Propozycje
Wygląd
.
Spieniona Łapa napisałxNa szczęście konsekwencje odejścia Kruka nie są zbyt obszerne, o ile nie wybuchnie kolejna przeciągająca się drama w Wichrze, bo... np. Grad nie ma prawa mianować kogokolwiek xD Prędzej Szałwia.
Grad jak najbardziej może kocięta mianować terminatorami. Jako zastępca nie może jedynie mianować wojowników bo "nie ma mocy nadanej przez Gwiezdny Klan".
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 15 | HP: 80 | W: 60 | EXP:
Stat. Med. - lvl: 6 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Srebrzysty nie jest już małym kocięciem o wielkich dwukolorowych oczach. Teraz jego ciało stało się masywne, pod gęstym długim futrem szarej barwy kryją się mięśnie. Oczy - prawe zielone i lewe błękitne - straciły już swój dziecięcy blask nabierając chłodu oraz pewnej dozy nieczułości. Białe końcówki łap oraz ogona zdają się już nie rzucać tak bardzo w oczy, tak samo jak i jasna sierść na lewym uchu. Poduszki łap przybrały bardziej liliową barwę, nos jednak pozostał niemalże czarny odznaczając się na tle całego jego ciała. Na końcach jego uszu pojawiły się niewielkie, ledwie dostrzegalne, pędzelki, a szczęka wydłużyła się nieznacznie nadając mu bardziej drapieżny wygląd. Pomimo iż nie jest już kocięciem, które wciąż jeszcze miałoby prawo, by rosnąć, jego ciało wciąż zdaje się zmieniać, jakby Gwiezdny Klan pragnął uczynić z niego największego kota we wszystkich czterech Klanach.
Dzień dobry, też się wypowiem, chociaż postaram się to zrobić krótko i treściwie.

Jeśli dobrze pamiętam, to sama wprowadzałam zasadę z wykazaniem wszystkich kont w spisie i po dziś dzień uważam, że jest to dobre i sprawiedliwe. W końcu powoduje, że wszystko na forum jest przejrzyste, a na dokładkę każdy gracz może sobie również sprawdzić, na jakich innych kontach może znaleźć takiego, czy innego gracza. Jako wyjątek mogę tutaj, że tak to ujmę, uznawać graczy, którzy wracają po naprawdę długiej przerwie i niekoniecznie chcą pokazywać, kim byli przed rokiem, dwoma latami, czy nawet jeszcze wcześniej. Uważam jednak, że taka przejrzystość jest konieczna.

Zapis dotyczący KP uważam za całkowicie zbędny, zgadzam się, że punkt ten ani nie jest respektowany, ani nie potwierdza, że ktoś gra aktywnie. Według mnie do usunięcia.

Określenie gry na wszystkich kontach, by dostać zgodę na multikonto jest jak dla mnie zdecydowanie konieczny. Trudno powiedzieć, czy można określić to postami, ale wydaje mi się, że najłatwiej byłoby wskazać na to, żeby nie było miesięcznych dysproporcji, gdzie jedna postać ma ponad 30 postów, a druga z kolei jakieś cztery czy pięć, bo wtedy widać wyraźnie, że gra nie jest równomierna.

Jeśli chodzi o ograniczenie na stołkach, to tak jak dawniej się wahałam, tak waham się i teraz, chociaż obecnie skłaniam się ku opcji - tak. Lepiej, żeby gracz mógł zajmować tylko jedno wysokie stanowisko, aczkolwiek oczywiście rodzi to swoiste problemy fabularne, niemniej jednak daje możliwość wprowadzenia różnorodności na najwyższych rangach i nie rodzi problemu, gdzie z uwagi na zniknięcie jednego gracza dwa Klany mogą znaleźć się w ciężkiej sytuacji. Niemniej jednak, jak mówiła Pianka, stanowi to swoiste ograniczenie fabularne i tylko i wyłącznie z tego powodu waham się i mam wątpliwości co do słuszności takiej decyzji.

Dziękuję za uwagę.
[Obrazek: PMixttm.png]

We came all this way
But now comes the day
To bid you farewell

Many places I have been
Many sorrows I have seen
But I dont regret
Nor will I forget
All who took the road with me

Statystyki - lvl: 6 | S: 22 | Zr: 10 | Sz: 9 | Zm: 9 | HP: 75 | W: 75 | EXP: 255/350
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Jeden z najmniejszych kocurów w całym Wichrze. Jego futerko jest bure tygrysio pręgowane z białymi znaczeniami na piersi, brodzie, tylnych łapach i palcach przednich łap, a oczy - bladozielone. Ma bliznę na brodzie i oderwane 3/4 małżowiny lewego ucha. Powoli zaczyna mieć problemy ze wzrokiem, jego chód jest nieco sztywniejszy, niż kiedyś, a na pyszczku, nad białą żuchwą, pojawiają się pierwsze siwe włoski.
Spieniona Łapa napisałxJedyne co mnie niezmiernie irytuje, tak przy okazji, to odnośniki w polach profilu (wygląd/charakter) o treści "W KP!!!". Muszę odrywać się od pisania posta specjalnie po to, żeby szukać w bajecznych akapitach czegoś tak trywialnego jak kolor oczu kota mijanego na Ceremonii. Albo lepiej, w ogóle nie wiem, jak dana postać wygląda, bo avatar jest zacieniony/przedstawia jedną część ciała xD Ponadto KP są często nieaktualizowane, więc takie rzeczy jak blizny i inne nabyte zmiany umykają.
Charakter - spoko, to przecież zbyt skomplikowane, żeby zmieściło się w limicie słów w profilu, a zresztą i tak go nie zrozumiesz. Ale NAJPROSTSZY opis wyglądu - "czarny, krótkowłosy kocur o zielonych oczach i z blizną na dupie." powinien być musem. Po coś to pole w końcu jest wyeksponowane nad naszymi postami i apeluję o zrobienie z tym porządku.

jako że to dość drobna sprawa, ustawiłam już minimalną ilość znaków w wyglądzie i dopisałam w opisie pola:
Niedozwolone jest pisanie "w karcie postaci" - wstaw tu chociaż informację o budowie, długości i kolorze futra i kolorze oczu.
generalnie przy dawaniu akceptów staram się, by nowi użytkownicy mieli zawsze wygląd uzupełniony, ale postaram się też przejrzeć, czy u innych nie ma jakichś odsyłaczy do kp w wyglądzie.

dodatkowo dowiedziałam się, jak wyglądała kiedyś sprawa porzuceń. jeżeli ktoś porzucał więcej niż jedną postać naraz lub w czasie trwania poprzedniego bana na multi, czas ten się sumował, czyli za porzucenie dwóch postaci było 6 miesięcy bana na multi, itd. nie jest to sprecyzowane w regulaminie, aczkolwiek ostatnio to (z tego co wiem) funkcjonowało tak, że nieważne, czy porzucisz jedną postać, czy cztery, to masz bana na trzy miesiące. według mnie nie powinno to tak wyglądać, ten czas powinien zostać wydłużony - przynajmniej o 1 miesiąc za każdą kolejną porzuconą postać.
to jest tylko moja, osobista propozycja, nie rozmawiałam jeszcze z resztą administracji na ten temat.
Statystyki - lvl: 8 | S: 14 | Zr: 21 | Sz: 16 | Zm: 11 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 400/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Kocica trochę ponad średni wzrost, umięśniona, ale sucha i raczej szczupła, trochę "kanciasta". Ma trójkątną głowę z wystającymi kośćmi policzkowymi i garbatym nosem. Jej oczy są skośne i ogniście pomarańczowe, ogon długi i cienki a pazury u przednich łap zawsze wysunięte. Jej futro jest krótkie, gęste i brudne oraz rozczochrane w kolorze popielatym, szaro-niebieskim. Jest cała pokryta drobnymi bliznami, a z tych większych ma jedną przecinającą jej nos, jedną rozrywającą jej lewe ucho, jedną wielką na grzbiecie po walce z borsukiem i dwie duże na szyi po walce z lisem. Kocica wyraźnie siwieje na pysku oraz innych częściach ciała.
Definitywnie gdy porzucisz więcej niż jedną postać NIE POWINNO być bana tylko 3-miesięcznego, a dłuższy. O ile się orientuję, to bany się sumowały. Czyli jak ktoś porzucił 1 postać to 3 miesiące 2 to 6 miesięcy etc... w innym wypadku to jeszcze zachęca ludzi do porzucania większej ilości postaci na raz, bo zamiast porzucić postać a resztą spróbować jeszcze pograć bo a nuż się przekonają i jednak im się poprawi sytuacja to od razu porzucają 2 albo trzy. A wprowadzenie tego bana miało zapobiec porzuceniom postaci.


Mogę zapytać, jakiej osoby/osób ban się NIE sumował? Zawsze wydawało mi się, że bany były sumowane.

Zwłaszcza, że z mojego punktu widzenia osoba, która porzuciła kilka postaci jest jeszcze mniej godna zaufania jeśli chodzi o dostanie zgody na multi od osoby, która porzuciła jedno konto. Dlatego ban powinien być dłuższy, by był nie tylko karą, ale także przekonaniem się, że ta osoba jest w stanie aktywnie prowadzić swoje obecne postacie przed dostaniem zgody na kolejną.

W takiej sytuacji jakoś bym to dokładnie określiła w zasadach.
<center><table><tr><td>


Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz

Gdy nie można mocą żadną
Wykrzyczanych cofnąć słów

Czy w milczeniu białych, haniebnych flag
Zejść z barykady

Czy podobnym być do skały
Posypując solą ból
Jak posąg pychy samotnie stać


Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
┍━━━━━━━━━━━━━━━┑
N I E P O K O N A N Y M
┕━━━━━━━━━━━━━━━┙

Wśród tandety lśniąc jak diament
Być zagadką której nikt
Nie zdąży zgadnąć nim minie czas


.
</td><td>

[Obrazek: 8zVB1hn.png]


</td></tr></table></center>
Statystyki - lvl: 9 | S: 24 | Zr: 19 | Sz: 14 | Zm: 12 | HP: 105 | W: 75 | EXP: 440/900
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Jeden z najmniejszych kocurów w całym Wichrze. Jego futerko jest bure tygrysio pręgowane z białymi znaczeniami na piersi, brodzie, tylnych łapach i palcach przednich łap, a oczy - bladozielone. Ma bliznę na brodzie i oderwane 3/4 małżowiny lewego ucha. Powoli zaczyna mieć problemy ze wzrokiem, jego chód jest nieco sztywniejszy, niż kiedyś, a na pyszczku, nad białą żuchwą, pojawiają się pierwsze siwe włoski.
ogólnie większość osób jednak porzuca najwyżej jedno konto, a jeżeli ktoś porzucał więcej, to nie wiem, jakie były bany, bo te osoby potem albo nie prosiły o multi, albo robiły to i tak po długim czasie, albo w ogóle odeszły/zniknęły. Fiołek mi powiedział, że od kiedy pamięta, to taka lista nie istniała, najwyraźniej bany na multi były (albo: byłyby) ustalane jakoś na bieżąco

teraz w takiej sytuacji byłaby Szałwia, której powiedziano zanim zostałyśmy z Cierń adminami, że jej ban trwa do 30 czerwca - czyli 3 miesiące po porzuceniu Wieczora, podczas gdy 3 tyg wcześniej porzuciła także Ćmę... oraz Otoczak, która teraz porzuca dwie postaci naraz, więc trochę nie wiadomo, ile trwa ten ban, skoro tak to wygląda.
Statystyki - lvl: 8 | S: 14 | Zr: 21 | Sz: 16 | Zm: 11 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 400/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Ciężko zaliczyć ją do najbardziej urodziwych kotek wśród czterech klanów, niemniej jednak nie jest również brzydka. Jest przeciętna i właściwie tym stwierdzeniem można by zamknąć cały opis jej wyglądu. W pewnym stopniu wydaje się być potężna, acz jednocześnie na swój sposób smukła. Widać w niej geny Łabędziej Pieśni, jednakże daleko jej do wzrostu babki. Wykracza nieco ponad przeciętność i tyle. Ma dobrze zarysowane mięśnie, dość długie łapy i kanciasty łeb. Jej futro jest mieszaniną bieli i burych plam; te drugie zajmują kawałek jej pyska - nos, usta, kawałek pod nosem i między oczami. Potem rozlewają się na uszach i lekko dookoła nich, łącząc się dopiero na karku i zajmując całą jego szerokość. Ostatnia, największa, znajduje się na grzbiecie i bokach, kawałku tylnych łap i całym ogonie. Reszta jest biała. Zostaje jeszcze nos; brązowy, z ciemną obwódką, jak i bursztynowe i dość wąskie oczy, niemalże wiecznie zmrużone. Do tego parę blizn, które głównie znajdują się na jej brzuchu.
Kotki to nie zabawa, a poważny obowiązek.

A ja powiem tak - dla mnie trzy miesiące to już i tak jest wystarczająco długo na czekanie na to, by, y, w gruncie rzeczy bawić się i pisać, rozwijać. Mam wrażenie, że z czymś takim pisanie na artemidzie zmieni się nie w zabawę, a obowiązek na prawie cztery lata?, zakładając, że twoja postać dożyje szczęśliwej starości i nie umrze od losowego przeciwnika/kota. I to chyba nie powinno iść w tę stronę? Jasne - brak jakiejkolwiek "kary" może równać się ciągłemu porzucaniu postaci. Nie rozumiem jednak dlaczego ktoś, komu nie wyszło z niektórymi postaciami, ma czekać... Pół roku na to, by móc spróbować znowu? Trzy miesiące to i tak wystarczająco długo, ja byłabym nawet za zmniejszeniem tego czasu i zwiększaniem go, jeśli ktoś często porzuca postaci.
Szczere nie wyobrażam sobie takiego rygoru na forum, które ma służyć zabawie, a zamiast tego zmienia się właśnie w obowiązek i męczenie się pisaniem postaciami, bo nie chce się dostać bana na multi y:
x
zaczynam.'x spadać.x'' w'.xdół
spadamx.' dox. góryx.' nogami
myślę sobie, xzaraz obudzę się
lecz im bardziej spadam
tym 'bardziej 'widzę, że
to wszystko chyba nie jest sen
x
Statystyki - lvl: 4 | S: 14 | Zr: 9 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 25/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Trzmiel to w głównej mierze biały z pręgowaniem na niebieskich łatach na głowie oraz grzbiecie, jaki ogonie z niemalże czarną końcówką, oraz ciemnopomarańczowych ślepiach. Jego sylwetkę można raczej zamknąć w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wyrósł nieco powyżej średniej wzrostu kocurów w Klanie Gromu, ale pod względem tuszy zajmuje w klanie czołowe miejsce. Pod znacznym tłuszczykiem rozbudowały się porządne mięśnie. Kocur-czołg. Blizny: przedłużony uśmiech od lewego kącika pyska aż po ucho; oderwana część małżowiny prawego ucha od boku od zewnętrznej strony po całej wysokości. Po udarze w wieku 65 księżyców jego lewe oko się nie domyka, a lewy kącik pyska jest wiecznie opuszczony.
Czerwony Mak napisałxDefinitywnie gdy porzucisz więcej niż jedną postać NIE POWINNO być bana tylko 3-miesięcznego, a dłuższy. O ile się orientuję, to bany się sumowały. Czyli jak ktoś porzucił 1 postać to 3 miesiące 2 to 6 miesięcy etc... w innym wypadku to jeszcze zachęca ludzi do porzucania większej ilości postaci na raz, bo zamiast porzucić postać a resztą spróbować jeszcze pograć bo a nuż się przekonają i jednak im się poprawi sytuacja to od razu porzucają 2 albo trzy. A wprowadzenie tego bana miało zapobiec porzuceniom postaci


Mogę zapytać, jakiej osoby/osób ban się NIE sumował? Zawsze wydawało mi się, że bany były sumowane.

Zwłaszcza, że z mojego punktu widzenia osoba, która porzuciła kilka postaci jest jeszcze mniej godna zaufania jeśli chodzi o dostanie zgody na multi od osoby, która porzuciła jedno konto. Dlatego ban powinien być dłuższy, by był nie tylko karą, ale także przekonaniem się, że ta osoba jest w stanie aktywnie prowadzić swoje obecne postacie przed dostaniem zgody na kolejną.

W takiej sytuacji jakoś bym to dokładnie określiła w zasadach.

Ja tylko chciałam napisać, że się zgadzam, tho. Nie mam weny na klecenie własnej wiadomości, a Czerwia napisała wszystko, co chciałam ująć.
» ɴᴛᴇʀxxᴛʜᴇꜱᴇ xxɢᴀᴛᴇs «
Fill your ʜᴀ ɴ ᴅ ꜱ with the rain
Reaching up to the maze of light in the ꜱ ᴋ ʏ


[Obrazek: 4X60gRV.png]

Turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ, the light you stole
River turns to dust, miles on the run
ᴇ ᴠ ᴇ ʀ ʏ ᴡ ʜ ᴇ ʀ ᴇ you go, can't find no home
All the world you roam turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ
Statystyki - lvl: 8 | S: 26 | Zr: 17 | Sz: 10 | Zm: 10 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 665/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Odpowiedz
Wygląd
Cechą charakterystyczną kocura jest rozdarte na pół prawe ucho - ślad po walce z jenotem. Rana zdążyła się zagoić, jednak ucho nie zrosło się w całość i mniej-więcej od połowy jest podzielone na dwie połówki. Podczas dorastania, jego chude łapy stały się bardziej masywne, pasujące do reszty ciała. Jest wysoki i dobrze zbudowany, ale absolutnie nie za gruby. Dzięki dużej dawce ruchu jego mięśnie ładnie rysują się pod futerkiem i nie ma miejsca na choćby gram dodatkowego tłuszczu. Jego futro jest koloru szarego, pokryte grubymi, czarnymi pręgami, które nie zlewają się w szaro-burą masę, a bardziej przypominają pręgi tygrysa. Na ciele nie ma białych znaczeń; wyjątkiem jest niewielka plamka na pyszczku, konkretniej na brodzie. Tym, co wyróżnia go od innych są jego przenikliwe, jasnozielone oczy.
Zgadzam się, że bany powinny się sumować.

I tak, owszem, kotki to zabawa, ale żebyśmy się wszyscy dobrze bawili, to warto też zwracać uwagę na to, żeby innym nie psuć zabawy. Bo porzucanie postaci to konsekwencje dla innych graczy - dla rodziny postaci, dla klanu. W okresach, kiedy akurat parę osób zabija swoje postaci robi się rozgardiasz fabularny, bo nagle umiera znaczna część klanu i udawanie, że to czysty przypadek jest naciąganiem fabuły i to niestety koniecznym.

Ciężko mi jest sobie wyobrazić, że komuś nie wyszły dwie czy więcej postaci o to na tyle, że nie da się tego w żaden sposób naprawić, odratować tej sytuacji... myślę, że sporo osób ma kryzysy ze swoimi postaciami, ale jednak wizja bana karze im się wstrzymać i często wychodzi to na dobre, bo potem ktoś wpada na nowe pomysły i postać na nowo jest aktywna.
Uciekaj chłopcze od wielkich idei co
Niczym bajeczne race płoną nad moim miastem

Biegnij teraz jak
łagodny zwierz
Biegnij by dowiedzieć się

O sobie samym
i o świecie co
Zimny jest jak lód

Biegnij dalej sam
Żeby sprawdzić co cię martwi
Żeby sprawdzić
komu ufać
Kogo mijać i się bać
Statystyki - lvl: 5 | S: 16 | Zr: 11 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 70 | W: 70 | EXP: 300/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 18/100
Odpowiedz
Wygląd
Nie należy do wielkich piękności - dosłownie, bowiem nie tylko nie jest specjalnie ładna, ale też zdecydowanie niewysoka. Ciało ma kompaktowe - korpus krótki, łapy mocne i niedługie, a rysy jej pyszczka z wiekiem wyostrzyły się - chociaż garbaty nos pozostał - przede wszystkim za sprawą wąskiego i podłużnego kształtu oczu. Krótkie i gładkie futerko, pokrywające ciało Śliskiego Brzegu, byłoby monotonnie białe, gdyby nie kilka drobnych, czarnych znaczeń - ciemny od nasady, aż po końcówkę ogon, dwie symetryczne plamy pod uszkami. I czarny nos, u szczytu również ozdobiony łatką. Monochromatyczność tych barw łamie ciemnobursztynowy kolor ślepi. Wojowniczka głos ma niski, często zabarwiony chrypą, a krok szybki i pewny.
Skoro jesteśmy w temacie regulaminu multikont i porzuceń, chciałabym podjąć jeszcze jedną sprawę, która dłuższy czas mnie nurtuje.

Mianowicie od pewnego czasu jest praktykowane, że po porzuceniu postaci napisane na niej posty zerują się i po powrocie nią należy je naklepać ponownie, by ubiegać się o kolejne multikonto. I po pierwsze, nie jest to w żaden sposób określone w regulaminie. Po drugie, skąd w ogóle pomysł na to?
Rozumiem, że nie lubimy porzuceń i staramy się "odstraszyć" od tego użytkowników, ale tak szczerze? Wolę uczciwe postawienie sprawy i zawieszenie postaci (wraz z postawieniem powodu, dla którego kot "zniknął" z Klanowego życia), niż jak współgracze bujają się x czasu z nieaktywną postacią, która egzystuje gdzieś w czasoprzestrzeni i nie masz z nią żadnej relacji, a jednak musisz uznawać jej istnienie. I druga sprawa, że w mojej opinii, że pozytywną sytuacją jest jak gracz po unormowaniu swojej sytuacji wraca do gry starą postacią, a nie zakłada kolejne i kolejne nowe konta, prawda? Tymczasem okazuje się, że zawieszenie postaci oznacza, że cały trud, który się w nią wcześniej włożyło magicznie wyparowuje. Skoro już chcemy nałożyć jakąś "karę" to może postawmy na cooldown pomiędzy "powrotem", a wzięciem nowego konta? Albo jak już chcemy kazać klepać te posty to w jakiejś rozsądnej ilości, a nie od zera.

Natomiast w temacie sumowania się bana wypowiem się może później jak przemyślę na spokojnie. Ale tak na gorąco - o ile też zawsze byłam cięta na porzucanie postaci, to 6 miesięczny ban jest dla mnie lekką przesadą. |D Jak ktoś jest recydywistą - okej, można się zastanowić - ale z drugiej strony tak jak wyżej napisałam, zmuszanie się do bujania z nieudanymi postaciami może skutecznie zabić radość gry (a przy okazji wcale nie ułatwia życia osobom, które grają postaciami związanymi z delikwentem) i żeby zaraz się nie okazało, że łatwiej odejść z forum i po jakimś czasie wrócić i zacząć od początku niż porzucić nieudaną postać.


「 it's so quiet here and i feel so cold
... this house no longer feels like HOME


Statystyki - lvl: 5 | S: 10 | Zr: 11 | Sz: 14 | Zm: 10 | HP: 60 | W: 80 | EXP: 020/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Wychudzona kotka o śnieżnobiałym, matowym futrze oblanym kremowym płaszczem. Umaszczenie point przejawia się pod postacią beżowych znaczeń pokrywających część maski na pyszczku, przerwanej białą strzałką idącą od mordki, przez nos, aż do czoła. Kolor beżowy przechodzi w ciemnoczekoladowy wokół oczu, na uszach oraz ogonie. Różowy nos dzierży czarną plamkę, a owalne, duże ślepia przyciągają uwagę swoją ciemnoniebieską barwą.
THX ZAJĄC (y) Ogólnie to problem był wyraźniejszy w przeszłości, chyba była też o tym jakaś dyskusja?, ale nie wiedziałam, na czym ostatecznie stanęło.

Mroźny Nos napisałx
Spieniona Łapa napisałxNa szczęście konsekwencje odejścia Kruka nie są zbyt obszerne, o ile nie wybuchnie kolejna przeciągająca się drama w Wichrze, bo... np. Grad nie ma prawa mianować kogokolwiek xD Prędzej Szałwia.
Grad jak najbardziej może kocięta mianować terminatorami. Jako zastępca nie może jedynie mianować wojowników bo "nie ma mocy nadanej przez Gwiezdny Klan".
Umownie, owszem. Ja jestem przeciwna stopowaniu fabuły i dla mnie te kociaki mogą być mianowane nawet przez ducha Twardej Gwiazdy, ale wiadomo, jaki jest Klan Wichru xD

W kwestii banów poniekąd czuję to, co Szałwia - nie można nikogo zmusić do grania nielubianą/niechcianą postacią przez x lat, przez karę za porzucenie omijając np. ciekawy miot fabularny albo powoli wyczerpując zasoby wolnego czasu, jakie dana osoba posiada. Forum to jednak zabawa... ale z autopsji wiem jakie to uczucie, kiedy wszyscy bliscy fabularnie znikają sprzed nosa i postać zostaje kompletnie sama, z depresją, bez celu, bez rodziny.
Jedyne co mogę zaproponować w kontekście sumowanych banów to może zmniejszenie okresu oczekiwania, jeśli postać zostanie oddana do adopcji zamiast bycia zabitą/zawieszoną? Wtedy zawsze jest szansa, że ktoś chorego/będącego przez ten okres NPCtem przygarnie - wydaje mi się, że znaleźliby się chętni na starsze postacie (ofc poza nowymi użytkownikami). To najmniej drastyczne rozwiązanie fabularne i myślę, że w tym wypadku można nieco "złagodzić" konsekwencje - skoro konsekwencje fabularne też będą potencjalnie odwracalne.
A silent fault
A silent faulty feeling
I sigh and fall to the ceiling
I sigh and run to the kneeling
Asylums for the feeling
Statystyki - lvl: 2 | S: 6 | Zr: 7 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 70 | W: 40 | EXP: 65/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Kocica trochę ponad średni wzrost, umięśniona, ale sucha i raczej szczupła, trochę "kanciasta". Ma trójkątną głowę z wystającymi kośćmi policzkowymi i garbatym nosem. Jej oczy są skośne i ogniście pomarańczowe, ogon długi i cienki a pazury u przednich łap zawsze wysunięte. Jej futro jest krótkie, gęste i brudne oraz rozczochrane w kolorze popielatym, szaro-niebieskim. Jest cała pokryta drobnymi bliznami, a z tych większych ma jedną przecinającą jej nos, jedną rozrywającą jej lewe ucho, jedną wielką na grzbiecie po walce z borsukiem i dwie duże na szyi po walce z lisem. Kocica wyraźnie siwieje na pysku oraz innych częściach ciała.
Co do ostatniego akapitu w poście Uli - to może zaznaczmy w regulaminie, że bany się sumują, ale np zmniejszmy czas bana z 3 do 2 miesięcy? Nawet ja sądzę, że 3 miesiące to trochę długo.
<center><table><tr><td>


Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz

Gdy nie można mocą żadną
Wykrzyczanych cofnąć słów

Czy w milczeniu białych, haniebnych flag
Zejść z barykady

Czy podobnym być do skały
Posypując solą ból
Jak posąg pychy samotnie stać


Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
┍━━━━━━━━━━━━━━━┑
N I E P O K O N A N Y M
┕━━━━━━━━━━━━━━━┙

Wśród tandety lśniąc jak diament
Być zagadką której nikt
Nie zdąży zgadnąć nim minie czas


.
</td><td>

[Obrazek: 8zVB1hn.png]


</td></tr></table></center>
Statystyki - lvl: 9 | S: 24 | Zr: 19 | Sz: 14 | Zm: 12 | HP: 105 | W: 75 | EXP: 440/900
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Ciężko zaliczyć ją do najbardziej urodziwych kotek wśród czterech klanów, niemniej jednak nie jest również brzydka. Jest przeciętna i właściwie tym stwierdzeniem można by zamknąć cały opis jej wyglądu. W pewnym stopniu wydaje się być potężna, acz jednocześnie na swój sposób smukła. Widać w niej geny Łabędziej Pieśni, jednakże daleko jej do wzrostu babki. Wykracza nieco ponad przeciętność i tyle. Ma dobrze zarysowane mięśnie, dość długie łapy i kanciasty łeb. Jej futro jest mieszaniną bieli i burych plam; te drugie zajmują kawałek jej pyska - nos, usta, kawałek pod nosem i między oczami. Potem rozlewają się na uszach i lekko dookoła nich, łącząc się dopiero na karku i zajmując całą jego szerokość. Ostatnia, największa, znajduje się na grzbiecie i bokach, kawałku tylnych łap i całym ogonie. Reszta jest biała. Zostaje jeszcze nos; brązowy, z ciemną obwódką, jak i bursztynowe i dość wąskie oczy, niemalże wiecznie zmrużone. Do tego parę blizn, które głównie znajdują się na jej brzuchu.
Tak tylko nawiązując do Ogni - myślę, że większym psuciem zabawy jest właśnie bujanie się (jak ja, zarówno na Ćmie, jak i Szadzi) z postacią, na którą nie ma się ochoty/siły/pomysłu/cokolwiek innego (gdzie każdy dookoła nie wie co zrobić, bo nie ma się do czego odnieść), niż postawienie sprawy jasno, że to koniec.


EDIT:
Ja ze swojej strony mogłabym co najwyżej zaproponować zmniejszenie tego bana do miesiąca? Dwóch? Za postać i ewentualnego zwiększania jego czasu, jeśli ktoś szybko porzuci kolejną postać/porzuci dwie/nie wiem? I ewentualnie ten czas mógłby spadać po jakimś czasie (pół roku?) aktywnej gry, cokolwiek w ten deseń. Nie wiem czy da się zrozumieć, bo w sumie piszę na szybko, póki mam to w głowie v:
x
zaczynam.'x spadać.x'' w'.xdół
spadamx.' dox. góryx.' nogami
myślę sobie, xzaraz obudzę się
lecz im bardziej spadam
tym 'bardziej 'widzę, że
to wszystko chyba nie jest sen
x
Statystyki - lvl: 4 | S: 14 | Zr: 9 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 25/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Sierść w kolorze piasku, zawsze czysta i lśniąca - oto znak rozpoznawszy Rzecznej medyczki. Pokryta jest niewiele ciemniejszymi pręgami, które na bokach układają się w grube zawijasy. Nie brak także mlecznobiałych akcentów, które zdobią jej mordkę, gardło, brzuch, palce oraz końcówkę ogona. Aparycja Księżyc jest zupełnie nieimponująca; przykrótkie łapy noszą smukły, nieco wydłużony korpus oraz zaokrągloną głowę, na której osadzone są nieduże uszy, orzechowe oczy i nos o barwie łososiowej. Jej skóra jest wolna od blizn, za to na brzuchu, bokach i biczowatym ogonie widać niemal łyse fragmenty - efekt zbyt intensywnego czyszczenia futra w momentach stresu. Głos Rzeczniaczki jest dość charakterystyczny; jako że transpłciową kotką musi nad nim pracować, by był wyższy i brzmiał jak głos kotki.
a ja powiem tak: jestem za i przeciw. owszem, przedłużony ban, ale tylko jak ktoś nagminnie porzuca postacie, i tu też trzeba postawić jasną granicę. nie podoba mi się jednak pomysł aż takich ograniczeń, bo co to da? tylko zniechęci do gry. bo jeśli ktoś chce porzucić postać, to I TAK ją porzuci. ewentualnie przestanie nią/nimi grać, i nikt nie będzor wiedział jak ma na to reagować. poza tym, bądźmy szczerzy: tu na kotkach mało kto porzuca postać "bo tak". użytkownicy mają dostawać kary za to, że mają problemy w życiu i brak sił na pisanie postaciami, którymi pisanie męczy? nie fair. forum to ma być zabawa, a nie rygorystyczny zakład pracy. i tak na wielu innych forach nie ma aż takich ograniczeń jak tu, po co dodawać ich JESZCZE więcej? to może tylko odstraszać graczy i odbierać przyjemność z gry. bo tym powinna być gra: przyjemnością. w razie jakby ktoś zapomniał. także jestem za zwiększonym banem, ale TYLKO jak ktoś nagminnie porzuca postacie.
[Obrazek: b0CQi7B.png]
Statystyki - lvl: 5 | S: 8 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 18 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 65/400
Stat. Med. - lvl: 7 | MED.EXP: 640/1200
Odpowiedz
Wygląd
Jeden z najmniejszych kocurów w całym Wichrze. Jego futerko jest bure tygrysio pręgowane z białymi znaczeniami na piersi, brodzie, tylnych łapach i palcach przednich łap, a oczy - bladozielone. Ma bliznę na brodzie i oderwane 3/4 małżowiny lewego ucha. Powoli zaczyna mieć problemy ze wzrokiem, jego chód jest nieco sztywniejszy, niż kiedyś, a na pyszczku, nad białą żuchwą, pojawiają się pierwsze siwe włoski.
Czerwony Mak napisałxCo do ostatniego akapitu w poście Uli - to może zaznaczmy w regulaminie, że bany się sumują, ale np zmniejszmy czas bana z 3 do 2 miesięcy? Nawet ja sądzę, że 3 miesiące to trochę długo.

będzie krótko - ja się z tym zgadzam. czyli obniżenie czasu bana na nowe multi do dwóch miesięcy, ale dodanie sumowania. ewentualnie to, co wcześniej mówiłam: ban na trzy miesiące + za kolejne porzucone w tym samym czasie dodatkowy miesiąc.

Śliski Brzeg napisałxMianowicie od pewnego czasu jest praktykowane, że po porzuceniu postaci napisane na niej posty zerują się i po powrocie nią należy je naklepać ponownie, by ubiegać się o kolejne multikonto. I po pierwsze, nie jest to w żaden sposób określone w regulaminie. Po drugie, skąd w ogóle pomysł na to?
Rozumiem, że nie lubimy porzuceń i staramy się "odstraszyć" od tego użytkowników, ale tak szczerze? Wolę uczciwe postawienie sprawy i zawieszenie postaci (wraz z postawieniem powodu, dla którego kot "zniknął" z Klanowego życia), niż jak współgracze bujają się x czasu z nieaktywną postacią, która egzystuje gdzieś w czasoprzestrzeni i nie masz z nią żadnej relacji, a jednak musisz uznawać jej istnienie. I druga sprawa, że w mojej opinii, że pozytywną sytuacją jest jak gracz po unormowaniu swojej sytuacji wraca do gry starą postacią, a nie zakłada kolejne i kolejne nowe konta, prawda? Tymczasem okazuje się, że zawieszenie postaci oznacza, że cały trud, który się w nią wcześniej włożyło magicznie wyparowuje. Skoro już chcemy nałożyć jakąś "karę" to może postawmy na cooldown pomiędzy "powrotem", a wzięciem nowego konta? Albo jak już chcemy kazać klepać te posty to w jakiejś rozsądnej ilości, a nie od zera.
o tym też można pomyśleć, jeżeli jest taka potrzeba. można by użyć chociażby tych samych wymagań, co na postaci adoptowane?
Statystyki - lvl: 8 | S: 14 | Zr: 21 | Sz: 16 | Zm: 11 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 400/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Cechą charakterystyczną kocura jest rozdarte na pół prawe ucho - ślad po walce z jenotem. Rana zdążyła się zagoić, jednak ucho nie zrosło się w całość i mniej-więcej od połowy jest podzielone na dwie połówki. Podczas dorastania, jego chude łapy stały się bardziej masywne, pasujące do reszty ciała. Jest wysoki i dobrze zbudowany, ale absolutnie nie za gruby. Dzięki dużej dawce ruchu jego mięśnie ładnie rysują się pod futerkiem i nie ma miejsca na choćby gram dodatkowego tłuszczu. Jego futro jest koloru szarego, pokryte grubymi, czarnymi pręgami, które nie zlewają się w szaro-burą masę, a bardziej przypominają pręgi tygrysa. Na ciele nie ma białych znaczeń; wyjątkiem jest niewielka plamka na pyszczku, konkretniej na brodzie. Tym, co wyróżnia go od innych są jego przenikliwe, jasnozielone oczy.
Spieniona Łapa napisałx
Mroźny Nos napisałx
Spieniona Łapa napisałxNa szczęście konsekwencje odejścia Kruka nie są zbyt obszerne, o ile nie wybuchnie kolejna przeciągająca się drama w Wichrze, bo... np. Grad nie ma prawa mianować kogokolwiek xD Prędzej Szałwia.
Grad jak najbardziej może kocięta mianować terminatorami. Jako zastępca nie może jedynie mianować wojowników bo "nie ma mocy nadanej przez Gwiezdny Klan".
Umownie, owszem. Ja jestem przeciwna stopowaniu fabuły i dla mnie te kociaki mogą być mianowane nawet przez ducha Twardej Gwiazdy, ale wiadomo, jaki jest Klan Wichru xD

Tylko, że cokolwiek tam się nie wydarzy, to nie jest wina odejścia Kruka :P

Cytat:Tak tylko nawiązując do Ogni - myślę, że większym psuciem zabawy jest właśnie bujanie się (jak ja, zarówno na Ćmie, jak i Szadzi) z postacią, na którą nie ma się ochoty/siły/pomysłu/cokolwiek innego (gdzie każdy dookoła nie wie co zrobić, bo nie ma się do czego odnieść), niż postawienie sprawy jasno, że to koniec.

Tak, tylko jeśli ktoś doprowadza dwie postaci w jednym czasie do punktu bez wyjścia to pojawiają się pewne wątpliwości, czy z kolejną też tak nie zrobi. Sorry not sorry, ma się do takiej osoby mniejsze zaufanie i jednak jest obawa, że bez odpowiednich konsekwencji taka osoba będzie tworzyć kolejne i kolejne postaci i porzuciać je po paru miesiącach gry.

I choć może 6 miesięcy to faktycznie dłuuuugo, to jednak ktoś kto od razu porzuca więcej niż jedną postać nie powinien ponosić takich samych konsekwencji, jak ktoś kto porzuca jedną a resztę próbuje jakoś "ratować".
Uciekaj chłopcze od wielkich idei co
Niczym bajeczne race płoną nad moim miastem

Biegnij teraz jak
łagodny zwierz
Biegnij by dowiedzieć się

O sobie samym
i o świecie co
Zimny jest jak lód

Biegnij dalej sam
Żeby sprawdzić co cię martwi
Żeby sprawdzić
komu ufać
Kogo mijać i się bać
Statystyki - lvl: 5 | S: 16 | Zr: 11 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 70 | W: 70 | EXP: 300/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 18/100
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości