Propozycje
Wygląd
Ogromna, wysoka, puchata kocica. Kremowe, pręgowane futro, zielone oczy. Brak małej części lewego ucha.
to ja podbijam temat wyżej.

medycy dostali ułatwienie co do kończenia treningów, które końcowo nazwałabym nawet utrudnieniem XD. mogą być mianowani, gdy odhaczą 3 (chyba??) rzeczy z treningu i yolo, ale tego, czego się nie nauczyli na fabule nie znają i koniec kropka. terminatorzy także zostają wojownikami w momencie, gdy nauczą się 3 dowolnych rzeczy, z różnicą, że rzeczy, których się nie nauczyli ZNAJĄ i POTRAFIĄ. wojownik nie ma na fabule ukończonej nauki polowania, ale potrafi polować, może chodzić na akcje mg z polowania i wszystko śmiga. czemu medyk, który nie uczył się na fabule czym jest i jak leczyć bulgotkę jej nie zna? i nie może jej wyleczyć?

to się nie skleja na fabule, nie wyobrażam sobie, że gwiezdni mianowali by kogoś, kto ma tak obszerne braki w medycynie, a MIANOWANY cis ma (tu jest ukazane jak bardzo). teraz się trzeba stresować o tą rybołów, trzeba chodzić do lśniącej i się pytać w ogóle co to jest, ukazując, że medycy rzeki są niedoedukowani, a to też wpływa na reputacje i ogólną opinię, która wpływa na grę, a jest nawet nie z naszej winy. ukończyliśmy trening z bbinkiem szybciej, bo myśleliśmy, że będzie to działać tak jak wojowniczy, a nie działa. no i co:( i proszę o przedyskutowanie, proszę o odpowiedź. proszę!!
[Obrazek: C9NaquQ.png]
Statystyki - lvl: 4 | S: 12 | Zr: 11 | Sz: 8 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 235/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Jeśli zobaczysz rozpędzoną, białą kulkę (ewentualnie z brązowymi plamami z brudu) z niebieskimi oczami i najprawdopodobniej biegnącą gdzieś w takim tempie, że nie idzie jej zatrzymać... To jest Liliowa Łapa. Kotka o szczupłej sylwetce, co to wreszcie nauczyła się chodzić, wiercąca się przy przymusie usiedzenia w miejscu przez parę uderzeń serca i pewnym, radosnym, wręcz przepełnionym energią kroku. Jej sierść jest koloru białego, nieco już na zawsze wyblakłego niczym wiele razy upaprane i wyprane ubranie dwunoga. Na głowie osadzono dwoje ni to dużych, ni to małych uszu, wiecznie postawionych do góry, parę oczu z wesołym błyskiem i różowy nosek. Wąsy też niczego sobie - nadal są tam, gdzie być powinny. Lilia posiada dosyć długie, może nieszczególnie smukłe, ale spełniające swoją wyjątkowo ważną funkcję łapy. Nawet nie są połamane! Ale, co najważniejsze - najłatwiej jest poznać ją po wysokim, donośnym i radosnym głosie!
Kwestia treningów widziana z perspektywy osoby, która akurat chętnie przerabiałaby każdy aspekt wiedzy postaci fabularnie, jest taka sama, jak powyższe posty - chybanie do końca się klei ta różnica między treningiem wojowniczym a medycznym. Oczywiście mamy też fakt, że trening wojowniczy składa się z mniejszej ilości rzeczy do zapamiętania, a jedyne kształcenie jakie po jego skończeniu ma wojownik, to dopracowywanie techniki polowania i walki. W przypadku medyków wydaje mi się, że chorób i medykamentów do nauczenia się jest więcej, stąd nie wiem, czy świeżo mianowany medyk ma od razu mieć 100% wiedzy (ale fakt, że osobiście jako świeży wojownik też nie odgrywałabym go jako mającego stuprocentową pewność tego, co robi, idk, zależy od charakteru). Jeśli jestem blisko powodu, dla którego medycy nie mają takiej sytuacji, jak wojownicy, to można by było przy tym pogmerać.
To, co przyszło mi do głowy jako jakiś kierunek rozwiązania, to może wybranie/wylosowanie/narzucenie medykowi, który zakończył trening z tym ułatwieniem, jakiejś liczby chorób i medykamentów, które offscreenowo poznał? Są też sytuacje, w których ten trening trwa offscreenowo długo, bo któraś ze stron nie ma po prostu tyle czasu na granie kotkami, i wtedy wybiera się uproszczoną wersję treningu - może rosnąca wiedza o medykamentach z każdym księżycem terminatora?
[Obrazek: sketchylilsmall_by_blackunia-d8fyw96.png]
Głos siostrzyczki zaczyna wydzwaniać znaczenie życia wypełnionego dźwiękami
Z pewnością obronię ten niezmienny uśmiech którego wspólnie doświadczyłyśmy, więc już nikt nie będzie w stanie go zniszczyć
Statystyki - lvl: 0 | S: 0 | Zr: 0 | Sz: 0 | Zm: 0 | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
A potem ta kotka stała się Wydmą. Na dzień ceremonii pięknie wyczyściła futerko i starała się, aby tak pozostało. Tylko te parę dni było do przystosowania się do rangi i tego, o z nią związane. Futro Wydmowego Wiatru więc jest teraz czystsze, niż gdy była terminatorką. Zdobyła też trochę mięśni. Nadal wysoka i długa, ruda tygrysio pręgowana z białymi znaczeniami i zielonymi oczami. Teraz już dużo w jej wyglądzie zmieniać się nie będzie, chyba, że dostanie jakieś bitewne blizny. Ale innych zmian chyba nie będzie.
Odpowiadając na wasze wiadomości:

W ogłoszeniach jest konkretnie napisane jak działają treningi, medyczne jak i wojownicze. Nie ma tu żadnego "chyba" pod względem ich działania.

Cytat:to się nie skleja na fabule, nie wyobrażam sobie, że gwiezdni mianowali by kogoś, kto ma tak obszerne braki w medycynie, a MIANOWANY cis ma (tu jest ukazane jak bardzo). teraz się trzeba stresować o tą rybołów, trzeba chodzić do lśniącej i się pytać w ogóle co to jest, ukazując, że medycy rzeki są niedoedukowani, a to też wpływa na reputacje i ogólną opinię, która wpływa na grę, a jest nawet nie z naszej winy. ukończyliśmy trening z bbinkiem szybciej, bo myśleliśmy, że będzie to działać tak jak wojowniczy, a nie działa. no i co:(

Sęk w tym, że jest ładnie wytłumaczone, jak działają treningi medyczne, nie ma co zgadywać jak coś działa jeśli dokładnie jest napisane co i jak. Przynajmniej polowa opisanych tu problemów zniknie jak przeczytacie oba ogłoszenia (odnośnie zmian w treningach medycznych i w samym systemie medycyny) od początku do końca.Cytat:natomiast młodzi medycy muszą FABULARNIE poznać WSZYSTKIE ZIOŁA bo inaczej... według mechaniki ich nie znają? i nie mają prawa wiedzieć jak wyglądają, do czego służą, chociaż SKOŃCZYLI TRENING i powinni to wiedzieć, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie dopuściłby ich do ceremonii bez pełnej wiedzy?

Aby ukończyć trening trzeba znać wszystkie choroby i jak je leczyć, więc wiadome jest to, że nikt nie dopuszcza do rangi niedouków. Po prostu kot niekoniecznie będzie znał wszystkie możliwe zioła, które można zastosować do wyleczenia danej choroby, tylko te, które zostały wspomniane, gdy było się uczonym o danej chorobie. Leczenie ran opiera się głównie na wybranie zioła o odpowiednim zastosowaniu, a nie o występowaniu objawów, które wymagają konkretnych ziółek. Napomknąć chcę jeszcze ten cytat z pierwszego medycznego ogłoszenia z dwóch.

Zmiany w treningu medycznym napisałxDodatkowo od teraz wszystkie koty mogą znać nazwy oraz wygląd medykamentów spotykanych na zamieszkiwanym przez Klany terenie.

Tak więc, nie mają prawa nie wiedzieć jak wygląda X zioło, bo wraz z tym ogłoszeniem wszystkie koty mogą teraz bez problemu umieć określić wszystkie medykamenty z nazwy.

Treningi medyczne są dużo rzadsze niż te wojownicze. Treningi wojownicze zostały skrócone przez to, że jest to coś co się przerabia często jako gracz różnymi postaciami (czasami jednocześnie więcej niż jeden oraz nie tylko jako term, ale też i mistrz) i można się nimi zwyczajnie znudzić, a trening medyczny jest jednak odgrywany przez jednego gracza dużo mniej razy.

Znajdują się w ogłoszeniach także odpowiedzi na inne pytania/sprawy, więc poleciłbym przeczytać jeszcze raz treść z tamtych ogłoszeń i potem, jeśli nadal nie będziecie znać odpowiedzi na pytania, to można do nas napisać!!
[Obrazek: k2n2s6P.png]
what a glorious feeling!
i'm happy again!
° i'm laughing of clouds °
= so
dark up above =
the s u n is in my heart
and I am ready for love!
Statystyki - lvl: 5 | S: 11 | Zr: 12 | Sz: 14 | Zm: 9 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 85/400
Stat. Med. - lvl: 1 | MED.EXP: 80/100exp
Odpowiedz
Wygląd
wysoka i chuda, długowłosa kotka o przerzedzonym, nieregularnej długości futrze w kolorze piasku z ciemniejszymi, tygrysimi pręgami; biel na mordce, czole, piersi, palcach przednich łap i tylnych łapach do wysokości pięty; jasne lazurowe ślepia o smutnym wyrazie; lewa przednia łapa odrobinę wykrzywiona w połowie wysokości
ja to przede wszystkim nie rozumiem tej logiki, że trening medyka rzadszy -> nie musi być skracany, a trening woja powszechny -> zostaje skrócony dla ułatwienia. XD wy macie świadomość, że osoba grająca sobie medykiem musi JAKO USER pamiętać te wszystkie medykamenty i choroby oraz jak i czym je leczyć, jeśli nie chce musieć co chwilę otwierać tematów i ręcznie szukać informacji z nadzieją, że się nie pomyli i nie spojrzy źle? i musi tę wiedzę AKTYWNIE wykorzystywać, bo jak coś skopie to może zabić komuś postać? xD nie wspominając o tym, że te medykamenty w ogóle są śmiechu warte, bo jest śmiesznie dużo trucizn i absurdalna ilość ziół zwalczających zatrucia pokarmowe. tych drugich naliczyłem 6. są też 3 różne medykamenty na rany. samych trucizn jest 5(z czego jedna opisana jako służąca do zatruwania pokarmu... przecież do tego może zostać użyta każda trucizna, lol). na gorączkę naliczyłem aż 8. nawet nie chce mi się patrzęc ile jeszcze z nich się powtarza, ale to co wskazałem samo w sobie jest śmiechu warte. na dodatek komuś się zachciało pozostawić dłuższe opisy działania, zamiast wpisać krótko i zwięźle co robi jakiś chwast, gdzie przy występowaniu już nie ma takiego problemu. ponadto czemu tylko klany(i osiedle, ale tego nie liczę bo to już jest od dawna) mają specjalne dla nich zioła? czy poza klanami nie ma jakichś miejsc spełniających te same warunki, gdzie też mogłyby one występować? nie wiem czy to celowe, ale brzmi jak kolejne utrudnienie dla samotników. cóż, mam nadzieję chociaż że tereny, na których znajdują się te zioła nie zostały wybrane losowo, tylko mają spójne warunki.

nie rozumiem w sumie najbardziej jednej rzeczy: po kiedo grzyba dalej jest tyle tych medykamentów? nie musimy mieć wypisanej każdej rośliny istniejącej w europie środkowej, więc czemu nie ograniczyć mechanicznie ziół do niezbędnego minimum? jeśli ktoś chce używać wiedzy spoza tego, to spoko, tak długo jak np. podlinkuje przy wrzucaniu leczenia(albo czegokolwiek do czego używa tego) jakieś wiarygodne źródło opisujące działanie używanego chwastu. można nawet wymyślić jakiś sposób zdobywania tych nadprogramowych śmieszków. wyrzucenie tego co niepotrzebne z listy i bardziej precyzyjnie wpisane zastosowania z pewnością ułatwiłyby życie ludziom grającym jako medycy. wiem z doświadczenia, jako osoba która sama długo grała postacią medyka. :v prowadzenie treningu medycznego było i pewnie dalej jest paskudne, żmudne i nudne. to już jakaś podstawa do usprawnienia go. trening wojowniczy pod tym względem i tak zawsze był łatwiejszy, bo trudno było zapomnieć jakiś jego punkt przy byciu mistrzem. :y plus jeśli się mistrzem nie zostaje, to tak naprawdę nawet nie trzeba pamiętać prawie niczego jako user, co najwyżej pozycję łowiecką jeśli dalej trzeba wszystko ujmować przy polowaniu na zwierzynę. a pamiętanie słabych punktów w walce i tak nie ma większego znaczenia, bo tak jak rana 3. stopnia moze ci wyrwać gałkę oczną, tak samo może też ci urwać stopę, albo chociaż spowodować skomplikowane złamanie, i od obu możesz w takim samym stopniu być blisko śmierci.
[Obrazek: 0vDhsV0.png]....
ᓚᘏᗢ
???? ?? ??? ????? ? ????
???? ??? ?? ?? ????????
?

??? ??? ????????
???? ?? ?????
?? ???
„????
????. ???”?
[Obrazek: QpFdObD.png]
??????? ????? ????? ????? ????
???? ?? ??? ???? ??????, ???? ?? ??? ???? ??????
?? ??????
?? ???????. ???? ???? ??? ?????
?? ?????? ?? ???? ????
???? ??? ????
x
Statystyki - lvl: 2 | S: 6 | Zr: 7 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 0/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 0
Odpowiedz
Wygląd
Mała, krótkowłosa, niebiesko-biała kotka o potarganym futerku, dwukolorowym nosie i zmęczonych, zielonych oczach.
Sucha Łapa napisałxja to przede wszystkim nie rozumiem tej logiki, że trening medyka rzadszy -> nie musi być skracany, a trening woja powszechny -> zostaje skrócony dla ułatwienia. XD

Trening medyczny nie musi być skracany ale w tym rzecz, że został skrócony? Również dla ułatwienia. I to znacznie został skrócony, ponieważ odpadł obowiązek nauki wszystkich występujących ziół.

Sucha Łapa napisałxwy macie świadomość, że osoba grająca sobie medykiem musi JAKO USER pamiętać te wszystkie medykamenty i choroby oraz jak i czym je leczyć, jeśli nie chce musieć co chwilę otwierać tematów i ręcznie szukać informacji z nadzieją, że się nie pomyli i nie spojrzy źle? i musi tę wiedzę AKTYWNIE wykorzystywać, bo jak coś skopie to może zabić komuś postać? xD

Nie musi pamiętać, po to właśnie są ogólnodostępne tematy żeby mógł sprawdzić szybko przed użyciem medykamentu/zdiagnozowaniem choroby. Jak sprawdzi to będzie miał pewność, że niczego nie skopie i nie zabije komuś postaci. Nawet przy czterech medykamentach na krzyż mogłyby się zdarzać pomyłki, bo "ktoś źle zapamiętał".

Sucha Łapa napisałxna dodatek komuś się zachciało pozostawić dłuższe opisy działania, zamiast wpisać krótko i zwięźle co robi jakiś chwast, gdzie przy występowaniu już nie ma takiego problemu.

Podaj przykłady tych dłuższych opisów działania, tam gdzie to rzeczywiście zbędne lanie wody można zmienić, większość zastosowań jest jednak opisana krótko, jest podana część lecznicza czy forma w jakiej medykament musi zostać przygotowany. Jest to zwięzła, pełna informacja jak stosować medykamenty. Chociażby na przykładzie jałowca:
Jagody leczą biały i zielony kaszel oraz ból brzucha. Dodatkowo dodaje sił oraz wykazuje niewielkie działanie uspokajające. Przerobione na maść razem z liśćmi starca jakubka pomagają na bolące stawy i obicia.
Jest różnica czy kotek zje jagódkę czy przerobi na paćkę i wysmaruje sobie nią obity bok.
Opisanie zastosowania w ten sam sposób co występowania jest niemożliwy i będzie wprowadzał zamieszanie. Ale tam gdzie jest niepotrzebnie długi można poprawić, jasne. Tylko gdzie konkretnie.

Sucha Łapa napisałxponadto czemu tylko klany(i osiedle, ale tego nie liczę bo to już jest od dawna) mają specjalne dla nich zioła? czy poza klanami nie ma jakichś miejsc spełniających te same warunki, gdzie też mogłyby one występować? nie wiem czy to celowe, ale brzmi jak kolejne utrudnienie dla samotników. cóż, mam nadzieję chociaż że tereny, na których znajdują się te zioła nie zostały wybrane losowo, tylko mają spójne warunki.

Skupię się na tym, że "brzmi jak kolejne utrudnienie dla samotników", bo cały ten fragment brzmi jakby to było głównym problemem. Więc spójrzmy na zioła specjalne oraz ich zastosowania:
 • Cykuta:
  Zjedzona wywołuje potwornie bolesne zatrucie, które niechybnie prowadzi do śmierci. Ofiara cykuty toczy pianę z pyska.
  To jedna z pięciu trucizn, pomijając szafran, który również jest ziołem specjalnym samotnicy wciąż mają dostęp do aż trzech ziół jeśli koniecznie chcą kogoś zatruć.
 • Czystek
  Wcierane w futro liście pomagają na pchły. Spożycie liści działa wzmacniająco.
  Pchły da się złapać jedynie na drodze losowania chorób, w którym samotnicy nie biorą udziału.
 • Malina:
  Owoce zwalczają gorączkę, zwiększają potliwość i wzmacniają organizm. Liście mają jeszcze silniejsze działanie przeciwgorączkowe, poza tym działają moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Uśmierzają ból, szczególnie dobrze działają na ból brzucha. Liście, w połączeniu z medykamentami na bóle stawów, zwalczają objawy chybotki.
  Znów - służy do leczenia chorób. Samotnicy nie biorą udziału w losowaniu chorób.
 • Pietruszka:
  Zjedzenie natki pietruszki leczy ból brzucha. Podane w trakcie laktacji prowadzi do zmniejszenia lub zupełnego zatrzymania produkcji mleka.
  Jak wyżej, wciąż do leczenia chorób.
 • Pietruszka:
  Cała roślina ma silne działanie wykrztuśne. Pomaga na kaszel i zatrucie.
  Choroby.
 • Szafran:
  Może posłużyć do zatrucia mięsa zdobyczy. Zatrucie nim, choć bolesne, może być wyleczone przez Medyka. Powoduje ospałość, wymioty oraz trudności z oddychaniem.
  Jedna ze śmiesznie wielu trucizn.

Podsumowując: wszystkie zioła specjalne służą albo do leczenia chorób, albo do trucia kotów. Samotnicy nie biorą udziału w comiesięcznym losowaniu chorób. Jednak w razie potrzeby: na forum występują inne zioła, którymi bez trudu się da zastąpić te wymienione, więc dosłownie nikt (nie tylko samotnicy) nie traci na tym, że kotki z Cienia mają jedną opcję więcej zwalczania pcheł.

Sucha Łapa napisałxnie wspominając o tym, że te medykamenty w ogóle są śmiechu warte, bo jest śmiesznie dużo trucizn i absurdalna ilość ziół zwalczających zatrucia pokarmowe. tych drugich naliczyłem 6. są też 3 różne medykamenty na rany. samych trucizn jest 5(z czego jedna opisana jako służąca do zatruwania pokarmu... przecież do tego może zostać użyta każda trucizna, lol). na gorączkę naliczyłem aż 8. nawet nie chce mi się patrzęc ile jeszcze z nich się powtarza, ale to co wskazałem samo w sobie jest śmiechu warte.
Sucha Łapa napisałxnie rozumiem w sumie najbardziej jednej rzeczy: po kiedo grzyba dalej jest tyle tych medykamentów? nie musimy mieć wypisanej każdej rośliny istniejącej w europie środkowej, więc czemu nie ograniczyć mechanicznie ziół do niezbędnego minimum? jeśli ktoś chce używać wiedzy spoza tego, to spoko, tak długo jak np. podlinkuje przy wrzucaniu leczenia(albo czegokolwiek do czego używa tego) jakieś wiarygodne źródło opisujące działanie używanego chwastu. można nawet wymyślić jakiś sposób zdobywania tych nadprogramowych śmieszków. wyrzucenie tego co niepotrzebne z listy i bardziej precyzyjnie wpisane zastosowania z pewnością ułatwiłyby życie ludziom grającym jako medycy. wiem z doświadczenia, jako osoba która sama długo grała postacią medyka. :v

Odpowiadając na oba na raz:
Ponieważ jak masz 6 ziół na zatrucia pokarmowe to są większe szanse, że gdy jakiś kotek przyjdzie się leczyć to będziesz mieć chociaż jedno z nich w składziku. Ponieważ jak pójdziesz na poszukiwania ziół to są większe szanse, że szybko znajdziesz 1 z 6 ziół z odpowiednim zastosowaniem. Ponieważ występują na różnych terenach i w Wichrze łatwiej znaleźć ziółko łąkowe, a w Cieniu leśne.
I tak po prostu – dla urozmaicenia. Bo w Europie Środkowej nie występują trzy zioła na krzyż by każde zatrucie pokarmowe kotki musiały leczyć ziarnami pokrzywy (ale mogą, nikt nie broni).

Sucha Łapa napisałxprowadzenie treningu medycznego było i pewnie dalej jest paskudne, żmudne i nudne. to już jakaś podstawa do usprawnienia go

I został usprawniony, ponieważ nikt nie każe się uczyć tych wszystkich niepotrzebnych ziół. Możesz przejść przez trening znając jedynie choroby wraz z objawami i sposobem leczenia (jednym, nie musisz znać każdego możliwego wariantu).

Posiadanie spisu znanych ziół i chorób nie jest obowiązkowe.

ogłoszenie z 10.10.22 napisałxBrak wpisu w KP o znajomości choroby i/lub użytego medykamentu podczas czynności medycznych będzie skutkować zmniejszona ilością zdobytych MEDexp. Brak wpisu w KP o pełnej znajomości medykamentu podczas zbierania w akcji MG również będzie skutkować zmniejszoną ilością zdobytych MEDexp.

Jeśli gracz nie chce robić spisu droga wolna, jednak wiąże się to ze zmniejszeniem MedExpów. Jednakże nikt nie cofa leczeń, ponieważ "nie masz spisu, twoja postać nie może tego leczyć". Tak samo jak nikt nie zabrania zrywać ziółek.
[Obrazek: E01yWJC.png]
Statystyki - lvl: 4 | S: 7 | Zr: 13 | Sz: 11 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 35/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości