Wygląd
Całkiem smukła, zgrabna i wysoka koteczka, ale z pewnością nie najzgrabniejsza i najwyższa w klanie - po prostu poprawnie przeciętna. Jej krótkie i nieco szorstkie futerko zdrowo błyszczy i niemal w całości wygląda tak, jakby dosłownie przed chwilą córka Deszczowej Chmury wytarzała się w jasnym popiele - włącznie z nosem. Tylko na wąskiej piersi kotki wyrosło kilkanaście białych włosków, które utworzyły tam małą, nieforemną łatkę. Pysk Szarówki zachowuje rozsądne, nieprzykuwające uwagi proporcje. Ciekawe są natomiast jej oczy, ponieważ jedno z nich (lewe) przybrało odcień chłodnej bladej żółci, wydając się przez to wręcz białe, z kolei drugie (prawe) jest intensywnie niebieskie. Jej wywinięte wąsy chętnie tańczą, gdy zagra im lekko chociażby polny wiaterek. Ogon ma natomiast gruby i gęsty, nieco podobny do drucianej szczotki.
Generalnie zgadzam się z resztą odnośnie podejścia do nowych graczy i konieczności rozszerzenia naszej oferty miotów.

Co do tego:

Topniejący Lód napisał(a):Musimy jednocześnie poinformować, że jeżeli będzie to oznaczało znowu zastój i nagromadzenie kont w adopcjach, będziemy musiały z tego zrezygnować. Oczywiście, rozumiemy, że ktoś może nie chcieć postaci z adopcji, ale nie możemy też doprowadzić do sytuacji, że w adopcjach będzie stale znajdowało się kilkanaście postaci. Konta, które trafiają do adopcji, również mają ważną rolę w wyrównywaniu liczebności w klanach i gdyby adopcje stały nieruszane, na dłuższą metę mogłyby powodować więcej szkód niż korzyści.

Zawsze można nie przerzucać wszystkich kont jak leci do adopcji i te starsze postacie/nie od zera po prostu usuwać z adopcji z adnotacją o śmierci/zaginięciu. Las jest brutalny, więc ja bym aż tak się nie przywiązywała do kont widmo z miotów, zwłaszcza, że z każdym kolejnym księżycem atrakcyjność takiego konta z adopcji spada (chyba, że ktoś woli grać starszą postacią, są i tacy).
Początkowo nie byłam do tego przekonana, biorąc pod uwagę realizm (bo jak to tak wyparowujące kociaki), ale z drugiej strony uśmiercenie kociaków rodziców NPC, którzy nie znaleźli graczy, kociaków, które nie mają w klanie żadnych interakcji, nie wydaje mi się być cenniejsze od komfortu nowego usera do zaczęcia gry:
a) w nowym miocie
b) w klanie, w którym CHCE

Żeby zobrazować o co mi dokładnie chodzi zarzucę przykładem. Wlatuje miot Mysiego Pisku na 6 miejsc, konta schodzą, ale 3 mają wkrótce trafić do adopcji, więc co robimy? Ano zamiast ładować wszystkie 3 do adopcji wrzucamy tam 1 i po sprawie. Albo wrzucamy wszystkie 3 i w razie braku zainteresowania stopniowo je usuwamy.


edit: aha. i osobiście nie przekonuje mnie ta polityka "wyrównywania liczebności klanów". To jakiś potworek. Gracz może mieć miliony powodów, żeby nie chcieć grać w klanie X, a chcieć w klanie Y, więc ja bym się zastanowiła na miejscu Przywódcy/adminów, skąd mała popularność klanu, a nie SZTUCZNIE narzucała graczom, gdzie mają grać.
[Obrazek: VDeFTXy.png]

Siedzę, czasem coś bredzę
Na moją wiedzę nie wpływa żadna myśl
Dlatego leżę, sam już nie wierzę w nic
Czy to jest prawda co śniło mi się dziś
Ze we snie wisze, ale cos slysze?
Przez moją ciszę przechodzi czyjś głos...

...
...
...
...
...
...
Statystyki - lvl: 3 | S: 7 | Zr: 12 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 50 | EXP: 20/200 (stan na 2.03)
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Koteczka niewielkich rozmiarów o bardzo szczupłej sylwetce. Futro pokrywające jej drobne ciało ciągle tej samej barwy - pręgowane, bure z fragmentami rudości. Od brody poprzez pierś i cały brzuch sierść jest idealnie biała, tak samo jak skarpetki na łapach i końcówka długiego, biczowatego ogona. Mysz ma nienaturalnie duże uszy, tym samym doskonały słuch. Trochę niżej znajdują się dwa przenikliwe, blado-zielone talary, Mysie ślepia, które drążą nowo poznane koty na wskroś. Jeszcze niżej umiejscowiony jest ciemnoróżowy nos, który jest wiecznie w ruchu. Wyraz Mysiej mordki jest zazwyczaj obojętny, nie okazujący żadnych uczuć, jednak nie raz można dostrzec lekki, najczęściej zuchwały uśmieszek.
:piona: podbijam wszystko, co teraz napisała Pokrusz!

a tak od siebie dodam, być może, hej, kontrowersyjna opinia ale... niby rozumiem czemu z technicznego punktu widzenia ta próba wyrównania liczebności klanów ma miejsce, ale tak w sumie to czy naprawdę aż tak ogromnym problemem jest to, że jeden klan jest bardziej liczny od drugiego? imo jest zdecydowanie, hm, naturalniej w ten sposób, but like I said. być może kontrowersyjnie
I have to go, I have to go, I have to go
And leave you alone

But alway
s know, always know, always know
That I love you so, I love you so

I love you so
Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 9 | Zm: 5 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 15/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Drobniutka niebieska dymna szylkretka. Mała kluseczka, której ciało zdobi puchate, długie futro. Na jej brodzie, szyi i piersi rozlewa się biel. Nieco krótki pysk zdobi różowy nos z dwoma ciemnymi plamami i duże, jeszcze niewybarwione, niebieskie ślepia.
Całkowicie podbijam Pokru i poniekąd podbijam też to, co napisała Wich.

Okej, być może balans w klanach jest ważny i istotny dla gry, chociaż mało realistyczny, ale dbanie o niego kosztem nowych graczy i, tym samym, opinii forum jest... Przegięciem? Jeśli namnożenie kont w adopcjach jest problemem, to hej, może zamiast rezygnować z miotów powinno się regulować bardziej konta w adopcjach i to, co tam wpada? Aktualnie niemalże leci tam wszystko, co może, więc może zacznijmy wrzucać ich mniej, jak napisała Pokru, albo zacznijmy je szybciej usuwać?
Może zrezygnujmy ze wrzucania każdego konta postaci, które nie są już pustymi kontami, bo się nie łapią, a przynajmniej nie wrzucajmy ich w sytuacji, gdzie należą do tych najliczniejszych klanów?
Chociaż nawet, jeśli konta będą wisieć w adopcjach, to... To co? Komu to zaszkodzi? Ja widzę tylko plusy - najważniejszym jest więcej opcji rozpoczęcia gry dla nowych userów. Nie ma miejsc w miocie, a następny dopiero wleci za kilka dni? Hej, są adopcje - i to nie takie adopcje, jak teraz, z czterema kontami na krzyż w jednym klanie (albo z żadnymi, jak teraz w Gromie), a takie, gdzie wybór jest naprawdę duży. Bo, aktualnie, nie widzę sensu przekierowywania nowych do adopcji, gdzie większość postaci podbiega pod wiek 20k, gdzie, jednocześnie, mówi się, że rozpoczynanie gry kociakiem w miocie pomaga łatwiej się nowym wczuć w grę.

Chyba wypadałoby nam w końcu zrozumieć, że to nowi są filarem forum i jego przyszłości, a polityka zniechęcania ich i utrudniania im gry nie tylko szkodzi opinii forum, ale sprawia, że tracimy potencjalnych graczy.
<p class='msar'><table><td>[Obrazek: ewq4rsf.png]</td><td><p class='hop'>★★★<br> we all pretend to be the heroes on the good side<br> <br> some things are black<br> some things are white<br> you shouldn’t look through colored lenses<br> you’re the good guy<br> he’s the bad guy<br> your boring world is in black and white<br> <br> but what if we’re the villains on the other?</p><br><br><br><br><br><br></td></table> </p><br><br><br><br><br>
<style> .msar { height: 247px; width: 498px; background: url('https://media1.tenor.com/images/eb54d4191a91f9ff3c2f9a198471136b/tenor.gif?itemid=16050873'); border: solid 1px black; box-shadow: 0 0 6px black; text-shadow: 0 0 2px transparent; } .hop { background: url('https://i.imgur.com/wSoSPVb.png'); border-radius: 2px; width: 270px; height: 140px; text-valign: center; padding: 4px; border: solid 1px #284A3A; }</style>
Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 70/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Średniej wielkości smukła i zgrabna kotka. Stanowi mieszankę obojga rodziców. Po matce dostała w spadku zgrabną sylwetkę oraz przenikliwe, piękne zielone oczy, natomiast po Głogowym Cieniu długie, lśniące czarno-białe futerko. Czerń okrywa większość jej ciała (głównie grzbiet, boki, głowę oraz ogon), ustępując bieli na prawej stronie pyszczka, szyi, piersi oraz na wszystkich czterech łapach. Również wąsy kotki są śnieżnobiałe. Ogon Świetlik jest długi i puszysty, a co ważniejsze: czysty, podobnie jak reszta ciała. Do sierści kotki nie ma prawa przylgnąć żaden kłak, liść czy paproch, ponieważ zostanie szybko unicestwiony. Świetlik dba o swój tytuł ślicznotki i czyścioszki.
to co mszar, mysz i kałuża. wyrównywanie liczebności w klanach nie może być ważniejsze niż komfort graczy. tak samo jestem za tym, żeby nie wrzucać tylu postaci do adopcji lub przynajmniej je kontrolować, wiadomo że nikt nie adoptuje kotów powyżej 20k zwłaszcza wracających ze stopy samotnika. poza tym po co tak uparcie trzymać się tej liczebności? między klanami nie ma żadnych konfliktów i nie zapowiada się, żeby takowe miały się pojawić, więc te różnice nie mają większego znaczenia.
[Obrazek: 3Czq5DW.png]
Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 17 | Sz: 6 | Zm: 5 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 190/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Średniej wielkości kocię, którego gabaryty dają poszlaki, że wyrośnie na kota celującego w górną granicę przeciętnego wzrostu. Zdecydowanej objętości dodaje mu nieokielznane, długie futerko w pospolicie burej barwie, uatrakcyjnione przez białe znaczenia zaczynające się równo z różowych noskiem, oblewające policzki, gardło i ciągnące się przez cały brzuch i spód ogona by rozlać się plamą na całym jego koniuszku. Dodatkowo Czyhak ubrana jest w cztery białe skarpetki, nieco dłuższe na tylnych łapach i przybrudzone rudością na szczycie paluszków przednich. Z czasem burość jej futerka zacznie rozświetlać złoto i rudość, jakby absorbowało promienie letniego słońca. (...)
Totalnie się podpisuję pod osobami wypowiadającymi się wyżej. ZAWSZE było tak, że jeden czy dwa Klany były popularniejsze i liczniejsze od pozostałych i zmieniało się to na przestrzeni czasu. Kiedyś trwała moda na Wicher, a Rzeka miała dwóch wojowników, potem kwitł Grom, teraz Rzeka przyćmiła resztę, a Cień też nieźle sobie radzi i tak to jakoś się toczy. Oczywiście, nie powinniśmy dopuszczać w sytuacji, w którym jeden Klan dogorywa bez wojowników i nowego narybku, ale też na siłę wyrównywanie liczebności odbywa się kosztem graczy. Nie oszukujmy się, jak ktoś będzie miał konkretne preferencje to i tak będzie czekał na wybrany Klan, albo po prostu wyjdzie i trzaśnie drzwiami. Koronnym przykładem jest dla mnie odmówienie dwóm nowym graczom powiększenia miotu w Rzece, dzięki czemu ich straciliśmy - i w ogóle się nie dziwię, bo ja na ich miejscu też tupnęłabym nóżką i wyszła.

Co do wiszenia kont w adopcjach - IMO te atrakcyjne i tak poznajdują nowych właścicieli chociażby ze względu na fakt niższych wymagań do multikonta. Natomiast nie każdy się szarpnie na postać z miotu fabularnego, starszą i z konkretnym charakterem i relacjami, bo też nie każdy się w takiej odnajdzie.
They say before you start a war
know w h a t you're fighting for.
Well baby, you are all that I adore,
If love is what you need, a soldier I will be.


[Obrazek: dc6ay3j-1b801516-ccca-437a-aab0-8f8aed97...UyKd5g8P9I] i'm an angel with a shotgun [Obrazek: dc6axlq-1ec7fa71-7358-4af8-ad01-230b4004...YSjpEW9YhE]
Statystyki - lvl: 1 | S: 7 | Zr: 7 | Sz: 3 | Zm: 3 | HP: 60 | W: 40 | EXP: 070/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Trzmiel to w głównej mierze biały z pręgowaniem na niebieskich łatach na głowie oraz grzbiecie, jaki ogonie z niemalże czarną końcówką, oraz ciemnopomarańczowych ślepiach. Jego sylwetkę można raczej zamknąć w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wyrósł nieco powyżej średniej wzrostu kocurów w Klanie Gromu, ale pod względem tuszy zajmuje w klanie czołowe miejsce. Pod znacznym tłuszczykiem rozbudowały się porządne mięśnie. Kocur-czołg. Blizny: przedłużony uśmiech od lewego kącika pyska aż po ucho; oderwana część małżowiny prawego ucha od boku od zewnętrznej strony po całej wysokości. Po udarze w wieku 65 księżyców jego lewe oko się nie domyka, a lewy kącik pyska jest wiecznie opuszczony.
Czy administracja mogłaby wyłączyć w panelu wylogowywanie przy zmianie ip? Jak ktoś skacze pomiędzy internetem stacjonarnym, a mobilnym, to jest trochę upierdliwe, że co chwilę trzeba się logować.
» ɴᴛᴇʀxxᴛʜᴇꜱᴇ xxɢᴀᴛᴇs «
Fill your ʜᴀ ɴ ᴅ ꜱ with the rain
Reaching up to the maze of light in the ꜱ ᴋ ʏ


[Obrazek: 4X60gRV.png]

Turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ, the light you stole
River turns to dust, miles on the run
ᴇ ᴠ ᴇ ʀ ʏ ᴡ ʜ ᴇ ʀ ᴇ you go, can't find no home
All the world you roam turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ
Statystyki - lvl: 8 | S: 26 | Zr: 17 | Sz: 10 | Zm: 10 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 665/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Wygląd
Wysoka (jedna z najwyższych w Cieniu, jak nie w całym lesie), dobrze zbudowana, długowłosa ruda pointka o głębokich, niebieskich oczach. | KP
Trzmiela Gwiazda napisał(a):Czy administracja mogłaby wyłączyć w panelu wylogowywanie przy zmianie ip? Jak ktoś skacze pomiędzy internetem stacjonarnym, a mobilnym, to jest trochę upierdliwe, że co chwilę trzeba się logować.

Teraz powinno już być w porządku :ha:

A jeśli chodzi o wyrównywanie ilości postaci w klanach, ważny szczegół: wcale nie chodzi o to, żeby w klanach userów było dokładnie/prawie dokładnie po równo. Różnice, owszem, mogą się zdarzyć, bo zawsze było tak, że niektóre klany były większe, a niektóre mniejsze i faktycznie jest to naturalne, ale w przypadku, jaki mieliśmy jeszcze niedawno, gdzie jeden klan ma cztery strony userów, a inny dwie i ze trzy osoby na trzeciej... Chyba łatwo jest dostrzec, że taka różnica jest szkodliwa. Skoro w klanach, w których userów jest więcej pojawiają się problemy z terminatorami, tym trudniej jest klanom, w których userów jest mniej. Dążymy do tego, żeby każdy klan miał podobne warunki, a różnice wynosiły po kilka osób, nie kilkanaście czy ponad dwadzieścia.

Jeśli będzie potrzeba, można pomyśleć nad tym, żeby nie wrzucać części tych starszych postaci do adopcji (choć na nie i tak patrzy się mniej, kiedy decyduje się o miotach), ale puste konta/konta od zera/konta młodych postaci są dość ważne i nie warto odbierać szansy:
a) dla nowych graczy, żeby zagrać nieco starszą postacią, ale wciąż móc ją wykreować;
b) dla przywódców, żeby mieli więcej terminatorów do rozdania;
c) dla userów grających rodzeństwem tych postaci z adopcji – osobiście nie chciałabym się dowiedzieć, że nagle trzy postacie z mojego miotu zaginęły/umarły, chociaż mamy po, nie wiem, pięć księżyców.

Chciałabym też przypomnieć, że na razie mówimy o sytuacjach hipotetycznych. Będziemy obserwować sytuację na forum i patrzeć, na jakie konta będzie zapotrzebowanie. Chciałyśmy jedynie zaznaczyć, że jeżeli takie rozwiązanie nie będzie się sprawdzało, być może będziemy zmuszone z niego rezygnować, a więc nie jest to jeszcze nic stałego i pewnego.
<table><td><br>if every night I go to sleep knowing<br>that . I . gave . everything . that . I<br><br>............. HAD TO GIVE <br><br> then it's all I could've asked for <br>I've . been . standing . u p . beside <br>e v e r y t h i n g I've ever said, but<br><br>OH, IT'S SATURDAY NIGHT, YEAH
</td>
<td><img src='https://i.imgur.com/GtMW6L7.png' height='169px'><br></td></table>
Statystyki - lvl: 6 | S: 20 | Zr: 15 | Sz: 9 | Zm: 7 | HP: 85 | W: 65 | EXP: 170/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Trzmiel to w głównej mierze biały z pręgowaniem na niebieskich łatach na głowie oraz grzbiecie, jaki ogonie z niemalże czarną końcówką, oraz ciemnopomarańczowych ślepiach. Jego sylwetkę można raczej zamknąć w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wyrósł nieco powyżej średniej wzrostu kocurów w Klanie Gromu, ale pod względem tuszy zajmuje w klanie czołowe miejsce. Pod znacznym tłuszczykiem rozbudowały się porządne mięśnie. Kocur-czołg. Blizny: przedłużony uśmiech od lewego kącika pyska aż po ucho; oderwana część małżowiny prawego ucha od boku od zewnętrznej strony po całej wysokości. Po udarze w wieku 65 księżyców jego lewe oko się nie domyka, a lewy kącik pyska jest wiecznie opuszczony.
Dziękować. :lgbt:
» ɴᴛᴇʀxxᴛʜᴇꜱᴇ xxɢᴀᴛᴇs «
Fill your ʜᴀ ɴ ᴅ ꜱ with the rain
Reaching up to the maze of light in the ꜱ ᴋ ʏ


[Obrazek: 4X60gRV.png]

Turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ, the light you stole
River turns to dust, miles on the run
ᴇ ᴠ ᴇ ʀ ʏ ᴡ ʜ ᴇ ʀ ᴇ you go, can't find no home
All the world you roam turns you into ꜱ ᴛ ᴏ ɴ ᴇ
Statystyki - lvl: 8 | S: 26 | Zr: 17 | Sz: 10 | Zm: 10 | HP: 100 | W: 70 | EXP: 665/750
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0/100
Wygląd
Drobniutka niebieska dymna szylkretka. Mała kluseczka, której ciało zdobi puchate, długie futro. Na jej brodzie, szyi i piersi rozlewa się biel. Nieco krótki pysk zdobi różowy nos z dwoma ciemnymi plamami i duże, jeszcze niewybarwione, niebieskie ślepia.
Cześć.
Nie mam zamiaru rozwodzić się dalej nad zaistniałą sytuacją, ale chciałabym poruszyć kwestię poszerzenia składu administracji, bo chyba zaistniała sytuacja pokazała, że przydałoby się na forum więcej osób, które faktycznie mogłyby działać, kiedy zaczyna się sypać. Dlatego imo warto byłoby rozpatrzyć tę kwestię.
Kolejna sprawa: proponuję, by na forum pojawiło się... Więcej opcji przeciwdziałania takim kłótniom? Mam na myśli konkretnie wprowadzenie wyciszeń na czat (czasowe), które uniemożliwiłyby kontynuowanie nieprzyjemnej dyskusji i zajęcie się sprawą na spokojnie już przez te nieszczęsne prywatne wiadomości, jeśli admini wolą reagować w taki sposób. Wtedy już nikt nie nakręcałby się z dyskusją i dałoby się również na spokojnie wyjaśnić sytuacje z każdą ze stron.
<p class='msar'><table><td>[Obrazek: ewq4rsf.png]</td><td><p class='hop'>★★★<br> we all pretend to be the heroes on the good side<br> <br> some things are black<br> some things are white<br> you shouldn’t look through colored lenses<br> you’re the good guy<br> he’s the bad guy<br> your boring world is in black and white<br> <br> but what if we’re the villains on the other?</p><br><br><br><br><br><br></td></table> </p><br><br><br><br><br>
<style> .msar { height: 247px; width: 498px; background: url('https://media1.tenor.com/images/eb54d4191a91f9ff3c2f9a198471136b/tenor.gif?itemid=16050873'); border: solid 1px black; box-shadow: 0 0 6px black; text-shadow: 0 0 2px transparent; } .hop { background: url('https://i.imgur.com/wSoSPVb.png'); border-radius: 2px; width: 270px; height: 140px; text-valign: center; padding: 4px; border: solid 1px #284A3A; }</style>
Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 70/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Kolorystyka Jezioro nie zmieniła się od kociaka - jej futerko wciąż jest czarne, dymne, szylkret i długowłose - bez pręgowania. Uszy już nie wystawia tak na sztorc, chyba, że zaalarmowana lub zaniepokojona. Jej oczy nareszcie nabrały innego odcienia - są teraz blado oliwkowe, jednak wciąż intensywnie świdrujące. Jej łapy lekko się wydłużyły, dzięki czemu nie jest już pudełkiem chodzącego futerka - teraz jest pudełkiem chodzącego futerka na długich łapkach. Nos wciąż ma mały i czarny, zlewający się z ciemniejszą, lewą stroną mordki a także czołem. Prawa strona jest wyraźnie jaśniejsza. Jej pyszczek zwykle ma niezadowolony wyraz, co nie jest spowodowane jej humorem - jest to jej zwykły i luźny wyraz, którego sama nie kontroluje i nawet nie do końca zdaje sobie sprawę. Przy zbyt szerokim uśmiechaniu się, prawa strona jej pyska zaczyna drgać.
Zgadzam się z powyższym.
Poszerzenie administracji mogłoby wspomóc rozwiązywanie tego typu problemów, jednocześnie warto by było, aby ktoś czuwał w przypadku, gdyby znowu zaistniała taka sytuacja i mógł zareagować szybko i stanowczo.
Wyciszanie sb też podbijam, czasami trzeba ochłonąć, a jeśli kolejne wiadomości mają się przyczynić do eskalacji, to... takie wyjście chyba będzie lepsze.
.............................................................
...................................................................I think it's better when I'm overdramatic
.......................................................................I live in color, never monochromatic
.............................................................................Pop open champagne and I spin up a classic
................................................................................Let's go


.........................................................................» I'm comin' for the gold
.........................................................................» All eyes on me, let's go

................................................................................Let's go
.............................................................................Welcome to the show
.......................................................................All eyes on me, let's go
...................................................................LET'S GO!
» ---- » ---- »
Statystyki - lvl: 3 | S: 13 | Zr: 10 | Sz: 5 | Zm: 5 | HP: 70 | W: 50 | EXP: 120/200 (III)
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Matka natura bardzo skrupulatnie zabrała się do kolorowania Klekotki, bo co drugi z porastających ciało włosków jest czarny, podczas gdy pozostałe są z kolei nieskazitelnie białe. Złośliwi mogliby rzec, że pierwotna smolucha zbyt wcześnie osiwiała od jakiś niebagatelnych, kocięcych zmartwień, ale to tylko stek bzdur memłany zazdroszczącymi umaszczenia językami i nie warto nim sobie zawracać głowy. Co się zaś tyczy jej oczu, jarzą się one iście po tatusiowemu - błękitnie, ale i z uwydatnionymi maciupkimi krwinkami, jakby fioletowymi na obrzeżach. Bocianek, co nieprawdopodobne, zgrzeszyła ciężko swoim wzrostem, który stawia ją w czołówce rzecznych wielkoludów. Nijak ma się to jednak do jej filigranowych kształtów uposażonych delikatnymi, podatnymi na złamania kośćmi. To aż dziwne, że cienkie, tasiemcowe łapy nie łamią się na skutek silniejszego dmuchnięcia wiatru.
Wiecie, kiedyś admini po prostu mówili "dość" i kolejne wiadomości mające siać zamęt były usuwane, także to nie tyle kwestia opcji, jakie istnieją, ale po prostu podejścia adminów i ich pomysłu jak rozwiązywać sprawę.

A o składzie mówiłam ja już wcześniej, więc tak, mogę kolejny raz to podbić.
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Mała. Bardzo mała kruszynka jak na swój wiek. Miała urosnąć... Ale tak się nie stało. Zdobi ją długie, puchate i rude. Na mycie poświęca sporą ilość swoje życia, więc nie ma opcji zobaczyć u niej choćby jednego kosmyk odstającego od futerka. Ale jej futro jest nie tylko rude. Jest i trochę czarne i trochę białe. Czarne plamy pokrywają jej grzbiet, zaś biel zajmuje łapu, brzuch i pyszczek. Ma również czarno-rudą plamę na pysku ciągnącą się aż do uszu, które zawsze są w górze. Jej twarz jest owalna, a oczy są mocno błękitne.Ma długie łapy i ogon, co daje jej pewność o pierworodności Klanu Gromu.
Zgadzam się, przydałoby się poszerzyć skład administracji

Ja jednak chcę zauważyć, że jeżeli przypadkiem tyle kotów umrze (chyba koło 10?) to będzie po prostu dziwne i koty mogą bać się wychodzić z obozu, bo np. Grasują lisy czy borsuki. Trzeba wymyślić jakieś logiczne wytłumaczenie, np. Borsuki, ale to faktycznie dzieje się na fabule i mg po prostu zaznaczają to na fabule
[Obrazek: 0wItSdX.png]
Statystyki - lvl: 5 | S: 11 | Zr: 11 | Sz: 11 | Zm: 12 | HP: 90 | W: 50 | EXP: 85/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
To już nieistotne
Myślę, że te śmierci postaci to aktualnie najmniejszy, rzekłabym, że zerowy problem, w porównaniu do odejść spowodowanych tą sytuacją. + problemem nie jest ilość skladu administracyjnego, bo całośc widziała i Płomykówka i Wiewiorka, a problemem jest to, w jaki sposób zostało na to zareagowane. Płomykówka miała problem z internetem, z tego co wiem, i forum jej się do końca nie ładowało, ale Wiewiórka mogła po prostu wyłączyć sb osobom, które przesadzały w tej dyskusji i wytłumaczyć im na pw, dlaczego to zrobiła. Czasu nie cofniemy, ale na przyszłość nie ma sensu się bać podejmowania takich środków. Jeśli ktos nie potrafi przestać, nie wie kiedy nalezy przestać, to trzeba mu w tym pomóc. Lepsze to, niż masowe odejścia spowdowane takimi sytuacjami.
when this world is no more
the m o o n is all we'll see
I'll ask you to fly away with me
until the stars all fall down
they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me
then everything's alright
Statystyki - lvl: 4 | S: 9 | Zr: 12 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 60/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Spora, jednolicie czarna, złotooka kotka. Przeważnie ma obojętny lub niezadowolony wyraz pyska, niemal zawsze jest w ruchu - jeżeli się nie przemieszcza, to na pewno będzie tłukła ogonem o podłoże albo przebierała łapami.
Tylko że rzecz jest bardziej w tym, że administratorzy i moderatorzy byli na forum podczas wczorajszej dyskusji. Wiewiórka się wypowiadała (nie zatrzymała dyskusji, ale jednak przez chwilę w niej była, dzisiaj na discordzie również). Popiel również dawała znać, że jest na SB, ale nie reagowała. Widziałam chyba też Burzę, chociaż akurat o niej wiem, że nawet miała pisać wczoraj posty, ale miała problem z internetem i nie za bardzo miała jak zareagować; co do reszty nie wiem, może też byli, może nie.
I tak szczerze to nie rozumiem tego nowego trendu, żeby nakłaniać administrację do poszerzenia składu przy każdym problemie, jaki się pojawi na forum, zwłaszcza że rozmawialiśmy na ten temat... ile, miesiąc temu? Wcale nie tak dawno. W takich sytuacjach nie chodzi o ILOŚĆ osób w składzie, a o SPOSÓB, w jaki skład działa i w jaki sposób reaguje na konflikty i dziejące się w danej chwili sytuacje - a raczej sposób, w jaki skład NIE reaguje, a zamiast tego tylko częściowo załatwia sprawy przez prywatne wiadomości. Strzelałabym, że jest to raczej kwestia niewiedzy, w jaki sposób działać w takich sytuacjach, ale to ofc tylko moje domniemania, które wynikają z faktu, że jednak administracja była i widziała, co się dzieje. Tu przydałoby się tak naprawdę kilka rzeczy:
a) bezpośrednia reakcja w czasie dyskusji i urwanie jej, gdy poszła za daleko,
b) potencjalnie wyciszenie osób, które najbardziej poniosły emocje (ale o tym jeszcze niżej),
c) informacja o tym, że upomnienia zostaną przekazane w PW LUB upomnienia publiczne (tutaj obie opcje mają swoje plusy i minusy),
oraz d) jakieś oficjalne stanowisko administracji, jak już sprawa zostanie zamknięta.

Co zaś do wyciszania i ogólnie bardziej zdecydowanych kroków, by zatrzymać nieprzyjemne dyskusje, sure. Ja bym proponowała w takich momentach nawet całkowite wyłączenie sb po krótkim komunikacie, że zostanie to zrobione, bez wyciszania pojedynczych osób, żeby wszystkim opadły emocje.

Cierpka Jagoda napisał(a):Ja jednak chcę zauważyć, że jeżeli przypadkiem tyle kotów umrze (chyba koło 10?) to będzie po prostu dziwne i koty mogą bać się wychodzić z obozu, bo np. Grasują lisy czy borsuki. Trzeba wymyślić jakieś logiczne wytłumaczenie, np. Borsuki, ale to faktycznie dzieje się na fabule i mg po prostu zaznaczają to na fabule
Akurat tbh to nie jest w tej chwili aż tak istotne. Imo ważniejszą kwestią jest to, że ludzie odeszli, i może byłoby się warto zastanowić bardziej na tym polu i tym, co można z tym zrobić, a nie to, że postaci umierają (zwłaszcza że umierają w różnych grupach, włącznie z samotnikami/zaginionymi, a nie tyle postaci w jednym klanie naraz).
ONLY THE GOOD DIE OLD
that's what they told me
but I don't know

[Obrazek: aYd51Ub.png]

so long and goodnight
so long,
NOT GOODNIGHT
Statystyki - lvl: 4 | S: 17 | Zr: 8 | Sz: 7 | Zm: 7 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 120/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Wygląd
Drobniutka niebieska dymna szylkretka. Mała kluseczka, której ciało zdobi puchate, długie futro. Na jej brodzie, szyi i piersi rozlewa się biel. Nieco krótki pysk zdobi różowy nos z dwoma ciemnymi plamami i duże, jeszcze niewybarwione, niebieskie ślepia.
Zgadzam się, że zawiódł tutaj najbardziej sposób, w jaki próbowano zatrzymać całą karuzelę i kłótnię, ale też, jak zostało zauważone - reagował tylko jeden admin. Drugi nie bardzo miał jak, a trzeciego chyba nawet nie było? Moja propozycja wyszła z tego, by nie było takich sytuacji, gdzie mamy jednego admina, który próbuje ogarnąć cały bajzel i średnio mu to wychodzi. Nie rozpisałam się wcześniej, ale rozpiszę się teraz - więcej adminów to nie tylko więcej osób do takich sytuacji, ale też, potencjalnie, nowe osoby, które mogłyby wiedzieć, jak działać w takiej sytuacji i nie uginałyby się pod presją userów. Bo, mam wrażenie (i to tylko moje wrażenie), w obecnej administracji brakuje właśnie kogoś, kto byłby w stanie powiedzieć wyraźnie stop, bo, jak widać, aktualnie dziewczyny raczej nie dają rady w stresowych, ciężkich sytuacjach na forum - i to nic złego. Ale właśnie dlatego, że nie do końca sobie z tym radzą, wyszłam z propozycją, by faktycznie dobrać kogoś jeszcze, kto mógłby je wspomóc. Ale to tak czy inaczej kwestia samych adminek czy po tym całym bajzlu inaczej spojrzą na poszerzenie składu.

O wyciszeniach i blokowaniu czatu w sumie można by wspomnieć w regulaminie, by jasno było o tym, jak admin może (i, oby, będzie) reagować w nieprzyjemnych sytuacjach - jednocześnie też jako wskazówkę dla przyszłych adminów, żeby wiedzieli co robić. Co prawda regulamin już pęka w szwach od podpunktów, ale myślę, że ten jeden lub dwa punkty w "Karach" nie zaszkodzą, a może nawet w przyszłości pomogą.
<p class='msar'><table><td>[Obrazek: ewq4rsf.png]</td><td><p class='hop'>★★★<br> we all pretend to be the heroes on the good side<br> <br> some things are black<br> some things are white<br> you shouldn’t look through colored lenses<br> you’re the good guy<br> he’s the bad guy<br> your boring world is in black and white<br> <br> but what if we’re the villains on the other?</p><br><br><br><br><br><br></td></table> </p><br><br><br><br><br>
<style> .msar { height: 247px; width: 498px; background: url('https://media1.tenor.com/images/eb54d4191a91f9ff3c2f9a198471136b/tenor.gif?itemid=16050873'); border: solid 1px black; box-shadow: 0 0 6px black; text-shadow: 0 0 2px transparent; } .hop { background: url('https://i.imgur.com/wSoSPVb.png'); border-radius: 2px; width: 270px; height: 140px; text-valign: center; padding: 4px; border: solid 1px #284A3A; }</style>
Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 70/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości