Kroniki Klanu Rzeki
#1
Wygląd
Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.

Kroniki Klanu Rzeki

Zdarzenia bieżące
  • Temat służący zapisywaniu aktualnych losów Klanu i poszczególnych jego członków, które są w jakimś stopniu znaczące dla fabuły (np: ceremonie, nowe mioty, nowy członkowie, romanse, kłótnie, wszystko co warte zapamiętania).
    Nowe informacje powinny być dopisywane w formie przejrzystych punktów.
    Zająć się tym może każdy, kto akurat posiada chwilę czasu lub chęci plus oczywiście wiedzę na temat danego zdarzenia.

    Co jakiś czas nagromadzone w danym okresie informacje obrabiane będą przez wybraną osobę w ładną i czytelną wersję tekstową, która kierowana będzie do podforum Kronik.
im ciemniejsza noc, tym jaśniejszy dzień
światło ma moc i nie zgasi go cień
światło ma moc, ciemność jej nie ogarnia
choć cienie są zawsze po drugiej stronie światła
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#2
Wygląd
Świetlik to wysoki, przystojny kocur. Czarne jak noc, zadbane futerko jest miękkie i stanowi wręcz wizytówkę jego właściciela, oddając jego arystokratyczny styl. Kształtny pysk zdobi intensywnie zielone spojrzenie, smolisty nos oraz czarne wibrysy. Ciało Świetlika jest atletyczne - pod błyszczącym futrem delikatnie rysują się mięśnie oraz niemalże niewidoczne blizny po walce z dzikiem. Niezwykle długie łapy sprawiają, iż kocur należy do grupy najwyższych kotów w Klanie, z czego nieświadomie korzysta patrząc na rozmówców z góry. Od czasu walki z psem, w wyniku której stracił ogon, ma problemy z utrzymywaniem równowagi i nie jest w stanie poruszać się w swoim charakterystycznym, dumnym stylu.
Mam nadzieję, że przysługuje mi takie prawo :V. Starałam się ograniczyć wątki nie mające zbyt dużego wpływu na Klan, ale jeśli ktoś chce by cokolwiek zostało dodane - bardzo chętnie. Wyślijcie mi wasz "wpis" na PW z adnotacją gdzie mam go wkleić.

Z czasów "przed-Świetlikiem" bazowałam na historii Ćmy/Łabi/Meszka/Zrywa/Prommy. Niestety wiele "starszych" postaci nie ma historii ani danych o mistrzach, dlatego jeśli coś przekręciłam - bardzo proszę o poinformowanie mnie. Na pewno mogłam pokręcić coś w kolejności (ba - jestem tego niemalże pewna), bądź wepchnąć do jednej ceremonii kilka oddzielnych. Miejcie wyrozumiałość i zgłoście błędy. Jeśli ktoś podejmie się krótkich opisów tego, co miało miejsce wcześniej - niech się zgłosi. To już mimo wszystko ponad moje możliwości.

Szybkie streszczenie tego, co się działo wcześniej w wykonaniu Łabędziej Pieśni:

Była Iskrząca Gwiazda, miała partnera Haniebny Czyn i Zastępcę Szepczącego Cienia i podczas wyprawy w poszukiwaniu nowych terenów plemię zabiło Hańbę a potem Iskrzaka i potem Szept został Przywódcą i miał Zastępczynię Drobny Plsuk, która była wnuczką mojego Starca i był Jasny Nos i mała Prommy i była powódź i większość Klanu zmarła w powodzi w tym Szept i Prommy została przywódcą i w czasie jej cerki umarł Jasny Nos i przyszedł jako duch dać jej 9 życie i była Smerfetka, pieszczoszka którą Szept przyjął do Klanu i wytrenował i została Złamanym Uchem i zawsze mówiła o sobie w trzeciej osobie i był Kwiląca Łapa, małomówny syn Iskrza i Hańby i był Wrzosowa Stopa który był członkiem starszyzny i Zapomniana Myśl, też potomek Iskrza.

A później...

~ Barwne Słowo rodzi siódemkę kociąt - Ćmę, Świtka, Meszka, Zrywka, Lazura, Romantyka i Cnotkę (która niestety nie dożywa wieku terminatorskiego). W klanie pojawia się również samotnik Jastrząb, który pod opieką Barwnej zostawia trójkę swoich dzieci - Łabądka, Gawrona i Słowika.

~ Ceremonie. Ćmia Łapa zostaje wraz z Aksamitną Łapą terminatorką swojej matki. Romantyk przeobraża się w Romantyczną Łapę - jego mistrzem zostaje Błędne Światło, jednak terminator ostatecznie ucieka z Klanu. Zastępca dostaje również pod swoje skrzydła Świtającą Łapę, który również zbyt długo nie zabawia w Rzece. Zrywek dostaje się Deszczowej Chmurze. Niemy Lazur zaś postanawia zostać terminatorem medykiem. Jakiś czas później na kolejnym zebraniu Słowikiem postanawia zaopiekować się Promienna Gwiazda, natomiast Łabądek dostaje za mistrza Błędne Światło.

~ Jastrząb wraz z Gawronią Łapą odchodzą z Klanu.

~ Przeprowadzka na nowe tereny.

~ Ceremonia. Ćmia Łapa zostaje mianowana Ćmim Pyłem, Aksamitna Łapa - Aksamitnym Piórkiem, Lawendowa Łapa - Lawendowym Nosem, zaś Wróbla Łapa - Wróblą Skórką. Wróbla Skórka dostaje pod opiekę swojego brata - Kawczą Łapę.

~ Łabądek kończy swój trening i zostaje Łabędzią Pieśnią. Ćmi Pył dostaje terminatora - Śnieżną Łapę, który jednak ucieka do Klanu Gromu. Lisią Łapą zaś ma zająć się Wróbla Skórka.

~ Pojawia się zaginiony Mechata Łapa, który zostaje terminatorem Promiennej Gwiazdy. Z racji iż Wróbla Skórka znika w niewyjaśnionych okolicznościach, trening Lisiej przejmuje Ćma. Zrywek zostaje Porywistym Nurtem.

~ Zgromadzenie (pojęcia nie mam co się na nim działo)

~ Łabędzia Pieśń odnajduje Popiołka, który okazuje się być jej dalekim kuzynem. Za pozwoleniem Promiennej, zostaje jego mistrzynią. Na tej samej ceremonii Lisia zostaje wojownikiem - Lisim Futerkiem.

~ Na terytorium Klanu pojawia się Romantyczna Łapa. Próbuje uwieść Łabi, jednak ta z pomocą Błędnego Światła wyraźnie daje mu do zrozumienia, iż nie ma tu więcej czego szukać.

~ Łabi, wraz ze Słowikiem i Lisicą znajduje zaginioną Barwne Słowo (która ma amnezję i nowe imię - Skierka). Wracają do obozu wraz z pieszchochem - Colinem. Wkrótce po tym Barwna umiera przygnieciona drzewem, a Colin znika z Klanu.

~ Z Klanu znika Perła.

~ Ceremonia. Omszona Łapa zostaje Omszonym Pazurem, zaś do Klanu powraca Słowicza Łapa. Tęczowa Łapa zostaje przydzielona Lisiej, Liliowa Łapa - Aksamitce, Korzenna Łapa - Łabi, Szepcząca Łapa - Zrywkowi, Dzika Łapa - Ćmiej.

~ Z Klanu znikają Korzenna i Szepcząca Łapa. Dzika Łapa również opuszcza tereny Klanu Rzeki.

~ Ceremonia. Promienna Gwiazda przemianowuje Dryf na Senną Łapę i obejmuje pieczę nad jej treningiem. Omszony zostaje mistrzem Płomienistej Łapy, Zryw - Rudej Łapy, zaś Aksamitka - Błękitnej Łapy. Błękitna, Ruda i Senna Łapa ostatecznie znikają z Klanu, zaś Płomyk przy pomocy Łabi ostatecznie podejmuje trening.

~ Błędne Światło, Zastępca Klanu Rzeki, decyduje się na kocięta wraz z Poranną Rosą, Zastępczynią Klanu Wichru.

~ Aksamitne Piórko zostaje na polowaniu pożarta przez borsuka.

~ Lazurowa Łapa wraca z medycznej wyprawy jako Lazurowy Deszcz. W trakcie wyprawy umiera Deszczowa Chmura.

~ Ceremonia. Dzika Łapa zostaje wygnany z Klanu. Popiołek awansuje na wojownika i dostaje imię Popielatego Skrzydła, zaś Głośna Łapa staje się Głośnym Pluskiem. Źródlana Łapa zostaje terminatorką Błędnego Światła.

~ Głośny Plusk znika z Klanu.
[Obrazek: h4lUAjo.png]

...............Walka na ziemi i w niebie
Przeciwko sobie samemu, o siebie
..................I walka o święte cele
..................O wieczne nadzieje
..................................

Statystyki - lvl: 8 | S: 27 | Zr: 11 | Sz: 13 | Zm: 10 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 365/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#3
Wygląd
Świetlik to wysoki, przystojny kocur. Czarne jak noc, zadbane futerko jest miękkie i stanowi wręcz wizytówkę jego właściciela, oddając jego arystokratyczny styl. Kształtny pysk zdobi intensywnie zielone spojrzenie, smolisty nos oraz czarne wibrysy. Ciało Świetlika jest atletyczne - pod błyszczącym futrem delikatnie rysują się mięśnie oraz niemalże niewidoczne blizny po walce z dzikiem. Niezwykle długie łapy sprawiają, iż kocur należy do grupy najwyższych kotów w Klanie, z czego nieświadomie korzysta patrząc na rozmówców z góry. Od czasu walki z psem, w wyniku której stracił ogon, ma problemy z utrzymywaniem równowagi i nie jest w stanie poruszać się w swoim charakterystycznym, dumnym stylu.
~ Porywisty Nurt i Łabędzia Pieśń doczekują się kociąt. Wojowniczka rodzi Świetlika, Sroczkę, Mroza, Wronę, Czerwię, Piórko, Mgiełkę i Bociankę.

~ Lazurowy Deszcz znika z Klanu Rzeki. Wrona choruje, zaś Bocianka postanawia dołączyć do brata i udaje równie chorą.

~ Promienna Gwiazda wybiera się na spotkanie z Żądlącą Gwiazdą, które przeistacza się w pomoc w walce ze szczurami. Przywódczyni Rzeki uchodzi z życiem, tracąc jedynie siły i palec. Nawiązuje się sojusz między Rzeką a Cieniem, zaś Jasny Poranek (medyk cienistych) obiecuje wyszkolić przyszłego rzecznego medyka.

~ Ceremonia. Płomyk kończy trening i zostaje wojowniczką o imieniu Płomienisty Lot. Promienna Gwiazda jest zła na Tęczę, że ta chcąc zostać Medykiem szukała wiedzy na własną łapę. Świetlik zostaje uczniem Popielatego, Mróz - Meszka, Sroka - Zrywa, Mgiełka - Ćmy, Piórko - Lisiej, zaś Czerwia przypada Świtkowi, który wrócił do Klanu i wraz z mianem wojownika zyskał imię Świtającego Snu.

~ Tęczowa Łapa decyduje się na samotną Wyprawę, by zostać medyczką, niestety nigdy z niej już nie wraca. Tak samo Srocza Łapa, który postanawia zwiedzać świat.

~ Błędne Światło rezygnuje z funkcji Zastępcy, jego miejsce zajmuje Ćmi Pył. Świtający Sen na zawsze ucieka z Klanu Rzeki. Promienna Gwiazda wybiera Świetlika, Mroza, Meszka i Lisicę, by towarzyszyli jej i Ćmiej na Zgromadzeniu.

~ Zgromadzenie (którego nie chce mi się opisywać :V).

~ Ceremonia. Świetlik i Mróz zostają wojownikami - Świetlikową Nocą i Mroźnym Nosem. Dodatkowo Mróz zyskuje rangę terminatora medyka i będzie pobierał nauki u Jasnego Poranka. Nowym mistrzem Czerwii zostaje młoda wojowniczka - Płomienisty Lot. Kotka nie jest zadowolona i ucieka z ceremonii. Bocianka zostaje terminatorką Porywistego Nurtu, jednak również jest niezadowolona, iż musi dzielić ceremonię z braćmi, co postanawia dać im do zrozumienia.

~ Śmierć Porywistego Nurtu (w wyniku polowania), Lawendowego Nosa (ze starości) oraz Błędnego Światła (choroba). Świetlik znajduje na terytorium Rzeki martwe ciało Słonej Łapy (syna Błędnego) i czuwa przy nim aż do zmroku. Z klanu ucieka Mglista Łapa.

~ Ceremonia. Bociania Łapa oskarża Mroźnego Nosa o łamanie Kodeksu, wywiązuje się ostra wymiana zdań którą kończy Promienna Gwiazda, stając po stronie terminatorki. Świetlik dostaje pierwszego terminatora - Migoczącą Łapę, zaś jego brat - Wronia Łapa nareszcie rozpoczyna trening i wraz z Ognikiem trafia pod opieką Popielatego Skrzydła. Irys przypada Ćmiej (i podpada też, bo na samym początku ceremonii postanawia wdrapać się na Wilgotną Skałę), Krzemienia dostaje Lisia. Wędrówka zostaje przemianowana na Łaciatą Łapę i oddana pod opiekę Płomyka, zaś Szczura pod swoje skrzydła bierze Promienna Gwiazda.

~ Na świat przychodzą kocięta Omszonego Pazura i Lisiego Futerka - Chaber, Rak, Deszcz (Sikorka), Iglak (Duszek) i Kos. Bociania Łapa umiera poprzez utonięcie w rzece, jej ciało nie zostaje odnalezione.

~ Omszony Pazur znika z Klanu. Na jego poszukiwania rusza Lisie Futerko.

~ Promienna Gwiazda umiera, jak również jedno z dzieci Lisiej - mała Rak. Ćmi Pył wyrusza na Wyprawę po Dar 9 Żyć, na którą zabiera Świetlika i Czerwię.

~ Ceremonia. Migocząca Łapa zostaje Migoczącym Niebem, zaś Czerwia dostaje imię Czerwonego Maku. Świetlikowa Noc zostaje zastępcą Ćmiej Gwiazdy. Źródlana Łapa zostaje przydzielona nowemu Zastępcy, jednak znika przed końcem ceremonii. Szczurza Łapa trafia pod opiekę Mroźnego Nosa.

~ Źródlana Łapa znika z Klanu.

~ Mroźny Nos idzie na Wyprawę i zostaje oficjalnym medykiem Klanu Rzeki.

~ Z Klanu znikają Irysowa Łapa oraz Łaciata Łapa. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie również Krzemienna Łapa.

~ Do Klanu wraca Liliowa Łapa.

~ Na świat przychodzą kocięta Liliowej Łapy i Popielatego Skrzydła - Wrzos, Dzwoneczek, Jeżynka, Paprotka, Szmer, Światełko i Zachód.

~ Ceremonia. Na linii Czerwony Mak - Chaber wybucha konflikt, do którego dołącza Szczurza Łapa. Zostaje on jednak szybko zakończony przez przywódczynię, która mianuje Wronią Łapę wojownikiem, nadając mu imię Wroniego Pióra. Z racji, iż Popielate Skrzydło postanowił poświęcić się opiece nad kociętami, treningiem Ognistej Łapy ma zająć się Czerwony Mak. Chaber trafia pod opiekę Świetlikowego. Iglak zostaje przemianowany na Iglastą Łapę i trafia do Płomienistego Lotu. Treningiem Kosowej Łapy postanawia zająć się sama Ćmia.

~ Przywódczyni coraz bardziej choruje. Mroźny Nos opiekuje się chorą przywódczynią, zaś Świetlikowa Noc stara się pilnować porządku w Klanie. Kosowa Łapa oraz Szczurza Łapa zniką z Klanu.

~ Do Klanu wraca Pierzasta Łapa.

~ Pogrzeb Ćmiej Gwiazdy. Przywódczyni przegrywa w walce z chorobą, wiekiem i niesprzyjającą Porą Nagich Drzew. Świetlikowa Noc zwołuje Klan. Uroczystość przerywa Iglasta Łapa, informując, iż na granicy klanu znalazł samotnicze kocię. Świetlik nakazuje Czerwonej, by zabrała ze stosu zwierzynę, nakarmiła kociaka a następnie upewniła się, że zostanie on znaleziony przez dwunoga na terenie ich siedlisk.

~ Mroźny Nos zostaje na plaży zaatakowany przez Wichurę. Z pomocą Świetlikowej Nocy udaje im się zabić samotniczkę, jednak rzeczny medyk jest bardzo poraniony. Wracają do obozu, na zakończenie pogrzebu. Świetlikowa Nocy wyznacza Pierzastej nowego mistrza - Wronie Pióro. Ogłasza również skład wyprawy - Ognistą Łapę i Migoczące Niebo.

~ Po powrocie z Wyprawy Świetlikowa Gwiazda odprawia ceremonię. Ognista Łapa i Pierzasta Łapa zostają mianowane wojowniczkami - dostają imiona Ognistopręga i Pierzaste Serce. Córka Lisiego Futerka, Deszcz, decyduje się zostać medykiem - dostaje rangę terminatora medyka i Mroźnego Nosa za mistrza. Zachodząca Łapa (Zachód) zostaje przydzielony do Czerwonego Maku, Szemrząca Łapa (Szmer) do Migoczącego Nieba, Wrzosowa Łapa (Wrzos) do Płomienistego Lotu, Świetlista Łapa (Światełko) do Ognistopręgiej, zaś Jeżynowa Łapa (Jeżynka) do Wroniego Pióra. Świetlik wybiera również zastępcę, którą zostaje Czerwony Mak.

~ Chabrowa Łapa i Iglasta Łapa kończą trening. Do klanu wraca Błękitna Łapa. Świetlik dowiaduje się od Mroźnego Nosa o problemach Iglaka i postanawia nie przyznawać mu na razie rangi wojownika.

~ Ceremonia. Chabrowa Łapa zyskuje miano Chabrowego Pąka i zostaje mistrzynią Błękitnej Łapy, ta jednak nigdy nie stawia się na treningu i po pewnym czasie znika z Klanu.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i Zakurzonego Grzbietu - Biedronka, Krzemyk, Liść, Mleczko, Cis, Pyłek i Rudzik.

~ Świetlik rozmawia z Iglastą Łapą o medykach. W trakcie rozmowy, wychodzi na jaw, iż terminator od kilku księżyców wiedział o grupie samotników, mogących stanowić zagrożenie dla Klanu. Wiedział również o tym, że Wichura zaatakowała Mroźnego Nosa. Informacje te postanowił jednak zostawić dla siebie. Stawiając życie znanej sobie samotniczki (Cętki) wyżej niż dobro Klanu, skazał tym samym siebie na wygnanie. Świetlikowa Gwiazda zmienił jego imię na Krzak i kazał opuścić tereny Klanu Rzeki.

~ Świetlik na nocnym patrolu znajduje Kosową Łapę i sprowadza go do Klanu.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda ogłasza swoją decyzję reszcie Klanu. Czerwony Mak wytyka Płomienistej, że to ona ponosi winę za niesubordynację terminatora. Rozpoczyna się burzliwa dyskusja między wojownikami, medykiem, zastępcą oraz przywódcą Klanu, którą ostatecznie kończy Świetlikowa Gwiazda. Mianuje Kosową Łapę swoim terminatorem i ogłasza, iż zamierza porozmawiać z Gwiezdnym Klanem o problemach w Klanie Rzeki.

~ Mroźny Nos unika przebywania w obozie - rozpoczyna się trening dwóch terminatorek z Klanu Gromu.

~ Świetlikowa Gwiazda wraz ze swoim terminatorem, Kosową Łapą, wyruszają na Wyprawę do Bursztynowej Jaskini. Zostawia Klan pod opieką Czerwonego Maku.

~ Ceremonia. Gwiazda Rzeki nadal nie powrócił do obozu, dlatego też godnie z panującym zwyczajem, to Medyk odpowiada za mianowanie klanowiczów. Paprotka staje się Paprociową Łapą i trafia pod opiekę Chabrowego Pąku, zaś Dzwonkowej Łapie mistrzować będzie Ognistopręga.

~ Paprociowa Łapa nie stawia się na treningu i znika z Klanu.

~ Pogrzeb. Wrzosowa Łapa ginie z łap napotkanego samotnika. Czerwony Mak zwołuje Klan i nakazuje sprawdzić granice. Chabrowy Pąk mówi, że znalazła ciało kota, który prawdopodobnie zaatakował Wrzosową.

~ Zachodząca Łapa znika z Klanu, zaś Dzwonkowa Łapa rezygnuje z treningów.
[Obrazek: h4lUAjo.png]

...............Walka na ziemi i w niebie
Przeciwko sobie samemu, o siebie
..................I walka o święte cele
..................O wieczne nadzieje
..................................

Statystyki - lvl: 8 | S: 27 | Zr: 11 | Sz: 13 | Zm: 10 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 365/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#4
Wygląd
.
Lisie Futerko bardzo źle znosiła zniknięcie swojego partnera, Omszonego Pazura, jednak największym ciosem dla starszej już wiekiem kotki było wygnanie Iglastej Łapy z Klanu. Nawet powrót Kosowej Łapy nie był w stanie załatać dziury powstałej w sercu kotki.
Była Wojowniczka nie chciała umierać na ziemiach Klanu Rzeki, więc czując, iż jej koniec się zbliża, najzwyczajniej w świecie opuściła ziemie Rzeki. Umarła poza terenami Klanu zaś jej ciała nie odnaleziono.
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 15 | HP: 80 | W: 60 | EXP:
Stat. Med. - lvl: 6 | MED.EXP:
Odpowiedz
#5
Wygląd
Świetlik to wysoki, przystojny kocur. Czarne jak noc, zadbane futerko jest miękkie i stanowi wręcz wizytówkę jego właściciela, oddając jego arystokratyczny styl. Kształtny pysk zdobi intensywnie zielone spojrzenie, smolisty nos oraz czarne wibrysy. Ciało Świetlika jest atletyczne - pod błyszczącym futrem delikatnie rysują się mięśnie oraz niemalże niewidoczne blizny po walce z dzikiem. Niezwykle długie łapy sprawiają, iż kocur należy do grupy najwyższych kotów w Klanie, z czego nieświadomie korzysta patrząc na rozmówców z góry. Od czasu walki z psem, w wyniku której stracił ogon, ma problemy z utrzymywaniem równowagi i nie jest w stanie poruszać się w swoim charakterystycznym, dumnym stylu.
~ Mroźny Nos zapada w śpiączkę. Pierzaste Serce wyrusza na spotkanie z Jasnym Porankiem, by prosić go o przejęcie medycznego treningu kotek z Klanu Gromu.

~ Świetlikowa Gwiazda, pomimo początkowych przeszkód (natknięcie się na samotnika na terenie Klanu Wichru) wraca z Kosową Łapą z Wyprawy.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Pokruszoną Łapę z Klanu Cienia i spuszcza mu łomot, za wytknięcie jej wady wymowy.

~ Ceremonia. Podczas pierwszego spotkania przywódcy z Klanowiczami od czasu felernego Zebrania, w Klanie panuje raczej depresyjna atmosfera, do której dochodzi również paskudna, deszczowa pogoda. Świetlikowa Gwiazda wygłasza kilka słów w stronę zebranych, następnie nakazuje dwóm wojownikom przekazanie informacji Klanowi Wichru o samotniku, który kręcił się po ich terenie. Kończy trening Dzwonkowej Łapy, z racji problemów jakie ma kotka, oraz zawiesza trening nieobecnej Świetlistej Łapy. Uwadze Świetlika i Czerwonego Maku nie umyka nieobecność Płomienistego Lotu, która od jakiegoś czasu unika spotkań z klanowiczami. Szóstka kociąt Śliwkowej Gałązki zostaje terminatorami: Pylista Łapa (Pyłek) i Rudzikowa Łapa (Rudzik) trafiają do Ognistopręgiej, Biedronkowa Łapa (Biedronka) i Liściasta Łapa (Liść) zostają przydzieleni Chabrowemu Pąkowi, Mleczna Łapa (Mleczko) zostaje uczennicą Czerwonego Maku, zaś Cisowa Łapa (Cis) zostaje terminatorką Świetlikowej Gwiazdy.

~ Popielate Skrzydło i Burzowe Serce przekazują informację wichrowemu patrolowi (w składzie: Północny Podmuch i Mroźny Podmuch brzmi jak małżeństwo, ok).

~ Krzemień oraz Kosowa Łapa znikają z Klanu.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Rozżarzoną Łapę z Klanu Cienia i prawie spuszcza jej łomot, za brak szacunku do granic i Kodeksu.

~ Wyprawa (opis Wyprawy)

~ Pierzaste Serce i Trawiasooki doczekują się potomstwa. Na świat przychodzi Cisza, Dym, Łosoś, Oset, Płotka i Strumyk.

~ Pogrzeb Burzowego Serca, Rybiego Ogona i Głębokiej Wody, którzy polegli w walce z samotnikami.

~ Spotkanie na granicy. Świetlikowa Gwiazda wraz z Czerwonym Makiem spotykają się z Wężową Gwiazdą. Przywódca Klanu Cienia pyta o sojusz, zawarty wiele księżyców temu między Promienną Gwiazdą a Żądlącą Gwiazdą. Rzeka jednak stanowczo odmawia ponowienia układu, uznając go za niepotrzebny. Zarówno od strony Klanu Wichru jak i od strony Klanu Gromu nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo, wobec czego nie widzą oni sensu w sojuszu z Klanem Cienia, z którym jednak liczą na dobre relacje.

~ Zebranie. Świetlik zwołuje Klan i informuje o spotkaniu z Wężową Gwiazdą, propozycji sojuszu oraz przestrzega przed przekraczaniem granicy z Klanem Cienia. Podejmuje również ostateczną decyzję w sprawie Płomienistego Lotu, która z powodu całkowitego ignorowania swojego Klanu, zostaje z niego oficjalnie wyrzucona. Na koniec zjawia się spóźnialska Świetlista Łapa, która zostaje upomniana przez Czerwię i Ognistą.

~ Na terenach Klanu Rzeki ponownie pojawia się cienisty terminator, tym razem natychmiast zaatakowany przez Mleczną Łapę. Na miejscu pojawia się również i Świetlik, który nakazuje Mlecznej odszukanie Wężowej Gwiazdy. Kiedy pojawia się cienisty przywódca, dochodzi do ostrej wymiany zdań. Świetlikowi nie podoba się nieustanne lekceważenie zasad przez sąsiadów, pyta więc Węża, czy zgadza się na zmianę granic i oddanie Klanowi Rzeki Środkowej Części Śpiewającego Zagajnika. Cieniści wyśmiewają ten pomysł, zaś Gwiazda sugeruje walkę 1:1. To równocześnie irytuje rzeczniaka i pokazuje mu, że najwidoczniej Klan Cienia nie jest przygotowany do grupowego starcia zaś ich przywódca nie do końca wie jak Klanowe koty rozwiązują tego typu konflikty. Królewicz nakazuje obydwu cienistym opuścić teren Klanu Rzeki, chwaląc później Mleczną Łapę za postawę godną wojownika.

~ Liściasta Łapa po wyleczeniu swojego przeziębienia znika z Klanu.

~ Dzwonkowa Łapa zostaje zaatakowana i zgwałcona przez pieszczoszka, podczas zbierania ziół. Na pomoc przybiega Wronie Pióro - zabija pieszczocha, jednak Dzwonek okazuje się być w ciąży.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan, by powiadomić ich o swoich planach zajęcia części cienistego terytorium. Informacja ta wywołuje mieszane reakcje, ale ostatecznie udaje się uniknąć zbędnych dramatów.

~ Chabrowy Pąk znajduje na terenach Klanu Rzeki zaginionego Szczurzą Łapę, którego przyprowadza do obozu. Świetlikowa Gwiazda przyjmuje z powrotem terminatora.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan by mianować aż ósemkę wojowników. Jeżynowa Łapa staje się Jeżynowym Cierniem, Szemrząca Łapa - Szemrzącym Potokiem, Cisowa Łapa - Cisową Jagodą, Mleczna Łapa - Mlecznym Kłem, Rudzikowa Łapa - Rudzikowym Ogniem, Pylista Łapa - Pylistym Czołem a Biedronkowa Łapa - Biedronkowym Nosem. Wojownicze imię zyskuje również Liliowa Łapa, która jako Liliowa Sadzawka dalej pełnić będzie w Klanie rolę Matki. Nowym mistrzem Szczurzego Ogona zostaje sam przywódca. Czerwony Mak ogłasza święto - zebrana wcześniej dodatkowa zwierzyna pozwala jeszcze bardziej celebrować ten wyjątkowy dla Klanu Rzeki dzień. Rzeka nie byłaby jednak Rzeką, gdyby nie było chociaż odrobiny dramatyzmu - po zakończonej ceremonii, delikatne spięcie między Jeżynową a Dzwonkową sprawia, iż Dzwonkowa decyduje się obwieścić wszystkim zebranym, iż spodziewa się kociąt. Nie pomija również informacji o tym, iż jej stan jest wynikiem gwałtu.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia ze Świetlistą Łapą. Wychodzi na jaw, że terminatorka, chociaż potrafi polować, nie jest w stanie zabić żadnej zwierzyny i przez ostatnie kilkanaście księżyców, żywiła się ze stosu, łamiąc jedną z zasad Kodeksu Wojownika. Fakt ten, oraz jej lekceważące podejście do treningów oraz innych klanowych obowiązków sprawia, iż przywódca zabrania jej żywić się dalej ze stosu, o ile nie upoluje czegoś dla Klanu.

~ Pogrzeb Mroźnego Nosa. Deszczowa Łapa wyrusza do Bursztynowej Groty by zyskać imię Medyka, towarzyszy jej Chabrowy Pąk.

~ Dzwonkowa Łapa rodzi kocięta. Na świat przychodzą Irys, Pióro, Różyczka, Słowik, Szafirek i Wrzos.

~ Deszczowa wraca ze swojej wyprawy i już jako Deszczowa Noc zajmuje stanowisko Klanowego Medyka.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i Zakurzonego Grzbietu - Kostka, Małe Kocię, Modliszka, Śnieżne Kocię, Peszek.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje klan, by mianować wojowniczką Świetlistą Łapę oraz nadać kociętom Pierzastego Serca imiona Łap. Jednakże, podczas ceremonii nadawania terminatorce rangi wojownika, ta mdleje, przez co Świetlik nie jest w stanie dokończyć tej części wydarzenia. Świetlistą do lecznicy odprowadzają rodzice, zaś przywódca przechodzi do drugiej części spotkania. Łosoś jako Łososiowa Łapa zajmuje stanowisko Terminatorki Medyka. Dym, przemianowana na Karasiową Łapę dostaje na mistrza Czerwony Mak, zaś Cisza, która staje się Okoniową Łapą będzie szkolić się u Szemrzącego Potoku. Płotkowej Łapie trening poprowadzi Jeżynowy Cierń, zaś Oset, z imieniem Kreciej Łapy będzie trenował pod okiem Chabrowego Pąka.

~ Czerwony Mak znajduje nocą na terenach Okoniową Łapę. Upomina terminatorkę, iż nie powinna wychodzić w nocy na tereny których nie zna, nie mając za sobą nawet nauki walki. Jakby na potwierdzenie jej słów, chwilę później pojawia się łabędź, który staje do walki z rzeczną zastępczynią. Okoniowa Łapa ucieka, zaś Czerwia (nie bez ran) ostatecznie pokonuje ptaka.

~ Świetlik spotyka na granicy Wężową Gwiazdę. Ten oświadcza, iż z powodu ostrzeżenia jakie Jasny Poranek dostał od Gwiezdnego Klanu, Klan Cienia zamierza zrezygnować z walki i pokojowo oddać Środek Śpiewającego Zagajnika. Klan Rzeki zyskuje w ten sposób nowe tereny łowieckie.

~ Zebranie. Świetlikowa Gwiazda powiadamia Klan o decyzji Klanu Cienia, następnie wszyscy wyruszają na patrol, by oznaczyć nowe tereny.

~ Rudzikowy Ogień znika z terenów Klanu Rzeki, zaś Szczurza Łapa kończy ostatecznie swój trening. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie również Irys oraz Strumyk.

~ Mleczny Kieł i Perłowa Muszla walczą na terenach z wydrą.

~ Ceremonia. Szczurza Łapa dostaje imię Szczurowąsy, zaś Świetlista Łapa zostaje przemianowana na Perłową Muszlę. Bury staje się terminatorem i jako Bura Łapa zaczyna trening z Ognistopręgą.

~ Dochodzi do sprzeczki między Łososiową Łapą a Szafirką, a następnie do bójki między Łososiową Łapą a Wronim Piórem. Spór łagodzą Świetlikowa Gwiazda wraz z Deszczową Nocą.

~ Ceremonia. Kocięta Dzwonkowej łapy zostają mianowane terminatorami. Wrzosowa Łapa zostaje uczennicą Pylistego Czoła, Szafirek (przemianowany na Omszałą Łapę) trafia do Szczurowąsego, zaś mistrzem Słowiczej Łapy zostaje Cisowa Jagoda. Mleczny Kieł obejmuje pieczę nad treningiem Różanej Łapy, zaś Pióro - zwany teraz Białą Łapą - zostaje uczniem Świetlikowej Gwiazdy.

~ Na świat przychodzą kocięta Kolczastej Mordki i Jastrzębiopiórego - Bzyczek, Czapla, Dreszcz, Melodia, Ostrokrzew, Porzeczka, Sosna, Żurawina.

~ Mleczny Kieł, Cisowa Jagoda i Perłowa Muszla znajdują przy Mknącej Rzece karton z dwójką kociaków. Ratują małe znajdy i przynoszą je do obozu, prosząc Świetlikową Gwiazdę o zgodę na ich dołączenie do Klanu. Przywódca zgadza się, ostrzegając jednak wojowniczki, iż biorą na siebie bardzo dużą odpowiedzialność.

~ Ceremonia. Świetlik oficjalnie przyjmuje do klanu dwójkę kociaków - Toń i Źródło. Mianuje również nowych terminatorów. Mała Łapa rozpoczyna trening u Cisowej Jagody, Łasicza Łapa (Modliszka) staje się uczennicą Wroniego Pióra. Treningiem Śnieżnej Łapy ma zająć się Biedronkowy Nos, zaś Gilowa Łapa (Peszek) rozpoczyna treningu u Perłowej Muszli. Wytrenowanie Kruchej Łapy (Kostki) przypada Czerwii.

~ Zniknięcie Wrzosowej Łapy.

~ Płotkowa Łapa i Omszała Łapa natykają się na terenach na psa. Pies porywa Omszałą Łapę, jednak Płotkowa Łapa wzywa pomoc i na miejscu pojawiają się również Ognistopręga, Dzwonkowa Łapa oraz Słowicza Łapa. Ostatecznie na pomoc przychodzi również Świetlikowa Gwiazda, za którym podążył jego terminator - Biała Łapa. Nieco absurdalna obława na psa kończy się sukcesem i Omszała Łapa zostaje uratowana.

~ Wojowniczka i przywódca idą na leczenie do Deszczowej Nocy. Medyczka nakłada opatrunek na ranę przywódcy, jednak skręcona łapa Ognistej i jej złamany ogon stanowią większy problem. Deszczowa omyłkowo podaje wojowniczce do zjedzenia trujący medykament i kocica zaczyna zwijać się z bólu. Na szczęście ostatecznie udaje się ją uratować.

~ Krucha Łapa wraz z Małą Łapą wyruszają na polowanie. Napotykają na swojej drodze samotnika, jednak nie biorą nawet pod uwagę opcję przegonienia go z terenów. Krucha Łapa postanawia wezwać pomoc i na miejsce przybiega Mleczny Kieł. Rzuca się na samotnika, a po kilku rundach dołączają do nich Łasicza Łapa i Cisowa Jagoda. Wspólnie zabijają intruza, chociaż nie obywa się bez ran.

~ Krecia Łapa wraz z Burą Łapą wyruszają na polowanie. Z początku idzie im całkiem nieźle, jednak w pewnym momencie na syna Pierzastego Serca wyskakuje stado szczurów. Terminator nie ma z nimi większych szans - nawet pomoc brata czy pojawienie się znikąd Kruchej Łapy niewiele zmienia. Kocurek umiera. Dwójka ocalałych terminatorów zanosi jego ciało do obozu.

~ Pogrzeb. Trwa pogrzeb Jasnego Strumyka, starszej która zmarła z powodu podeszłego wieku. Na pogrzeb przychodzą również Bura Łapa wraz z Kruchą Łapą, niosą ciało Kreciej Łapy. Czerwony Mak ostro zwraca uwagę terminatorów na ich bezmyślne zachowanie. Bury reaguje równie gniewną odpowiedzią i dopiero pojawienie się Świetlikowej Gwiazdy oraz zdecydowana reakcja Mistrzyni Burego ucinają dalszą dyskusję.

~ Perłowa Muszla spotyka na terenach samotnika o imieniu Klif. Kot ten mówi rzeczniacze, iż jest synem Tęczowej Łapy i chciałby spotkać się ze Świetlikową Gwiazdą. Wojowniczka przekazuje informacje przywódcy. Czerwony Mak, która w tym czasie rozmawiała ze Świetlikiem ostro reaguje na wzmiankę o Tęczy. Podejście jej brata jest znacznie spokojniejsze - Świetlik dziękuje Perłowej za odpowiednie zachowanie względem intruza i jasno daje obu znajdującym się w legowisku kotkom, iż nie zamierza oceniać Klifa po charakterze i decyzjach jego matki.

~ Z Klanu znika Pyliste Czoło.

~ Na świat przychodzą kocięta Wierzbowej Gałązki i Jaśniejącego Pazura: Pliszka, Bażant, Batalion, Rudzik, Zimorodek, Leśny i Szpak.

~ Zbliżająca się pełnia oznaczać może tylko jedno - kolejne Zgromadzenie. Świetlikowa Gwiazda zbiera Klan, by powiadomić rzeczniaków o zbliżającym się wydarzeniu i wybrać delegację Klanu. Oprócz Deszczowej Nocy i Czerwonego Maku, na Starą Łódź wybiorą się również Ognistopręga, Jeżynowy Cierń, Cisowa Jagoda, Mleczny Kieł i Płotkowa Łapa.

~ Zgromadzenie.

~ Z łap drapieżnika ginie Deszczowa Nocy.

~ Łososiowa Łapa przychodzi do Świetlika, z prośbą o wyznaczenie jej mistrza, który nauczy ją walczyć, by nie podzieliła nigdy losu swojej mistrzyni. Świetlikowa Gwiazda kontaktuje się z Medykiem Klanu Gromu, który zgadza się poprowadzić dalszy medyczny trening Łososiowej Łapy.

~ Ceremonia. Klan Rzeki zyskuje nowych wojowników: Małego Liścia (Mała Łapa), Różanego Kolca (Różana Łapa) i Buropręgiego (Bura Łapa). Wiele kociąt rozpoczyna też nowy etap życia jako świeżo mianowani terminatorzy: Bzycząca Łapa (Bzyczek) trafia do Ognistopręgiej, Ostra Łapa (Ostrokrzew) do Buropręgiego, Czapla Łapa (Czapla) do Mlecznego Kła, Porzeczkowa Łapa (Porzeczka) do Cisowej Jagody, Jasna Łapa (Melodia) do Biedronkowego Nosa, Sosnowa Łapa (Sosna) do Różanego Kolca, zaś Drżąca Łapa (Dreszcz) do Małego Liścia. Treningiem przygarniętych znajd - Tonącej Łapy (Toń) i Źródlanej Łapy (Źródło) zajmą się odpowiednio Jeżynowy Cierń i Szczurowąsy. Z powodu choroby Czerwonego Maku, Świetlik decyduje się przejąć trening Karasiowej Łapy. Informuje Łososiową Łapę o jej nowym nauczycielu, zaś do nauki walki wyznacza jej Wronie Pióro.

~ Na świat przychodzą kocięta Chabrowego Pąku i Szemrzącego Potoku: Bławatek, Chmielograb, Głóg, Jaśmin, Osika.

~ Z Klanu znika Szemrzący Potok.

~ W obozie Klanu Rzeki dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Młody bóbr atakuje polującego na ryby Tonącą Łapę, w skutek czego terminator traci znaczną część ogona. Do pomocy rzuca się Łososiowa Łapa i Mały Liść, który skutecznie zadaje przeciwnikowi kolejne ciosy. Później dołączają również Jeżynowy Cierń oraz Szczurowąsy. Bóbr zostaje dobity przez wojowniczkę, jednak przyszła Medyczka Klanu Rzeki w trakcie walki łamie przednią łapę.

~ Na świat przychodzą kocięta Liliowej Sadzawki i Popielatego Skrzydła: Berberys, Ślimaczek, Światełko, Iskierek, Czerń i Szron.

~ Na terenach klanu Buropręgi znajduje lochę z młodymi. Czerwony Mak pomimo choroby decyduje się wraz z kilkoma wojownikami wybrać na patrol i upewnić się, czy samica dzika nadal stanowi dla Klanu zagrożenie.

~ Na granicach ponownie zaczynają pojawiać się samotnicy.

~ Z Klanu znika Rudzik, Czerń i Szron.

~ Ceremonia. Świetlik ostrzega Klan przed zagrożeniem ze strony leśnych drapieżników oraz sugeruje zachowanie ostrożności w kontaktach z samotnikami. Wojownikiem staje się Biała Łapa, przejmując nowe imię - Białego Pióra. Przywódca mianuje również nowych terminatorów: Postrzępiona Łapa (Bażant) trafia do Buropręgiego, Leśna Łapa do Białego Pióra, Ciężka Łapa (Zimorodek) do Ognistopręgiej, zaś Szpacza Łapa i Pliszkowa Łapa zostją terminatorami Świetlikowej Gwiazdy. Z racji przedłużającej się nieobecności Szemrzącego Potoku, Okoniowa Łapa dostaje nowego mistrza - Mleczny Kieł. Gwiazda informuje również rzeczniaków, że nad legowiskiem dla terminatorów zostanie wybudowane zadaszenie.

~ Dochodzi do bójki między Płotkową Łapą a Gilową Łapą, po tym jak wzajemnie zaczęli obrażać swoje mistrzynie. Świetlik rozmawia z obiema wojowniczkami. Przeprowadza również rozmowę z Ognistopręgą na temat dalszych losów Dzwonkowej Łapy, która zgłosiła się do przywódcy o możliwość zostania wojowniczką.

~ Na świat przychodzą kocięta Ubłoconej Mordki i Ciernistego Grzbietu: Wiatr, Księżyc, Słońce, Nagietek, Jaworka, Mrozik, Pył, Cisza.

~ Chabrowy Pąk rezygnuje z rangi Wojowniczki, by zostać Matką.

~ Czerwony Mak walczy z lisem na terenach. W tym samym czasie podczas polowania Karasiowa Łapa natyka się na lochę - pomimo prób ucieczki zwierzę atakuje terminatorkę, której ostatecznie udaje się umknąć dzięki interwencji Świetlikowej Gwiazdy, który w walce ze lochą traci jedno ze swoich 9 żyć.

~ Żurawina znika z Klanu.

~ Ceremonia. Świetlik ponownie ostrzega przed drapieżnikami i zaleca zachowanie ostrożności. Wojownikami stają się Sosnowy Ogon (Sosnowa Łapa), Śnieżne Skrzydło (Śnieżna Łapa), Omszały Kamyk (Omszała Łapa), Dzwonkowa Łąka (Dzwonkowa Łapa), Płotkowy Plusk (Płotkowa Łapa) i Gilowe Gardło (Gilowa Łapa). Nowych terminatorów również jest dużo, gdyż mianowane są dwa mioty - Chabrowego Pąku oraz Liliowej Sadzawki. Bławatkowa Łapa (Bławatek) zostaje uczennicą Świetlikowej Gwiazdy, Iskrząca Łapa (Iskierek) trafia do Różanego Kolca, Świecąca Łapa (Światełko) zostaje uczniem Czerwonego Maku. Pochmurna Łapa (Chmielograb) zostaje przydzielony Sosnowemu Ogonowi, Osikowa Łapa (Osika) staje się uczniem Wroniego Pióra, zaś Głogowa Łapa (Głóg) będzie terminował u Śnieżnego Skrzydła. Jaśminowa Łapa (Jaśmin) trafia pod opiekę Jeżynowego Ciernia, Lśniąca Łapa (Ślimaczek) zostaje uczennicą Szczurowąsego, a Berberysowa Łapa (Berberys) zostaje przydzielona Perłowej Muszli. Z powodu choroby Białego Pióra treningiem Leśnej Łapy zajmie się Czerwony Mak.

~ Do Klanu wraca Liściasta Łapa (odtąd znany jako Szuwarowa Łapa), którego mistrzem zostaje Ognistopręga.

~ Umiera Łabędzia Pieśń, Czerwony Mak zwołuje Klan na ceremonię pogrzebową. Tego samego dnia Mleczny Kieł wraz z Łasiczą Łapą natrafiają na starego samotnika, który atakuje terminatorkę - na pomoc ruszają Szpacza Łapa, Słowicza Łapa, Mały Liść, Chabrowy Pąk i Łososiowa Łapa. Łasica Łapa zostaje poważnie ranna, zaś Szpacza Łapa umiera od ran zadanych jej przez samotnika. Gdyby tego było mało, Bzyczącą Łapę atakuje łabędź i terminatorowi nie udaje się przeżyć. Pogrzeb natomiast wymyka się spod kontroli i wybucha kłótnia pomiędzy klanowiczami.

~ Do Klanu wraca Rudzikowy Ogień, znika z niego natomiast Porzeczkowa Łapa, Ostra Łapa i Jasna Łapa. Łasicza Łapa nadal pozostaje w Lecznicy, jej stan nie ulega poprawie. Wkrótce potem Łasicza Łapa znika z Klanu, tak samo jak Sosnowy Ogon. Źródlana Łapa, Iskrząca Łapa i Lśniąca Łapa zaczynają chorować. Omszały Kamyk znika z Klanu.

~ Na świat przychodzą kocięta Mysiego Kroku i Gilowego Gardła: Kra, Płatek, Lilia, Sadzawka, Mięta, Kopytko i Kasztan.

~ Dwójka wojowników Klanu Wichru przychodzi na granicę Klanu Rzeki i przekazuje ważną informację: Krucza Gwiazda prosi o spotkanie wszystkich przywódców na Starej Łodzi.

~ Spotkanie Gwiazd. Tak. Kiedyś opiszę.

~ Ceremonia. Czerwony Mak przeprasza Chabrowy Pąk za swoje słowa z pogrzebu, jednak Chaber i jej dzieci uważają, że nie są to szczere słowa. Nad Klanem pojawia się widmo kłótni, Świetlikowa Gwiazda kontynuuje jednak ceremonię, mianując wojownikiem Drżącego Płomienia (Drżąca Łapa). Zmienia mistrza Głogowej Łapie (na Biedronkowy Nos), Pochmurnej Łapie (na Migoczące Niebo) i Bławatkowej Łapie (na Płotkowy Plusk). Mianuje również terminatorem Bataliona, który pod nowym imieniem Burzowej Łapy rozpoczyna trening z Ognistopręgą. Przywódca informuje Klan o decyzji jaka zapadła na Starej Łodzi - Klany czeka zmiana terenów.

~ Ceremonia. Klan Rzeki zyskuje trójkę nowych wojowników: Karasiowy Kieł (Karasiowa Łapa), Postrzępione Futro (Postrzępiona Łapa), Tonące Słońce (Tonąca Łapa). Mianowani zostają również terminatorzy: Księżycowa Łapa (Księżyc) zostaje uczniem Ognistopręgiej, Słoneczna Łapa (Słońce) uczniem Rudzikowego Ognia, Cicha Łapa (Cisza) zaczyna trening u Różanego Kolca, Klonowa Łapa (Jaworka) u Jeżynowego Ciernia, Mglista Łapa (Pył) zostaje terminatorem Wroniego Pióra, Mroźna Łapa (Mrozik) trafia do Czerwonego Maku, Wietrzna Łapa (Wiatr) zostaje przydzielona Drżącemu Płomieniowi zaś Skrzypiąca Łapa (Nagietek) - Śnieżnemu Skrzydłu. Jaśminowa Łapa dostaje zakaz opuszczania obozu (może to robić jedynie w asyście Mistrzyni).

~ Różany Kolec, Perłowa Muszla i Migoczące Niebo zaczynają chorować.

~ Na świat przychodzą kocięta Paprociowego Kwiatu: Badylarka, Krecik, Pestka, Poziomka, Sztorm, Las, Tęcza, Zwiewna.

~ Łososiowa Łapa wyrusza na Wyprawę ze swoją Mistrzynią z Klanu Gromu - Gwieździstą Ścieżką, od której otrzymuje imię Łososiowej Łuski. W tym czasie w Klanie Rzeki umiera Popielate Skrzydło. Kiedy nowa Medyczka Klanu Rzeki wraca do obozu, zwołuje pogrzeb.

~ Ceremonia. Do wojowników Klanu Rzeki dołącza Okoniowy Ogon (Okoniowa Łapa). Lodowa Łapa (Kra) zostaje uczniem Płotkowego Plusku, zaś jego brat - Oszroniona Łapa (Płatek) uczniem Małego Liścia. Kasztanka zostaje mianowana terminatorem, jednak tu po tym zostaje wyrzucona z Klanu, z powodu swojego zachowania na ceremonii (zaatakowała jedno z najmłodszych kociąt). Czerwony Mak odprowadza kotkę na Osiedle Dwunogów i zakazuje jej zbliżania się do Klanu Rzeki. Kasztanka wydaje się być zadowolona z takiego obrotu spraw i nie żałuje tego, co zrobiła. Z powodu choroby Migoczącego Nieba i Różanego Kolca nowym Mistrzem dla Pochmurnej Łapy zostaje Rudzikowy Ogień a dla Cichej Łapy - Białe Pióro. Księżycowa Łapa zgodnie ze swoją prośbą dostaje nowego Mistrza - Karasiowy Kieł.

~ Czerwony Mak wyrzuca z Klanu Świecącą Łapę. Z Klanu znika Źródlana Łapa i Krucha Łapa.

~ Pogrzeb Biedronkowego Nosa. Wojownicza umiera w wyniku walki z psem.

~ Ceremonia. Ciężka Łapa zostaje wojownikiem o imieniu Ciemniejące Niebo, zaś nowym imieniem Czaplej Łapy zostaje Czaple Skrzydło. Czarna Łapa (Kopytko) zostaje przydzielony Ciemniejącemu, zaś Szara Łapa (Sadzawka) - Czapli. Liliowa Łapa (Lilia) zostaje uczenncą Buropręgiego. Słoneczna Łapa zgodnie ze swoją prośbą dostaje nowego Mistrza - Karasiowy Kieł. Nowym Mistrzem Głogowej Łapy zostaje Czerwony Mak. Przywódca informuje Klan o zbliżającym się spotkaniu Gwiazd na Starej Łodzi.

~ Pogrzeb Migoczącego Nieba. Wojowniczka umiera w wyniku walki z lisem.

~ Śnieżne Skrzydło zapada w śpiączkę. Mleczny Kieł przejmuje trening Skrzypiącej Łapy. Z Klanu znikają Lodowa Łapa, Leśna Łapa, Burzowa Łapa i Berberysowa Łapa.

~ Drugie Spotkanie Gwiazd. Tak. Kiedyś je też opiszę.

~ Świetlikowa Gwiazda na polowaniu walczy z psem, traci ogon i kolejne życie.

~ Na Wrzosowej Skarpie dochodzi do spotkania Pochmurnej Łapy z Zawilcową Łapą z Klanu Wichru. Miła rozmowa kończy się, kiedy kocur postanawia zgwałcić kotkę - jej krzyk o pomoc słyszy przywódca Klanu Rzeki, który rozdziela koty. Zawilec jest w szoku i ostatecznie ucieka do domu, Pochmurna Łapa próbuje się tłumaczyć i przyznaje do czego dążył. Świetlikowa Gwiazda jest wściekły - wyrzuca Pochmurną Łapę z Klanu Rzeki i nadaje mu imię Chmielograb.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia z Kruczą Gwiazdą o wydarzeniach na plaży. Upewnia się, czy Zawilec nic się nie stało i informuje o tym, iż Chmielograb został wyrzucony z Klanu. Ostrzega, iż kocur nadal może stanowić zagrożenie. Z takim samym ostrzeżeniem kieruje się później do Klanu Cienia, swoją siostrę posyła natomiast do Klanu Gromu.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda zwołuje Klan, by mianować wojowników - Szuwarowy Brzeg (Szuwarowa Łapa) i Wydmowy Wiatr (Wietrzna Łapa). Informuje również zebranych o sytuacji jaka miała miejsce na Wrzosowej Skarpie, dając upust swojej wściekłości - przyzwala i zachęca do zamordowania wygnańca, część słów kierując bezpośrednio do matki Chmielograba. Chabrowy Pąk opuszcza ceremonię wraz z Osikową Łapą, przywódca zaś przy pomocy swojej zastępczyni kontynuuje ceremonię. Drobna Łapa (Pestka) trafia do Ciemniejącego Nieba, Wysoka Łapa (Badylarka) do Tonącego Słońca, Krecia Łapa (Krecik) do Buropręgiego, Zwiewna Łapa (Zwiewna) do Drżącego Płomienia, Sztormowa Łapa (Sztorm) i Pręgowana Łapa (Tęcza) do Czerwonego Maku, Miętowa Łapa (Mięta) do Rudzikowego Ognia zaś Poziomkowa Łapa (Poziomka) do Ognistopręgiej. Kocur informuje również Klan o szczegółach dotyczących przenosin.

~ Z Klanu znika Mglista Łapa, Słowicza Łapa oraz Drobna Łapa. Iskrząca Łapa wraca do zdrowia, a jego treningiem zajmuje się Ciemniejące Niebo. Do Klanu wraca Zachodząca Łapa.

~ Wyprawa Czterech Klanów. W trakcie wyprawy gubi się Śnieżne Skrzydło. Umiera Paprociowy Kwiat i Zakurzony Grzbiet. Po dotarciu na nowe tereny z Klanu odchodzi Osikowa Łapa.
[Obrazek: h4lUAjo.png]

...............Walka na ziemi i w niebie
Przeciwko sobie samemu, o siebie
..................I walka o święte cele
..................O wieczne nadzieje
..................................

Statystyki - lvl: 8 | S: 27 | Zr: 11 | Sz: 13 | Zm: 10 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 365/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#6
Wygląd
Świetlik to wysoki, przystojny kocur. Czarne jak noc, zadbane futerko jest miękkie i stanowi wręcz wizytówkę jego właściciela, oddając jego arystokratyczny styl. Kształtny pysk zdobi intensywnie zielone spojrzenie, smolisty nos oraz czarne wibrysy. Ciało Świetlika jest atletyczne - pod błyszczącym futrem delikatnie rysują się mięśnie oraz niemalże niewidoczne blizny po walce z dzikiem. Niezwykle długie łapy sprawiają, iż kocur należy do grupy najwyższych kotów w Klanie, z czego nieświadomie korzysta patrząc na rozmówców z góry. Od czasu walki z psem, w wyniku której stracił ogon, ma problemy z utrzymywaniem równowagi i nie jest w stanie poruszać się w swoim charakterystycznym, dumnym stylu.
~ Klany przybywają na nowe tereny.

~ Na świat przychodzą kocięta Śliwkowej Gałązki i tragicznie zmarłego Zakurzonego Grzbietu: Lilia, Oddech i Zachód.

~ Na świat przychodzą kocięta Pierzastego Serca i Trawiastookiego: Gołąb, Kos, Kruk i Kukułka.

~ Ceremonia LXXI. Przywódca mianuje wojownikami Mroźny Nurt (Mroźna Łapa) oraz Iskrzącego Nosa (Iskrząca Łapa). Las zostaje terminatorem - Leśną Łapą i zaczyna treningu u Wydmowego Wiatru.

~ Z klanu znika Zachodząca Łapa i jakiś czas później umiera pod kołami potwora dwunogów. Znika również Postrzępione Futro, Cisowa Jagoda, Miętowa Łapa, Jaśminowa Łapa oraz Oddech. Do Klanu wraca natomiast Omszały Kamyk.

~ Czerwony Mak spotyka na granicy Krowią Łapę i Żubrzą Łapę z Klanu Gromu, które oznaczają teren Klanu Rzeki. Rzuca się w ich stronę, lecz terminatorki nie uciekają - dochodzi do walki, do której dołącza również Mleczny Kieł i Pręgowana Łapa. Ostatecznie ranne gromiaczki poddają się i wracają na swoje terytorium.

~ Na świat przychodzą kocięta Klonowej Łapy i Ciemniejącego Nieba: Czereśnia, Ostrężyna, Winogrono i Żurawina.

~ Na świat przychodzą kocięta Kolczastej Mordki i Jastrzębiopiórego: Gałązka, Kropelka, Orzeszek, Rosa i Goździk.

~ Z klanu znika Płotkowy Plusk i Chabrowy Pąk.

~ Łososiowa Łuska wybiera terminatora medyka, którym zostaje Księżycowa Łapa.

~ Z Klanu znika Buropręgi, Szuwarowy Brzeg, Szczurowąsy, Szara Łapa i Liliowa Łapa. Trening Lśniącej Łapy przejmuje Iskrzący Nos, a treningiem Bławatkowej Łapy zajmuje się Świetlikowa Gwiazda.

~ Na świat przychodzą kocięta Czerwonego Maku: Ćma, Gąsienica, Kornik, Komar, Mrówka, Mucha, Pająk i Szerszeń.

~ Na świat przychodzą kocięta Okoniowego Ogona i Gilowego Gardła: Tygrys, Zimno, Karp, Mgiełka, Jaskier, Ziąb, Zwinna i Żonkil.

~ Z Klanu znika Mroźny Nurt i Dzwonkowa Łąka.

~ Świetlikowa Gwiazda decyduje się wyrzucić z Klanu Tonące Słońce, po tym jak podczas nauk Zachód wojownik opowiadał jej o rzekomo gnębionych kotach. Przywódca przekonuje się, iż niesłusznie starał się ponownie zaufać kocurowi i nie chce go więcej widzieć w Klanie Rzeki.

~ Ceremonia LXXII. Czarny Bez (Czarna Łapa), Głogowy Cień (Głogowa Łapa), Poziomkowa Ścieżka (Poziomkowa Łapa) i Zwiewny Listek (Zwiewna Łapa) otrzymują rangę wojownika. Zachodząca Łapa (Zachód) zostaje uczennicą Rudzikowego Ognia a Liliowa Łapa (Lilia) Perłowej Muszli. Gołębia Łapa (Gołąb) rozpoczyna trening u Wydmowego Wiatru, zaś Mistrzem Kosowej Łapy (Kos) zostaje Czaple Skrzydło. Kukułczą Łapę (Kukułka) Świetlik przydziela sobie. Wysokiej Łapie przyznaje nowego mistrza - Omszały Kamyk. Po ceremonii Jeżynowy Cierń i Perłowa Muszla wyrażają swoje niezadowolenie z powodu wyrzucenia Tonącego Słońca, Świetlikowa Gwiazda nie zamierza jednak cofać swojej decyzji.

~ Ceremonia LXXIII. Bławatkowa Łapa dostaje imię Bławatkowego Nieba.

~ Do Klanu wraca Płotkowy Plusk wraz ze Słowiczą Łapą. Znika jednak Karasiowy Kieł.

~ Ceremonia LXXIV. Z powodu złego stanu zdrowia przywódcy, ceremonię odprawia Czerwony Mak. Krecia Łapa dostaje nowego mistrza - Zwiewny Listek. Z powodu nieobecności Karasiowego Kła trening Słonecznej Łapy przejmuje Mały Liść, zaś trening Księżycowej Łapy - Czaple Skrzydło. Zroszona Łapa (Rosa) zostaje uczennicą Jeżynowego Ciernia, Ulewna Łapa (Kropelka) zostaje przydzielona Poziomkowej Ścieżce, Owocowa Łapa (Gałązka) rozpoczyna trening u Drżącego Płomienia, zaś Orzechowa Łapa (Orzeszek) - u Rudzikowego Ognia. Również córki Ciemniejącego Nieba zostają mianowane terminatorkami. Ciemniejące Niebo zostaje Mistrzem Czereśniowej Łapy (Czereśnia) i Ostrężynowej Łapy (Ostrężyna). Czarny Bez dostaje pod opiekę Winogronową Łapę (Winogrono), natomiast Iskrzący Nos - Żurawinową Łapę (Żurawina).

~ Świetlikowa Gwiazda przejmuje trening Cichej Łapy.

~ Zachodząca Łapa spotyka na granicy Kwiecistą Łapę z Klanu Gromu. Między terminatorkami dochodzi do ostrej wymiany zdań, co kończy się przekroczeniem granicy ze strony Kwiecistej Łapy i atakiem na rzeczniaczkę. Zachód próbuje odskoczyć, jednak po kolejnym ataku ze strony Kwiecistej oddaje atak. Walkę przerywa Mleczny Kieł, wypędzając gromiaczkę z terytorium Klanu Rzeki i odprowadzając Zachód do lecznicy. Dowiadują się również, iż Błyskająca Gwiazda może być ojcem kociąt Czerwonego Maku.

~ Świetlikowa Gwiazda dowiaduje się o zajściu na granicy i udaje się do Klanu Gromu, by spotkać się z Błyskającą Gwiazdą.

~ Na świat przychodzą kocięta Zroszonego Listka i Brudnego Kamienia: Bezik, Deszcz, Kwaśny, Pustułka, Śnieżka i Wschód.

~ Pogrzeb Wroniego Pióra.

~ Mucha wychodzi z obozu, na szczęście Bławatkowe Niebo odnajduje kociaka i sprowadza go do obozu, niestety Mrówka nie ma tyle szczęścia i zostaje uznana za zaginioną.

~ Bławatkowe Niebo informuje przywódcę o kolejnych doniesieniach dotyczących jego ojcostwa względem kociąt Czerwonego Maku.

~ Ciemniejące Niebo przejmuje trening Pręgowanej Łapy.

~ Na świat przychodzą kocięta Mysiego Kroku i Bukowej Kory: Bieluń, Borsuk, Koniczynka, Potok i Zmierzch.

~ Ceremonia. Świetlikowa Gwiazda chwali Zachodzącą Łapę i przestrzega Klan przed Klanem Gromu. Brzozowa Łapa (Goździk) zostaje uczennicą Bławatkowego Nieba, Ćmia Łapa (Ćma) rozpoczyna trening u Świetlikowej Gwiazdy, Gąsienicowa Łapa wraz z Muszą Łapą i Szerszeniową Łapą (Gąsienica, Mucha, Szerszeń) zostają przydzieleni Ognistopręgiej, Kornikowa Łapa (Kornik) trafia do Czerwonego Maku, zaś Komarza Łapa (Komar) do Ciemniejącego Nieba. Treningiem Pajęczej Łapy (Pająk) zająć ma się Jeżynowy Cierń. Mglista Łapa (Mgiełka) zostaje terminatorką Wydmowego Wiatru, zaś Lwia Łapa (Zwinna) zostaje przydzielona do Czarnego Bzu. Z racji przedłużającej się nieobecności Omszałego Kamyka i wątpliwości Wysokiej Łapy co do ich współpracy, trening tymczasowo przejmuje Świetlikowa Gwiazda.

~ Z Klanu znika Klonowa Łapa, Gołębia Łapa i Zwiewny Listek.

~ Świetlikowa Gwiazda rozmawia z Łanim Krokiem z Klanu Gromu i ostrzega ją, że jeśli Klan Gromu nie przestanie naruszać terytorium rzeczniaków, Klan Rzeki odpowie czymś więcej, niż ostrzeżeniem.

~ Z Klanu znika Ostrężynowa Łapa, Słowicza Łapa, Ziąb, Żonkil, Krecia Łapa, Kwaśny, Różany Kolec, Bezik, Ostrężyna i Skrzypiąca Łapa.

~ Świetlikowa Gwiazda przyłapuje Tygrysa na wycieczce poza obóz, na którą starszy kociak zabrał ze sobą Śnieżkę. Nie podoba mu się zachowanie obydwu kociąt, które wydają się zupełnie nie wiedzieć co się wokół nich dzieje. Śnieżka dostaje upomnienie a jej perspektywa zostania terminatorką staje pod znakiem zapytania. Podczas rozmowy z Tygrysem, przywódca dowiaduje się, iż kocurek nie chce być wojownikiem i jest przerażony perspektywą zabijania zwierzyny - Świetlik decyduje o odprowadzeniu młodego na osiedle, gdzie będzie mógł wieść spokojniejsze życie. Zadanie to powierza Ubłoconej Mordce i Ciernistemu Grzbietowi, przy okazji wspominając im, by będąc na osiedlu zwrócili uwagę czy nikt nie słyszał tam o Klonowej Łapie, Skrzypiącej Łapie czy Mroźnym Nurcie.

~ Świetlikowa Gwiazda dostaje informację od Księżycowej Łapy - Ulewna Łapa została pobita przez Zachodzącą Łapę. Kiedy przywódca przychodzi na miejsce, okazuje się że Winogronowa Łapa i Czarny Bez zdążyli już zainterweniować. Świetlik dziękuje im za czujność i wygłasza kazanie Zachodzącej Łapie, po której spodziewał się większego opanowania, zważywszy na jej ostatnie przygody z gromiaczką.

~ Ceremonia. Wysoka Fala (Wysoka Łapa), Jastrzębi Szpon (Czereśniowa Łapa), Sowia Przełęcz (Winogronowa Łapa), Kukułczy Puch (Kukułcza Łapa), Kosowa Pieśń (Kosowa Łapa) i Pręgowany Grzbiet (Pręgowana Łapa) zostają wojowniczkami. Świetlikowa Gwiazda przekazuje Klanowi informacje o zmianie władzy w Klanie Gromu a także informuje o zmianie jednego z punktów Kodeksu. Deszczowa Łapa (Deszcz) zostaje uczniem Jastrzębiego Szponu, Wschodząca Łapa (Wschód) zostaje uczniem Sowiej Przełęczy, Śnieżna Łapa (Śnieżka) zostaje uczennicą Ciemniejącego Nieba, zaś Jaskrowa Łapa (Jaskier) zostaje uczniem Świetlikowej Gwiazdy. Z racji, iż Poziomkowa Ścieżka nadal nie przykłada się do treningów Ulewnej Łapy zostaje jej przydzielony nowy mistrz - Ciemniejące Niebo. Zachodząca Łapa zostaje publicznie upomniana i dostaje karę - przez następne dwa księżyce będzie sama zajmowała się sprzątaniem legowisk w obozie (pozostali terminatorzy są w tym czasie zwolnieni z tego obowiązku).

~ Na świat przychodzą kocięta Ognistopręgiej i Rudzikowego Ognia: Jarzębina, Kałuża, Kasztan, Szaruga, Wiewiórka, Wrzos, Żołądź.

~ Z Klanu znika Szerszeniowa Łapa, Gąsienicowa Łapa i Oszroniona Łapa.

~ Pogrzeb Poziomkowej Ścieżki.

~ Pogrzeb Śliwkowej Gałązki.

~ Łososiowa Łuska wyrusza na wyprawę wraz z Księżycową Łapą, która dostaje rangę Pomocnika Medyka i nowe imię - Księżycowy Pył.

~ Na świat przychodzą kocięta Barwnego Nieba i Leśnej Łapy: Kwaśna, Mięta, Nocny, Paprotka, Sucha, Woda.

~ Z Klanu znika Omszały Kamyk, Płotkowy Plusk i Perłowa Muszla.

~ Ceremonia. Żurawinowa Łapa zostaje wojowniczką o nowym imieniu - Jaskółczy Śpiew, zaś Lśniąca Łapa, jako Lśniące Futerko przyjmuje rangę Matki. Pustułcza Łapa (Pustułka) zostaje terminatorką Jaskółczego Śpiewu, Koniczynowa Łapa (Koniczynka) zostaje terminatorką Kosowej Pieśni, Borsucza Łapa (Borsuk) zostaje terminatorem Kukułczego Puchu, natomiast Rwąca Łapa (Potok) zostaje terminatorem Wysokiej Fali. Z racji nieobecności Perłowej Muszli, Świetlikowa Gwiazda decyduje się dokończyć trening Liliowej Łapy. Iskrzący Nos dostaje zadanie odnalezienia Słonecznej Łapy, który nie pojawił się na ceremonii, a który potrzebuje nowego mistrza (Mały Liść zrezygnował z dalszego prowadzenia jego treningu).

~ Na świat przychodzą kocięta Jastrzębiego Szponu i Liściastej Łapy: Burza, Gwiazdka, Huk, Sokół, Wichura, Zamieć.

Przypominam - jeśli ktoś zauważy, że coś się nie zgadza lub jakieś istotne wydarzenie zostało pominięte, pisać PW. Nie śledzę wszystkich sesji, więc sporo rzeczy może mi umknąć ;3.
[Obrazek: h4lUAjo.png]

...............Walka na ziemi i w niebie
Przeciwko sobie samemu, o siebie
..................I walka o święte cele
..................O wieczne nadzieje
..................................

Statystyki - lvl: 8 | S: 27 | Zr: 11 | Sz: 13 | Zm: 10 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 365/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#7
Wygląd
wysoka, postawna, proporcjonalna; długowłosa; intensywnie ruda z paroma rozjaśnieniami (kryza, okolice mordki, oczu), pręgowana tygrysio; oczy: zielono-brązowe, małe, skośne, jasne, bystre; mordka lekko spłaszczona, kontury łagodne; łapy krępe, stąpa z wyczuciem.
[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od połowy ostatniej z minionych, Pory Zielonych Liści do połowy aktualnie trwającej, Pory Opadających Liści
(czyli od połowy sierpnia 2020 do połowy listopada 2020)

# Na Ceremonii XVII Obłoczna Łapa została mianowana Wojownikiem, otrzymując imię Obłocznego Puchu. Maleństwo oraz Gwiazda, kocięta z miotu Płonącego Świtu (NPC) otrzymały nowe imiona, kolejno Maleńkiej Łapy (mistrzyni: Wiewiórczy Skok) i Srebrnej Łapy (mistrz: Gęsiopióry). Niestety Terminatorki nigdy nie rozpoczęły treningów.

# Na Ceremonii XVIII kocięta z drugiego miotu Barwnego Nieba (NPC) zostały mianowane na Terminatorów, dokładnie dwie siostry: Mętlik (Mętna Łapa, mistrz: Gęsiopióry) oraz Koperek (Koperkowa Łapa, mistrzyni: Śliwkowa Pestka).

# Żołędziowa Cętka (nowa postać NPC) urodziła swój pierwszy, liczny miot i została pełnoetatową matką. Na Ceremonii XIX jej kocięta zostały mianowane na Terminatorów. Bawełna (Bawełniana Łapa, mistrzyni: Płotkowy Potok), Glon (Glonowa Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok), Serce (Słoneczna Łapa, mistrzyni: Kukułczy Puch), Sum (Sumowa Łapa, mistrzyni: Wysoka Fala), Zboże (Zbożowa Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Żbik (Żbikowa Łapa, mistrz: Rabarbarowy Korzeń). Mianowany został również Warkot, syn Barwnego Nieba (Warkocząca Łapa, mistrzyni: Śliwkowa Pestka).

# Urodził się drugi miot Ślimaczej Muszli (Korzeń, Zakwitka, Alczyk, Mżawka, Maślak). W Klanie żyje aktualnie ich siostra, Obłoczny Puch.

# Bardzo dużo kotów zaginęło, przede wszystkim Wojowniczki, takie jak Biała Burza (trening Jeziornej Łapy przejął Skrzące Słowo), Przepiórcze Piórko (trening Łabędziej Łapy przejął Kałużowy Krok), Świetlikowy Zagajnik, Deszczowa Dolina, Bratkowa Łąka (trening Szumiącej Łapy przejęła Ćmi Zmierzch). Zaginął również Sztormowy Pazur (trening Szerszeniowej Łapy przejęła Czereśniowa Gałązka) i wielu Terminatorów (m.i Skalna Łapa, Karpia Łapa, Agrestowa Łapa, Muszelkowa Łapa, Złocista Łapa, Kleszczowa Łapa). Z miotu Płonącego Świtu ostał się tylko Łabędzia Łapa z siódemki potomstwa.

# Kurdybanek, syn Żołędziowej Cętki został porwany przez jastrzębia.

# Po pogrzebie Niedźwiedziego Kła odbył się pogrzeb Kolczastej Mordki (NPC), która zmarła ze starości. W Klanie żyje aktualnie jej córka, Owocowa Gałązka (NPC) i wnuk, Rabarbarowy Korzeń.

# Do starszyzny odeszli Bukowa Kora (NPC) i Cisowa Jagoda.

# Odbył się pogrzeb Sokolego Skrzydła, którego zabił pies. Jego ciało znalazła Śliwkowa Pestka.

# Barwna Łapa, po śmierci i pogrzebie Księżycowego Pyłu, ma podjąć nauki u Lśniącej Sadzawki, Medyczki Klanu Wichru. Ćmi Zmierzch podróżuje z nim na granicę klanów i Rzeczniacy spotykają się ze wstępną zgodą Wichrowej Medyczki. Terminator nie rozpoczął jednak jeszcze szkolenia.

# Gorzka Łapa wznawia trening z nowym Mistrzem. Czerwona Gwiazda postanawia, że sama zajmie się wyszkoleniem byłej podopiecznej Świetlikowego Zagajnika. Przywódczyni nie podoba się zaangażowanie, jakie Terminatorka wykazuje przy pracach w Królikarni. Natomiast Barwna Łapa pozwala jej uczestniczyć w operacji usuwania kleszczy z futra Wydmowego Wiatru.

# Rozwija się relacja Skrzącego Słowa i zauroczonej nim Jeziornej Łapy. Ta dwójka spędza ze sobą mnóstwo czasu, a teraz okazji na spotkania będzie jeszcze więcej ze względu na wspólny trening.

# Czarny Bez i Wysoka Fala zostają oficjalnymi partnerami.

# Kukułczy Puch postanawia przeprosić swojego byłego partnera (Bursztynowy Wschód) za błędy z przeszłości. Kocur zostawia ją bez słowa. Jakiś czas później Wojownik przygotowuje niespodziankę, dekorując kwiatami jej legowisko. Postanawia ponownie skonfrontować się z tym co minęło, ale nie zostało zapomniane. Kocica wyznaje mu miłość.

# Wiewiórczy Skok i Trzaskający Mróz powoli odkrywają, że chyba łączy ich coś więcej niż przyjaźń, ale nie są w stanie nazwać tego uczucia. Bursztynowy Wschód próbuje wytłumaczyć swojemu byłemu Terminatorowi, skąd biorą się kocięta. Kukułczy Puch zaczyna orientować się, że tę dwójkę w przyszłości może coś połączyć.

# Płonące Niebo nie może pozbierać się po stracie Białej Burzy. Stara się wypełnić pustkę, którą w sobie nosi i postanawia zająć się nauką wielu kociąt Słonego Wiatru i Żołędziowej Cętki.

# Gęsiopióry spełnia się jako Mistrz Mętnej Łapy, być może odkrywając w sobie coś w rodzaju powołania. Transformacji ulega sposób, w jaki widzi swoją dawną Mistrzynię, Śliwkową Pestkę, gdy wspiera ją po śmierci Sokolego Skrzydła, z którym to kotka była uwikłana w toksyczną relację. Wojowniczka czuje się wolna pierwszy raz od bardzo dawna.

# Do Klanu powraca Kosowa Pieśń, której udało się uciec od Dwunogów (wcześniej jedni ją skrzywdzili, a kolejni, uratowali życie). Na granicy spotyka ją jej córka, Śliwkowa Pestka. Na powrót w Klanie Rzeki, wita ją po księżycach rozłąki, Ćmi Zmierzch.

# Aktualnie Czerwona Gwiazda posiada trzy życia, ostatni księżyc był dla niej łaskawszy.

post został dodany po konsultacji z Czerwoną Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało, proszę dać mi znać!
Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 11 | Sz: 8 | Zm: 9 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 205/300
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
#8
Wygląd
wysoka, postawna, proporcjonalna; długowłosa; intensywnie ruda z paroma rozjaśnieniami (kryza, okolice mordki, oczu), pręgowana tygrysio; oczy: zielono-brązowe, małe, skośne, jasne, bystre; mordka lekko spłaszczona, kontury łagodne; łapy krępe, stąpa z wyczuciem.
[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od połowy ostatniej z minionych, Pory Opadających Liści do pierwszych dni aktualnie trwającej, Pory Młodych Liści
(czyli od połowy listopada 2020 do początku kwietnia 2021)

# Do Klanu powraca Węgorzowe Gardło, który próbował odnaleźć swą zaginioną Terminatorkę, Muszelkową Łapę. Z granicy odbiera go Ćmi Zmierzch. Kocur wydaje się być zaintrygowany Bawełnianą Łapą, Terminatorką swojej siostry, Płotkowego Potoku.

# Odbywa się pogrzeb Wysokiej Fali, która zmarła z dnia na dzień wskutek szybko rozwijającej się choroby, zwieńczonej czarnym kaszlem. Opłakuje ją między innymi brat, Leśna Jagoda [NPC]. Podczas ceremonii Kukułczy Puch przynosi pod Mroźną Skalę ciało swej córki, Ostrej Łapy, która poległa, walcząc z lisem.

# Odbywa się pogrzeb Lodowego Kła [NPC], partnera Płonącego Świtu [NPC] i ojca Łabędziej Łapy oraz Ciemnej Mordki [NPC]. Terminator znalazł ciało ojca na terenach Klanu, pod drzewem, z którego Wojownik nieszczęśliwie spadł, łamiąc kręgosłup i umierając na miejscu.

# Kilkoro Wojowników zaginęło, takich jak: Sroczy Ogon, Czarny Bez (trening Kaczej Łapy przyjęła matka kotki, Kukułczy Puch), Kałużowy Krok (trening Łabędziej Łapy przejął Kornikowy Konar), Śliwkowa Pestka (trening Warkoczącej Łapy [NPC] przejął Słony Wiatr [NPC]; trening Chmurnej Łapy przejął Kornikowy Konar; trening Koperkowej Łapy przejął Węgorzowe Gardło).

# Kilkoro Terminatorów zaginęło, takich jak: Amurowa Łapa, Pstrągowa Łapa, Żwirowa Łapa, Mglista Łapa, Migocząca Łapa, Słoneczna Łapa, Sumowa Łapa, Żbikowa Łapa. Tego ostatniego próbowało szukać rodzeństwo: Rybia i Zbożowa Łapa.

# Gęsiopióry proponuje Pajęczej Nodze partnerstwo. Kocica zgadza się rozpocząć nowy etap ich relacji. Para niedługo potem, tym razem z inicjatywy córki Przywódczyni, decyduje się postarać o kocięta.

# W przeddzień Zgromadzenia Paprociowa Łapa i Płotkowy Potok podczas polowania na ryby znajdują w Grzmiącej Rzece zmaltretowane ciało Osikowej Kory, Wojowniczki Klanu Gromu. Wraz z Płonącym Niebem, Rzeczna delegacja transportuje ciało na granicę z Klanem Gromu, gdzie odbiera je zastępczyni, Cyprysowa Łuska wraz z patrolem. Okoliczności śmierci są nieznane. Niedługo później Klan Rzeki odkrywa, że Bobrowa Tama została uszkodzona.

# Bursztynowy Wschód schodzi się ponownie z Kukułczym Puchem, Wojownicy dają temu związkowi jeszcze jedną szansę.

# Ciemna Mordka [NPC] rodzi swój pierwszy, duży miot (Żar, Popiół, Lilia, Niezapominajka, Wilec, Szczaw, Szafirek i Ziółko) i przez cztery księżyce po porodzie jest w bardzo złym stanie. Ojcem kociąt jest samotnik, Sopel, o czym Klan Rzeki nie wie. Dzieci wychowuje Potężny Strumień [NPC], który zgodził się grać rolę ojca kociąt i być nim dla postronnych. W Klanie żyje domniemane, przyrodnie, starsze rodzeństwo kociaków: Szerszeniowa, Karasiowa i Drobna Łapa, a także babka (Płonący Świt [NPC]) i wujek, Łabędzia Łapa.

# Na Ceremonii XX Jeziorna Łapa zostaje mianowana Wojowniczką, otrzymując imię Księżycowego Jeziora. Korzeń, kocurek z drugiego miotu Ślimaczej Muszli [NPC] zostaje mianowany na Terminatora jako jedyny z miotu (Bukowa Łapa, mistrz: Kornikowy Konar). Ubłocona Łapa, wcześniej trenujący pod okiem zaginionej matki, Świetlikowego Zagajnika, otrzymuje na nową mistrzynię, swą babkę, Kosową Pieśń. Gorzka Łapa po nawiedzeniu przez Księżycowy Pył zostaje oficjalną Terminatorką Medyka. Dołącza do Barwnej Łapy w Królikarni, a ich treningiem zajmuje się zmarła Medyczka, nawiedzając Terminatorów w snach. Czerwona Gwiazda decyduje też, że wojowniczy trening Gorzkiej Łapy dokończy za nią Kornikowy Konar.

# Odbywa się pierwsze Zgromadzenie na terenach aktualnie zamieszkiwanych przez Cztery Klany. Na Ceremonii XX Czerwona Gwiazda ogłasza delegację. W jej skład wchodzą: Czerwona Gwiazda, Ćmi Zmierzch, Barwna Łapa oraz Ostowy Kolec, Łopianowy Korzeń, Kwitnący Jar, Kornikowy Konar, Skrzące Słowo, Gęsiopióry, Płonące Niebo, Czereśniowa Gałązka, Płotkowy Potok, Księżycowe Jezioro i Mętna Łapa, Zbożowa Łapa, Kacza Łapa. Kosowa Pieśń oraz Wiewiórczy Skok mają za zadanie pilnować Obozu pod nieobecność pozostałych członków Klanu.

# Rybia Łapa (wcześniej Rybka), córka Żołędziowej Cętki otrzymuje terminatorskie imię, podobnie jak Kwitnąca Łapa, córka Ślimaczej Muszli (wcześniej Zakwitka). Pierwsza rozpoczyna trening pod okiem Wiewiórczego Skoku, druga pod okiem Płotkowego Potoku.

# Barwna Łapa kończy trening wojowniczy pod okiem Ćmiego Zmierzchu.

# Łabędzia i Karasiowa Łapa wyruszają na poszukiwanie Szkiełka, tajemniczego kocura-wieszcza, który twierdzi, że potrafi przepowiadać przyszłość z organów upolowanych zwierząt. Oboje otrzymują wróżby. Podobnie postępuje Bawełniana Łapa, a jej obstawą, tak jak pary przyjaciół, jest Potężny Strumień [NPC], zastanawiająco zainteresowany przepowiedniami. Zachodzące Światło oraz Kornikowy Konar również chcą sprawdzić pogłoski o Szkiełku na własnej skórze. Decydują się na przygodę, która… może zaważyć na ich relacji.

# Paprociowa Łapa widywany jest wieczorami i porankami przy legowisku Płotkowego Potoku w Jałowcowym Gąszczu, co spotyka się z różnymi opiniami. Wydaje się, że ostatnio ta para się do siebie zbliżyła. Pogłębiają się relacje Mętnej Łapy z Szerszeniową, a także Łabędzią Łapą. Ten drugi sporo czasu spędza w towarzystwie Karasiowej Łapy.

# Skrzące Słowo nie jest pewien uczuć, którymi darzy Księżycowe Jezioro. Chcąc, nie chcąc rani kotkę, prosząc ją o czas do namysłu.

# Czerwona Gwiazda traci wszystkie swoje życia i umiera ze starości w wieku 145 księżyców jako najstarsza kocica w lesie. Nad ranem, wraz z końcem Pory Nagich Drzew odbywa się jej pogrzeb.

# Pajęcza Noga rodzi swój pierwszy, liczny miot. Ojcem ośmiorga dzieci (Mak, Rybołów, Słowik, Cietrzew, Gawron, Kruczek, Szpak, Czarnowron) jest Gęsiopióry.

# Do Klanu chce powrócić Sroczy Ogon. Barwna Łapa spotyka go na granicy. Aktualnie Klan nie ma przywódcy, więc czarno-biały, zaginiony Wojownik oczekuje na decyzję Ćmiej Gwiazdy na neutralnych ziemiach.

# Ćmi Zmierzch wyrusza na wyprawę do Szepczącej Sadzawki wraz z Kornikowym Konarem, Łabędzią i Gorzką Łapą. Obóz pozostaje pod opieką Kosowej Pieśni, natomiast za granice odpowiadają Zachodzące Światło i Płonące Niebo. Podróż utrudniają roztopy, ale delegacja powraca do Klanu Rzeki z Ćmią Gwiazdą na czele.

# Karasiowa Łapa znajduje w Grzmiącej Rzece ciało swojego brata, Drobnej Łapy. Odbywa się jego pogrzeb. Okoliczności śmierci są niejasne.

# Na I Ceremonii nowej Gwiazdy zostaje wybrana Zastępczyni: Kosowa Pieśń. Bawełniana i Łabędzia Łapa zostają mianowani Wojownikami, otrzymując imiona: Łabędziej Szyi oraz Bawełnianej Nici. Kocięta Kwiatowej Przełęczy [NPC], która również nie bez komplikacji urodziła swój drugi miot, zostają mianowane na Terminatorów. Oleander (Oleandrowa Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Kremówka (Głośna Łapa, mistrzyni: Zachodzące Światło), Forsycja (Złocista Łapa, mistrzyni: Bawełniana Nić), Berberys (Berberysowa Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok). Treningi Chmurnej, Koperkowej i Warkoczącej Łapy [NPC], po zaginięciu Śliwkowej Pestki, zostały powierzone kolejno: Kornikowemu Konarowi, Węgorzowemu Gardłu i Słonemu Wiatrowi [NPC].

post został dodany po konsultacji z Ćmią Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało albo ktoś miał dodatkowe propozycje, proszę dać mi znać!
Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 11 | Sz: 8 | Zm: 9 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 205/300
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
#9
Wygląd
wysoka, postawna, proporcjonalna; długowłosa; intensywnie ruda z paroma rozjaśnieniami (kryza, okolice mordki, oczu), pręgowana tygrysio; oczy: zielono-brązowe, małe, skośne, jasne, bystre; mordka lekko spłaszczona, kontury łagodne; łapy krępe, stąpa z wyczuciem.
[Obrazek: 3gaQQRk.png]

≈ wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym ≈

od pierwszych dni ostatniej z minionych, Pory Młodych Liści do pierwszych dni aktualnie trwającej, Pory Zielonych Liści
(czyli od początku kwietnia do połowy lipca 2021)

# Podczas swojej pierwszej ceremonii, przywódczyni zmienia jedną z klanowych rang: Matkę na Opiekuna.

# Po ceremonii Ćmia Gwiazda wyrusza na spotkanie z Rojstem, w obstawie Płonącego Nieba i Skrzącego Słowa. Rozmawia z samozwańczym Przywódcą Klanu Pożogi pod Czterema Dębami w cztery oczy, mimo że obcy zjawił się na miejscu z wojowniczkami Klanu Wichru: Fiołkowym Nosem oraz Deszczową Pogodą. Ćmiej Gwieździe nie podoba się zjawienie piątej, obcej grupy. Kocur proponuje sojusz, ona odmawia i proponuje Rojstowi, by pokojowo wycofał się z okolicznych ziem.

# W międzyczasie do Klanu powraca Sroczy Ogon, prowadzony przez Barwną Łapę, za zgodą Ćmiej Gwiazdy.

# Ćmia Gwiazda wraz ze Słonym Wiatrem [NPC] i Lisim Ogonem [NPC] udaje się na rozmowę z przywódcą Klanu Cienia. Dzieli się swoimi refleksjami na temat Rojsta, proponuje Cienistym sojusz i wspólną akcję, mającą na celu sprawdzenie czy obca grupa opuściła około-klanowe ziemie. Polna Gwiazda przystaje na takie rozwiązanie.

# Wskutek choroby umiera Berberysowa Łapa, z Klanu znika Kwitnąca Łapa.

# Partnerami oficjalnie zostają Skrzące Słowo oraz Księżycowe Jezioro, a także klanowy Opiekun Trzaskający Mróz oraz Wiewiórczy Skok.

# Płotkowy Potok, Rabarbarowy Korzeń oraz Szumiąca Łapa odnajdują w okolicach Bobrowej Tamy nowonarodzonego kociaka oraz ciało matki zmasakrowane przez drapieżnika. Zabierają kocię do Obozu, Ćmia Gwiazda decyduje się na przyjęcie młodej do Klanu. Nadaje jej imię Iglik.

# Chaotyczny Lot, wojowniczka Klanu Wichru przybywa na granicę z Klanem Rzeki. Spotyka tam Zachodzące Światło, której zdradza informacje na temat stosunku Lawendowej Gwiazdy i Wichrzaków wobec Rojsta. Rzeczniaczka podchodzi do obcej nieufnie, ale to dzięki niej Chaotyczny Lot ma szansę porozmawiać z przywódczynią Klanu Rzeki. Wichrzaczka zdradza Ćmiej Gwieździe swoje przywódcze ambicje i w jej głowie zaczyna kiełkował rewolucyjny plan. Córka Czerwonej Gwiazdy daje Chaotycznemu Lotowi słowo, że w razie poniesionej porażki, przyjmie szylkretkę do Klanu Rzeki.

# Zaginęli: Czereśniowa Gałązka, Bukowa i Glonowa Łapa.

# Na Ceremonii II Ćmia Gwiazda informuje Klan o Rojście, Klanie Pożogi oraz sojuszu, który zawarł z nimi Klan Wichru. Pokrótce opisuje rozmowę z Polną Gwiazdą oraz plan połączenia Rzecznych sił z Cienistymi. Podczas najbliższej pełni wojownicy obu Klanów mają udać się na tereny, które zajęła grupa Rojsta, by sprawdzić, czy zastaną opustoszały Obóz. Terminatorzy mają uczyć się walki. Karasiowa Łapa, której trening dokończył Łabędzia Szyja zostaje mianowana Wojowniczką, otrzymując imię Karasiowej Ości. Kocięta Ciemnej Mordki [NPC] zostają mianowane na Terminatorów. Ziółko (Zielna Łapa, mistrzyni: Kukułczy Puch), Szczaw (Kwaśna Łapa, mistrzyni: Kosowa Pieśń), Szafirek (Szafirowa Łapa, mistrz: Rabarbarowy Korzeń), Wilec (Wilcowa Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja), Lilia (Liliowa Łapa, mistrz: Węgorzowe Gardło). Zmieniony został mistrz Paprociowej Łapy (ze względu na jego nieodpowiednie zachowanie podczas rozmowy z patrolem Klanu Gromu), od teraz za jego trening nie odpowiada Brudna Stopa, a Skrzące Słowo. Po zaginięciu Czereśniowej Gałązki, trening Szerszeniowej Łapy został powierzony Sroczemu Ogonowi.

# Podczas polowania, Płotkowy Potok, Zbożowa oraz Rybia Łapa zostają zaatakowani przez borsuka. Dzięki szybkiej reakcji Zboża oraz dobremu słuchowi Gorzkiej Łapy, na miejsce przybywają: Ćmia Gwiazda, Płonące Niebo oraz Kornikowy Konar. W międzyczasie Rybia Łapa umiera i odchodzi do Gwiezdnego Klanu, gdzie wprowadza ją Ostra Łapa. Bardzo ciężko ranna Płotkowy Potok trafia do Królikarni z rozerwanym gardłem. Reszta Rzeczniaków zabija borsuka, który jednak dość poważnie rani obu Wojowników. Na szczęście cała trójka przeżywa dzięki interwencji Barwnej i Gorzkiej Łapy.

# Na pogrzebie Rybiej Łapy, Ćmia Gwiazda pośmiertnie nadaje jej wojownicze imię: Złota Rybka.

# Zachodzące Światło rodzi kocięta, których ojcem jest Kornikowy Konar: Piórko, Śliwkę, Kurz, Kość, Mrozika, Bliznę, Krew i Cis.

# Żołędziowa Cętka [NPC] nie może poradzić sobie ze stratą córki. Oferuje pomoc i wyrusza poza Obóz, by zebrać mech. Spada do rowu, łamiąc sobie lewą, przednią łapę. Znajdują ją Lisi Ogon [NPC] oraz Leśna Jagoda [NPC], a kontuzja okazuje się poważna. Kocica trafia do Królikarni.

# Bawełniana Nić i Węgorzowe Gardło wybierają się na polowanie i walczą z łabędziem. Walka rozgrywa się przede wszystkim między kotką, a ptakiem, więc to Wojowniczka zostaje poważniej ranna. Traci fragment ucha, a rana nie goi się tak jak powinna, przez co ucho zrasta się krzywo i niesymetrycznie.

# W pełnię, wybrani przez Ćmią Gwiazdę Wojownicy wyruszają z nią na spotkanie Klanu Cienia w okolicy Leśnych Ostępów. Nie czują zapachu, ani nie znajdują śladów grupy Rojsta.

# Księżycowe Jezioro przedstawia partnera swojej babce, Kosowej Pieśni.

# Partnerka Ostowego Kolca, Ślimacza Muszla znika z Klanu. Parę dni później za zaginioną uznaje się ich starszą, jedyną z żyjących w Klanie córkę, Obłoczny Puch.

# Za zaginioną uznaje się Gorzką Łapę, Terminatorkę Medyka oraz siostrę Płonącego Nieba, Gęsiopiórego i Skrzącego Słowa.

# Lśniące Futerko, najstarsza z klanowych Opiekunek rodzi swój drugi miot (Raniuszek, Bielik, Żuraw, Wilga, Kosodrzewinka). Kocięta mają w Klanie starszego brata, jest nim Sroczy Ogon.

# Barwna Łapa wyrusza do Szepczącej Sadzawki po imię medyka. Księżycowy Pył poleciła mu zabrać ze sobą wybrane koty. Towarzyszą mu: Kwaśna, Liliowa i Zbożowa Łapa. Była Medyczka próbuje odmienić im zapachy. Barwna Łapa zostaje Barwną Wodą i zarazem pełnoprawnym Medykiem Klanu Rzeki.

# Z Klanu znika Kacza Łapa oraz Bursztynowy Wschód, czyli córka i partner Kukułczego Puchu.

# Umiera Cisowa Jagoda, aktualnie najstarsza kocica ze wszystkich Czterech Klanów. Jej ciało odnajduje Zachodzące Światło, młodsza siostra staruszki i zwołuje pogrzeb.

# Karasiowa Ość i Popiół zostają uznani za zaginionych. Znika również Iglik, kociak samotniczki przyjęty do Klanu przez Ćmią Gwiazdę.

# Podczas Ceremonii III ma miejsce wypadek Maczka, kociaka Pajęczej Nogi i Gęsiopiórego. Wskutek upadku z Błyszczących Głazów, łamie z przemieszczeniem jedną z przednich łap. Złamanie jest otwarte, a omdlewającym z bólu pacjentem zajmuje się niezwłocznie Barwna Woda oraz nowomianowana przez niego terminatorka: Rybołowia Łapa. Ćmia Gwiazda oznajmia Klanowi Rzeki, że Klan Pożogi opuścił okołoklanowe tereny i nie stanowi zagrożenia. Kocięta Pajęczej Nogi zostają mianowane na Terminatorów. Słowik (Słowicza Łapa, mistrzyni: Kosowa Pieśń), Gawron (Gawronia Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Kruczek (Krucza Łapa, mistrz: Kornikowy Konar), Cietrzew (Cietrzewia Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja), Mak (Senna Łapa, mistrz: Płonące Niebo), Czarnowron (Czarna Łapa, mistrzyni: Ćmia Gwiazda). Na Terminatora mianowany został też, w przeszłości długo chorujący syn zaginionej Ślimaczej Muszli, Kwiat (Kwitnąca Łapa, mistrzyni: Płotkowy Potok). Natomiast Szafirowa i Szerszeniowa Łapa otrzymali nowych mistrzów: ten pierwszy Bawełnianą Nić zamiast Rabarbarowego Korzenia, a drugi Łabędzią Szyję zamiast Sroczego Ogona.

post został dodany po konsultacji z Ćmią Gwiazdą, gdyby coś się nie zgadzało albo ktoś miał dodatkowe propozycje, proszę dać mi znać!
Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 11 | Sz: 8 | Zm: 9 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 205/300
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
#10
Wygląd
Wysoki, choć nie gigantyczny, sprawia wrażenie dość potężnego, głównie ze względu na swą masywność, długie futro oraz ciężki chód. W głównej mierze jest brudnobiały, wchodząc w delikatną kremowość. Na pysku, uszach, łapach i ogonie ma barwę niebieską z klasycznym pręgowaniem. Delikatne umaszczenie, błękitne oczy pełne filozoficznej zadumy jak i różowy nosek z czarną obwódką malują obraz kota przepełnionego łagodnością.
[Obrazek: 3r5JZe4.png]

« wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym »

od pierwszych dni ostatniej Pory Zielonych Liści do początku obecnej Pory Zielonych Liści

(czyli od połowy lipca 2021 do końca czerwca 2022)[Obrazek: 9tqElYQ.png] Żołędziowa Cętka [NPC] przeżywa trudny czas. Niedługo po śmierci córki, Złotej Rybki, łamie łapę, przez co kolejne księżyce spędza w lecznicy, zmagając się zarówno z trudno gojącą się raną, jak i kiepskim stanem psychicznym. Opiekunka odcina się świata, pogrążona w smutku i poczuciu, że jest dla innych jedynie ciężarem, co znacząco wpływa na jej partnera, Słony Wiatr [NPC], a także córkę, Bawełnianą Nić.
Wreszcie udaje jej się powrócić do dawnych obowiązków w Chruśniaku, choć jako pamiątka po złamaniu towarzyszy jej lekkie kulenie. Kotka znów widywana jest ze Słonym Wiatrem [NPC] — wygląda na to, że ich związek przetrwał ciężką próbę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niestety, ledwo Opiekunka opuszcza Królikarnię, trafia do niej Gęsiopióry. Wojownik nabawia się bolesnego zwyrodnienia stawów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostowy Kolec [NPC] po zniknięciu swojej partnerki (Ślimacza Muszla [NPC]) oraz córki (Obłoczny Puch) przechodzi kolejne ciężkie chwile. Zostaje potrącony przez potwora na Grzmiącej Ścieżce i cudem udaje mu się ujść z życiem. Listek [NPC], jego córka z najmłodszego miotu, nie rozpoczyna treningu ze względu na męczące ją stany lękowe, aż w końcu znika z Obozu, nie pozostawiając po sobie śladu. Kocur źle znosi pasmo nieszczęść, jakie dotyka jego rodzinę. Staje się nerwowy i nieprzyjemny, a to nie spotyka się z ciepłym odbiorem ze strony klanowiczów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Żar, córka Ciemnej Mordki [NPC], znana jest ze swojej krnąbrności i początkowo nikogo nie dziwi fakt, że znów nie wróciła na noc do Obozu. Jednak noc zamienia się w pełną dobę, a jej jak nie było, tak nie ma. Potężny Strumień [NPC], przyszywany ojciec kotki, wyrusza na poszukiwania. Odnajduje trop, który prowadzi do kropli krwi i piór jastrzębia przy granicy Klanu. Ślad urywa się na polach i Żar najpewniej zostałaby uznana za zmarłą ze szponów drapieżnego ptaka, gdyby nie przypadkowe spotkanie z Soplem [Samotnik NPC]. Kocur wspomina, że widział w łapach dwunogów kotkę odpowiadającą opisowi Żaru.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kwitnąca Łapa spotyka Czarną Łapę spacerującego samotnie po Błyszczących Głazach. Między kocurami dochodzi do sprzeczki i Czarna Łapa dopuszcza się ataku na starszego Terminatora, w wyniku czego Kwitnąca Łapa traci oko.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ranny Kwitnąca Łapa kieruje się do Królikarni, gdzie opatrują go Barwna Woda i Rybołowia Łapa. Zastraszony Terminator nie wyznaje, kto wyrządził mu krzywdę, jednak Medyk wyczuwa na nim zapach Czarnej Łapy i nabiera podejrzeń.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kukułczy Puch nie miewa się najlepiej. Wiele w życiu przeszła, a gwoździem do trumny okazuje się tragiczna śmierć jej córki (Ostrej Łapy) w potyczce z lisem, zniknięcie partnera (Bursztynowego Wschodu) i, krótko później, ostatniej żyjącej w Klanie córki (Kaczej Łapy). Wojowniczka popada w depresję. Ma problemy ze snem, coraz mniej je. Zamyka się w sobie. Pewnej nocy umiera — spokojnie, we śnie, otoczona swoimi ulubionymi kwiatami. Jej ciało zostaje odnalezione przez Kosową Pieśń, która nie radzi sobie z odejściem siostry. Wyprawia jej pogrzeb, wyglądając przy tym, jakby chowała cząstkę siebie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostowy Kolec [NPC] i Płonący Świt [NPC] decydują się zasilić grono Starszyzny. Ten pierwszy — w wieku 100 księżyców, głównie w wyniku niedyspozycji spowodowanej kontuzją. Ta druga — w wieku 98 księżyców, z poczuciem dobrze wypełnionej misji.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Oleandrowa Łapa wyrusza w podróż w celu odnalezienia zaginionych bliskich Kwaśnej Łapy, nikogo nie informując o swoich planach. Oznajmia rodzicom i Kwaśnej Łapie jedynie, że wybiera się na dłuższy spacer, a następnie ślad po niej ginie. Jej zniknięcie nie umyka uwadze Kwaśnej Łapy, która pewnego dnia zapuszcza się poza tereny Klanu i nie wraca do Obozu. Zapach Terminatorki miesza się z zapachem psów i dwunożnych, co uniemożliwia podjęcie tropu.
Z Chruśniaka wymyka się Żuraw i on również nie wraca.
W podobnym czasie z Klanu znika Słowicza Łapa, tuż po tym, jak oznajmia swojemu bratu, Czarnej Łapie, że idzie na samotne polowanie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii IV kocięta Zachodzącego Światła zostają mianowane na Terminatorów: Kurz (Zakurzona Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Krew (Krwawa Łapa, mistrzyni: Księżycowe Jezioro), Piórko (Pierzasta Łapa, mistrz: Kornikowy Konar), Blizna (Zabliźniona Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok), Kość (Koścista Łapa, mistrzyni: Bawełniana Nić), Śliwka (Śliwkowa Łapa, mistrzyni: Zachodzące Światło). Cis (Cisowa Łapa) zostaje Terminatorem Medyka, jego mistrzem zostaje Barwna Woda. Ze względu na niepolepszający się stan Gęsiopiórego, trening Mętnej Łapy przejmuje Kosowa Pieśń.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Czarna Łapa wraca z polowania z oderwanym kawałkiem nosa. Przy okazji opatrywania rany, Barwna Woda konfrontuje Terminatora z faktem, że wyczuł jego zapach na Kwitnącej Łapie tamtego felernego dnia, gdy kocur stracił oko. Czarna Łapa nie przyznaje się do winy, mówi jedynie, że często przytulał się do Kwitnącej Łapy w nocy, bez jego wiedzy. Sposób wypowiedzi, zachowanie oraz przede wszystkim to, co mówi syn Pajęczej Nogi, budzi w Barwnej Wodzie niepokój.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwna Woda odwiedza Ćmią Gwiazdę w Słonej Grocie. Informuje ją o swoich podejrzeniach i obawach względem Czarnej Łapy: jego zdaniem to on jest odpowiedzialny za krzywdę Kwitnącej Łapy. Ćmia Gwiazda przyjmuje to bez zastrzeżeń. Prosi Medyka o przyprowadzenie Płonącego Nieba, z którym chce porozmawiać na osobności.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Płonące Niebo odpowiada na wezwanie Ćmiej Gwiazdy. Przywódczyni opowiada mu o zaistniałej sytuacji i poleca mu zabranie (obecnie przebywającego w lecznicy) Czarnej Łapy za Grzmiącą Ścieżkę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Czarna Łapa wymyka się z Królikarni i ucieka z Obozu. Zostaje znaleziony przez Płonące Niebo na Wilgotnych Skałkach. Wojownik nakazuje mu na dobre opuścić tereny Klanu Rzeki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Zażyła przyjaźń Mętnej Łapy i Łabędziej Szyi przeradza się w głębokie uczucie. Para wyznaje sobie miłość i oficjalnie zostaje partnerami.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Związek Księżycowego Jeziora i Skrzącego Słowa nie tylko ma się dobrze, on wręcz rozkwita. Wojownicy doczekują się ósemki pociech: Deszcz, Gorycz, Księżyc, Łosoś, Mysz, Szept, Wilk i Zmierzch. Kocięta mają w Klanie wujków od strony matki, Barwną Wodę i Szumiącą Łapę, oraz sporo dalszej rodziny, w tym prababcię Kosową Pieśń.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu znikają: Płotkowy Potok (zapach wojowniczki urywa się przy Ptasich Krzewach), Cietrzewia Łapa (jego zapach zmieszany z wonią dwunoga kończy się w głębi Ziem Niczyich) i Zbożowa Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Gęsiopióry zdrowieje i wraca do wojowniczych obowiązków. Przejmuje z powrotem trening swojej podopiecznej, Mętnej Łapy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Warkocząca Łapa [NPC] uświadamia sobie, że to, co czuje do Śnieżnej Łapy [NPC], to coś więcej niż przyjaźń. Postronni na pierwszy rzut oka mogą wysnuć wniosek, że wpadł po uszy. Próbuje zbliżyć się do Terminatorki, czego ona mu nie ułatwia, ale też nie gasi jego zapędów. Wydaje się, że ta sytuacja łechce jej ego.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu znikają kolejne koty: Bielik, Wilcowa Łapa, Szerszeniowa Łapa, Rabarbarowy Korzeń i Sroczy Ogon. Znane są jedynie zamiary Rabarbarowego Korzenia, którymi dzieli się z Kornikowym Konarem: wyrusza na poszukiwania zaginionej wybranki serca.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwne Niebo [NPC] rodzi swój trzeci miot (Jaśmin, Remiz, Strzępek, Szelest, Trzcinka), którego ojcem jest Leśna Jagoda [NPC]. Kocięta mają w Klanie starsze rodzeństwo — Mętną Łapę oraz Warkoczącą Łapę [NPC]. Niestety, mimo że Barwne Niebo [NPC] bardzo pragnęła tego miotu wiedząc, że to jej ostatnia szansa na powiększenie rodziny, udało jej się przekonać sceptycznie nastawionego do tego pomysłu partnera, natomiast sam poród przebiegł bez komplikacji, rodziców bynajmniej nie można nazwać szczęśliwymi. Kocica po porodzie wpada w ciemny dół depresji i w apatii ogranicza się wyłącznie do karmienia młodych, resztę obowiązków zrzucając na Leśną Jagodę [NPC] — kocura, któremu nigdy nie było po drodze z wychowywaniem, robił raczej za kumpla do zabawy niż ojca z prawdziwego zdarzenia. Ku zaskoczeniu niektórych, zwłaszcza swych starszych dzieci, Wojownik staje na wysokości zadania, przechodzi ogromną przemianę i daje z siebie wszystko, by być jak najlepszym ojcem i wynagrodzić kociętom nieobecną duchem matkę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Skrzące Słowo i Bawełniana Nić wychodzą na specjalny patrol mający na celu weryfikację plotek o zagrażających Klanom, ogromnych jaszczurach. Na swojej drodze, nieopodal Czterech Dębów, spotykają uwikłane w walkę z niebezpiecznym teju wichrzaczki: Lawendową Gwiazdę i Deszczową Pogodę. Dołączają do boju. Poważnie ranna Deszczowa Pogoda zostaje zmuszona uciekać, lecz niedługo potem do walki dołącza Żubrza Gwiazda, Przywódczyni Klanu Gromu. Cała ekipa wychodzi ze starcia zwycięsko, choć nie bez obrażeń.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Lisi Ogon [NPC] postanawia odejść do Starszyzny w wieku 100 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu powraca Karasiowa Ość, wprowadzona za zgodą Ćmiej Gwiazdy przez patrol składający się z Mętnej Łapy, Barwnego Nieba [NPC], Brązowego Pyska [NPC] i Kwiatowej Przełęczy [NPC]. Wraca też Zbożowa Łapa, która, podobnie jak Karasiowa Ość, zostaje wprowadzona do Obozu przez Mętną Łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pewnego słonecznego dnia, Skrzące Słowo usypia w centrum Obozu. We śnie spotyka nieznajomą kotkę, która przedstawia mu się jako rzeczniaczka z przeszłości, która za życia zabiła wygnańca, za co spotkała ją kara. Ostrzega Wojownika przed niebezpieczeństwem, jakie wisi nad Klanem Rzeki. Przepowiada Klanowi cierpienie, o ile nie znajdą wybawcy — Pustułczego Wrzasku. Na koniec przedstawia się imieniem Zroszonego Listka [NPC].

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Klan odnotowuje nieobecność Ćmiej Gwiazdy, która od kilku wschodów słońca nie pojawiła się w Obozie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na prowadzonej przez Barwną Wodę Ceremonii V, Medyk oznajmia Klanowi, że jego mentorka, Księżycowy Pył, przyszła do niego we śnie. Powiedziała mu, że Ćmia Gwiazda została porwana przez dwunoga z psem i w siedlisku dwunożnych straciła wszystkie dziewięć żyć. W związku z zaistniałą sytuacją Gwiezdny Klan zostawia Kosowej Pieśni decyzję, lecz nie wymaga od niej przejęcia stanowiska Przywódcy.
Kosowa Pieśń decyduje się wyruszyć do Szepczącej Sadzawki i zostać oficjalnie Gwiazdą Klanu Rzeki. Przedtem, trening Zielnej Łapy zostaje przekazany Płonącemu Niebu. Po śmierci Ćmiej Gwiazdy treningiem Szumiącej Łapy ma zająć się Łabędzia Szyja, a ponieważ Płotkowy Potok zaginęła, trening Kwitnącej Łapy przechodzi w łapy Wiewiórczego Skoku. Prócz tego na Terminatorów mianowani zostają: Raniuszek (Ranna Łapa, mistrz: Kosowa Pieśń), Tojad (Trująca Łapa, mistrz: Bawełniana Nić) i Zawilec (Biała Łapa, mistrz: Gęsiopióry).
W czasie trwania Ceremonii głos zabiera Płonące Niebo i informuje Klan o prawdziwym powodzie zniknięcia Czarnej Łapy, dotychczas uważanego za zaginionego. Udziela obszernych wyjaśnień na temat przewinień Terminatora, decyzji Ćmiej Gwiazdy i wprowadzeniu jej w życie. Od tej pory Czarna Łapa jest uznawany za wygnańca.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kosowa Pieśń wyrusza do Szepczącej Sadzawki wraz z Łabędzią Szyją i Mętną Łapą. W Klanie, Płonące Niebo i Skrzące Słowo zajmują się bezpieczeństwem granic. Bawełniana Nić i Księżycowe Jezioro opiekują się Obozem. Wyprawa przebiega bez komplikacji i niebawem do Obozu powraca Kosowa Gwiazda.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostowy Kolec [NPC] nie odnajduje się w Starszyźnie. Nie radzi sobie z bezczynnością i zmianami w Klanie. Jego stanu nie polepsza świadomość, że jego jedyny pozostały w Klanie syn (Kwitnąca Łapa) został okaleczony przez innego rzecznego Terminatora. Znajduje okruch dobra w nowo zawartym związku swojej córki (Śnieżnej Łapy [NPC]) z Warkoczącą Łapą [NPC]. Spokojny o jej przyszłość, odchodzi we śnie w wieku 106 księżyców. Bezpośrednią przyczyną śmierci prawdopodobnie jest niewydolność któregoś z organów wewnętrznych.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Spacerując przy Czterech Dębach, Karasiowa Ość spotyka Sowią Łapę [Klan Cienia]. Kocurek informuje ją, że przyszedł na granicę wywiedzieć się o Zroszony Listek [NPC], jako posłaniec postaci enigmatycznie określanej jako „ona”. Namawia rzeczną Wojowniczkę do udania się z nim w sen, gdzie spotykają mieszkankę Ciemnego Lasu, Jaskółczy Śpiew. Bezgwiezdna zdradza, że szuka matki Karasiowej Ości, by dowiedzieć się od niej, co stało się z Pustułczym Wrzaskiem. Informuje także, że Zroszony Listek [NPC] żyje poza klanem i doczekała się trzeciego miotu. Po tym, jak zastrasza cienistego Terminatora, sen się kończy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu wraca Sroczy Ogon, odebrany z granicy przez Barwną Wodę. Spotkawszy ponownie zaginionego Wojownika, Barwna Woda wyznaje mu miłość. Sroczy Ogon odwzajemnia uczucie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przy Czterech Dębach odbywa się Zgromadzenie Medyków I, na które udają się Barwna Woda, Rybołowia Łapa i Cisowa Łapa. Medycy Czterech Klanów zgadzają się co do zmiany punktu Kodeksu Medyka stanowiącym o tym, że Medycy nie mogą mieć partnera ani kociąt. Ustalają, że każdy w swoim zakresie skontaktuje się z przodkami, aby nanieść korektę: od tej pory Medycy będą mogli mieć partnera, a jeśli w Klanie jest kot, który może zastąpić ich w obowiązkach, mogą również odchowywać potomstwo.
Na koniec, już na osobności, Lśniąca Sadzawka pyta Barwną Wodę, czy zgodziłby się być ojcem jej kociąt. Zaznacza, że nie chce ukrywać tożsamości ojca, a gdyby część młodych wyraziła taką chęć, będą mogły zamieszkać z nim w Klanie Rzeki. Medyk po początkowym szoku obiecuje zastanowić się i udzielić odpowiedzi w nie dłużej niż księżyc.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Deszcz i Śliwkowa Łapa znikają z Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kwitnący Jar [NPC] umiera we śnie w wieku 119 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwna Woda i Sroczy Ogon oficjalnie zostają partnerami. Medyk radzi się ukochanego, co powinien zrobić w związku z propozycją Lśniącej Sadzawki. Ostatecznie podejmują decyzję, że Barwna Woda zostanie ojcem kociąt Medyczki Klanu Wichru i kocury wspólnie będą wychowywać młode, które do nich trafią. Niedługo później dochodzi do spotkania Medyków na granicy obu Klanów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Stan psychiczny Barwnego Nieba [NPC] stale się pogarsza. Odkąd kocięta jedzą stały pokarm, praktycznie nie ma z nią kontaktu. Spędza całe dnie tkwiąc we własnym świecie, a wnioskując po jej pustym, szklistym wzroku, nie jest to przyjemny świat. Niestety, nie można powiedzieć, że Leśna Jagoda [NPC] radzi sobie lepiej. Jest coraz bardziej przemęczony opieką nad kociętami. O całą tę sytuację oskarża Gwiezdny Klan, świadomy, że jego partnerka nie należy do wierzących. Jest przekonany, że jej stan to wynik ich mściwości, a myśl o tym rodzi w nim coraz głębszą paranoję. Nie znajduje odpoczynku od obowiązków i zmartwienia nawet we śnie: nieustannie dręczą go koszmary.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Grad [Samotnik NPC], syn Kwiatowej Przełęczy [NPC] i Kwitnącego Jaru [NPC], najwyraźniej zmęczony szukaniem wymówek, by nie rozpocząć treningu, ostatecznie znika z Klanu, informując o swoich planach tylko swych rodziców i rodzeństwo. Obecnie jest włóczęgą.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Jaśmin i Trzcinka podczas wspólnej zabawy łamią sobie łapki i część dzieciństwa spędzają pod opieką ekipy medycznej w Królikarni.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Owocowa Gałązka [NPC] i Łopianowy Korzeń [NPC] decydują się dać rodzicielstwu jeszcze jedną szansę w nadziei, że tym razem przynajmniej część kociąt ostanie się w Klanie. Na świat przychodzą: Cebula, Gwiazdka, Jaszczurka, Pierwiosnek, Żabka. Kocięta mają w Klanie dalszą ciotkę, Wydmowy Wiatr (kuzynkę Owocowej Gałązki) oraz dalszego kuzyna, Węgorzowe Gardło.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Łopianowy Korzeń [NPC] odchodzi do Starszyzny w wieku 102 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu w krótkim czasie znika wiele kotów: Pajęcza Noga (umiera poza terenami, o czym nikt z Klanu nie wie), Głośna Łapa (zapach urywa się na granicy z Kłującym Gąszczem), Zabliźniona Łapa, Łosoś i Szept. Powraca za to Czereśniowa Gałązka — zostaje odebrana z granicy przez Barwną Wodę i Węgorzowe Gardło i przyprowadzona bezpośrednio na Ceremonię I, co spotyka się z aprobatą Kosowej Gwiazdy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na I Ceremonii Kosowej Gwiazdy zostaje wybrana Zastępczyni: Wydmowy Wiatr. Ponadto, Wojownikami stają się Szafirowa Łapa (Szafirkowy Pyłek) oraz Śnieżna Łapa [NPC] (Śnieżny Płatek). Syn Barwnego Nieba [NPC] i kocięta Księżycowego Jeziora zostają mianowani na Terminatorów. Jaśmin (Jaśminowa Łapa, mistrzyni: Bawełniana Nić), Księżyc (Księżycowa Łapa, mistrz: Węgorzowe Gardło), Mysz (Mysia Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Szelest (Szeleszcząca Łapa, mistrzyni: Zachodzące Światło) i Zmierzch (Zmierzchowa Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja).
Na koniec Ceremonii Barwna Woda informuje Klan o przebiegu Zgromadzenia Medyków i jego postanowieniach. Zakańcza oznajmieniem, że Lśniąca Sadzawka będzie matką jego kociąt, które urodzą się i w większości będą wychowywać się w Klanie Wichru.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Potężny Strumień [NPC] decyduje się odejść do Starszyzny w wieku 105 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Lisi Ogon [NPC] umiera w wieku 109 księżyców, prawdopodobnie na zawał, zostawiając swoją partnerkę, Lśniące Futerko [NPC] i dwójkę synów, Sroczy Ogon i Ranną Łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niedługo po starszym, z chorobą przegrywa syn Barwnego Nieba [NPC], Trzcinka.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ze względu na złe samopoczucie Księżycowego Jeziora, jej partner, Skrzące Słowo, tymczasowo przejmuje trening Krwawej Łapy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Klan Rzeki spotyka kolejna fala zaginięć. Znikają: Gęsiopióry, Karasiowa Ość, Biała Łapa, Chmurna Łapa, Mysia Łapa, Remiz.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Powraca Mrozik, przy granicy odnajdują go rodzice: Zachodzące Światło i Kornikowy Konar. Wydmowy Wiatr przyjmuje go do Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Węgorzowe Gardło zdobywa się na odwagę i wyznaje Bawełnianej Nici, co do niej czuje. Wojowniczka miesza go z błotem i zostawia ze złamanym sercem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Brudna Stopa wymyka się na Osiedle Dwunogów, gdzie spotyka rudofutrego Pieszczocha. Spędza z nim noc i chociaż nad ranem wraca do Klanu, to skutki tego spotkania będą jej towarzyszyć jeszcze przez długi czas... O ile nie całe życie. Po dwóch księżycach przychodzą na świat jej kocięta: Błotko, Kropelka, Żywica i Świetlik, z czego ta ostatnia rodzi się martwa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwna Woda wraz ze Sroczym Ogonem spotykają się z Lśniącą Sadzawką przy granicy z Klanem Wichru, aby spotkać się z potomstwem Medyków i zabrać dwójkę z nich — Gwiazdnicę i Nagietka — do Obozu Klanu Rzeki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Mętna Łapa nie czuje się najlepiej po powrocie z Szepczącej Sadzawki. Nie jest na siłach, by przystąpić do mianowania na Wojowniczkę, a później wycofuje się z życia Klanu. Po kilku księżycach zawieszenia ślad po niej ginie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu znika też trójka Terminatorów, Liliowa Łapa, Pierzasta Łapa i Zakurzona Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Skrzące Słowo opowiada Wydmowemu Wiatrowi o burej kotce z zanikającymi pręgami i niebieskimi oczami, którą spotkał we śnie. Poddaje w wątpliwość, że była to Zroszony Listek [NPC], za którą się podawała. Dzieli się z Zastępczynią podejrzeniami, że nie była to postać pochodząca ze Srebrnej Skórki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przy granicy z Szarymi Brzozami, nieopodal Grzmiącej Ścieżki, Czereśniowa Gałązka znajduje podrośnięte kocię o nietypowo krótkich łapkach. Koteczka jest przerażona i zagubiona, wszystko wskazuje na to, że została porzucona przez Dwunożnych i nie poradzi sobie sama. W drodze do Obozu wraz z kocięciem, Wojowniczka spotyka Łopianowy Korzeń [NPC], który na jej prośbę przyprowadza Wydmowy Wiatr. Zastępczyni zgadza się przyjąć młodą Pieszczoszkę — od tego dnia nazywaną Słońce — do Klanu, a Czereśniowa Gałązka wyraża gotowość do zajęcia się nią.
Niestety, nim koteczka na dobre aklimatyzuje się w Klanie, znika z Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Podczas I Ceremonii prowadzonej przez Wydmowy Wiatr zostają mianowani nowi Terminatorzy: Cebula (Cebulowa Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek), Gorycz (Gorzka Łapa, mistrz: Łabędzia Szyja), Mrozik (Mroźna Łapa, mistrz: Kornikowy Konar), Strzępek (Postrzępiona Łapa, mistrzyni: Wiewiórczy Skok). Ponadto, nowych mistrzów dostają: Zbożowa Łapa (Czereśniowa Gałązka), Zielna Łapa (Skrzące Słowo), Ranna Łapa (Sroczy Ogon).
Zastępczyni informuje Klan o zniknięciu Kosowej Gwiazdy oraz wizji, jakiej doświadczyła, gdy Klan zbierał się pod Mroźną Skałą. Zobaczyła w niej gwiazdę znikającą z nocnego nieba, a następnie podrywającego się spośród siedzących klanowiczów łabędzia, który leciał coraz wyżej, aż stał się kolejną gwiazdą. To Łabędzia Szyja jest kotem mającym przewodzić Klanowi Rzeki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Jaśminowa Łapa, przekonany, że najlepszym sposobem na zaimponowanie swojej mistrzyni będzie złowienie szczupaka, wybiera się z Kościstą Łapą nad Grzmiącą Rzekę. Staje w wodzie, skąd kontynuuje rozmowę ze starszym Terminatorem, gdy niespodziewanie zostaje porwany przez prąd rzeki. Kolejne uderzenia serca spędza na desperackiej walce o każdy haust powietrza i próbach dopłynięcia do brzegu, czego zdecydowanie nie ułatwia fakt, że kocurek... nie potrafi pływać. Nie może jednak liczyć na pomoc przyjaciela, który widząc Jaśminową Łapę w tarapatach, nie rusza się na krok z bezpiecznego brzegu. Całą sytuację dostrzega spacerujący Kwitnąca Łapa i bez namysłu rzuca się tonącemu na ratunek. Szczęśliwie udaje im się dotrzeć do brzegu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Lśniące Futerko [NPC] dołącza do swojego partnera na Srebrnej Skórce. Umiera spokojnie we śnie w wieku 121 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na świat przychodzą nieplanowane kocięta Trującej Łapy i Zbożowej Łapy: Chaber, Cykuta, Goździk, Piołun, Psianka oraz nienazwane kocię, które rodzi się martwe. Kociaki mają w Klanie dalszą rodzinę: ciotki (Bawełniana Nić, Zielna Łapa), wujka (Szafirkowy Pyłek) i dziadka ciotecznego (Łabędzia Szyja).

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Węgorzowe Gardło umiera, pozostawiając po sobie, przy granicy, jedynie ślady krwi i zapach wymieszany z wonią psa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Paprociowa Łapa od księżyców żyje w przeświadczeniu, że przeznaczone jest mu być Przywódcą i wreszcie decyduje się wziąć sprawy w swoje łapy. Wyrusza na samotną wyprawę do Szepczącej Sadzawki. Nie wie, że koty, które spotyka u celu, to nie Gwiezdni a koty z Miejsca, Gdzie Brak Gwiazd i to właśnie oni przeprowadzają mu ceremonię nie będącą niczym więcej ponad teatrzyk spragnionych chaosu Bezgwiezdnych. Kocur wraca do Klanu z dumą niosąc miano Spalającej Gwiazdy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Szepczącej Sadzawki wyrusza także Łabędzia Szyja wraz z Kornikowym Konarem i Szafirkowym Pyłkiem. W Klanie, Skrzące Słowo i Płonące Niebo zajmują się bezpieczeństwem granic. Wydmowy Wiatr i Czereśniowa Gałązka opiekują się Obozem. Wyprawa przebiega bez komplikacji i niebawem do Obozu powraca Łabędzia Gwiazda.
[Obrazek: 321.gif]
Statystyki - lvl: 8 | S: 21 | Zr: 18 | Sz: 11 | Zm: 13 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 65/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
#11
Wygląd
Wysoki, choć nie gigantyczny, sprawia wrażenie dość potężnego, głównie ze względu na swą masywność, długie futro oraz ciężki chód. W głównej mierze jest brudnobiały, wchodząc w delikatną kremowość. Na pysku, uszach, łapach i ogonie ma barwę niebieską z klasycznym pręgowaniem. Delikatne umaszczenie, błękitne oczy pełne filozoficznej zadumy jak i różowy nosek z czarną obwódką malują obraz kota przepełnionego łagodnością.
[Obrazek: 3r5JZe4.png]

« wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym »

od pierwszych dni ostatniej Pory Zielonych Liści do początku obecnej Pory Opadających Liści

(czyli od połowy lipca 2022 do połowy października 2022)[Obrazek: 9tqElYQ.png] Zaginięcie Paprociowej Łapy, ostatniego syna Błękitnego Poranka [NPC] oraz Brązowego Pyska [NPC] sprawia, że para jeszcze bardziej się do siebie zbliża. Po wielu księżycach od swojego pierwszego miotu, Błękitny Poranek [NPC] po raz drugi zostaje matką, tym razem czwórki potomstwa: Drzemlik, Oko, Roślinka, Sum. Mimo bycia w podeszłym wieku i niespodziankowego elementu towarzyszącemu powiększeniu rodziny, rodzice kociąt witają je z radością i z zaangażowaniem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu powraca Płotkowy Potok po tym, jak udało jej się uciec dwunożnym i odnaleźć drogę do domu. Na granicy odnajduje ją patrol składający się z Kwiatowej Przełęczy [NPC], Brązowego Pyska [NPC] i Księżycowej Łapy. Terminator przyprowadza Wydmowy Wiatr, która przyjmuje córkę z powrotem do Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W podobnym czasie co Płotkowy Potok, a przed powrotem Łabędziej Gwiazdy z Szepczącej Sadzawki, w Obozie zjawia się Paprociowa Łapa. Kocur wskakuje na Mroźną Skałę i zwołuje ceremonię. Przedstawia się jako Spalająca Gwiazda i głosi, jakoby to on był prawowitym Przywódcą nie tylko Klanu Rzeki, ale również pozostałych Klanów, których przeznaczeniem jest złączenie się w jeden — Klan Ognia. Nie zyskuje poparcia Klanu, Rzeczniacy widzą w nim szaleńca. Barwna Woda i Wydmowy Wiatr usiłują przemówić cynamonowemu do rozsądku, inni usiłują zrozumieć, co się dzieje. Mała Cykuta wpada w płacz, przerażona krzykami w centrum Obozu, na co bezzwłocznie reagują jej zaalarmowani rodzice. Zbożowa Łapa stara się pocieszyć kocię, podczas gdy Trująca Łapa rzuca się na Paprociową Łapę. W boju dołącza do niej mistrz samozwańczej Gwiazdy, Skrzące Słowo, natomiast Księżycowa Łapa chce wepchnąć się między walczących i zapobiec rozlewowi krwi. Z marnym skutkiem. Do ataku dochodzi, jednak to Paprociowa Łapa zadaje najwięcej obrażeń. Trująca Łapa traci kawałek ucha, Skrzące Słowo i Księżycowa Łapa spadają ze skały, w efekcie czego terminator uderza głową o ziemię i traci przytomność.
W tym momencie do Obozu wchodzi ekipa wracająca z Szepczącej Sadzawki — Łabędzia Gwiazda, Kornikowy Konar i Szafirkowy Pyłek. Przywódca domaga się wyjaśnień, po czym stara się załagodzić sytuację, a przede wszystkim dotrzeć do Paprociowej Łapy i zakończyć konflikt. Na próżno — kocur jest tak pewien swojej racji, że wyznacza Płotkowy Potok na swoją Zastępczynię oraz nakazuje Rzeczniakom zabić Skrzące Słowo, powołując się na Kodeks Wojownika. Bezpośrednio skonfrontowany z torem myślenia Terminatora, Łabędzia Gwiazda decyduje się go wygnać. Popiera go Mroźny Nos, dawny Medyk Klanu Rzeki, który niespodziewanie zjawia się między żywymi i jako reprezentant Gwiezdnego Klanu wyraża sprzeciw wobec działań samozwańczego lidera. Jednakże ten pozostaje głuchy na argumenty i rzuca się do ataku, skacząc z Mroźnej Skały wprost na Łabędzią Gwiazdę. W drogę wchodzą mu Czereśniowa Gałązka i Skrzące Słowo. Dotkliwie ranią Terminatora, co w połączeniu z upadkiem ze Skały, wyjątkowo niefortunnym ze względu na omamy wzrokowe, jakich dostarcza mu wizja Mroźnego Nosa, kończy się jego krwawą śmiercią.
Na Podnóżu Skał zalega cisza, przerywana spazmatycznym płaczem Płotkowego Potoku i okrzykami Cykuty. Niebo przeszywa zielona błyskawica i ni stąd, ni zowąd wśród zebranych zjawia się bura kotka o lodowatym spojrzeniu błękitnych oczu. Kocica wygłasza mowę mającą wzbudzić w Klanowiczach wyrzuty sumienia, obrzydzenie do własnego Klanu, a kończy ją groźbą wielkiego nieszczęścia oraz słowami: „Zobaczymy się w Mrocznym Lesie!”, co jasno sugeruje pochodzenie zmarłej Wojowniczki.
Wraz z jej zniknięciem, w Obozie wreszcie zaczyna nastawać jako taki spokój. Odbywa się czuwanie a następnie pogrzeb Paprociowej Łapy z tyłu obozu, w miejscu oddzielonym od reszty zmarłych.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ranna Łapa, doświadczywszy chaosu pod okupowaną przez Paprociową Łapę Mroźną Skałą oraz czując zdecydowanie zbyt silne przytłoczenie, decyduje się opuścić Obóz i nie czekając na rozwój sytuacji, wychodzi na granicę. Tam, podczas przechadzki dociera do jego uszu przeraźliwy krzyk, za którym podąża. Jego źródłem okazuje się nieznajoma kotka leżąca w rowie. Tsunami. Terminator pomaga jej wydostać się z błotnistej pułapki, a na wieść, że szylkretka poszukuje swoich dzieci, natychmiast oferuje swoją pomoc. Wyznaje, że czuje się zmęczony byciem w Klanie i chętnie dokona zmiany w swoim życiu. Początkowo skołowana, później sceptycznie nastawiona do altruistycznego podejścia obcego jej kota, Tsunami ostatecznie obdarza Ranną Łapę zaufaniem i opowiada mu co nieco o Nowym Świcie — grupie, do której należy. Co więcej, oferuje mu dołączenie do ich szeregów, przynajmniej na okres próbny. Oferta zostaje przyjęta, choć nim faktycznie dojdzie do jej realizacji, ma minąć jeszcze trochę czasu i tego dnia Terminator wraca do Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Księżycowe Jezioro, która po zaginięciu Kosowej Gwiazdy wyruszyła na poszukiwania swojej babki, powraca na granice Klanu, gdzie znajduje ją jej partner, Skrzące Słowo. Kotka tłumaczy, że powodem jej przedłużonej nieobecności jest fakt, że została porwana przez dwunogów i dopiero niedawno zdołała im uciec. Partnerzy są przeszczęśliwi z pojednania, czego wynikiem jest podjęta wspólnie decyzja o staraniu się o drugi miot.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwna Woda zauważa, że jego zmarła mentorka, Księżycowy Pył, od dawna nie przychodzi do niego w snach. Zaniepokojony ingerencją Bezgwiezdnych w świat żywych, Medyk zwraca się o pomoc do kogoś innego — do Mroźnego Nosa, który pomógł Klanowi Rzeki, gdy na Mroźnej Skale stanął Paprociowa Łapa. Dawny Medyk odpowiada na wezwanie i objawia się Barwnej Wodzie. Kocur nie jest w stanie udzielić wielu odpowiedzi, jednak raczy rozmówcę historią z przeszłości, której przesłanie jest proste — nie każdemu da się pomóc, a Przywódca musi reagować szybko i ostro w przypadku kotów głoszących szkodliwe tezy. Ponadto, obecny Medyk dowiaduje się, że widziana przez Klan Bezgwiezdna, Jaskółczy Śpiew, przychodzi w snach do różnych kotów, również innego pochodzenia niż Klan Rzeki. Komunikacja między Klanami będzie grać szczególną rolę w zażegnaniu kryzysu, przy czym to właśnie ta cecha stanowi słabość kotów z Miejsca, Gdzie Brak Gwiazd, którzy nie są znani z zawierania długotrwałych sojuszy i współpracy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ranna Łapa już niedługo opuści granice Klanu Rzeki na dobre. Z tą myślą wykorzystuje pozostały czas na pożegnanie się z bliskimi mu kotami. Spotyka się z Terminatorem Klanu Gromu, Chwastową Łapą. Innego razu rozmawia ze Zmierzchową Łapą, której nie wyjawia swoich planów, ograniczając się do zapewnienia jej, jak bardzo ceni sobie ich przyjaźń i wyraźnie zaznaczając, że ich relacja przetrwa wszystko. Widzi się z Kościstą Łapą i liliowy kocur również nie dowiaduje się żadnych szczegółów, ale po ich rozmowie ma podstawy przypuszczać, że Ranna Łapa zniknie z jego życia na jakiś czas. Nieoficjalne, acz ciążące w powietrzu pożegnanie wieńczą zbliżeniem. Żadne z nich nie wie, że będzie ono początkiem nowego życia — ósemki kociąt (Czart, Lilia, Miraż, Obieżyświat, Perełka, Ścieżka, Wieszczek, Zmierzch), które urodzą się już daleko za terenami Klanu Rzeki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po śmierci Paprociowej Łapy, Błękitny Poranek [NPC] popada w depresję. Izoluje się od Klanu, skupiając się w całości na kociętach, które niezmiennie zapewnia, że są bezpieczne i wszystko będzie dobrze. Brązowy Pysk [NPC] swoją uwagę kieruje w głównej mierze na obowiązki. Więcej go nie ma, niż jest, a kiedy akurat przebywa w Obozie, spędza czas z rodziną. Po obojgu widać, jak silnie wpłynęły na nich wydarzenia następujące po powrocie syna.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W wieku 79 księżyców umiera Trzaskający Mróz. Powodem jest przemęczenie i choroba, ale umiera spokojny, otoczony kwiatami, myśląc o swojej partnerce. W tym samym czasie, w wieku 111 księżyców odchodzi Łopianowy Korzeń [NPC], który od dłuższego czasu czuł się nieswojo i na swój sposób starał się pożegnać z rodziną — nalegał na częstsze spędzanie wspólnych chwil, wymianę czułości; poszukiwał bliskości.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu znikają Krwawa Łapa oraz Szeleszcząca Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Jakby w zamian za znikających Terminatorów, do Klanu Rzeki dochodzi fala powrotów. Łabędzia Gwiazda spotyka na granicy Chmurną Łapę a niedługo później również Głośną Łapę, z kolei Kwitnąca Łapa natyka się na Pierzastą Łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Polna Gwiazda, przywódca Klanu Cienia, prosi Łabędzią Gwiazdę o spotkanie przy Czterech Dębach. Podczas spotkania kocur wyjawia, że był z wizytą u Przodków przy Szepczącej Sadzawce, by poradzić się ich w kwestii nękanego przez Bezgwiezdną, niejaką Jaskółczy Śpiew, Terminatora. Dodaje, że wie o problemach Klanu Rzeki z uważającym się za Przywódcę Terminatorem. Gwiazdy oficjalnie podtrzymują dawny sojusz, a w związku z niepokojącą aktywnością kotów z Miejsca, Gdzie Brak Gwiazd, podejmują decyzję o zwołaniu Zgromadzenia Czterech Klanów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Łabędzią Gwiazdę odwiedza we śnie Karasiowa Ość. Zmarła Wojowniczka opowiada o tym, jak spotkała niegdyś Terminatora Klanu Cienia, który następnie przyzwał Jaskółczy Śpiew do ich wspólnego snu. Bezgwiezdna za wszelką cenę chciała odnaleźć niejaką Pustułczy Wrzask — wierzyła, że kotka pozwoli jej wyrwać się z Ciemnego Lasu. Będąc w przekonaniu, że kluczem do odnalezienia poszukiwanej jest Zroszony Listek, wymusiła na Cienistym Terminatorze zdobycie informacji odnośnie miejsca jej pobytu, a kiedy Karasiową Ość udało się wciągnąć w całą sprawę, usiłowała nakłonić dwójkę kotów do przeszpiegów w Nowym Świcie — niewielkiej grupie kotów żyjącej po drugiej stronie Grzmiącej Ścieżki. To właśnie tam dołączyła Zroszony Listek po odejściu z Klanu i tam zmarła kilka księżyców po kontakcie swej córki z Bezgwiezdną. Od tamtej pory Rzeczniaczka nie widziała kocura z Klanu Cienia, a o samym Jaskółczym Śpiewie Klan usłyszał dopiero w kontekście Paprociowej Łapy.
Nim sen dobiega końca, Karasiowa Ość napomyka o swoim synu, Minogu, który pomimo młodego wieku musi radzić sobie bez matki i pałęta się gdzieś po świecie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po niedługim czasie, jaki jest dany Klanowi na regenerację po masakrze pod Mroźną Skałą, nadchodzi wreszcie czas Ceremonii I prowadzonej przez Łabędzią Gwiazdę. Trójka Terminatorów otrzymuje swoje wojownicze imiona: Kwitnąca Łapa (Kwitnące Wzgórze), Zbożowa Łapa (Zbożowy Kłos) oraz Warkocząca Łapa [NPC] (Warczące Gardło). Kocięta Owocowej Gałązki [NPC] i Brudnej Stopy zostają mianowane na Terminatorów. Gwiazdka (Gwiaździsta Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Pierwiosnek (Pierwiosnkowa Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek), Żabka (Kumkająca Łapa, mistrz: Wiewiórczy Skok), Błotko (Błotnista Łapa, mistrz: Skrzące Słowo) i Żywica (Lepka Łapa, mistrz: Płotkowy Potok). Ze względu na zniknięcie Węgorzowego Gardła, trening Księżycowej Łapy również przejmuje Płotkowy Potok. Barwna Woda mianuje swoją córkę, Gwiazdnicę, Terminatorką Medyka, nadając jej miano Gwiezdnej Łapy. Na jego prośbę, treningi wojownicze całej trójki jego Terminatorów przechodzą łapy w Wojowników: Czereśniowa Gałązka zostaje mistrzynią Gwiezdnej Łapy i Rybołowiej Łapy, natomiast Szafirkowy Pyłek przejmuje trening Cisowej Łapy. Brązowy Pysk [NPC], Kwiatowa Przełęcz [NPC] i Owocowa Gałązka [NPC] przechodzą do Starszyzny.
Po oficjalnej części Ceremonii, do Przywódcy podchodzi Wiewiórczy Skok, która wyznaje, że od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem zasilenia szeregów Opiekunów. Rezygnuje z rangi Wojownika, by przenieść się do Chruśniaka, w konsekwencji czego treningiem Postrzępionej Łapy ma odtąd zająć się Czereśniowa Gałązka, a Kwitnące Wzgórze dostaje swoją pierwszą Terminatorkę, Kumkającą Łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na terenach Klanu Rzeki, głównie w okolicy wody, zagnieżdżają się ogromne, białoróżowe ptaki — pelikany. W związku z powtarzającymi się doniesieniami patroli dotyczącymi ich obecności oraz wiążącymi się z tym brakami żywności, zostają wysłane dwa patrole specjalne mające za zdanie pozbycie się gniazd szkodników. Jeden z nich składa się z Łabędziej Gwiazdy, Czereśniowej Gałązki i Skrzącego Słowa, z kolei drugim dowodzi Kornikowy Konar, któremu towarzyszą Szafirkowy Pyłek i Zbożowy Kłos. Patrole w pierwotnym założeniu mają za zadanie pozbycie się gniazd, koniec końców w obu kończy się na walce z drapieżnym ptactwem. Misja się powodzi, i pomijając drobne obrażenia, ekipy wracają całe i zdrowe, a pelikanowy kryzys zostaje zażegnany.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kwiatowa Przełęcz [NPC] mniej więcej od śmierci swojego partnera przechodzi dziwną przemianę. Bywa że wczesnym rankiem znika z Obozu i przez cały dzień pozostaje nieuchwytna, zjawia się z powrotem dopiero po zmierzchu. Nikomu nie tłumaczy się ze swojego zachowania, nie oferując nic ponad wymijające odpowiedzi.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Śnieżny Płatek [NPC] w najlepsze plotkuje, jakoby Potężny Strumień [NPC] był widziany przez nią dzielący języki na granicy z Ziemiami Niczyimi jakimś nieznanym biało-niebieskim kocurem. Na zarzuty, że zdradza swoją partnerkę, odpowiada krótkim „bez komentarza”. Ciemna Mordka [NPC] — jego partnerka — reaguje na te rewelacje jedynie nerwowym śmiechem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Postrzępiona Łapa, pod pretekstem wspólnego zbierania kwiatów, wprowadza niczego nieświadomego Jaśminową Łapę na teren Klanu Gromu. Kiedy kocurek orientuje się, że przekroczyli granicę, chce zawrócić, jednak nim udaje mu się przekonać brata, zastaje ich Zastępca Klanu Gromu. Wężowy Błysk domaga się wyjaśnień, co dwójka Terminatorów robi na terytorium jego Klanu, i jakkolwiek Jaśminowa Łapa okazuje skruchę oraz chce załagodzić sytuację, tak Postrzępiona Łapa wręcz ją zaognia, obrażając Zastępcę, a wreszcie prowokując walkę. Wężowy Błysk pozostaje niewzruszony na przejawy buntu i odprowadza młodziaków na granicę, gdzie przekazuje patrolowi Rzeki informację o ich występku, a także prośbę o spotkanie z Łabędzią Gwiazdą.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Dwa wschody słońca po bezprawnym wtargnięciu Terminatorów na ziemie Klanu Gromu, Łabędzia Gwiazda spotyka się z Wężowym Błyskiem przy Czterech Dębach. Po krótkiej rozmowie kocury dochodzą do porozumienia. Przywódca zobowiązuje się zapewnić, że jego koty nie będą wchodzić na Gromowe ziemie. Szczęśliwie, występek Terminatorów ostatecznie wydaje się nie pogarszać i tak kruchych relacji między oboma Klanami.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Głośna Łapa odnajduje Cykutę ukrytą w trawach blisko Chruśniaka i zakrada się do niej, chcąc zainicjować zabawę. Niestety, przestraszone kocię bynajmniej nie przejawia ochoty na figle i wszczyna alarm przy jednoczesnej próbie zadrapania Terminatorki. To jej się nie udaje, za to donośny płacz skutecznie nakierowuje jej matki — Trującą Łapę i Zbożowy Kłos — na miejsce krzywdy ich córki. Nie siląc się na wyjaśnienie zajścia, rzucają się do ataku, którego Głośna Łapa stara się uniknąć, równocześnie usiłując wytłumaczyć rozjuszonym matkom, co tak naprawdę się stało. Łapa Zbożowego Kłosa silnie uderza w rudy policzek kotki, aczkolwiek kolejne ataki już nie trafiają w cel. Po krótkiej rozmowie, na którą składają się przede wszystkim groźby, Głośnej Łapie udaje się uciec. Dopiero, kiedy jej postać znika z pola widzenia, matki mogą przystąpić do prób uspokojenia kocięcia.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na samotnym patrolu przy granicy z Klanem Wichru, Czereśniowa Gałązka spotyka Pajęczą Łapę — zarówno Terminatora Wichru, jak i swojego bratanka. Daleko im do radości z rodzinnego pojednania, ich rozmowa prędko przekształca się w ostre przerzucanie się oskarżeniami i argumentami. W środku żarliwej dyskusji odnajduje ich Pszczela Łapa. Ostrymi słowami konfrontuje swojego brata, nakazując mu się uspokoić. To przynosi skutek odwrotny od zamierzonego i Pajęcza Łapa wyciąga na niego pazury, na co błyskawicznie reaguje Rzeczniaczka, doskakując do atakującego. Chce tylko odepchnąć go od Pszczelej Łapy, kończy się jednak na niefortunnym upadku Terminatora na ostry kamień, przez co na jego barku rodzi się brzydka rana. Po tym wypadku towarzystwo rozchodzi się w swoje strony, ostatecznie nie rozwiązując konfliktu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pewnego dnia z Klanu znika Cebulowa Łapa, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Tajemnica Potężnego Strumienia [NPC] i Ciemnej Mordki [NPC] wychodzi na jaw, gdy kocur po raz kolejny zostaje przyłapany przez patrol Śnieżnego Płatka [NPC] na dzieleniu języków z samotnikiem przy granicy Klanu. Wojownik w złości wyznaje, że owszem, mają romans, ale romans z Soplem [NPC] ma również jego partnerka. Ciemna Mordka [NPC], w obliczu rozchodzacych się z prędkością światła plotek, zaszywa się w lecznicy i kategorycznie odmawia wyjścia, dopóki Klan nie przestanie o niej mówić.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu decyduje się wrócić porwany za młodu przez Dwunogów Wilk (u nich noszący miano Luna), który po czasie spędzonym na Osiedlu zrezygnował z wygód na rzecz życia w lesie... Co chyba nie okazuje się najlepszym pomysłem, jak da się wysłyszeć w jego donośnych krzykach, kiedy wraz ze swoim towarzyszem, Minogiem, kręci się przy granicach. Na podróżujących natyka się Łabędzia Gwiazda i rozpoznaje w jednym kocurze syna Księżycowego Jeziora, zaś w drugim syna Karasiowej Ości. Choć Minóg nie urodził się w Klanie, chce wraz ze swoim znajomym dołączyć do Klanu swojej matki. Obaj zostają przyjęci.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W związku z przedłużającą się nieuchwytnością Bawełnianej Nici i jej niewywiązywaniem się z obowiązków, Trująca Łapa prosi o zmianę mistrza. Zostaje nim Zbożowy Kłos.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii II zostają mianowani nowi Terminatorzy, w głównej mierze kocięta Trującej Łapy: Chaber (Chabrowa Łapa, mistrz: Zbożowy Kłos), Cykuta (Szalejąca Łapa, mistrz: Łabędzia Gwiazda), Goździk (Goździkowa Łapa, mistrz: Kwitnące Wzgórze), Piołun (Piołunowa Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek), Minóg (Minogowa Łapa, mistrz: Płotkowy Potok) i Wilk (Wilcza Łapa, mistrz: Kwitnące Wzgórze). Do starszyzny przechodzi Brudna Stopa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kilka wschodów słońca po Ceremonii z Klanu znika Chabrowa Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na świat przychodzi drugi, jak najbardziej zaplanowany i gorąco wyczekiwany miot Księżycowego Jeziora i Skrzącego Słowa, przy czym tak samo liczny jak poprzedni, bo składający się z ósemki kociąt: Cierń, Kora, Kozibród, Noc, Przytulia, Róża, Skała i Szpon. Kocięta mają w Klanie ciocię, Czereśniową Gałązkę oraz wujka, Barwną Wodę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Odbywa się drugie Zgromadzenie na terenach aktualnie zamieszkiwanych przez Cztery Klany. Na kilka wschodów słońca przed, Łabędzia Gwiazda zwołuje krótkie zebranie, na którym informuje Klan o ustaleniach poczynionych z Polną Gwiazdą i o powodach podjęcia decyzji o zwołaniu Zgromadzenia: narastająca w Klanie Rzeki i Klanie Cienia obecność Bezgwiezdnych, którą należy przedyskutować na forum Klanów.
W skład delegacji wchodzą: Łabędzia Gwiazda, Wydmowy Wiatr, Barwna Woda, Brudna Stopa, Czereśniowa Gałązka, Chmurna Łapa, Koścista Łapa, Kumkająca Łapa, Lepka Łapa, Mroźna Łapa, Pierwiosnkowa Łapa, Płotkowy Potok, Zbożowy Kłos, Błękitny Poranek [NPC], Słony Wiatr [NPC] i Śnieżny Płatek [NPC]. W czasie Zgromadzenia, Obozu pilnują Skrzące Słowo i Szafirkowy Pyłek.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Tuż po Zgromadzeniu nadchodzi fala pogrzebów. W wieku 115 księżyców Leśna Jagoda [NPC] przegrywa walkę z zielonym kaszlem, z której jeszcze kilka wschodów słońca wcześniej wydawał się wychodzić obronną łapą. Niedługo po swoim partnerze, dożywszy 123 księżyców, umiera Barwne Niebo [NPC]; ona również nie daje rady przeciwko zielonemu kaszlowi. Nieznana Rzecznym Medykom choroba zabiera na Srebrną Skórkę mającego ledwie 76 księżyców Sroczego Ogona, pozostawiając jego partnera i kocięta w żałobie. Pod kołami Potwora giną Bawełniana Nić (51 księżyców) oraz, wkrótce po niej, Kwitnące Wzgórze (47 księżyców). Ponadto, Płonące Niebo i Roślinka znikają z Obozu i nie zostają odnalezieni ani żywi, ani martwi.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii III Wojownikami zostają: Koścista Łapa (Kościste Wybrzeże) i Pierwiosnkowa Łapa (Pierwiosnkowy Przesmyk). Kocięta z miotu Błękitnego Poranka [NPC] oraz syn Barwnej Wody zostają mianowani Terminatorami. Drzemlik (Drzemlikowa Łapa, mistrz: Kościste Wybrzeże), Oko (Przejrzysta Łapa, mistrz: Pierwiosnkowy Przesmyk), Nagietek (Nagietkowa Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek). Ze względu na śmierć ich mistrzów, trening Jaśminowej Łapy przejmuje Łabędzia Gwiazda, natomiast Skrzące Słowo zostaje nowym mentorem Wilczej Łapy.
[Obrazek: 321.gif]
Statystyki - lvl: 8 | S: 21 | Zr: 18 | Sz: 11 | Zm: 13 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 65/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
#12
Wygląd
Wysoki, choć nie gigantyczny, sprawia wrażenie dość potężnego, głównie ze względu na swą masywność, długie futro oraz ciężki chód. W głównej mierze jest brudnobiały, wchodząc w delikatną kremowość. Na pysku, uszach, łapach i ogonie ma barwę niebieską z klasycznym pręgowaniem. Delikatne umaszczenie, błękitne oczy pełne filozoficznej zadumy jak i różowy nosek z czarną obwódką malują obraz kota przepełnionego łagodnością.
[Obrazek: 3r5JZe4.png]

« wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym »

od początku ostatniej Pory Opadających Liści do początku obecnej Pory Młodych Liści

(czyli od połowy października 2022 do połowy marca 2023)[Obrazek: 9tqElYQ.png] Wydmowy Wiatr umiera ze starości w wieku 121 księżyców. Zgodnie z tradycją, przy jej ciele zostaje wybrany nowy Zastępca Klanu Rzeki, a zostaje nim Czereśniowa Głązka.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pewnego dnia, pogrążona w depresji i poczuciu beznadziei Rybołowia Łapa, sama nie wiedząc po co i dlaczego, opuszcza tereny Klanu Rzeki. Nie wraca do Obozu przez kolejne kilka wschodów słońca, aż nie uprzytamnia sobie, że to, co usiłuje zrobić, jest bezcelowe. Wówczas kieruje się w drogę powrotną, a przy Kolczastym Bzie odnajduje ją Barwna Woda.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Barwna Woda oraz jego Terminatorzy, Rybołowia Łapa i Cisowa Łapa wyruszają do Szepczącej Sadzawki. Na Srebrnej Skórce wita ich dawny Medyk Klanu Rzeki, Mroźny Nos, a podczas ceremonii dwójka Terminatorów oficjalnie awansuje na Medyków i odtąd nosi nowe imiona — Rybołowi Lot i Cisowa Gałązka.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu powraca Biała Łapa, który jakiś czas wcześniej zniknął w celu odszukania swojego brata, Gradu, a ostatecznie został porwany i był więziony przez dwunogów. Prosi o zmianę imienia, wobec czego, za sugestią Minogowej Łapy, otrzymuje miano Gołębiej Łapy. Jego treningiem ma zająć się Pierwiosnkowy Przesmyk.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Wiewiórczy Skok spotyka dawnego członka Klanu Rzeki i zarazem swojego znajomego, Trującego Liścia. Kocur wyznaje, że odszedł, by odnaleźć Fiołkowe Wzgórze, a czas nieobecności w Klanie spędził na Osiedlu. Były wojownik nie decyduje się na powrót do Klanu i po rozmowie odchodzi w swoją stronę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W niedługim odstępie czasu z Klanu znikają Psianka, Kumkająca Łapa i wcześniej długo chorująca Kropelka, nie pozostawiając po sobie żadnej wskazówki odnośnie ich dalszych losów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z lecznicy wychodzi Sum, który przez chorobę pechowo ominął ceremonię swojego miotu. Wyznaje Łabędziej Gwieździe, że chciałby jak najprędzej rozpocząć trening i z miejsca zostaje mianowany Wąsatą Łapą. Świeżo upieczony Terminator ma rozpocząć trening pod okiem Zbożowego Kłosa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pomimo starań Medyków, organizm Kwiatowej Przełęczy [NPC] przegrywa w walce z zielonym kaszlem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Czereśniowa Gałązka wyznaje Zbożowemu Kłosowi, że chciałby zostać matką, a Zbożowy Kłos oferuje swoją pomoc w spełnieniu tego marzenia. Wkrótce na świat przychodzi siódemka kociąt pary: Bród, Las, Łąka, Strumyk, Śliwka, Świetlik i Woda.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Dowiedziawszy się o ciąży Czereśniowej Gałązki, Trująca Łapa konfrontuje się ze Zbożowym Kłosem, rodzicem swojego miotu. Ich rozmowa od początku toczy się w nieprzyjemnej atmosferze, a po wymianie ostrych słów kończy się zerwaniem więzów między niedoszłymi partnerami.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ciemna Mordka [NPC] nie planuje drugiego miotu i kiedy Medycy uświadamiają jej, że spodziewa się potomstwa, decyduje się nie opuszczać lecznicy aż do rozwiązania, ukrywając swój stan przed wszystkimi, poza swoimi partnerami i jednocześnie ojcami miotu, Potężnym Strumieniem [NPC] oraz samotnikiem Soplem [NPC], z którymi doczekuje się czwórki młodych (Powódź, Ryska, Siniak i Szczerbatek). Ze względu na okoliczności, partnerzy rozważają dołączenie Sopla [NPC] do Klanu, ale decydują się dać temu pomysłowi więcej czasu i do tematu wrócić po trzech księżycach.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na dłuższy czas w lecznicy ląduje Goździkowa Łapa, która nieopatrznie skręciła łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Jak kamień w wodę przepada dwójka Terminatorów — Gwiaździsta Łapa oraz Błotnista Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W podobnym czasie dochodzi do dwóch incydentów, w których Terminatorzy wyprowadzają kocięta Księżycowego Jeziora poza Obóz — najpierw jest to Drzemlikowa Łapa i Skała, a kilka wschodów słońca później Minogowa Łapa i Szpon. W obu przypadkach wycieczkowiczów szybko nakrywa ojciec kociaków, Skrzące Słowo. Po rozmowach z Przywódcą, Terminatorzy otrzymują nakaz pomagania w Chruśniaku przez kolejny księżyc.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szalejąca Łapa wyrusza samotnie poza Obóz. Przy granicy z Klanem Wichru znajduje ją Pajęcza Łapa, wichrowy Terminator, którego poznała jakiś czas wcześniej, i z którym poprzednie spotkanie nie zostało zakończone w dobrej komitywie. Nie inaczej jest teraz — rozmowa niemal natychmiast przeobraża się w sprzeczkę, a od słów przechodzą do czynów. W ruch wchodzą pazury. Pajęcza Łapa trafia Rzeczniaczkę w pysk, pozostawiając głębokie rany cięte na skórze od grzbietu nosa aż po kraniec prawego policzka. Z odsieczą przychodzi Trująca Łapa — kotka przegania intruza, podczas gdy jej córka ucieka do Obozu. O zaistniałej sytuacji zostaje poinformowany patrol Klanu Wichru.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Łabędzia Gwiazda spotyka się z Lawendową Gwiazdą. Informuje Przywódczyni Klanu Wichru o tym, co wydarzyło się na granicy, prosi o wyciągnięcie konsekwencji wobec Pajeczej Łapy oraz ostrzega, że Klan Rzeki w razie konieczności będzie się bronić. Pomimo nieprzyjemnego tematu, rozmowa przebiega w atmosferze wzajemnego zrozumienia i Przywódcy rozchodzą się w zgodzie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szalejąca Łapa zostaje odwiedzona w lecznicy przez Zbożowego Kłosa. Wojownik chce spytać córkę o samopoczucie, jednak ta nie zamierza ukrywać niezrozumienia dla jej decyzji o założeniu rodziny z Czereśniową Gałązką. Pada wiele raniących słów, których apogeum stanowi dobitne przyznanie przez Zbożowego Kłosa, że nie zależy jej na nikomu w Klanie, w tym na Szalejącej Łapie i Trującej Łapie. Po tych słowach opuszcza Królikarnię, zostawiając zapłakaną kotkę samą.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Księżycowa Łapa udaje się na patrol ze Śnieżnym Płatkiem [NPC] i Żołędziową Cętką [NPC], ale już z nimi nie wraca. Odłącza się od reszty grupy pod pretekstem zbadania jakiegoś tropu i od tej pory nie jest przez nikogo widziane.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na zdrowiejącą w lecznicy Szalejącą Łapę natyka się młodziutka Woda pomieszkująca tam ze swoim rodzeństwem. Koteczka podchodzi do straumatyzowanej Terminatorki powarkując i ukazując kiełki, na co ta reaguje poderwaniem kociaka z ziemi za skórę na karku i upuszczeniem go na ziemię. Wówczas na miejscu zjawiają się matki obu kotek i między Czereśniową Gałązką a Trującą Łapą wywiązuje się drobna sprzeczka.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po długich rozważaniach, ciągłym wypytywaniu partnerów o losy ich wspólnych kociąt, dojrzewaniu do myśli, że może odnalazłby się w życiu w grupie, Sopel [NPC] wreszcie umawia się na spotkanie z Łabędzią Gwiazdą i prosi o możliwość dołączenia do Klanu Rzeki. Jego prośba zostaje rozpatrzona pozytywnie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii IV Wojownikami zostają: Gołębia Łapa (Zawilcowy Gaj), Trująca Łapa (Trujący Kieł) oraz Zmierzchowa Łapa (Zmierzchająca Nadzieja). Ponadto zostają mianowani nowi Terminatorzy, w głównej mierze kocięta Księżycowego Jeziora: Jaszczurka (Jaszczurza Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Cierń (Ciernista Łapa, mistrz: Zmierzchająca Nadzieja), Kora (Dębowa Łapa, mistrz: Zawilcowy Gaj), Kozibród (Kozia Łapa, mistrz: Trujący Kieł), Noc (Nocna Łapa, mistrz: Łabędzia Gwiazda), Przytulia (Przytulna Łapa, mistrz: Skrzące Słowo), Róża (Różana Łapa, mistrz: Zmierzchająca Nadzieja), Szpon (Orlikowa Łapa, mistrz: Skrzące Słowo) i Skała (Skalista Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek). Trening Goździkowej Łapy przejmuje Pierwiosnkowy Przesmyk.
Sopel [NPC] zostaje oficjalnie powitany w Klanie Rzeki, otrzymuje terminatorskie imię (Topniejąca Łapa), a jego szkoleniem ma zająć się Słony Wiatr [NPC].
Po oficjalnej części ceremonii Orlikowa Łapa prosi o zmianę imienia na Szponiasta Łapa, i to właśnie z tym mianem rozpoczyna swój wojowniczy trening.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W niewyjaśnionych okolicznościach, na terenach Klanu Rzeki umiera 58-księżycowe Zbożowy Kłos.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nieleczone pszczele użądlenia doprowadzają do śmierci Barwnej Wody w wieku 78 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W czasie trwania pogrzebu Medyka, Skrzące Słowo zastaje na Kocim Grzbiecie swoją dawno zaginioną siostrę, Gorzką Łapę. Ucieszony jej powrotem, prosi Łabędzią Gwiazdę o rozmowę. Podczas niej wychodzi na jaw, że kotka nie chce wrócić do Klanu, jedynie, wiedziona snem, przyszła spotkać się ze swoim dawnym przyjacielem, Barwną Wodą. Zostaje wpuszczona do Obozu, by godnie się z nim pożegnać. Na odchodne kieruje jeszcze jedną prośbę do Przywódcy — by na kilka wschodów słońca wstrzymać się z pochówkiem Medyka, podczas gdy ona będzie czegoś próbowała. Zdradza swoje plany jedynie częściowo i enigmatycznie, oznajmiając, że uda się do Szepczącej Sadzawki i jeśli jej misja się powiedzie, nie wróci już. Łabędzia Gwiazda nie decyduje się przystać na jej prośbę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu znika Zielna Łapa, pozostawiając po sobie jedynie urwane ślady.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nadchodzi kres życia Owocowej Gałązki [NPC], która po krótkiej, acz intensywnej chorobie, w wieku 110 księżyców wydaje ostatnie tchnienie otoczona najbliższą rodziną.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] We śnie umiera Kornikowy Konar, także dożywszy słusznego wieku 110 księżyców. Jego śmierć pozostawia partnerkę Wojownika (Zachodzące Światło) oraz ich pozostałe w Klanie dzieci pogrążonych w żałobie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Głośna Łapa, według jej mistrzyni nieprzystosowana i nienadająca się do życia w Klanie, pewnego dnia znika bez słowa i bez śladu. Niedługi czas później podobny los spotyka Postrzępioną Łapę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Rybołowi Lot ociera się o śmierć, gdy początkowo niepozorny ból stawów przeobraża się w zabójczą chybotkę, chorobę nieznaną rzecznym Medykom. Zaalarmowany pogarszającym się stanem przyjaciółki Cisowa Gałązka zwraca się o pomoc do Medyczki Klanu Wichru, Lśniącej Sadzawki. Dzięki jej pomocy udaje się rozpoznać chorobę oraz zdobyć potrzebne zioła, dzięki czemu Rzeczniaczce finalnie udaje się wrócić do zdrowia.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Podobną historią może „pochwalić się” Wilcza Łapa, który najpierw ignoruje kleszcze na swoim ciele, a z czasem bagatelizuje niepokojące objawy rozwijającej się stopniowo żółtej kleszczówki. Punkt kulminacyjny choroby dosięga go podczas spaceru z Minogową Łapą przy granicy z Klanem Gromu — młodszy kocur zmuszony jest ratować przyjaciela poprzez poproszenie o pomoc sąsiadów. Na wezwanie odpowiada jedna z ich Medyczek, Gwiezdny Nurt. I w tym wypadku choremu udaje się stanąć na łapy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niedługi czas po śmierci swojego mistrza, z Klanu znika Wąsata Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii V zostają mianowani nowi Wojownicy: Jaśminowa Łapa (Kwitnący Jaśmin), Minogowa Łapa (Głębinowy Minóg) i Szalejąca Łapa (Szalejąca Zamieć). Kocięta Ciemnej Mordki [NPC] oficjalnie stają się Terminatorami. Powódź (Powodziowa Łapa, mistrz: Płotkowy Potok), Ryska (Porysowana Łapa, mistrz: Kościste Wybrzeże), Siniak (Posiniaczona Łapa, mistrz: Łabędzia Gwiazda), Szczerbatek (Szczerbata Łapa, mistrz: Szafirkowy Pyłek). Ze względu na śmierć ich dotychczasowego mentora, Kornikowego Konara, dwójka Terminatorów otrzymuje nowych mistrzów: Mroźna Łapa (mistrz: Pierwiosnkowy Przesmyk), Pierzasta Łapa (mistrz: Łabędzia Gwiazda).
Na koniec, Przywódca powiadamia Klan o ataku Pajęczej Łapy na Rzeczną Terminatorkę i uczula na zachowywanie ostrożności oraz, jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, obronę Klanowiczów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po Ceremonii, w której uczestniczył chory na zielony kaszel Mroźna Łapa, w Klanie wybucha epidemia. Błękitny Poranek [NPC] i Brązowy Pysk [NPC], wciąż wiedzeni poczuciem winy za czyny ich syna, Paprociowej Łapy, decydują się ukrywać chorobę przed Klanem, tak aby medykamentów starczyło dla młodszych kotów, i przypłacają to poświęcenie życiem, umierając kolejno w wieku 111 oraz 113 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nocna Łapa spotyka na granicy młodą, zlęknioną samotniczkę — Lilię — szukającą swojej rodziny. Kotka twierdzi, że została przyprowadzona pod rzeczne tereny przez nieznanego jej samotnika, który zasugerował, że poszukiwany przez nią ojciec, Raniuszek, może należeć do któregoś Klanu. Przyprowadzony przez Terminatora Łabędzia Gwiazda oferuje Lilii udanie się z nimi do Obozu, gdzie wspólnie zastanowią się, jak odnaleźć jej krewnych. Po namowie, kotka przekonuje się do tego pomysłu i tymczasowo zamieszkuje w Klanie Rzeki, a po czasie decyduje się zostać na dłużej i rozpocząć trening.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W podobnym okresie, Pierwiosnkowy Przesmyk natyka się na granicy na wyrośnięte kocię przedstawiające się jako Hiacynt. Opowiada starszemu kocurowi, że jest dzieckiem Raniuszka, członka Nowego Świtu, oraz Kościstej Łapy, i to właśnie tego drugiego chce odnaleźć, by z nim zamieszkać. Następnie kocię udaje się do Obozu wraz z Wojownikiem, gdzie zostaje przyjęte do Klanu, jednak już na drugi dzień znika.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Dębowa Łapa i Nocna Łapa natrafiają na polowaniu na młodego samotnika. Nocna Łapa próbuje grzecznie wyprosić go z terenu Klanu, ale napotyka opór. Krótko potem między trójką kotów dochodzi do walki, w której ginie samotnik.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Potężny Strumień [NPC] umiera we śnie w wieku 126 księżyców, otoczony miłością swoich partnerów, Ciemnej Mordki [NPC] oraz Topniejącej Łapy [NPC].

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niczym nieodbiegające od normy polowanie Szafirkowego Pyłku i jego Terminatora, Skalistej Łapy, przeradza się w walkę na śmierć i życie w momencie, w którym Wojownik zostaje zaskoczony przez atakującego jastrzębia. Kocur podejmuje się eliminacji zagrożenia w pojedynkę, nie chcąc narażać swojego ucznia, i kiedy wreszcie odnajduje go Skalista Łapa, jest za późno na ratunek. Szafirkowy Pyłek umiera w walce. Dopiero wtedy na pomoc zjawiają się Trujący Kieł i Łabędzia Gwiazda. Gdy całej trójce wspólnymi siłami udaje się zabić osłabionego, drapieżnego ptaka, Wojowniczka dopuszcza się ataku na Terminatora, oskarżając go o śmierć brata. Ten nie pozostaje jej dłużny i finalnie to ona odnosi ranę na szyi, zanim walczących rozdziela Łabędzia Gwiazda.
49-księżycowy Wojownik zostaje pochowany wraz z przybranym ojcem, Potężnym Strumieniem [NPC].

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po śmierci Szafirkowego Pyłku zostaje zwołane krótkie Zebranie, na którym jego Terminatorom zostają przypisani nowi mistrzowie. Odtąd Piołunowa Łapa kontynuuje trening pod okiem Głębinowego Minoga, Nagietkowa Łapa trenuje z Łabędzią Gwiazdą, Skalista Łapa z Warczącym Gardłem [NPC], a Szczerbata Łapa ze Śnieżnym Płatkiem [NPC].

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Podczas nauk z Rybołowim Lotem, Strumyk wyraża chęć obrania ścieżki Medyka. Świadoma, że trening medyczny Gwiezdnej Łapy praktycznie nie posuwa się do przodu, kotka wyjawia, że nie widzi przeszkód, choć zaznacza, że będzie musiała skonsultować się z Cisową Gałązką.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niedługo później Śliwka w rozmowie z Cisową Gałązką również oznajmia, że widzi się w przyszłości jako Medyczkę. Niestety kotka spotyka się z rozczarowaniem, gdy Medyk jej odmawia. Mimo że robi to łagodnie, wyjaśniając powody stojące za tą decyzją, młoda koteczka nie znosi tego najlepiej i ucieka z płaczem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Dębowa Łapa, Nocna Łapa i Szponiasta Łapa wychodzą na polowanie do wschodniej części Łęg. Znikąd na Szponiastą Łapę przypuszcza atak puchacz. Do walki od razu włącza się Dębowa Łapa, a po zabiciu wydry dobiega do nich Nocna Łapa. We trójkę udaje im się pokonać drapieżnika i choć żadne z nich nie wychodzi z tej bitwy bez szwanku, to żadne nie jest poważnie ranne.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pomimo zmierzającego ku końcowi treningu, Skalista Łapa decyduje, że nie jest gotów na awans na najbliższej Ceremonii, nie po tym, co stało się z Szafirkowym Pyłkiem. W rozmowie z Łabędzią Gwiazdą oficjalnie odkłada swoje mianowanie na nieokreśloną przyszłość.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W krótkim czasie jedno po drugim znika piątka Terminatorów. Porysowana Łapa pewnej nocy wychodzi z Obozu i już do niego nie wraca, a jedyne, co po niej zostaje, to dwa bażancie pióra wbite w ziemię w okolicach Kociego Grzbietu. Trop Ciernistej Łapy urywa się przy Grzmiącej Ścieżce. Przytulna Łapa, Jaszczurza Łapa i Przejrzysta Łapa nie pozostawiają po sobie nic, co mogłoby wskazywać na powód ich zaginięcia czy pomóc ustalić, dokąd mogli się udać.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do oficjalnego rozpoczęcia Ceremonii VI ostatecznie nie dochodzi po tym, jak tworzy się zamieszanie wokół grupki Terminatorów (Dębowej Łapy, Nocnej Łapy, Szczerbatej Łapy, Szponiastej Łapy) i nowej członkini Klanu Rzeki, Lilii. Łabędzia Gwiazda przekłada Ceremonię, argumentując to nieodpowiednim zachowaniem przyszłych Wojowników i wiążącą się z nim atmosferą niesprzyjającą świętowaniu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po dowiedzeniu się, że Strumyk dołączy do Medyków w Królikarni jako ich najnowszy uczeń, zapłakana Śliwka wybiega z Obozu, a tuż za nią Strumyk. Zmartwiony o siostrę, kocurek równie usilnie, co bezskutecznie próbuje przekonać ją do powrotu. Zamiast udać się z nim do Obozu, koteczka ucieka w głąb terenów, na dobre znikając bratu z oczu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przechadzając się bez celu po granicy, nieopodal Obryzionego Drzewa, Cisowa Gałązka odnajduje swoją siostrę, Zabliźnioną Łapę, która w czasie desperackiej ucieczki z pędzącego Potwora skręciła prawą przednią łapę, a potem ostatkami sił dokuśtykała w okolice Klanu, gdzie zemdlała. Medyk zabiera ją do Obozu, by, po wyjaśnieniu sytuacji Czereśniowej Gałązce, opatrzeć łapę kotki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na prośbę Terminatora, mistrz Szponiastej Łapy zostaje zmieniony. Zostaje nim Głębinowy Minóg.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Skrzące Słowo zostaje odwiedzony we śnie przez Barwną Wodę — zmarłego Medyka oraz brata jego partnerki. Kocur wytyka Wojownikowi nadużycia i zaniedbania, jakich dopuścił się względem Księżycowego Jeziora, a także ich wspólnych dzieci, mówi rdzawemu, że powinien być lepszy. Skrzące Słowo wydaje się poruszony do głębi słowami Gwiezdnego. Obiecuje poprawę, zaprzysięga się zawalczyć o swoją rodzinę, zaczynając od poważnej, emocjonalnej rozmowy z Księżycowym Jeziorem. Razem postanawiają dołożyć wszelkich starań, aby być lepszymi rodzicami i zadośćuczynić swoim dzieciom krzywdy spowodowane wycofaniem matki, jak i życiem w zgodzie z nieodpowiednimi wartościami ojca.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ze starości umiera Zachodzące Światło. Wojowniczka żegna się ze swoimi pozostałymi w Klanie dziećmi i dołącza do partnera na Srebrnej Skórce w wieku 118 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Zanim na dobre się zaczyna, Ceremonia VII zostaje przerwana przez zaginionego księżyce wcześniej Płonące Niebo, który w asyście Słonego Wiatru [NPC] wkracza na Podnóże Skał, dzierżąc w pysku czaszkę Wietrznego Wąsa. Płotkowy Potok rusza do ataku na dawnego Wojownika, uderzając go silnie w głowę, co skutkuje utratą przytomności kocura, którego następnie Słony Wiatr [NPC] i Warczące Gardło [NPC] zanoszą do lecznicy, gdzie doglądać go będzie Cisowa Gałązka.
Na Ceremonii Wojownikami zostają: Dębowa Łapa (Dębowy Bór), Nagietkowa Łapa (Nagietkowy Prześwit), Nocna Łapa (Nocny Szkwał), Szponiasta Łapa (Ostry Szpon) i Topniejąca Łapa [NPC] (Topniejący Sopel). Kocięta Czereśniowej Gałązki i Lilia zostają mianowani Terminatorami. Lilia (Liliowa Łapa, mistrz: Dębowy Bór), Las (Mglista Łapa, mistrz: Głębinowy Minóg), Łąka (Łąkowa Łapa, mistrz: Ostry Szpon), Świetlik (Płocha Łapa, mistrz: Nagietkowy Prześwit). Ponadto, Rybołowi Lot ogłasza Strumyka (odtąd Miodowa Łapa) nowym Terminatorem Medyka, którego treningiem medycznym zajmą się oboje medycy, a treningiem wojowniczym — Cisowa Gałązka. Cisowa Gałązka odtąd ma też zająć się wojowniczym treningiem Zabliźnionej Łapy, natomiast Kozią Łapę, w związku z niedyspozycją Trującego Kła, przejmuje Nocny Szkwał.
Jeszcze w czasie mianowania nowych Wojowników, Strumyk wyjawia Czereśniowej Gałązce, że Śliwka uciekła z Klanu.
[Obrazek: 321.gif]
Statystyki - lvl: 8 | S: 21 | Zr: 18 | Sz: 11 | Zm: 13 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 65/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
#13
Wygląd
Wysoki, choć nie gigantyczny, sprawia wrażenie dość potężnego, głównie ze względu na swą masywność, długie futro oraz ciężki chód. W głównej mierze jest brudnobiały, wchodząc w delikatną kremowość. Na pysku, uszach, łapach i ogonie ma barwę niebieską z klasycznym pręgowaniem. Delikatne umaszczenie, błękitne oczy pełne filozoficznej zadumy jak i różowy nosek z czarną obwódką malują obraz kota przepełnionego łagodnością.
[Obrazek: 3r5JZe4.png]

« wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym »

od początku ostatniej Pory Młodych Liści do połowy obecnej Pory Zielonych Liści

(czyli od połowy marca 2023 do połowy sierpnia 2023)[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po ucieczce Śliwki zostają rozesłane cztery patrole poszukiwawcze, w których skład wchodzą:
— Czereśniowa Gałązka, Księżycowe Jezioro, Skrzące Słowo,
— Głębinowy Minóg, Ostry Szpon, Szczerbata Łapa,
— Łabędzia Gwiazda, Nocny Szkwał, Gorzka Łapa,
— Trujący Kieł, Nagietkowy Prześwit, Posiniaczona Łapa.
Pomimo przeszukania rzecznego terytorium wzdłuż i wszerz, koteczki nie udaje się odnaleźć.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nazajutrz po bezowocnych poszukiwaniach, Wężowa Gwiazda z Klanu Gromu prosi Łabędzią Gwiazdę o spotkanie. Informuje, że Śliwka przebywa pod opieką jego Klanu po tym, jak została znaleziona na jego terenie. Tego dnia, pomimo gorących protestów i wygłoszonego zarówno Przywódcy, jak i swej matce Zastępczyni pragnienia przeniesienia się na stałe do Klanu Gromu, gdzie ma nadzieję rozwinąć karierę medyczną, młoda wraca do rzecznego Obozu.
Wkrótce potem ponownie udaje jej się z niego wymknąć. Wojownicy odnajdują ostatni ślad po niej nieopodal Grzmiącej Ścieżki, a zapach koteczki miesza się z wonią krwi i dwunogów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Płonące Niebo wraca do świata żywych po kilku wschodach słońca spędzonych nieprzytomnie w Królikarni i jest gotów na rozmowę. Podczas niej opowiada Przywódcy o zbrodni dokonanej w dalekiej przeszłości, a także zwierza się z problemów natury psychicznej, z jakimi mierzy się od tamtej pory. Pomimo wątpliwości Łabędziej Gwiazdy, kocurowi nie zostaje odmówione miejsce w Klanie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pierzasta Łapa spotyka we śnie swojego tragicznie zmarłego przyjaciela Kwitnące Wzgórze. Kocur usiłuje ukoić jej ból po stracie, wyjaśnia okoliczności wypadku i przeprasza, że nie może dłużej uczestniczyć w życiu przyjaciółki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] O rozmowę z Łabędzią Gwiazdą prosi niejaki Omen — kot spoza Klanu, który przedstawia się jako potomek wygnanego księżyce wcześniej Czarnej Łapy. W zamian za informacje o ojcu, obiecuje dać znać, gdyby dawny Rzeczniak znów zawitał w okolicach Czterech Klanów. Ponadto wyraża zainteresowanie dołączeniem do Klanu Rzeki, jednak dwójkę kocurów niespodziewanie płoszy drapieżnik.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szukająca Ciernistej Łapy Szalejąca Zamieć ponownie natrafia na Pajęczynę. Z poprzedniego spotkania z dawnym Wichrzakiem Wojowniczka wyszła ze szramami na ciele; to przyprawia ją o kolejne rany na psychice, a zarazem rozpoczyna zupełnie nowy etap życia. Kotka musi zmierzyć się z dokonanym na niej aktem przemocy, wiążącą się z nim niechcianą ciążą, wizją powitania na świecie kociąt na zawsze przypominających o jej oprawcy, później z trudem straty dwójki z trójki narodzonych młodych, a wreszcie macierzyństwem, ponieważ Szalejąca Zamieć decyduje się być dla maleńkiego Snu najlepszą matką. Wyzwanie jest tym cięższe, że kociak wygląda jak miniaturowa kopia Pajęczyny. Odnajduje oparcie w Trującym Kle — Wojowniczka nie odchodzi od córki i wnuka ani na krok.
Nikt poza nią nie wie, kim jest ojciec Snu. Postronni żyją w przeświadczeniu, iż jest nim zaginiony Ciernista Łapa, a w tę wersję zdaje się wierzyć sama główna zainteresowana.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Płotkowy Potok zostaje odwiedzona we śnie przez swoją zmarłą Terminatorkę, Bawełnianą Nić.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nocna Łapa nie kryje fascynacji Posiniaczoną Łapą i po krótkiej znajomości proponuje jej związek. Terminatorka prosi o czas do namysłu, ale kocur nie musi czekać długo na odpowiedź — kotka chce dać im szansę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Woda ulatnia się z Obozu, a potem terenów Klanu. Nie zostaje po niej żaden ślad.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Związek Śnieżnego Płatka [NPC] i Warczącego Gardła [NPC] przechodzi poważny kryzys. Dwójka nie potrafi dojść do porozumienia po tym, jak kotka oddaliła się od partnera po śmierci ojca, a ukojenie znalazła w nadmiernym angażowaniu się w życie Klanu i plotkach. W zainteresowaniach kocicy brak miejsca na zakładanie rodziny, w przeciwieństwie do Warczącego Gardła, dla którego marzeniem jest spełniać się w roli partnera i ojca. Sytuacja jest napięta, dopóki zawiść żywiona przez Wojowniczkę w stosunku do Ciemnej Mordki [NPC] nie zradza w jej głowie planu wychowania kociąt lepszych od niczego nieświadomej pointki. W ten sposób w niedługim czasie para doczekuje się czwórki młodych: Jelenia, Krzemienia, Księżyca oraz Mrówki.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Po zgodnej decyzji, by skoncentrować się na odbudowaniu relacji ze swoimi dziećmi, Księżycowe Jezioro i Skrzące Słowo dowiadują się, że po raz trzeci zostaną rodzicami — a po raz pierwszy nieplanowanie. Okres ciąży przemija im na przygotowaniu siebie oraz swego potomstwa na pojawienie się kociąt, aż wreszcie na świat przychodzą: Bezkres, Bratek, Bryza, Buk, Świergotek, Zadra i jedno nienazwane kocię, które nie przeżywa porodu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W niedługim odstępie czasowym z Klanu znikają Drzemlikowa Łapa i Powodziowa Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Płonący Świt [NPC] nie wraca z krótkiego spaceru, podczas którego potyka się o wystający korzeń i umiera w wieku 135 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na samotnym spacerze będąc, Nagietkowy Prześwit spotyka swoją matkę i Medyczkę Klanu Wichru w jednym, Lśniącą Sadzawkę. Spotkanie przebiega w niezręcznej atmosferze, zarówno ze względu na długą rozłąkę oraz pozostawiający wiele do życzenia stan Wichrzaczki. Wojownik może jedynie się domyślać, choć okazuje się to prawdą — to ich ostatnie spotkanie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na granicę Klanu przychodzi niegdysiejszy Nowoświtowiec Artem. Kocur opowiada Przywódcy o swojej nasyconej negatywnymi emocjami przeszłości w stadzie, aby poprosić o pozwolenie na dołączenie do Klanu, gdzie ma nadzieję rozpocząć nowe, lepsze życie. Zostaje przyjęty; od tego dnia nosi imię Chłód.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Targnięty potrzebą ucieczki Wilcza Łapa opuszcza Obóz... a wkrótce także terytorium Klanu. Zatrzymuje się dopiero na Osiedlu, gdzie dopada go samotniczka o imieniu Brzózka. Kotka domaga się od niego odpowiedzi, jakich Terminator nie jest w stanie udzielić, w efekcie czego zostaje zaatakowany. Jego próby obrony spełzają na niczym, a zadane mu rany są śmiertelne. Umiera w wieku 40 księżyców, daleko poza spojrzeniem czy świadomością Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W trakcie trwania Ceremonii VIII dochodzi do incydentu. Szalejąca Zamieć, poruszona komentarzem Kościstego Wybrzeża insynuującym, że jej kocię jest podobne do ojca, usiłuje zamierzyć się z pazurami na jego autora. Wojownikowi bez trudu udaje się uniknąć ciosu, a moment później Ostry Szpon i Szczerbata Łapa wdzierają się między strony konfliktu, co wsparte interwencją Łabędziej Gwiazdy prędko go gasi.
Na Ceremonii Wojownikami zostają: Kozia Łapa (Kozia Broda), Skalista Łapa (Skaliste Zbocze), Szczerbata Łapa (Nocna Furia). Na ścieżkę terminatorską wchodzą: Bród (Brodząca Łapa, mistrz: Kościste Wybrzeże) oraz Chłód (Chłodna Łapa, mistrz: Nagietkowy Prześwit).
Zanim Klan się rozchodzi, Łabędzia Gwiazda powiadamia o mających narodzić się w Klanie Wichru kociętach, których jest ojcem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Wybuchowy Terminator Klanu Gromu, Iskrząca Łapa, przekracza granicę i wdaje się w bójkę z Mglistą Łapą. Nietypową sytuację dostrzega przechodzący nieopodal Głębinowy Minóg, który następnie przegania intruza i wraz ze swoim uczniem wraca do Obozu. Tam wyjaśniają cały przebieg zdarzeń Łabędziej Gwieździe.
Po wyjściu Terminatora, Wojownik przyznaje, że być może nie jest najlepszym wyborem na mistrza kocura i wspólnie z Przywódcą dochodzą do decyzji o zmianie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Noszące ślady walki ciało Czereśniowej Gałązki zostaje odnalezione na terenach przez jej syna, Mglistą Łapę. Na pogrzebie zostaje wytypowany nowy zastępca: Pierwiosnkowy Przesmyk.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Każdy osobno, każdy innego dnia, jednak z niewielkimi przerwami czasowymi znika trójka Terminatorów: Gorzka Łapa, Goździkowa Łapa i Pierzasta Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W środku nocy w Słonej Grocie pojawia się Nowoświtowiec Wieszczek przyprowadzony do Obozu przez Głębinowego Minoga po tym, jak spędzili we dwójkę większość dnia na granicy w oczekiwaniu na patrol mogący poinformować o jego obecności Łabędzią Gwiazdę. Kocur przedstawia się jako syn Raniuszka i Kościstej Łapy, wyjawia, że w rejony Klanu sprowadzili go śniący mu się Przodkowie. Pragnie dołączyć do Klanu Rzeki i poznać swoje korzenie, na co Przywódca przystaje pod warunkiem, że Głębinowy Minóg zgodzi się roztoczyć nad nim opiekę i wprowadzić go w klanowe zwyczaje. Przybysz jest odtąd znany Rzeczniakom jako Kora.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostry Szpon łamie łapę w starciu z puchaczem, w którego pokonaniu pomagają mu Nocna Furia i Nagietkowy Prześwit.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Polujący Pierwiosnkowy Przesmyk staje się celem czającego się w pobliżu lisa. W pokonaniu drapieżnika pomagają mu Łabędzia Gwiazda i Głębinowy Minóg. Zastępca wychodzi z tego starcia poważnie ranny, ale wraca do Obozu o własnych siłach.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przed oficjalnym rozpoczęciem Ceremonii IX, wbrew poleceniom Rybołowiego Lotu, Ostry Szpon wychodzi poza lecznicę, zostaje jednak prędko przyuważony przez Medyczkę i dostaje nakaz natychmiastowego powrotu. Wojownik nie oponuje, a zaraz za nim idzie Nocna Furia.
Kiedy Łąkowa Łapa występuje przed szereg i lada moment ma złożyć przysięgę przed całym Klanem, Ostry Szpon i Nocna Furia znów zjawiają się na Podnóżu Skał, wydając z siebie dramatyczne okrzyki i wymiotując trawą. Rybołowi Lot stwierdza celowość ich działań, wobec czego Łabędzia Gwiazda decyduje się na degradację Wojowników, a odtąd już Terminatorów — Szponiastej i Szczerbatej Łapy. Na tę wieść Szponiasta Łapa wraca do lecznicy, Szczerbata Łapa natomiast wybiega z Obozu.
Zniesmaczona zachowaniem Wojowników, Łąkowa Łapa rezygnuje z nowej rangi. Na Ceremonii mianowani są sami Terminatorzy, w większości potomkowie Śnieżnego Płatka [NPC] — Jeleń (Jelenia Łapa, mistrz: Kozia Broda), Krzemień (Krzemienna Łapa, mistrz: Kwitnący Jaśmin), Księżyc (Księżycowa Łapa, mistrz: Zawilcowy Gaj), Mrówka (Mrówcza Łapa, mistrz: Rozbita Tafla [NPC]) oraz Kora (Okopcona Łapa, mistrz: Głębinowy Minóg). Do dalszego szkolenia Mglistej Łapy zostaje wyznaczony Pierwiosnkowy Przesmyk, wojowniczy trening Rybołowiego Lotu przejmuje Płotkowy Potok, a Gwiezdnej Łapy — Trujący Kieł. Do starszyzny przechodzi Słony Wiatr [NPC].

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kwitnący Jaśmin konfrontuje z Kościstym Wybrzeżem usłyszane od przyjaciółki słowa, jakoby podobał się liliowemu Wojownikowi, na co ten przyznaje, iż jest to prawda. Kwitnący Jaśmin zdobywa się wówczas na odwagę i proponuje kocurowi związek. Tego dnia oficjalnie zostają parą.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Znalazłszy się poza granicami Klanu, Szczerbata Łapa trafia na pieszczocha rzecznego pochodzenia, znanego nielicznym, starszym kotom jako Trujący Liść. Po krótkiej wymianie zdań dochodzi między nimi do walki, ta natomiast kończy się dopiero śmiercią pieszczocha. Przerażony tym, co zrobił, Terminator postanawia nie wracać do Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Tuż po swojej Ceremonii, Mrówcza Łapa korzysta z możliwości wyjścia z Obozu. Wszelki ślad po niej ginie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W wieku 44 księżyców, wymęczona natłokiem zmartwień i trosk, umiera Zmierzchająca Nadzieja.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Głupkowate zaczepki Wierzbowego Pędu [NPC] wycelowane w Rozbitą Taflę [NPC] przeradzają się w związek, a związek — w nieoczekiwany miot. Po ciężko przebytym okresie ciąży Rozbitej Tafli rodzą się kocięta pary: Marzenie, Patyk, Sroka, Struga i x.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Lepka Łapa zostaje uznana za zaginioną.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Od pewnego czasu znajdujący się poza ziemiami Klanu Ciernista Łapa pojawia się na granicy, gdzie zastaje go nieprzyjaźnie nastawiona Trujący Kieł. Najwyraźniej krótka rozmowa z Wojowniczką odwodzi go od pierwotnego planu powrotu — kocur odchodzi i nie pojawia się ponownie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przypadkowe spotkanie Zawilcowego Gaju z nieznajomym Nowoświtowcem, Pędem, okazuje się początkiem istnienia trójki kociąt i niebawem Klan wita: Kawkę, Łanię i Zaćmienie. Niestety, bardzo szybko Łania zostaje sama.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Terminator Medyka Miodowa Łapa przepada jak kamień w wodę.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szczyt Pory Zielonych Drzew obfituje w psy nadchodzące od strony Grzmiącej Ścieżki, co prędko odbija się na Klanie. Dębowy Bór umiera w wieku 22 księżyców, zabierając ze sobą jednego z większych psów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii X wreszcie zostaje mianowana Łąkowa Łapa (Łąkowa Rosa), a Chłodna Łapa (Chłodny Pył) oficjalnie przyjmuje rolę Opiekuna. Na Terminatora awansuje jedyny syn Szalejącej Zamieci, Sen (Senna Łapa, mistrz: Skaliste Zbocze). Decyzja Łabędziej Gwiazdy odnośnie doboru mistrza spotyka się ze zwerbalizowanym sprzeciwem jego babki, Trującego Kła, a także matki, Szalejącej Zamieci, natomiast finalnie nie zostaje zmieniona.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ceremonia syna tak stresuje Szalejącą Zamieć, że kotka przez prawie księżyc nie pojawia się w Obozie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Struga znika z Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii XI Terminatorami zostają kocięta Księżycowego Jeziora: Bezkres (Bezkresna Łapa, mistrz: Kwitnący Jaśmin), Bratek (Bratkowa Łapa, mistrz: Nocny Szkwał), Bryza (Bryzowa Łapa, mistrz: Kozia Broda), Buk (Bukowa Łapa, mistrz: Skaliste Zbocze) i Zadra (Zadarta Łapa, mistrz: Płotkowy Potok). Trening Liliowej Łapy kontynuować będzie Łabędzia Gwiazda. Ponadto, Wiewiórczy Skok przechodzi do starszyzny.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Spacer Żołędziowej Cętki [NPC] i Słonego Wiatru [NPC] kończy się tragicznie. Napadniętym przez psa partnerom nie udaje się wyjść obronną łapą pomimo wsparcia przechodzącego patrolu, lecz podczas gdy kocur kończy bez lewego oka i licznymi bliznami na ciele, ale ostatecznie dochodzi do siebie, kotka umiera od odniesionych obrażeń w wieku 104 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Cisowa Gałązka wychodzi na spacer i już z niego nie wraca, potrącony przez Potwora i zabrany przez dwunożnych.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pierwiosnkowy Przesmyk i Nocny Szkwał zabijają kolejne dwa psy, które dostały się na terytorium Klanu.
[Obrazek: 321.gif]
Statystyki - lvl: 8 | S: 21 | Zr: 18 | Sz: 11 | Zm: 13 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 65/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
#14
Wygląd
Wysoki, choć nie gigantyczny, sprawia wrażenie dość potężnego, głównie ze względu na swą masywność, długie futro oraz ciężki chód. W głównej mierze jest brudnobiały, wchodząc w delikatną kremowość. Na pysku, uszach, łapach i ogonie ma barwę niebieską z klasycznym pręgowaniem. Delikatne umaszczenie, błękitne oczy pełne filozoficznej zadumy jak i różowy nosek z czarną obwódką malują obraz kota przepełnionego łagodnością.
[Obrazek: 3r5JZe4.png]

« wyszczególnione poniżej wydarzenia miały miejsce w Klanie Rzeki w następującym przedziale czasowym »

od połowy poprzedniej Pory Zielonych Liści do połowy Pory Nagich Drzew

(czyli od połowy sierpnia 2023 do początku lutego 2024)[Obrazek: 9tqElYQ.png] Posiniaczona Łapa zwierza się swojemu partnerowi, Nocnemu Szkwałowi, z pragnienia powiększenia rodziny. Kocur przyjmuje tę wiadomość pozytywnie i oboje spędzają następne księżyce na oswajaniu się ze swoją przyszłą rolą. Wkrótce potem na świat przychodzi pierwszy miot pary: Kałuża, Mżawka, Strumień i Topik.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Klan Rzeki zmaga się z falą zaginięć. W ciągu jednego księżyca znikają kolejno: Mroźna Łapa, Zawilcowy Gaj, Gwiezdna Łapa i Księżycowa Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szponiasta Łapa wyrusza na poszukiwania swojego zaginionego jakiś czas wcześniej przyjaciela, Szczerbatej Łapy. Odnajduje go nad Topiołkami. Podczas rozmowy nie udaje mu się przekonać kocura do powrotu, jednak dowiaduje się o zbrodni, jakiej ten dokonał na krótko przed odejściem. Wyznanie to nie wpływa na ich przyjaźń i Szponiasta Łapa nie ustępuje w przekonywaniu go do ponownego zasilenia szeregów Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Znudzony i zmęczony wszystkim Brodząca Łapa bezpowrotnie opuszcza Obóz.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Przerażona koszmarem Łania wybiega z Obozu. Do uszu Kwitnącego Jaśminu dociera krzyk koteczki i młoda szybko zostaje odnaleziona, a następnie sprowadzona do Królikarni.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pewnego dnia znika Zabliźniona Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostry Szpon spotyka na granicy kota przedstawiającego się jako Pozytywka, potomek Raniuszka. Przyszedł poprosić o przyjęcie do Klanu po tym, jak jego dom spłonął w pożarze. Na miejsce zostaje sprowadzony Zastępca, Pierwiosnkowy Przesmyk, który zgadza się wprowadzić Pozytywkę do Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pieszczoszek przedstawiający się jako Sol, niegdyś Chabrowa Łapa, coraz częściej pojawia się w okolicy Klanu Rzeki, wdając się w krótkie pogawędki z Rzeczniakami. Wreszcie decyduje się prosić Łabędzią Gwiazdę o możliwość powrotu do Klanu i tego dnia oficjalnie porzuca swoje osiedlowe imię.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii XII Wojowniczką zostaje Posiniaczona Łapa (Przepiórcza Pieśń), natomiast Szponiasta Łapa oficjalnie odnawia swoją przysięgę i wraca do dawnego imienia (Ostry Szpon). Co więcej, kocięta Rozbitej Tafli [NPC] oraz niedawno przyjęty do Klanu Pozytywka zostają Terminatorami: Marzenie (Rozmarzona Łapa, mistrz: Łabędzia Gwiazda), Patyk (Patykowa Łapa, mistrz: Skaliste Zbocze), Sroka (Srocza Łapa, mistrz: Kwitnący Jaśmin), Światełko (Rozświetlona Łapa, mistrz: Ostry Szpon), Pozytywka (Krokusowa Łapa, mistrz: Nocny Szkwał). Trening Chabrowej Łapy zostaje powierzony Trującemu Kłu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Do Klanu powraca Cisowa Gałązka. Kocur spędził kilka poprzednich księżyców w siedlisku dwunożnych, nim udało mu się wymknąć i znaleźć drogę do domu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Szalejąca Zamieć przychodzi porozmawiać z Łabędzią Gwiazdą o swojej przyszłości — nie widzi się w roli Wojowniczki i decyduje się przenieść się do Chruśniaka jako Opiekunka. W trakcie rozmowy zdobywa się na wyznanie, kto jest biologicznym ojcem Sennej Łapy i w jaki sposób doszło do jego poczęcia. Wyjawia, że pragnie śmierci swojego oprawcy, Pajęczyny. Łabędzia Gwiazda obiecuje go znaleźć i zabić.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Brudna Stopa wybiera się na spacer. Przechodząc po Śliskich Skałkach potyka się i wpada do wody. Przegrywa z rwącym nurtem i umiera w wieku 126 księżyców. Całej sytuacji przygląda się Mglista Łapa, który podchodzi do starszej dopiero wtedy, gdy rzeka wyrzuca jej ciało na brzeg. Wówczas udaje się po Śnieżny Płatek [NPC], aby wspólnymi siłami zanieść zmarłą do Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Skrzące Słowo przechodzi gorszy okres w życiu, a ten zostaje zwieńczony nie mniej tragicznym wydarzeniem — śmiercią z łapy psa spotkanego na polowaniu. Wojownik umiera w wieku 96 księżyców, uprzednio zadając drapieżnikowi śmiertelne obrażenia. Na miejscu zdarzenia jako pierwszy pojawia się Mglista Łapa, a spokojnie przyglądającego się zmasakrowanym ciałom Terminatora znajduje syn poległego, Skaliste Zbocze. Kocur oskarża młodszego o przyczynienie się do śmierci ojca i po krótkiej wymianie zdań próbuje go zaatakować, jednak uniki Mglistej Łapy okazują się na tyle skuteczne, że Wojownik finalnie odpuszcza. Poleca mu zająć się ciałem drapieżnika, samemu koncentrując się na zaniesieniu ciała Skrzącego Słowa do Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Z Klanu w krótkim odstępie czasowym znikają: Krzemienna Łapa, Łąkowa Rosa i Księżycowe Jezioro.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Łania, pomimo troski Kwitnącego Jaśminu, po raz kolejny ucieka pod osłoną nocy w poszukiwaniu swojej rodziny. Tym razem nie ma tak wiele szczęścia i zostaje uprowadzona przez dwunogów.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] W czasie pozornie zwykłego polowania, Głębinowy Minóg zostaje zaatakowany przez stado szczurów. Kocur wyraźnie przegrywa tę walkę, jednak w porę na ratunek przychodzi Nagietkowy Prześwit, a jakiś czas później dołączają Płotkowy Potok i Okopcona Łapa. Ten ostatni odciąga poważnie rannego, omdlałego Wojownika z placu boju i zabiera go do Obozu, podczas gdy pozostała dwójka z powodzeniem dobija gryzonie. Pomimo poważnych obrażeń oraz dzięki pomocy Cisowej Gałązki, Głębinowego Minoga udaje się uratować.
Tego samego dnia, w Królikarni, śpiącego Wojownika odwiedza jego zmarły przyjaciel, Wilcza Łapa. Na jawie rannemu towarzyszy Nagietkowy Prześwit i kocur wyznaje szylkretowi miłość.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ciemna Mordka [NPC] wychodzi na przechadzkę z Topniejącym Soplem [NPC], w czasie której kocur opowiada tak wybitny żart, że w jednej chwili jego partnerka zanosi się śmiechem, a w następnej zaczyna urywać jej się oddech. Nim udaje mu się sprowadzić pomoc, kotka umiera w wieku 116 księżyców.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Pierwiosnkowy Przesmyk pewnego razu wybiera się na polowanie. Jego zapach urywa się przy granicy z Ziemiami Niczyimi, zmieszany z zapachem lisa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Klan Rzeki traci kolejnych członków. Niedługo po sobie znika piątka kotów: Liliowa Łapa, Płonące Niebo, Bratkowa Łapa, Rybołowi Lot i Jelenia Łapa.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostry Szpon i Kozia Broda zabijają dwa małe psy, jakie przedarły się na terytorium Klanu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Mglista Łapa prosi Cisową Gałązkę o rozważenie jego kandydatury jako Terminatora Medyka, powołując się na swoje zamiłowanie do zgłębiania wiedzy w różnych dziedzinach, a także pragnienie rozwoju społeczności. Medyk ma swoje wątpliwości. Nie udziela odpowiedzi od razu, deklaruje jednak, że potrzebuje tylko chwili do namysłu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Podążający za wonią drapieżnika nieopodal Grzmiącej Ścieżki Łabędzia Gwiazda przypadkiem natrafia na kocurka z Klanu Wichru, Bączkową Łapę. Od początku nie podoba mu się coś w postawie młodego. Przeczucie okazuje się słuszne, gdy po krótkiej, niezręcznej rozmowie Wichrzak rzuca się pod biegnącego Potwora. Choć Przywódca momentalnie reaguje, próbując go odciągnąć, obaj zostają uderzeni, z różnym skutkiem: Łabędzia Gwiazda kończy jedynie ze zdartą skórą, Bączkowa Łapa łamie kończynę. Chyba wyłącznie to sprawia, że oryginalny plan kocurka nie dochodzi do skutku i po odejściu dwunożnej godzi się poczekać na wichrowy patrol, który zabiera go do Obozu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Trujący Kieł w wieku 69 księżyców umiera przy rzecznej granicy, zagryziona przez lisa. Sam lis niewiele dalej umiera przez wykrwawienie.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Piołunowa Łapa wychodzi i nie wraca. Kozia Broda zostaje porwany przez dwunożnych podczas przechadzki po Ziemiach Niczyich. Ślad Chabrowej Łapy urywa się na terenach, zmieszany z zapachem psa. Bryzowa Łapa znika, nie pozostawiając po sobie tropu.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Śnieżny Płatek [NPC] planuje swój drugi miot, motywowany raczej niespełnionymi ambicjami (oraz cichą, jednostronną rywalizacją z Ciemną Mordką [NPC]) niż miłością czy to do rodzicielstwa, czy do własnego partnera. Warczące Gardło [NPC] wyczuwa pobudki swojej ukochanej i początkowo oponuje, po czasie jednak daje się przekonać obietnicą zgodnego wychowywania pociech bez wywierania presji bycia najlepszym. Wojowniczka wywiązuje się z obietnicy tylko połowicznie, ale mleko się rozlało z dniem przyjścia na świat ich czwórki pociech: Kasztana, Króliczka, Soli i Zmory.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Słony Wiatr [NPC] pewnego dnia postanawia wybrać się na spacer poza tereny Klanu Rzeki, gdzie zamierza zabić czas i nieco się rozluźnić. Niestety, jego plan spala na panewce. Gdy dochodzi na jedno, duże, rozległe pole, nagle dochodzi do niego głos Żołędziowej Cętki [NPC]. Pierwsza fala radości po usłyszeniu partnerki zaraz mija; kocur przypomina sobie, że ta od dawna nie żyje. Wtem zrywa się do biegu i czym prędzej wraca do Obozu. Dziwne uczucie trzyma się go jeszcze przez kilka następnych wschodów słońca. Decyduje się z nikim nie dzielić swoim przeżyciem, w obawie, że nikt mu nie uwierzy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Śnieżny Płatek [NPC] „przyłapuje" Rześką Pszczołę [NPC] na przemiłej pogawędce z gromowym Wojownikiem, Danielim Tropem [NPC] i od razu tworzy teorię o domniemanej relacji łączącej tę dwójkę. Chętnie dzieli się nią z partnerem Wojowniczki, Białym Jeleniem [NPC], ten jednak ucina insynuacje, jakoby dorabiano mu rogi, i poleca kotce zajęcie się własnymi kociętami, a nie rozsiewaniem plotek.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Świergotek zostaje uznana za zaginioną.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Kolejne z kociąt dawnego Rzeczniaka, Rannej Łapy, przychodzi na granicę z Klanem. Spotyka go tam Nocny Szkwał i dowiaduje się, że Poeta jest ocalałym z pożaru, który odebrał mu dom. Dowiedziawszy się o zaistniałej sytuacji i widząc zagubienie kocurka szukającego swojej rodziny, Łabędzia Gwiazda oferuje mu przystań w Klanie Rzeki — przynajmniej do czasu, aż Poeta określi, co chce zrobić dalej.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Senna Łapa, niemal od czasu swojej Ceremonii borykający się z zielonym kaszlem, chętnie znajduje wymówki na przedłużenie pobytu w Królikarni. Dopiero po śmierci prababci, Ciemnej Mordki [NPC], tknięty poczuciem winy wraca do normalnego życia. Na trening, do którego stracił cały entuzjazm, i do mistrza, którego jego babcia, Trujący Kieł, oskarżała o śmierć wujka Sennej Łapy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Jedno po drugim, z Klanu znikają Srocza Łapa i Kościste Wybrzeże.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Ostry Szpon oraz Skaliste Zbocze od dawna noszą się z zamiarem odbycia rozmowy z Gwiezdnym Klanem. Wreszcie opuszczają Klan w poszukiwaniu Szepczącej Sadzawki, gdzie zamierzają skonfrontować się z Przodkami w sprawie masowych zaginięć, dziwnych śmierci i podejrzeń co do Mglistej Łapy. Finalnie wracają na rzeczne ziemie bez upragnionych odpowiedzi, po tym, jak poszukiwania kończą się fiaskiem.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii XIII Wojownikiem zostaje Patykowa Łapa (Oszroniony Patyk). Na Terminatorów, między innymi, zostaje mianowany miot Przepiórczej Pieśni, która decyduje się zostać pełnoetatową Opiekunką: Kawka (Kawcza Łapa, mistrz: Skaliste Zbocze), Kałuża (Kałużowa Łapa, mistrz: Ostry Szpon), Mżawka (Mżawkowa Łapa, mistrz: Nocny Szkwał), Strumień (Strumieniowa Łapa, mistrz: Kwitnący Jaśmin), Topik (Topikowa Łapa, mistrz: Ostry Szpon). Niedawno przyjęty do Klanu Poeta decyduje się zostać i także rozpoczyna szkolenie (Harmonijna Łapa, mistrz: Głębinowy Minóg). Trening Mglistej Łapy przejmuje Łabędzia Gwiazda, a ze względu na nie najlepszy stan psychiczny Nagietkowego Prześwitu, dalsze nauczanie Płochej Łapy przypada Kwitnącemu Jaśminowi. Nowym Zastępcą Klanu Rzeki ogłoszony jest Nocny Szkwał.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Niedługo po Ceremonii, Ostry Szpon i Skaliste Zbocze podejmują drugą próbę odnalezienia Szepczącej Sadzawki. Osiągają swój cel i spotykają się z dawnym Medykiem Klanu Rzeki, Barwną Wodą. Medyk usiłuje przekonać Skaliste Zbocze, że w Klanie nie dzieje się nic nadnaturalnego czy niepokojącego, jednak Wojownik nie przyjmuje takiej odpowiedzi. Po zakończonym śnie informuje brata o swoich planach — nie wraca do Obozu, dopóki nie dowie się prawdy. Ostry Szpon prosi o jedną noc w Klanie, po której wspólnie mogą udać się na dalsze poszukiwania. Wreszcie dochodzą do porozumienia; Ostry Szpon wróci sam, podczas gdy Skaliste Zbocze będzie na niego czekać przy Siedlisku Koni.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Nocny Szkwał wraz z Kwitnącym Jaśminem wybierają się na polowanie. Zastępca spotyka na swojej drodze młodą samotniczkę, ta jednak nie rozumie uprzejmych ostrzeżeń, że znalazła się na nieswoim terenie, i uparcie brnie w głąb rzecznego terytorium, co rozpoczyna przepychankę między kotami. Kończy ją dopiero krzyk Kwitnącego Jaśminu wołającego o pomoc, ponieważ, jak się okazuje, on również wpadł na samotnika — dużego, silnego, a w dodatku twardo stojącego przy stwierdzeniu, że donikąd się nie wybiera, dopóki nie znajdzie swojej córki, Robaczka. Niezgoda doprowadza do walki między nieznajomym a dwójką Wojowników. Polująca nieopodal Krokusowa Łapa dostrzega zamieszanie i dołącza do kocurów, a niedługo po niej pojawia się samotniczka Brzózka, która w tym sporze obiera stronę Rzeczniaków. Pomimo chaosu oraz zaogniającego się z każdym uderzeniem serca konfliktu, Nocny Szkwał i Krokusowa Łapa podejmują próbę pertraktacji; oferują odnalezienie córki Bandziora, jednak nieufny kocur nie akceptuje wyciągniętej do niego łapy. Mimo wszystko udaje się osiągnąć sukces, jakim jest wycofanie się przeciwnika i opuszczenie przez niego terytorium Klanu.
Wówczas Brzózka odchodzi w swoją stronę, ranny Kwitnący Jaśmin wraca do Obozu, a Nocny Szkwał i Krokusowa Łapa idą na poszukiwania córki nieznajomego, z czego jednak targany zawrotami głowy Zastępca musi prędko zrezygnować. Terminatorka kontynuuje rozglądanie się w pojedynkę, trafia na trop, który doprowadza ją do głębokiej dziury okupowanej przez drobną, trzęsącą się ze strachu koteczkę — Robaczek. Początkowo młoda wykazuje się nieufnością swojego ojca i za nic nie zgadza się przyjąć pomocy, ale dzięki niewyczerpanym pokładom cierpliwości i łagodnej perswazji Krokusowej Łapy dochodzą do porozumienia, czego owocem jest wyciągnięcie Robaczka z dziury i odprowadzenie jej na granicę, gdzie czeka na nią zmęczony ojciec.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Chłodny Pył, przeczuwając nadchodzącą śmierć, zabiera kilka najcenniejszych przedmiotów i udaje się na granicę, gdzie zasypia po raz ostatni, kończąc życie w wieku 88 księżyców. Odnajduje go patrol Klanu Wichru składający się z Azaliowej Łapy, Korzennej Woni i Świtającej Łapy. Azaliowa Łapa domyśla się ostatniego życzenia przyjaciela i wspólnymi siłami zabierają go na Ziemie Niczyje, by pochować go w miejscu, które Chłodny Pył niegdyś uważał za swoje.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Dochodzi do kolejnych zaginięć Terminatorów — Zadartej Łapy, Okopconej Łapy i Rozświetlonej Łapy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Układając się do snu, Wiewiórczy Skok przechodzi w myślach przez całe swoje życie. Tego wieczoru, w wieku 125 księżyców ostatni raz zamyka oczy.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Rodzi się pierwszy miot Rześkiej Pszczoły [NPC] oraz Białego Jelenia [NPC]Cierń, Cyprys, x, x, x i x. Powiększenie rodziny nie znajdowało się akurat na liście planów pary, natomiast sam poród staje się trudnym przeżyciem dla młodej mamy, stawiając dalszy los rodziny pod znakiem zapytania, szczęśliwie wszystko kończy się dobrze, a kocięta są kochane i rozpieszczane do granic możliwości.

[Obrazek: 9tqElYQ.png] Na Ceremonii XIV Wojowniczkami zostają: Krokusowa Łapa (Krokusowy Pląs) i Płocha Łapa (Płochy Świetlik). Do mianowania na Terminatora podchodzą kocięta Śnieżnego Płatka [NPC]: Kasztan (Kasztanowa Łapa, mistrz: Oszroniony Patyk), Króliczek (Królicza Łapa, mistrz: Krokusowy Pląs), Sól (Słona Łapa, mistrz: Łabędzia Gwiazda), Zmora (Blada Łapa, mistrz: Płotkowy Potok).
[Obrazek: 321.gif]
Statystyki - lvl: 8 | S: 21 | Zr: 18 | Sz: 11 | Zm: 13 | HP: 95 | W: 75 | EXP: 65/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości