozpoczęła Trening pod okiem Zakurzonego Serca. Na tej samej uroczystości zakończyło się terminowanie Fiołkowej Łapy, który odtąd znany jest jako Fiołkowy Pąk
 • [Obrazek: folder.gif]
• W lutym do Klanu Cienia zostało też przyjęte kilka zbłąkanych kociąt: Piasek, Agrest, Lawenda, Migotka, a nieco później, bo w połowie marca, również Ogień.
 • [Obrazek: folder.gif]
• W ostatnich dniach kwietnia Usmolona Gwiazda przeprowadziła Ceremonię VI, podczas której wszyscy gracze, którzy rzetelnie prowadzili swoje kocięce postaci, otrzymali imiona Terminatorów. Agrestowa Łapa i Wietrzna Łapa otrzymali jako Mistrzynię Żądlący Język, Makowa Łapa i Migocząca Łapa zostały przydzielone Fiołkowemu Pąkowi, Przejrzysta Łapa i Kacza Łapa Zakurzonemu Sercu, natomiast Mistrzem Lawendowej Łapy i Oginistej Łapy został Dymnopręgi.


- Kacza Sadzawka - 29.05.2014

 • [Obrazek: folder.gif]
Na początku maja, po dziesięciu księżycach nieobecności, na tereny Klanu Cienia przybyła Czarna Łapa, wzbudzając mieszane uczucia wśród jego członków. Usmolona Gwiazda poleciła Żądlącemu Językowi ukarać Terminatorkę za zniknięcie oderwaniem jej uszu, jednak wnuczka nie wypełniła polecenia Przywódczyni.
 • [Obrazek: folder.gif]
Konflikty wewnątrz Klanu Cienia narastają, głównie za sprawą Żądlącego Języka, która doprowadziła do bijatyki z Fiołkowym Pąkiem. Usmolona Gwiazda, spędzając cały swój czas w głębi legowiska, wydaje się nie dostrzegać wewnętrznego rozłamu, Klanu brakuje też wsparcia w postaci Zastępcy, bowiem Drobny Mak jest od czterech księżyców nieobecny. Póki co tylko najmłodsze pokolenie nie jest wmieszane w konflikt, ale napięcie nieustannie rośnie.
 • [Obrazek: folder.gif]
Fiołkowy Pąk przyprowadził pod koniec maja do Obozu kociątko o imieniu Mgła. Powierzył jej nauki Wilczej Łapie. Usmolona Gwiazda zareagowała na to jednak z nieoczekiwaną furią. Przywódczyni, paranoicznie przekonana, że samotnicze kocię jest niebezpiecznym szpiegiem, zaatakowała je. Mimo interwencji Kolczastej Łapy, Mgła zmarła z powodu rozległej rany na szyi.


- Kacza Sadzawka - 06.08.2014

 • [Obrazek: folder.gif]
Po incydencie z Mgłą Usmolona Gwiazda zrzekła się władzy i wyznaczyła na swą następczynię Żądlący Język. Na drugi dzień po tragedii kocice wybrały się do miejsca spotkań z Gwiezdnym Klanem. Przywódczyni wróciła do imienia Usmolonego Futerka i stała się członkiem Starszyzny, jej wnuczka natomiast otrzymała dar dziewięciu żyć i imię Żądlącej Gwiazdy.
 • [Obrazek: folder.gif]
Tragedia w Obozie Klanu Cienia sprowokowała dwoje terminatorów, rodzeństwo Kaczą Łapę i Przejrzystą Łapę, do opuszczenia go. Wymknęli się potajemnie następnego ranka i póki co nikt ich nie widział.
 • [Obrazek: folder.gif]
Medyczka oraz jej dwoje Terminatorów wyruszyło z okazji pierwszej kwadry, wraz z kotami piastującymi te rangi w innych Klanach, do miejsca dzielenia snów z Gwiezdnym Klanem. Ulewna Myśl ma przy tej okazji wyznaczyć swego następcę spomiędzy Kolczastej Łapy a Błękitnej Łapy.
 • [Obrazek: folder.gif]
Wojownikami mianowano Makowy Płatek i Czarny Kamyk, a nieco później Agrestowy Korzeń.


- Kacza Sadzawka - 21.12.2014

 • [Obrazek: folder.gif]
Na nowego Zastępcę Klanu Cienia Żądląca Gwiazda wybrała Dymnopręgiego.
 • [Obrazek: folder.gif]
Do Klanu Cienia przyjęta została młodziutka samotniczka, Iskra. Żądląca Gwiazda, w przeciwieństwie do swej babki parę księżyców temu, przyjęła obcą kotkę i osobiście zajęła się jej treningiem pod imieniem Iskrzącej Łapy.
 • [Obrazek: folder.gif]
Z odniesionych ran zmarła Wojowniczka Czarny Kamyk oraz, w legowisku Medyka, Lawendowa Łapa.
 • [Obrazek: folder.gif]
Z nadmorskiej jaskini, miejsca spotkań z Gwiezdnym Klanem, powrócili Błękitna Sadzawka, wybrana przez Ulewną Myśl na swą następczynię, oraz Kolczasta Łapa, który z imieniem Jasnego Poranka będzie sprawdzał się w roli Pomocnika Medyka. Dusza starej kocicy została na Srebrnej Skórze, jej ciało natomiast przeniesiono do Obozu dla godnego pochówku.
 • [Obrazek: folder.gif]
Pora Nagich Drzew przyniosła Klanowi Cienia nowy miot kociąt: Mchowa Skórka i Ropuszy Skok doczekali się sześcioro potomstwa: Orzecha, Skowronka, Łasiczkę, Czystkę i Płowe Kocię
 • [Obrazek: folder.gif]
Po wielu księżycach nieobecności, do Klanu powróciła dwójka dezerterów- Kacza Łapa i Przejrzysta Łapa.


- Kacza Sadzawka - 02.05.2015

 • [Obrazek: folder.gif]
Dwójka rodzeństwa, które wróciło do Klanu Cienia, została rozdzielona- Przejrzysta Łapa uciekł z Klanu i przyjął miano Mętnookiego, Kacza Łapa podjęła trening pod okiem Fiołkowego Pąka.
 • [Obrazek: folder.gif]
Suchowąsy i Owcza Skórka doczekali się drugiego miotu: Cętki, Ślicznotki, Trzepotu i Lamparciego Kocięcia. W Klanie pojawiły się także dwa adoptowane kocięta- Orzełek i Zdradliwy.
 • [Obrazek: folder.gif]
Kocięta Ropuszego Skoku i Mchowej Skórki zostały mianowane Terminatorami: Orzechową Łapą, której mistrzynią została Makowy Płatek, Mruczącą Łapą, którego treningiem zajęła się sama Przywódczyni, oraz Czystą Łapą, uczoną przez Agrestowego Korzenia. Żądląca Gwiazda zajęła się także trenowaniem Iskrzącej Łapy.
 • [Obrazek: folder.gif]
Żądląca Gwiazda miała omówić planowany sojusz z Promienną Gwiazdą, gdy obóz Cienia został zaatakowany przez szczury. Przywódczyni Klanu Rzeki pomogła odpierać atak. Mimo godnej podziwu determinacji wszystkich Wojowników i Terminatorów, w walce polegli Usmolone Futerko, Burowąsy, Suchowąsy i Zastępca, Dymnopręgi.


- Kacza Sadzawka - 20.05.2015

 • [Obrazek: folder.gif]
Nowym zastępcą Klanu Cienia został Agrestowy Korzeń.
 • [Obrazek: folder.gif]
Do Klanu przyjęty został Samotnik, Romantyczna Łapa, którego imię zmienione zostało na Groźny Niedźwiedź (ale beka XD XD XD), oraz jego dwóch synów- Rogacz i Jelonek.
 • [Obrazek: folder.gif]
Dwie Terminatorki zostały mianowane Wojowniczkami i otrzymały imiona Kaczej Sadzawki i Iskrzącego Śniegu.
 • [Obrazek: folder.gif]
Mianowano także czworo Terminatorów: Jelenią Łapę (Żądląca Gwiazda), Wężową Łapę (Iskrzący Śnieg), Księżycową Łapę (Żądląca Gwiazda) i Orlą Łapę (Kacza Sadzawka).
 • [Obrazek: folder.gif]
Kacza Sadzawka wdała się w romans ze swoim dawnym mistrzem, Fiołkowym Pąkiem.


- Kacza Sadzawka - 04.08.2015

 • [Obrazek: folder.gif]
Do Klanu przyjęty został Króliczek. Jego nauczaniem zajął się Pomocnik Medyka, Jasny Poranek, który stopniowo zaczyna coraz bardziej przejmować funkcje swej oficjalnej zwierzchniczki, dawno niewidzianej Błękitnej Sadzawki.
 • [Obrazek: folder.gif]
Ze związku Kaczej Sadzawki i Fiołkowego Pąku zrodzony został miot kociąt- Ćwierk, Mgiełka, Szept, Szum, Świergot i Trzask.
 • [Obrazek: folder.gif]
Orla Łapa uległ wypadkowi na Grzmiącej Ścieżce. Mimo poważnego zagrożenia, Medykowi udało się wyleczyć jego złamaną łapę na tyle, by kocur mógł chodzić i biegać.
 • [Obrazek: folder.gif]
Mrucząca Łapa, po kłótni z Żądlącą Gwiazdą, opuścił Klan i przyjął imię Mruczącego Gardła.


- Szepczący Pył - 28.01.2016

[Obrazek: folder.gif]

Na jednej z ceremonii, Żądląca Gwiazda przyjmuje do Klanu Jaskółkę, która wedle zapewnień przywódczyni jest córką Zakurzonego Serca. Mianuje też Wężową Łapę wojownikiem, nadając mu imię Wężowooki.


[Obrazek: folder.gif]

Ze względu na nieobecność Agrestowego Korzenia, Żądląca Gwiazda wybiera nowego zastępcę - Iskrzący Śnieg. Ruda kotka informuje przywódczynię o obecności rysia w okolicy terenów Klanu. Żądło wyrusza, by samotnie stawić mu czoła, jednak polega w starciu z nim. Jej ciało zostało przyniesione do obozu przez Kaczą Sadzawkę, Wężowookiego i Iskrzący Śnieg, po czym wyprawiono jej pogrzeb.[Obrazek: folder.gif]

Wilcza Łapa rodzi kocięta: Wiewiórkę, Jeżyka, Kunę, Zająca, Łasicę, Nietoperza i Kukułkę. Ojcem kociąt okazał się być Groźny Niedźwiedź, który niedługo potem znika z Klanu Cienia.[Obrazek: folder.gif]

Iskrzący Śnieg wyrusza na wyprawę po życia zabierając ze sobą Trzaskającą Łapę, Kaczą Sadzawkę i Wężowookiego. Powraca do cienistych jako Iskrząca Gwiazda.
Organizuje ceremonię, na której mianuje trójkę kociąt terminatorami: Jaskółka zostaje Jaskółczą Łapą, Rogacz - Rogatą Łapą, a Mgiełka - Mglistą Łapą.
Jasny Poranek ogłasza przy okazji, że wybiera się z Króliczą Łapą (i Mroźnym Nosem z Klanu Rzeki) na wyprawę do przodków, by zrobić z Króliczka swojego pomocnika, a z Mroza medyka Klanu Rzeki.[Obrazek: folder.gif]

W niewyjaśnionych okolicznościach z Klanu znika Fiołkowy Pąk. Kacza Sadzawka wyrusza na wyprawę, by go odszukać.[Obrazek: folder.gif]

Iskrząca Gwiazda zwołuje kolejną ceremonię, na której wybiera swojego zastępce i mianuje dwóch wojowników. Prawą ręką przywódczyni został Wężowooki, a wojownikami zostali mianowani Rogata Łapa, otrzymując imię Rogate Serce, oraz Szepcząca Łapa, który został Szepczącym Pyłem. Dzieci Wilczej Łapy zostają terminatorami.[Obrazek: folder.gif]

Jasny Poranek wraca z wyprawy mając już pomocnika - Króliczy Sus. Niestety Królik po pewnym czasie oświadcza medykowi, że życie w Klanie jest dla niego zbyt trudne i stresujące, po czym opuszcza Klan Cienia.