Propozycje
#31
Wygląd
Kocica w średnim wieku o krótkim jasno-szarym błyszczącym futrze. Nie należy do dużych kotów i jej postura jej dość delikatna, jednak jej brzuch zaczął się trochę zaokrąglać. Oczy są niebieskie, jednak w jednym widać drobne zamglenie, jest to wada wzroku którą ma od urodzenia.
W sumie dwa na raz, nie byłyby takim złym pomysłem. Nadal byłaby rotacja. Ale jestem przeciwna całkowitemu otworzeniu zapisów do konkretnych klanów. Widzę jak to działa na innych forach i jak duże są dysproporcje.

"Baby I have been here before
I know this room, I've walked this floor
I used to live alone before I knew you

[Obrazek: _black_orb__by_kayosa_stock-d8olxkl.gif] [Obrazek: _grey_orb__by_kayosa_stock-d8olx96.gif] [Obrazek: _black_orb__by_kayosa_stock-d8olxkl.gif]

I've seen your flag on the marble arch
Love is not a victory march
It's a cold and it's a broken Hallelujah"


Statystyki - lvl: 3 | S: 13 | Zr: 7 | Sz: 12 | Zm: 6 | HP: 65 | W: 65 | EXP: 255/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#32
Wygląd
Oto spory kocur o futrze w barwach rdzy i beżu, poprzecinanym ciemnymi, nieregularnymi pręgami, mieniącym się dumnie w promieniach słońca. Kolor na jego ciele zachowuje się niczym gradient - grzbiet ma niemalże brunatny, a podbrzusze już jasno beżowe. Jego proporcjonalna, dobrze umięśniona sylwetka jest zwarta i mocna. Jest to duża zasługa (lecz nie wyłącznie) gęstej sierści o długości nieco większej, od przeciętnej. Kocur nie przykłada szczególnej wagi do tego, jak się porusza - kroki stawia swobodnie i trochę niedbale, a czasem lekko chwiejnie, wymachując przy tym fantazyjnie ogonem. Szczególną cechą wyglądu Szepta jest tylko jedno (lewe) czujne, świdrujące ślepię, mieniące się niczym bursztyn na dnie wartkiego strumyka. Oczy ozdobione są jasnymi obwódkami, a z uszu gęsto sterczą białe, puszyste włoski. Ciekawym zjawiskiem są też Szeptowe wąsy - długie, powykręcane, miejscami lekko wygięte.
Chyba najprostszym rozwiązaniem byłaby znów próba rzucenia dwóch nieco mniejszych miotów na raz. Jakiś czas temu jak byłam w administracji to robiliśmy tak, że szły dwa mioty ale to się jakoś zatarło, a tak byłby faktycznie jakiś większy wybór. Wiadomo jak jest, zwykle pierwszą próbę przetrwa tylko część użytkowników i ilość kociąt w miocie się zawęzi, więc nie powinno to przepełniać Klanów. Zawsze pozostanie wtedy możliwość adopcji, może będzie więcej postaci do wzięcia z każdego Klanu, do wyboru do koloru dla tych bardziej "wybrednych" czy wymagających.
Schemat moim zdaniem powinien pozostać taki, jak jest, czyli że to administracja decyduje o kolejności wypuszczania miotów. Wiele osób przede mną już to wystarczająco dobrze uargumentowało, więc nie będę powtarzać, że puszczenie kilku miotów do jednego Klanu pod rząd byłoby porażką.
Zaczynanie gry ze stopy samotnika nie jest rozwiązaniem, bo mając tylko postać samotnika na start... to trochę jak patrzeć na wystawę ciast przez szybę. |D Nie można ukrywać, że granie samotnikiem jest znacząco inne niż granie kotem w Klanie i nowy użytkownik może się zwyczajnie zniechęcić lub popełnić błędy, które go zniechęcą (spotkanie nieodpowiedniego kota na granicy itd.). Dlatego takie rozwiązanie jak jest teraz uważam za odpowiednie.
Tyle ode mnie chyba. Nie ma co nadmiernie kombinować i jakieś zasady trzeba zachować, gracze chcąc nie chcąc muszą się do pewnych rzeczy dostosować.
Statystyki - lvl: 6 | S: 21 | Zr: 11 | Sz: 9 | Zm: 10 | HP: 80 | W: 70 | EXP: 100/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#33
Wygląd
Nieszczęściu, imię twoje - kobieta! Nie zmieniła się zbyt wiele od swojej ceremonii na terminatora, niestety, a może i na szczęście, za wyjątkiem nabycia kilku centymetrów wzwyż. Kolokwialnie rzecz biorąc - urosła, i tyle. Teraz plasuje się gdzieś w granicach średniego wzrostu, ale wyżej niż niżej, chociaż nie można też jej nazwać gigantem. Śnieżnobiałe futerko, szczególnie gęste i nieco dłuższe na piersi i przy uszach dość gładko przylega do ciała na długich, zgrabnych łapach. Oczy duże, jadowicie zielone, pełne roztańczonych iskierek, a barwą przywodzące na myśl świeżą trawę Porą Młodych Liści. Na środku mordki intensywnie jasnoróżowy nos, od którego kocica wzięła zresztą swoje miano. Oj, wygląda jak anioł, ale nawet anioły mogą pokazać czasem zęby. W uśmiechu - słodkim jak maliny i ostrym jak ciernie. W starciu z lisem straciła ogon.
Staramy się rzucać dwa naraz/w niewielkich odstępach, bo nam też się to podoba, ale nie zawsze się udaje. Raz, że ostatnio były mioty wstrzymywane przez dużą ilość pustych kont do adopcji, dwa - te mioty też ktoś musi pisać, a nas czasem też życie przygniata, zdarza się, trzy - czasem trzeba mioty przerzedzić ze względów fabularnych, jak jeszcze niedawno Wicher lub ten aktualny, bo ze względu na wyprawę logiczne, że żadna kocica nie biegałaby po osiedlu w zaawansowanej ciąży. I tak został wrzucony tydzień szybciej niż miał być ze względu na zapotrzebowanie, sigh.

Nie będę się nadmiernie rozpisywać, bo większość rzeczy została już powiedziana, ale zwrócę uwagę na jedną rzecz. Cień, nie wiem jak długi masz staż na forum, ale kiedyś było dokładnie tak jak mówisz - dołączanie do Klanu głównie ze stopy znajdy/samotnika lub z rangi kociaka/terminatora, który jest już w Klanie, ale... nie wiadomo skąd. I z tego wynikały dwie rzeczy. Pierwsza - zero jakiegokolwiek pokrewieństwa między członkami Klanu, bo jeśli swobodnie otworzyć furtkę do wchodzenia do Klanu w ten sposób to logiczne, że nie będą to jeden czy dwa przypadki. To z kolei wiąże się z kulejącym klimatem i niekiedy naginaniem charakteru Klanu bądź jego Przywódcy. Bo Przywódca może nie chcieć przyjąć znajdy. I co mu zrobisz? Markiz nie został przyjęty przez Rozerwaną, swego czasu Wicher i Grom nie przyjmowały znajd w ogóle, teraz zdaje się Świetlik też stwierdził, że zastanowiłby się dwa razy nad przyjęciem kolejnego podrzutka. To wynika z fabuły i jest nie do ruszenia, nie wyobrażam sobie rzucić nowego gracza do Klanu w charakterze znajdy jeśli wiem, że dany Klan by go nie przyjął/będzie miał w tym Klanie ze statusem znajdy przechlapane.

Co do samotników - wszystko zostało już powiedziane. Gra samotnikiem na start jest zniechęcająca, co najwyżej otworzyłabym to dla starszych graczy którzy wracają i wiedzą co robią, ale - whelp, chyba lepiej być obiektywnym i zakazać po równo. Nie chodzi tutaj o to, że samotników jest za dużo (to też |D), ale o sam fakt, że gra samotnikiem jest jak napisała Szept - trochę jak oglądanie ciastka przez szybę. I tak jak zwrócił uwagę Czosnek - na kolejne multi czekasz trzy miesiące. I musisz napisać wystarczającą ilość postów, a zrobienie tego poza Klanową fabułą jest trudne. Samotników jest mnóstwo na liście, ale w rzeczywistości jest ich trzech na krzyż, a fabuła z kotami Klanowymi jest ograniczona. Już pomijając to, że można umrzeć bardzo głupio bardzo bardzo łatwo.

Co do częstszych, ale rzadszych miotów - z jednej strony super, ale z drugiej ktoś te mioty musi wpierw napisać. Widzieliście jak szybko został zajęty ostatni miot w Wichrze. Wyobraźcie sobie, że ten jeden miot to dwa mniejsze mioty po 3/4 osoby. Oba są zajęte w przeciągu dni, ba, nasz rekord to zdaje się kilka godzin (bo w końcu dwa małe a jeden duży to mniej więcej taka sama ilość miejsc) i zaraz trzeba wrzucić kolejne dwa mniejsze mioty. Mamy osoby które podsyłają nam gotowe NPCty i nawet całą rozpiskę miotów, ale jeśli by to robić na dłuższą metę to może się okazać, że jest tych NPCtów zwyczajnie mało, kocice są praktycznie non stop w ciąży i mają po pięć/sześć miotów, a zwiększyć liczby postaci-widmo też nie możemy do nie wiadomo jakich rozmiarów - bo chociaż nie są rozgrywane to ich obecność czuć na fabule i nie może być tak, że połowa Klanu to NPCty. Też chciałabym żeby ta rotacja miotów przebiegała jak najszybciej, ale mówię tylko, że jest też druga strona tego medalu.

Podoba mi się za to pomysł Pianki z otwartym jednym miotem dla stricte nowych, plus jakieś mioty dla nowych&starych graczy, które mogłyby być mniejsze i być rzucane częściej, bo logiczne że większy miot dla wyłącznie nowych userów będzie wisiał ciut dłużej, przynajmniej w teorii. Pomyślimy jeszcze nad tym i obgadamy to między sobą.

A co do czekania na wymarzony Klan - zawsze można spróbować się dogadać. Nie widzę tego "konkursu" na najbardziej popularny w tej chwili Klan, bo zanim rzucimy miot do takiego Cienia pewnie minęłoby pół roku, a non stop leciałyby mioty do Rzeki i Wichru, bo są najbardziej rozchwytywane odkąd pamiętam. Nie zawsze się da pójść nowemu graczowi na rękę i podsunąć mu miot do wymarzonego Klanu z wymarzonym umaszczeniem, ale można pokombinować i nie wiem o jakim "robieniu pod górkę" w ogóle mowa. Mioty nie są rzucane na złość akurat tam, gdzie gracze nie chcą, tylko tam gdzie jest najlogiczniej w danej sytuacji. Swoją drogą - wszyscy cały czas mówią o "3 miesiącach czekania na następny miot!", a w rzeczywistości chyba żaden jak do tej pory miot NPC tyle nie powisiał. :'D
[Obrazek: zqG2Jtv.png]
Caviar and cigarettes, well versed in
etiquette,
extraordinarily nice, she's a

= K I L L E R = Q U E E N =
gunpowder, gelatine; dynamite with a laser beam
Guaranteed to blow your mind
      • Anytime ♡  ̖́-
Statystyki - lvl: 6 | S: 17 | Zr: 11 | Sz: 11 | Zm: 10 | HP: 80 | W: 70 | EXP: 80/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#34
Wygląd
W wieku terminatorskim nastąpiły największe zmiany w jej wyglądzie. Nie jest już małą, nieproporcjonalną kulką. Jej łapy wyglądają na długie i chude, jednak nie jest wyższa niż przeciętna kotka i prawdopodobnie na wysokość już nie urośnie. Nie jest ani zbyt masywna, ani wątła - budowę ciała ma bardzo pospolitą. Sierść na całym ciele jest krótka, ale gęsta i miękka. Tym, co wyróżnia ją spośród innych kotów jest jej umaszczenie - szylkret. Większośc ciała jest ruda w czarne, nieregularne pasy, jednak większość jej klatki piersiowej jest biała. Jej głowa jest ruda, ale na lewej stronie pyszczka ma dużą, czarną plamę, a sam pyszczek jest biały. Mniejsze czarne znaczenia znajdują się na jej czole, a uszy w całości pokryte są tym kolorem. Jej oczy widoczne są z daleka za sprawa intensywnie żółtej barwy. Ma też charakterystycznie długie wibrysy.
Co do pisania miotów - myślę, że znaleźliby się chętni, żeby z tym pomóc, tylko ludzie rzadko wiedzą, że w ogóle tak można. Trochę sami jesteście sobie winni, bo takie informacje zwykle pojawiają się na SB a tam to ciężko wyłapać jak się nie siedzi 24/h. No i wiadomo, że jakoś bardzo bardzo częste mioty też nie mogą być, ale jednak zadaniem klanowych kotek jest rodzenie i wychowywanie kociąt, więc mogłyby je mieć częściej niż mają (przynajmniej niektóre z nich).
I am cold, can you hear
I will fly, with no hope, no fear
And the ground, taunts my wings
Plummet as I sing, plummet as I sing
Statystyki - lvl: 5 | S: 10 | Zr: 12 | Sz: 15 | Zm: 8 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 125/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#35
Wygląd
To dobrze zbudowana, proporcjonalna koteczka z puchatym, gęstym futrem w kolorze, hehe, jasnobrązowym przywodzącym na myśl kawę z mlekiem. Dużą ilością mleka, która w słońcu sprawia rudawe wrażenie, może dlatego, ze była posłodzona miodem. Jej oczy są intensywnie niebieskie a całe ciało jest pokryte pręgami. Ogółem to opis się nie zmieścił dlatego dla większej liczby informacji zerknij sobie do KP.
Chciałam się jeszcze odieść do tematu kotów znikąd/znajd/przyjmowania obcych kotów. Charaktery Klanów są jakie są, większość przywódców nie zgodziłaby się na przyjęcie do Klanu obcego kota bez wyraźnego powodu a często koty nie urodzone w Klanie są w nim traktowane gorzej przez sporą część grupy. BA, nawet niektóre koty URODZONE w Klanie zdarzało się, że były tak traktowane ze względu np na to, że ich rodzic z Klanu nie pochodził (za przykład podam chociażby pierwszy miot Kosowego Piórka w Wichrze, gdy ktoś stwierdził, że rzucenie miotu kota-przybłędy takiego jak Kosowa w tak skrajnym Klanie jak dawny wicher będzie dobrym pomysłem. Ogólnie to cały Klan gnębił i wyzywał te kocięta tylko dlatego, że ich matka nie była pochodzenia Klanowego. Nikt się z tego miotu nie ostał, wszyscy odeszli albo się zabili przez prześladowania reszty Klanu).
Nie można takiego nastawienia zabronić, czemu? Bo jest fabularne i książkowe a my do tego dążymy. Koty w książkach ceniły wojowniczą krew i wystarczy sam przykład głównego bohatera (Ognistego Serca) by zobaczyć, jak gorzej był traktowany przez to, że był pieszczoszkiem. Nawet jak był już przywódcą i bohaterem czterech Klanów (po zabiciu Bicza) Klan Gromu dostawał przytyki ze strony innych Klanów a w Gromie niechętnie patrzono na przyjmowanie obcych kotów (Daisy, Millie).
Dlatego też gra samotnikiem jest ciężka, bo, w przeciwieństwie do innych for, praktycznie nie ma szansy by dorosły kot mógł dołączyć do grupy.

Dołączanie w ten sposób, co w dawnych czasach, również nie wchodzi w grę. Mam tu na myśli zakładanie kota terminatora/kociaka widmo, z rodzicami widmo wymyślonymi tylko na potrzebę tej postaci albo nawet bez rodziców, z po prostu dopiskiem, że "urodził się w Klanie". Mamy o tyle złożone forum, że jesteśmy w stanie prześledzić DOKŁADNE drzewo genealogiczne wszystkich postaci w czterech klanach na kilka lat wstecz, co powoduje, ze wprowadzenie takich postaci stworzyłoby straszny chaos - nie wiem, jak miałabym odegrać np Czerwią spotkanie takiego kota.

Jestem wielką fanką zwiększenia ilości miotów, jednak tak jak mówi Szmal, nie możemy dopuścić do sytuacji, w której będziemy mieć w Klanach po np 20 postaci NPC, bo to zwyczajnie jest skrajnie nierealistyczne i byłoby ciężkie do odegrania w akcjach MG, bo musimy założyć, że kilkanaście dorosłych wojowników nie jest w stanie pomóc. I wymyślić powody, dlaczego. Oraz po prostu tak wysoka liczebność Klanu zaczyna podchodzić pod absurd.
To samo tyczy się ilości miotów. Kiedyś pary NPC miały po 2 mioty i Klan miał po 2-3 pary NPC, a teraz mam czasem po 5 par z trzema miotami i to wciąż jest niewystarczająco biorąc pod uwagę obecny popyt na postacie.


Najgorsze jest to, ze nie powinniśmy mieć przeświadczenia, że lepiej ograniczyć ilość miejsc dla graczy bo "część i tak się wykruszy". Jak forum najbardziej właśnie nam powinno zależeć na pozyskaniu nowych graczy i fakt, że ktoś, kto chce z nami zagrać, nie może, bo nie ma miejsc w miotach albo postaci do adopcji nie powinien mieć miejsca. To bardzo ciężkie do osiągnięcia i w zasadzie mało mam pomysłów jak można ulepszyć obecny system poza zwiększeniem ilości możliwych kociąt w miocie do 8 za każdym razem i wrzucaniem miotów częściej tak, by ZAWSZE było jakieś wolne miejsce.


W dodatku wprowadziłabym jakieś dodatkowe zasady dotyczące brania miejsc w miotach NPC przez osoby które już grają na forum. Niby jest napisane, że mioty NPC są przeznaczone "w pierwszej kolejności dla nowych graczy" ale mało się to przejawia w praktyce, gdyż zwykle jest po prostu kto pierwszy ten lepszy i często zdarza się, że spora część postaci z miotu NPC to multikonta. A osoby, które chcą mieć multi spokojnie mogą zaczekać, skoro mają już grywalne postacie. Jestem za utworzeniem jakiś miotów TYLKO dla osób nowych/powracających (bez grywalnych postaci) w których niemożliwe jest wzięcie konta przez osobę już grającą.

[Obrazek: f8ea82d829a6acba4909865e7cd1b0dd-d6pm0qg.png] [Obrazek: 0ae54361a44eb5ae298f9bcafcfbc51a-d6pm1ps.gif] [Obrazek: 6761365d7cf4019bbfe10d02acf1bfb8-d6pmfz8.png] [Obrazek: 00cffa8235a5c8891b95d244e0281ca3-d6pmg7x.png] [Obrazek: b19bb85feaaef849c4968c77e9a48e73-d6pmh99.png] [Obrazek: a22e4c5f249430aa1599b1b3913f2898-d6pmhsm.png] [Obrazek: 3d749492592a884e06f06a97639cca22-d6pmigi.png]

Dziś osiem serc, w szklance na dnie....................................................
Przez lodotaflę przedrzeć się chce................................................
Ja szukam ciebie, ty szukasz mnie......................................................
A między nami sześć obcych serc.......................................................
......................................................I może miłość stopi ten lód
...............................................A ciepło sprawi, że stanie się CUD
................................................Szesnaście połówek połączy się

W osiem szczęśliwie zakochanych serc


[Obrazek: 5e8104f6582fa0ef0707188474460f0a-d6pqzdt.gif]Głos: Shakira
Statystyki - lvl: 4 | S: 15 | Zr: 11 | Sz: 8 | Zm: 5 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 45/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#36
Wygląd
Nieszczęściu, imię twoje - kobieta! Nie zmieniła się zbyt wiele od swojej ceremonii na terminatora, niestety, a może i na szczęście, za wyjątkiem nabycia kilku centymetrów wzwyż. Kolokwialnie rzecz biorąc - urosła, i tyle. Teraz plasuje się gdzieś w granicach średniego wzrostu, ale wyżej niż niżej, chociaż nie można też jej nazwać gigantem. Śnieżnobiałe futerko, szczególnie gęste i nieco dłuższe na piersi i przy uszach dość gładko przylega do ciała na długich, zgrabnych łapach. Oczy duże, jadowicie zielone, pełne roztańczonych iskierek, a barwą przywodzące na myśl świeżą trawę Porą Młodych Liści. Na środku mordki intensywnie jasnoróżowy nos, od którego kocica wzięła zresztą swoje miano. Oj, wygląda jak anioł, ale nawet anioły mogą pokazać czasem zęby. W uśmiechu - słodkim jak maliny i ostrym jak ciernie. W starciu z lisem straciła ogon.
Cytat:Co do pisania miotów - myślę, że znaleźliby się chętni, żeby z tym pomóc, tylko ludzie rzadko wiedzą, że w ogóle tak można. Trochę sami jesteście sobie winni, bo takie informacje zwykle pojawiają się na SB a tam to ciężko wyłapać jak się nie siedzi 24/h. No i wiadomo, że jakoś bardzo bardzo częste mioty też nie mogą być, ale jednak zadaniem klanowych kotek jest rodzenie i wychowywanie kociąt, więc mogłyby je mieć częściej niż mają (przynajmniej niektóre z nich).

Tyle tylko, że na deklaracjach często się kończy, tak jak w sprawie ogarniania map i terenów do przeprowadzki, mhm. |D Co było pisane nie tylko na sb. Nie mówię tego żeby was teraz zagonić do pisania NPC i ogarniania nam miotów na gwałt - bo jak mówiłam, zrobienie ich 567678 też nie rozwiązuje problemu - tylko mówię jak jest.

A kocice, owszem, mogą mieć więcej miotów, ale też bez przesady. Muszą chociaż wychować i "mianować" poprzedni miot zanim zrobią sobie następny, plus musi być jednak jakaś... różnorodność genetyczna. Do tej pory NPC miały maksymalnie po trzy mioty (przeważnie dwa tho) a to i tak wystarczyło niektórym by zdominować swoją krwią praktycznie pół Klanu. Dlatego przydałoby się żeby było więcej NPCtów zmieniających się cyklicznie, ale z drugiej strony też nie może być ich ZA DUŻO. I wracamy do punktu wyjścia, bo w żadną stronę nie można posunąć się zbyt swobodnie.

Cytat:W dodatku wprowadziłabym jakieś dodatkowe zasady dotyczące brania miejsc w miotach NPC przez osoby które już grają na forum. Niby jest napisane, że mioty NPC są przeznaczone "w pierwszej kolejności dla nowych graczy" ale mało się to przejawia w praktyce, gdyż zwykle jest po prostu kto pierwszy ten lepszy i często zdarza się, że spora część postaci z miotu NPC to multikonta. A osoby, które chcą mieć multi spokojnie mogą zaczekać, skoro mają już grywalne postacie. Jestem za utworzeniem jakiś miotów TYLKO dla osób nowych/powracających (bez grywalnych postaci) w których niemożliwe jest wzięcie konta przez osobę już grającą.

Tylko jakie? Ciężko przewidzieć czy można pozwolić starszemu graczowi na to konto, bo może zaraz się zgłosi ktoś nowy kto bardziej potrzebuje. A wyciągnąć spod tyłka już zaklepane miejsce też tak średnio :/ Czekać do konkretnego terminu od wrzucenia miotu? Dawać dodatkowy tydzień oczekiwania między zgłoszeniem się a wysyłaniem KP na wypadek gdyby przyszedł ktoś nowy? Prawdę mówiąc nie mam pomysłu jak to rozwiązać poza właśnie tymi miotami stricte dla nowych.
[Obrazek: zqG2Jtv.png]
Caviar and cigarettes, well versed in
etiquette,
extraordinarily nice, she's a

= K I L L E R = Q U E E N =
gunpowder, gelatine; dynamite with a laser beam
Guaranteed to blow your mind
      • Anytime ♡  ̖́-
Statystyki - lvl: 6 | S: 17 | Zr: 11 | Sz: 11 | Zm: 10 | HP: 80 | W: 70 | EXP: 80/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#37
Wygląd
Kotka sprawia wrażenie, jakby składała się z płatków białej róży, obłoków i mleka. Każdy jej fragment to piękno i niewinność w swojej idealnej postaci. Jak przystało na istotę łagodną i czystą, jest nieduża. Zaskakuje jednak faktem, jak zgrabnie drobnym można być. Jest na razie bezbronną istotką, której jedyną bronią jest wielkie serce i białe niczym świeży śnieg futerko. Natura obdarzyła koteczkę wielkimi oczami, których kolor należy porównywać do nieba. Biel jej szaty nie jest skażona żadną inną barwą. Z wiekiem, sylwetka Dzwonka stała się smukła i zgrabna, drobne i delikatne ciało ładnie prezentuje się pod gładką, śnieżną sierścią. Jedna z jej przednich łap jest bezpowrotnie skręcona do środka.
Malinowy Nos napisałxTylko jakie? Ciężko przewidzieć czy można pozwolić starszemu graczowi na to konto, bo może zaraz się zgłosi ktoś nowy kto bardziej potrzebuje. A wyciągnąć spod tyłka już zaklepane miejsce też tak średnio :/ Czekać do konkretnego terminu od wrzucenia miotu? Dawać dodatkowy tydzień oczekiwania między zgłoszeniem się a wysyłaniem KP na wypadek gdyby przyszedł ktoś nowy? Prawdę mówiąc nie mam pomysłu jak to rozwiązać poza właśnie tymi miotami stricte dla nowych.

A może w każdym miocie byłyby dwa-trzy miejsca zarezerwowane z góry tylko dla nowych użytkowników?
Grow old with me!
Let us
share what we see
And all the best it could be
Just you and I

[Obrazek: lbG8PE9.jpg]

And
our paws - they might age
And our bodies will
change
But we'll still be
the same
A s...we...a r e.
Statystyki - lvl: 3 | S: 6 | Zr: 10 | Sz: 8 | Zm: 9 | HP: 60 | W: 60 | EXP: 15/200
Stat. Med. - lvl: 1 | MED.EXP: 28/100
Odpowiedz
#38
Wygląd
Smukła (wychudzona) i kanciasta o trójkątnej głowie i dużych uszach. Jest szylkretem bez białych znaczeń, z rudą końcówką ogona, rudą przednią lewą łapą i czarną kreską na pyszczku ciągnącą się od czarnego nosa aż do czubka głowy. Ma duże, jasnożółte oczy w kształcie migdałów. || Więcej w KP.
Przychodzę z dwiema propozycjami.

1. Temat z poradami co należy przerobić w treningu. Osobiście za każdym razem zapominam, co trzeba przerobić i moi terminatorzy kończą niedoedukowani i zawsze dopytuję, czy o czym nie zapomniałam innych graczy. Oczywiście to czy fabularnie postać chciałaby to wszystko przerobić to jej wybór, ale taki ładny, prosty temat z wypunktowanym jakie rzeczy dobrze by było znać, bardzo by się przydał.

2. A gdyby tak w ogłoszeniach, w miejscu gdzie wyświetlają się teraz urywki z Kodeksu dawać informacje o wydarzeniach fabularnych? Linki do ciekawych sesji, jakieś ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na wszystkich, coś o czym się dyskutuje. Ofc czasami ciężko wyłowić takie sesje, z natłoku jaki mamy, więc komplementarną propozycją do tego jest założenie tematu, w którym można by zgłaszać wydarzenia, które wydają się godne uwagi i wystarczająco wpływowe czy ciekawe by znaleźć się w ogłoszeniach.

dlatego nie chcę spać
choć tata goni to ja WIEM
że MOGĘ radę dać!
mieć siłę na kolejny dzień!

. . .
ja bardzo boję się obudzić tam
gdzie nie ma mnie
Statystyki - lvl: 2 | S: 4 | Zr: 8 | Sz: 10 | Zm: 4 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 30/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#39
Wygląd
Wychudzona kotka o śnieżnobiałym, matowym futrze oblanym kremowym płaszczem. Umaszczenie point przejawia się pod postacią beżowych znaczeń pokrywających część maski na pyszczku, przerwanej białą strzałką idącą od mordki, przez nos, aż do czoła. Kolor beżowy przechodzi w ciemnoczekoladowy wokół oczu, na uszach oraz ogonie. Różowy nos dzierży czarną plamkę, a owalne, duże ślepia przyciągają uwagę swoją ciemnoniebieską barwą.
Fajnie, jakby każdy trening miał indywidualne elementy i nie był zwykłym klepaniem tego samego w kółko, żeby tylko było i minęło, ale cóż. Rozumiem, że nie wszyscy czytali książki i nie wszyscy muszą pamiętać własny trening, więc taka skromna "lista" mogłaby się przydać w forumowym ABC. W skrócie:

- poznawanie granic i terytorium Klanu
- władza i rangi w Klanach
- kodeks wojownika
- polowanie (teoria + praktyka)
- walka (teoria + praktyka)

opcjonalne:
* historia Klanu lub inne ważne wydarzenia
* nauka pozostałych umiejętności np. wspinaczki
* pływanie i łowienie ryb (Klan Rzeki)
* obowiązki terminatora (opieka nad starszyzną, zbieranie mchu)
* wyprawa do miejsca Zgromadzeń i kontaktu z Gwiezdnym Klanem

Co do "najważniejszych wydarzeń" jestem sceptyczna, bo mamy cztery Klany i drama w Cieniu wypunktowana w ogłoszeniach nie będzie obchodziła nikogo z Wichru i na odwrót. A poza tym musiałyby być ciągle aktualizowane kiedy tylko sesja przestanie być "cool", co jest uciążliwe. Właściwie wszystkie Ceremonie są najważniejszymi wydarzeniami z największą ilością graczy, reszta sesji zazwyczaj dotyczy tylko kilku grających, ale i tak będzie o niej głośno, choćby na sb.
A silent fault
A silent faulty feeling
I sigh and fall to the ceiling
I sigh and run to the kneeling
Asylums for the feeling
Statystyki - lvl: 2 | S: 6 | Zr: 7 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 70 | W: 40 | EXP: 65/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#40
Wygląd
Nie rzuca się w oczy. Jest kocurem średniego wzrostu o dość lekkiej budowie ciała, co nadrabia półdługą sierścią; najdłuższa jest na szyi gdzie tworzy kryzę, brzuchu i ogonie, ale również u nasady szczęki i na policzkach, łokciach i udach; dłuższy kosmyk na jego potylicy często lekko odstaje. Jego kruczoczarna szata nie jest szczególnie gęsta, przypomina nieco pióra; jest też często niedokładnie ułożona bądź wyczesana jedynie w połowie, gdyż stracił zainteresowanie w trakcie pielęgnacji. Biel pojawia się na jego pysku, skąd spływa na szyję, pierś i brzuch, białe ma również przednie łapy od palców po nadgarstki i tylne - aż po kolana. Głowę ma kwadratową, oczy stosunkowo wąskie, o barwie bladej żółci. Różowy nos okolony długimi, białymi wąsami jakie wywijają się ku dołowi.
dodam w takim razie to do FAQ albo... idk, pomyślę w jakim innym miejscu mogłoby się to znaleźć |D

a co do ważnych wydarzeń - mam to samo zdanie co Pianka. nie mówiąc już o tym że nie bardzo wiem, co by było z takich ciekawych, ważnych sesji, bo dla każdego jest to coś innego |D póki co jedyne, co mi przychodzi do głowy to sesja ze zdegradowaniem Mysiej w Gromie, może zebranie w Wichrze... i tyle. no ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.
if i took you everywhere, then well, you wouldn't know how to walk
if i spoke
on your behalf, then well, you wouldn't know how to talk
if i gave you everything and everything is what i bought
i
can take it all back, i never cared 'bout what you thought

i didn't mean to make you mad, i don't like when you're upset
i'ma call
you later on, baby girl, don't you forget
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 16 | Sz: 12 | Zm: 8 | HP: 85 | W: 55 | EXP: 75/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#41
Wygląd
Zmieniła się, nie jest już niewielką kotką, ale wyrośniętą o długich łapach i zgrabną sylwetce kocicą. Mimo że mięśnie nie są tak widoczne, jak u niektórych rzeczniaczek Różany Kolec do chuderlaków nie należy, można śmiało powiedzieć, że jest czymś pomiędzy nie zbyt wiotka, ale i nienapakowana. Ślepia, oczy. Na pewno można powiedzieć to, że nabrały barwy, stając się teraz bardziej pomarańczowo-rdzawe niż złote. Jeśli chodzi o jej umaszczenie, to samo białe futro, które z biegiem czasu jakby nieco urosło, dodając kotce jeszcze więcej urody i wdzięku. Uszy stały się bardziej szpiczaste, a ogon bardziej sprężysty, przez co jest bardziej giętki.
*Wlatuje do tematu przez okno*
Witam, witam. Przychodzę z dość (męczącym?) Tematem. Mianowicie, w wielu tematach granicznych z innymi klanami sesje biorą osoby z tego samego klanu, co moim zdaniem może być męczące, jeśli chcemy sesję z kotem spoza klanu, a tu nie można, bo ktoś prowadzi sobie sesję o przepływie dnia. Czy dało by się coś zrobić w tej sprawie?
[Obrazek: 2QBvDoR.png]
~ Głos ~
Statystyki - lvl: 3 | S: 11 | Zr: 8 | Sz: 7 | Zm: 7 | HP: 60 | W: 60 | EXP: 50/200
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#42
Wygląd
Stosunkowo niewielka. Widać, że jest raczej drobnej budowy, a jej sposób odżywiania się też nie należy raczej do najlepszych, więc ciało ma również dość szczupłe, żeby nie powiedzieć - wychudzone. Bo właściwie nawet jeśli, to nie widać; posiada całkiem gęste futerko, nieco dłuższe na piersi, ogonie i policzkach, co nadaje jej całkiem sympatycznego wyrazu. Jest ono w większej części białe, jedynie na plecach i ogonie zmienia swoją barwę na srebrzystą, z praktycznie niewidocznymi prążkami. Głowę ma raczej okrągławą, z lekko wydłużonym pyszczkiem i niewielkim garbem na jasnoróżowym nosku. Ślepia ma okrągłe niczym talerze, chłodne, bladoniebieskie, a to przecież kłamstwo bo tej kotce daleko do bycia chłodną czy ostrą! Poza tym na głowie para zaokrąglonych na końcach uszu no i mamy Muszelkę.
Nie możesz zabronić ludziom mieć sesji na potrzeby tego, że ty chcesz inną :P
I left the bay in pursuits of lucid dreams
Now .I .drive .for .days
To make
my way back to those
OLD FAMILIAR PLACES
[Obrazek: fAnQR4x.png]
- ̗̀ Till human voices wake us. ̖́-
And we drown and we drown
Seductive
and impeccable abuse
You
do it to yourself I bet you know you do
I love you
cause you know I do it too

[Obrazek: fAnQR4x]
Statystyki - lvl: 1 | S: 3 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 2 | HP: 40 | W: 60 | EXP: 45/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
#43
Wygląd
.
A ja przychodzę z propozycją, żeby admini w końcu zdecydowali się kogoś wybrać w wyniku naboru na moda. Moje pw do admina czeka już kilka dni na chociażby odczytanie, a sprawa była dosyć paląca, moim zdaniem. I o ile rozumiem, że administratorzy też mogą mieć nieobecności i brak czasu, tak niektóre sytuacje powinny być rozstrzygane tak szybko jak się da a obecnie nie za bardzo jest taka możliwość. Nie mówiąc o tym, że w pytaniach już dwukrotnie był podnoszony temat od-ukrycia działu z informacjami technicznymi i nadal nic nie postanowiono w tej sprawie. Może to najwyższa pora, żeby dobrać kogoś do ekipy?
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 15 | HP: 80 | W: 60 | EXP:
Stat. Med. - lvl: 6 | MED.EXP:
Odpowiedz
#44
Wygląd
Kotka ma krótką sierść w kolorze intensywnie rudym, pokrytą nieco ciemniejszymi pręgami (pręgowanie tygrysie). Charakterystycznego wyglądu dodaje jej biały pyszczek oraz ciemniejszy kolor końcówek uszu. Jest nieco większa i mocniej zbudowana niż przeciętne kotki w jej wieku. Oczy ma koloru bursztynowego. Od innych kotów łatwo można ją rozpoznać patrząc na jej puchaty ogon, który nienaturalnie przekrzywia się w lewo. Od urodzenia przeszkadzał on kotce w swobodnym poruszaniu się - został jednak naprawiony przez medyka i od tego czasu funkcjonuje prawidłowo, jednak wygląda nieco inaczej niż ogony innych kotów. W dodatku zdarza się jej być nieco niezdarną, ponieważ jej rozwój przebiegał inaczej niż u przeciętnego kociaka.
^ podbijam.
Panie dzieju, ja to już nie jednych takich przeżyłam.
Panie dzieju, nie jedno widziałam, gdy się tak tu kręciłam.
Nosiłam wdechy takich, wdechy takich, wdechy takich cnych
Nosiłam gnojów jak but głupich, tych do cna, tych do cna złych.
Statystyki - lvl: 7 | S: 19 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 12 | HP: 70 | W: 90 | EXP: 240/600
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
#45
Wygląd
Szczupły, acz już nie wychudzony i wyniszczony, długołapy kocur. Posiada krótkie, wciąż roztrzepane, dymne futro, które nabrało blasku, podobnie zresztą jak jego intensywnie zielone ślepia.
Ewentualnie całkowicie zmienić ekipę (albo na osoby nowe, albo starszych graczy, z doświadczeniem, szczególnie w byciu adminem), skoro aktualna ma, z tego co ostatnio widać chyba, mało czasu i ciężko się do nich dobić. I, z całym szacunkiem, ale w ostatnim czasie cała ekipa nieco straciła w moich oczach, nawet jeśli kocham ich jako osoby całym swoim sercem i z tego, co się orientuję, to nie tylko w moich.
A jeśli nie, to dobranie nowej osoby i ruszenie w końcu tych wyborów na moderatora to też dobry pomysł.
x
jak .dużo '.niebo .może .znieść
gdy modlę się, .gdy .modlę 'się
ile ptaków, .ile burz
nie ma blizn, skąd wiedzieć już
czy .moje .łzy ..udźwignie .też?
x
Statystyki - lvl: 4 | S: 6 | Zr: 11 | Sz: 11 | Zm: 19 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 160/300
Stat. Med. - lvl: 9 | MED.EXP: 1451/1800
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości