Propozycje
Wygląd
Olbrzymi, liliowy, cętkowany krótkowłosy oriental o zielonych oczach. Jego szorstkie futro od jakiegoś czasu niemal zawsze jest gdzieniegdzie potargane, szczególnie na jego karku, piersi i brodzie. Można powiedzieć, że sylwetkę ma wręcz idealną - nie jest ani za gruby, ani za chudy. Jego długie łapy są widocznie umięśnione, widać to szczególnie kiedy się napręży. Ma odgryziony najbardziej zewnętrzny palec przedniej, prawej łapy.
Sądzę, że wszystko co miało być powiedziane już padło, tak więc murem staję za słowami Łatki i zdecydowanie pod wszystkim wspomnianym się podpisuję.
Statystyki - lvl: 9 | S: 27 | Zr: 18 | Sz: 15 | Zm: 9 | HP: 90 | W: 90 | EXP: 205/500
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP: 30/100
Odpowiedz
Wygląd
Na pierwszy rzut oka pierwsze, co można o nim powiedzieć, to to, iż jest wyjątkowo szczupły i że będzie wyjątkowo wysoki patrząc na długość jego łapek. Drugim, co rzuca się w oczy jest jego futerko. Krótkie, białe, lecz nie zupełnie, gdyż znajduje się na nim również parę rudych plam na których wybijają się nieco ciemniejsze rude pasma układające się w klasyczne pręgowanie. Wyjątkowo duże, bacznie obserwujące świat oczy kocura, wybarwiły się na brązowy kolor z lekko złocistymi przebarwieniami w zależności od światła.
Podpisuję się w 100% pod słowami Łatki. Też uważam, że zasada z tym, że nie każde [...] prowadzą do ciąży nie była najlepszą decyzją, bo dużo postaci na fabule to wykorzystuje. I są postaci, które się na tym niemal opierają.
I też jestem zniesmaczona tymi opisami. Nie zrozumcie mnie źle, Czarnowron jest postacią ładnie opisaną, ale... aż za ładnie. Te wszystkie opisy prowadzą tylko do mojego obrzydzenia, a post w miotach zwyczajnie sprawił, że zrobiło mi się autentycznie niedobrze. I co z tego, że jest napisane "TW warning", co z tego, skoro i tak każdy może to przeczytać. A nie powinno być takich opisów. Nie w temacie miotu, który może przeczytać każdy, nie w postach, do których może zajrzeć osoba, która nawet nie jest zalogowana. Jak to świadczy o tym forum? Forum niby family friendly, które, cóż, w tym momencie w ogóle na to nie wygląda, skoro z dokładnością możemy przeczytać, jak jedna postać odgryza drugiej głowę, a potem brutalnie gwałci kogoś, kto jest na granicy życia? Nie podoba mi się to, do czego to zmierza i jestem za tym, by po prostu nie było takich sytuacji, takich opisów.
I to, że było to taki czas akceptowalne, a niektórzy dostawali wiadomość, że "no, jak przekonasz ileś osób, to to zmienimy" jest zwyczajnie żałosne i nie powinno mieć w ogóle miejsca. I powinny być z tego wyciągnięte jakieś konsekwencje, amen.
[Obrazek: F6YPr2M.png]
Statystyki - lvl: 2 | S: 6 | Zr: 6 | Sz: 9 | Zm: 5 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 140/150
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Chaos to naprawdę urodziwa kotka. Filigranowa, o smukłej sylwetce umieszczonej na cienkich nogach, z biczowatym ogonem i małej główce zawieszonej na chudej szyjce. Jej gładziutkie, połyskliwe futerko wydaje się miłe w dotyku, choć w rzeczywistości jest sztywne i niemal kłujące. Miesza w sobie czerń, spontanicznie rozrzucone rude smugi, które pewien ład i symetrię zachowują jedynie na środku pyszczka, oraz biel, zdobiącą jej szyje, nogi i pyszczek. Nad śliczną, kształtną mordką górują uszy, których wnętrze dekorują drobniutkie piegi, a oblicze dopełniają wyraziste kości policzkowe i ogromne, połyskliwe, jasnopomarańczowe oczy o okrągłym kształcie.
ja tak sobie pozwolę trochę dłużej napisać, ale jak ktoś nie chce czytać mojej prywaty, to tl;dr - zgadzam się z Łatką w całości i wielkie uszanowanko że podjęła ten paskudny temat.

a teraz dłużej:

temat odgrywki Czarnowrona poruszałam kilka razy w rozmowach prywatnych z członkami Administracji i nie tylko, zdarzało mi się wprost komentować na Discordzie to jak nieodpowiednie są publikowane w niektórych sesjach tej i innych postaci treści. zaczęłam nawet rozpisywać konkretne problemy do zaadresowania w formie doka do przedstawienia Administracji, ale dokładnie w tym czasie, tuż przed świętami, dopadł mnie naraz kryzys prywatny (poważny nowotwór w rodzinie) i zawodowy (mnóstwo zadań na asap przed końcem roku, a i tak skończyło się ostrym konfliktem z przełożoną). do tego wszystkiego nowy kotek w domu, który też wymagał mojego zaangażowania.

w ten sposób nie miałam mocy przerobowych żeby zająć się tym ciężkim tematem. a grać na forum, wiedząc co się tu odwala, po prostu nie byłam w stanie. w ostatnich tygodniach rozważałam odejście, bo nie wyobrażam sobie grania na forum, które przyzwala na tak okropne rzeczy, z drugiej strony czułam się poniekąd odpowiedzialna, żeby coś z tym zrobić, a z trzeciej - pod całą masą problemów w życiu naprawdę nie miałam już siły na zajmowanie się tym. przepraszam za to osoby, którym deklarowałam, że postaram się pomóc.

nie mogę pogodzić się z tym, że tyle czasu szkodliwy, niebezpieczny problem, który powinien być dawno ucięty, zatruwa społeczność. jak widać, osób które go zauważały jest bardzo dużo, a i tak bagatelizowano go, uciszano, albo próbowano absurdalnie kontrargumentować, albo po prostu milczano, bojąc się kolejnego wybuchu Gracza postaci Czarnowrona. jestem naprawdę zawiedziona postawą osób, które broniły statusu quo, waląc głupimi tekstami o "cenzurze", porównując dostępność treści na forum do dostępności pornografii (sic!) albo dość lakoniczne opisy walk w książkach do tego, co odwalało się tu w niektórych sesjach.

moim zdaniem Gracz Czarnowrona w pełni zasłużył na bezwzględnego bana. nie tylko za te graficzne opisy, ale za to, jaką wokół siebie i całej narracji erotyki/brutalności w grze (bo nie był jedyną osobą która się w ten sposób "bawiła", ale wydawał się "zainspirować" innych Graczy do pchnięcia swojej odgrywki w tych kierunkach) utworzył atmosferę. zapanował tu pewien psychologiczny terror, wobec którego nawet grono Administracyjne stało się bezradne. Anon, jeśli to czytasz - jesteś przykładem człowieka, który sprawia, że przeraża mnie fakt, że na otwarcie gabinetu psychologicznego w tym kraju nie trzeba mieć licencji. od Twojego powrotu na forum cała Twoja obecność to ciąg manipulacji, egotyzmu i przemocy. jeśli odgrywanie z dziecćmi treści o charakterze przemocowym/seksualnym jest Twoim zdaniem zdrowe dla ich rozwoju, to jesteś nie materiałem na terapeutę, tylko potencjalnym beneficjentem systemu więziennictwa.

przeerotyzowane oraz bardzo brutalne posty (nie tylko tego Gracza, wszystkich którzy wskoczyli w ten hype) moim zdaniem powinny zostać ocenzurowane w sposób trwały (tzn. po prostu zastąpione wielokropkami). i na koniec - myślę, że powinniśmy sobie po prostu określić, jakie PEGI ma mieć ta gra i naprawdę pilnować, aby się tego wszyscy trzymali.
[Obrazek: Fwy5trd.png]
Statystyki - lvl: 4 | S: 7 | Zr: 9 | Sz: 12 | Zm: 11 | HP: 65 | W: 65 | EXP: 150/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Duży, czarny, długowłosy, dobrze zbudowany kocur o zielono-żółtych oczach.
Podpisuję się pod słowami Łatki i pod innymi wspomnianymi rzeczami
Statystyki - lvl: 3 | S: 8 | Zr: 8 | Sz: 10 | Zm: 6 | HP: 70 | W: 50 | EXP: 155/200
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Wzrostem przewyższa większość Klanu. Futro ma kremowe z burymi odznaczeniami na pysku w kształcie maski, na łapkach. Bury ma również ogon. Na całym ciele można zauważyć klasyczne pręgi. Natura obdarzyła Rysia białymi akcentami na palcach wszystkich czterech łap, brzuchu oraz końcówce ogona. Po lewej stronie pyska można bez problemu zauważyć goliznę, jaką kocur nabył podczas pożaru. Blizna jest dość obszerna. Co do blizn, to można zauważyć również na jego prawej łapie, na nadgarstku, szarpaną bliznę spowodowaną samookaleczaniem się podczas pogrzebu Porywistej Gwiazdy. Futro kocura jest miękkie, zadbane i puszyste. Jest ono również długowłose, błyszczące. Mimo wszystko Ryś dba o swoje futro, wiedząc, że jest ono dość ważnym elementem wyglądu. Niebieskie ślepka pointa są jakby za mgłą. Nie widać w nich radosnego błysku, po prostu są. Pod oczami widać wory spowodowane zmęczeniem. Wibrysy ma chropowate, nie widać ich po lewej stronie pyska tam, gdzie ma bliznę po poparzeniu.
Podpisuję się całym sercem pod tym, co napisała Łatka oraz Gyshka, i w ogóle każdy, kto coś od siebie napisał.

Uważam, że każde zdanie się liczy, dlatego też się wypowiem, kto mi zabroni, hehe >:)
Od czasu, kiedy zaczęłam grę Ryśkiem pokochałam to forum, było to moje comfort miejsce (secretly chciałabym, aby dalej było), chciałam się udzielać, i każda większa drama oddziaływała na moje samopoczucie. Dlatego też tak bardzo chciałam zostać moderatorem, aby pomagać etc. Nie mniej jednak, od czasu, kiedy rzeczy zaczęły się drastycznie psuć, przez wiele czynników, gra tutaj zaczęła być coraz to mniej przyjemna. Finalnie odeszłam, nie mniej jednak zaglądałam czasami na forum, będąc po prostu, kurcze, ciekawą. Również od osób trzecich dochodziły mnie słuchy, co się działo, jakie akcje np. Czarnowrona były rozgrywane i... jak na początku chciałam jednak wrócić, może dać drugą szansę forum, to z każdą wiadomością o nowym wybryku, nowej sesji, w której coś drastycznego się stało, chęci malały. Coraz to szybciej i coraz to bardziej. Po prostu kiedy czytałam, co się działo, albo czytałam sesje, po prostu uważałam to za ohydne, i szkoda mi było nowych graczy, którzy spotykają się po raz pierwszy z PBF'ami oraz tych graczy, którzy chcą po prostu grać kotkami w lesie i wszystko jest kox uvu. Jest mi niezmiernie przykro, że problem ten był ignorowany lub zamiatany pod dywan przez tak cholernie długi okres czasu.
No i jeśli chodzi o skutki gry Anona. Nie tylko to, co Gyshka napisała jest prawdą. Moim zdaniem niektóre osoby mogły również odejść przez to, jakie sesje były odgrywane na forum. Nie każdy ma ochotę patrzeć na to, jak kot jest brutalnie zmuszany do rzeczy, zabijany czy cokolwiek na Boga się jeszcze działo na fabule. Mam tylko nadzieję, że administracja się weźmie za to porządnie, i raz na zawsze.

nwm i to tyle, trzymajcie sie chlopaki, bede obserwowac czy bedzie jakies finalnie rozwiazanie kc :dorime:
podobno w Rzymie napadało gradu aż po kolana
w Japonii wiśnie zakwitły o dwie pory roku wcześniej
a ja tęsknię a ja tęsknię a ja ciągle tęsknię
Statystyki - lvl: 4 | S: 12 | Zr: 8 | Sz: 10 | Zm: 9 | HP: 70 | W: 60 | EXP: 035/300 (IV)
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Sucha Łapa mimo że od zawsze była wysoka i szczupłe zbudowana teraz jest to jeszcze bardziej widoczne. Długie nogi kotki są całe czarne i dość patykowate. Długie czarno-rude futro jest długie i zwykle zadbane. Oczy córki Jaskółczego Głosu są złote.
Również zgadzam się z Łatką i osobami wyżej. Ja sama nie jestem pełnoletnia i czuję się po prostu zniesmaczona i trochę wystraszona czytając te opisy. Bardzo bym chciała by to miejsce znów stało się family friendly, tak jak wtedy gdy robiłam pierwsze podejście dołączenia tu.
[Obrazek: rCxvz7q.png]
Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 5 | Sz: 5 | Zm: 5 | HP: 60 | W: 40 | EXP: 65/100
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
.
Dzień dobry,
Skoro temat już się rozwinął i nabrał tak dużych rozmiarów, mogę wyjść sobie na światło dzienne i wprost przed wszystkimi się przyznać, że jestem jedną z tych osób, o której Łatka wspominała pisząc "spora grupa użytkowników". W pewnym momencie sobie po prostu odpuściłam pisanie skarg bo reakcje administracji były zbyt opieszałe/delikatne, a ja dostałam swego czasu po łapach - na priv, od Czarnowrona. :)

1. Do tematu "czy powinniśmy wrócić do zasady żeby wszystkie (...) kończyły się ciążą" się nie zamierzam odnosić, jest mi on całkowicie obojętny, jestem otwarta na wszelkie zmiany, ale także na ich brak. Zauważyłam wzrost sesji z (...) na fabule, ale moim zdaniem on nie tyle wynikał ze zniesienia tamtej zasady, co bardziej z wytworzenia się pewnego "trendu" fabularnego. A te mają to do siebie, że przychodzą i odchodzą.

2. Sprawa postów Czarnowrona i całej aktywności gracza na forum ciągnie się dłużej niż od sierpnia 2021. W momencie gdy ja grałam, problemów z drastycznością postów jeszcze takiego nie było, za to były inne - z psuciem czasoprzestrzeni. Już wtedy głośno wyrażałam swoje wątpliwości i obawy, już wtedy zgłaszałam administracji sytuacje, które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca. Już wtedy były problemy z tym, że moim zdaniem Gryziel i Czarnowron nie powinni mieć możliwości wzajemnego prowadzenia sobie sesji mg (w tym przypadku możliwości prowadzenia sesji mg przez Gryziela Czarnowronowi) - w momencie gdy pisałam do administracji swoją skargę w 2021 roku, temat rozbijał się o to, że gracze zgłosili administracji swoje wątpliwości co do zasadności kontynuacji polowania na jaszczury, skoro Ćma zarządziła fabularnie znalezienie postaci przez Pożara i Gryziel na discordzie napisał, że przekazuje temat do dyskusji administracji po czym... jak gdyby nigdy nic dalej klepał tam posty jako mg. Było to moim zdaniem skrajnie nieodpowiedzialne czasoprzestrzennie oraz działające w sprzeczności z interesem administracji. W każdym razie - skarga chyba nie przyniosła skutku, a przynajmniej nie taki jakbym chciała - jedyne co otrzymałam na zakończenie tematu to priv na discordzie od Czarnowrona, gdzie wystrzelił do mnie z wulgaryzmami i próbował mnie guilttripować, że niby się na niego uwzięłam i że mam się od niego "odpi*****ić" bo mu niszczę życie czepiając się tego, że rozwala czasoprzestrzeń całego Klanu Rzeki. :)
Drugi zarzut w stronę Czarnowrona był taki, że opis wysiorbywania oka był dla graczy zbyt drastyczny (i jest to całkowicie zrozumiałe) - zgłaszałam to administracji i jedyne co na tamten moment uzyskałam, to było dorzucenie od biedy content warningu na początku sesji a nie ocenzurowanie treści. Po pierwsze - co z tego, że poszedł content warning, skoro takich treści nie powinno w ogóle na forum być. Po drugie - co z tego, że poszedł content warning na samym początku sesji, skoro post o którym mowa był już na drugiej stronie tematu. Nie mówiąc o tym, że jak się szuka miejsca na sesję to się patrzy na ostatnią stronę, a nie na stronę, na której ktoś rozpoczął sesję. Także taki content warning to nie content warning, sorry not sorry.
W tamtym momencie moja aktywność na forum spadła. Początkowo byłam przekonana, że wynikało to tylko i wyłącznie z moich problemów w życiu prywatnym i kwestii mojej niezdolności fizycznej do prowadzenia jakiegokolwiek życia po pracy, ale po ostatnich rozmowach i po wątku tutaj oraz dyskusjach w ventingu na discordzie dotarło do mnie, że nie tylko ja byłam "problemem" mojej nieaktywności, ale też ogólna niechęć w związku z kierunkiem w jakim poszło wiele sesji na forum.
Na discordzie artemidy regularnie powracał temat brutalności postów Czarrnowrona - rozmawiano o tym we wrześniu, rozmawiano o tym w grudniu, rozmawiano o tym w tym roku i okropnie niepokojące dla mnie jest to, na jakie odpowiedzi trafiałam: "czego innego spodziewasz się po postach Anona?", "jak nie chcesz to nie czytaj", "na forum jest więcej osób dorosłych niż dzieci więc takie treści są okej", "w książkach też było brutalnie". Nie, nie, nie i nie. Tak, książki zawierały w sobie elementy brutalności, był tam opis tracenia żyć w bólu etc, ale nigdzie chyba nie było aż takich fragmentów jakie mamy teraz na forum. Nie czytałam całego posta ze śmiercią Trzmielinki, bo mnie to zbyt obrzydziło. I rozumiem kreację postaci, bo postać pod tym względem była prowadzona konsekwentnie. Ale dokładnie takie same założenia można realizować, nie korzystając przy tym z tego typu szczegółówych opisów.
Początkowo chciałam optować za tym, żeby Gryziel otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia na artemidzie sesji mg Czarnowrona (tak jak to bodajże było z Zając i Trzmielem? Albo z Chaszczami i kimś jeszcze? nie pamiętam dokładnie, ale takie rzeczy już były wprowadzane jeśli mnie pamięć nie myli), a Czarnowron ostrzeżenia za brutalne opisy łamiące punkt regulaminu dotyczący pisania niewulgarnych postów, niezależnie czy gracz teraz porzuci postać czy nie, ale po poście Chaotycznego Lotu zmieniam zdanie i również staję za propozycją zbanowania użytkownika. I tu nie chodzi tylko i wyłącznie o temat szczegółowych opisów a o całość aktywności gracza na forum - rzucanie się agresywnie w kierunku użytkowników, gdy tylko mu zwrócili uwagę na discordzie; nadużywanie swojej pozycji celem naginania fabuły pod siebie (kontynuacja jaszczurów gdy trwały dyskusje administracyjne); psucie całoprzestrzeni nie tylko sobie, ale i innym graczom; naginanie realizmu fabuł pod swoje wizje; atakowanie słowne graczy na priv (magiczna pewuszka na discordzie, którą nie tylko ja dostałam; zresztą poza tym, że nie tylko ja taką otrzymałam, jeden z junior adminów pisał kiedyś na discordzie, że Czarnowron pisał do niego na priv i strofował, że ma się do niego nie odzywać "w takim tonie", cokolwiek to znaczyło).

3. Dawniej nie było potrzeby zaostrzania regulaminu bo nikt nie posuwał się aż tak daleko w opisach, ale najwyraźniej czasy się zmieniły i ten regulamin po prostu zaostrzyć trzeba. Dawniej (...) były używane żeby zakryć wszystkie dokładniejsze detale kociego stosunku, aktualnie (...) są używane tylko na opisanie włożenia kuśki w dziurkę, a naokoło tego są kwieciste opisy rzeczy, które moim zdaniem nie powinny pojawiać się na forum family friendly. Chciałabym, żeby tego typu treści nie były chowane za cw/tw czy spoilerami - chciałabym, żeby ich tutaj po prostu nie było.

4. W związku z powyżej przedstawionym punktem 2 i 3 byłabym za tym, żeby ta starsza część administracji przejrzała wszystkie posty Czarnowrona (nie tylko jego, ale przede wszystkim jego) i zwyczajnie je ocenzurowała. Wiem, że to zajmie czas i wiem, że to dodatkowa robota, ale skoro nikt z administracji nie wyłapał takich treści na czas, to teraz trzeba wypić nawarzone piwo. Tw/cw/spoiler to za mało - pewne fragmenty postów trzeba zwyczajnie wyciąć z postów, usunąć. Na zawsze. I tyle.

5. W świetle wątpliwości przedstawionych w punkcie 2gim chciałabym również, żeby na Gryziela została nałożona jakaś kontrola jeśli chodzi o prowadzenie sesji mg - nie wiem w jaki sposób. Czy ponowny trening na mg, czy może pilnowanie jego aktywności, ale przez to co już się odwalało na fabule (a z tego co się orientuję 90% brutalnych walk i innych sesji z udziałem mg Czarnowrona było prowadzone przez Gryziela), mam obawy również co do jego sposobu prowadzenia sesji mistrzowanych (nie mam do zarzucenia nic kwestii mechanicznej, chodzi mi tylko i wyłącznie o kwestię detalingu opisów oraz kwestię realizmu obrażeń - rana 2giego stopnia jako złamanie żuchwy? hmmm).
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 15 | HP: 80 | W: 60 | EXP:
Stat. Med. - lvl: 6 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Duży, masywny kocur o szerokich barkach i silnych łapach. Ma garbaty nos, skośne, zielone oczy i pędzelki na uszach. Jego umaszczenie jest ciemne, bure tygrysio pręgowane i około połowy jego ciała pokrywa biel, charakterystycznie przecinając mu lewe oko. Ogon jest gruby, średniej długości, zakończony czernią.
Zapewne czekaliście na naszą opinię, więc oto jesteśmy! Chwilkę to trwało ze względu na niepełny skład (niestety - Mętlik jeszcze nie wróciła, ale postaramy się to jakoś ogarnąć mimo jej braku) i na to, że musieliśmy przedyskutować naprawdę wiele elementów (i wiele z nich wciąż jest "w dyskusji"). Ważne, żebyście wiedzieli, że przeczytaliśmy wasze posty. Jest ich bardzo dużo, dlatego ciężko odnieść się do każdej jednej rzeczy z osobna. Nie jesteśmy też pewni, czy jest to tak bardzo konieczne, ze względu na to, że planujemy wprowadzić zmiany na forum w odpowiedzi na dokładnie te, wypisane w tym temacie, zarzuty.

Ogólnie my, jako administracja, zgadzamy się z opinią jaka wypłynęła w tym temacie i z tym, że Czarnowron znacząco przesadził w swojej rozgrywce. I to w wielu różnych sytuacjach i na wielu płaszczyznach. Przepraszamy, że nasza reakcja albo była za mała, albo była zbyt późna. Dało mu to przestrzeń do następnych wykroczeń, a nam utrudniało wyegzekwowanie czegokolwiek, zwłaszcza biorąc pod uwagę nieco mgliste zasady spisane na forum.

Z tego też powodu wkrótce pojawi się post w Informacjach od Administracji właśnie tego dotyczący. Będą w nim zawarte takie tematy, jak:
1. Informacje dotyczące kary dla gracza Czarnowrona i ogólnych konsekwencji względem niego.
2. Wytłumaczenie pewnych terminów i tego w jaki sposób one funkcjonują a w jaki nie funkcjonują na forum, bo zauważyliśmy, że wizja tego jak działają u nas niektóre sprawy u pewnych graczy nie jest zbieżna z wizją tego samego u innych jak i administracji, i wydaje nam się, że pewne rzeczy musimy wyłożyć czarno na białym.
3. Zmiana zasad na forum dotycząca treści brutalnych/seksualnych lub innych wymagających ocenzurowania - uściślenie co, jak i dlaczego powinno być cenzurowane, jakich treści powinno się unikać w ogóle, jakie treści już wchodzą na "przesadę" i nie są akceptowalne na takim forum, jak nasze.
4. Wiele różnych informacji o tematyce powiązanej z zaistniałymi wydarzeniami. Temat jest bardzo obszerny i wchodzi na bardzo wiele mniejszych podtematów które wymagają poruszenia, omówienia i wyraźnego nakreślenia z naszej strony (między innymi takie rzeczy jak to czym jest a czym nie jest interwencja MG, o konsekwencjach fabularnych działań podejmowanych przez nasze postacie, o ryzyku zdrowotnym jakie podejmują nasze postacie, o savoir vivrze gry etc).
5. Nasze ustosunkowanie się do całej sytuacji, oświadczenie z naszej strony. Uważamy, że ważnym jest, byśmy takie wydali.
6. Kilka innych, mniej ważnych informacji.

Mamy nadzieję, że, dzięki temu, dużo łatwiej będzie nam w przyszłości omawiać takie sytuacje i egzekwować cokolwiek w ich wyniku. Dzięki temu również nie będziemy sami między sobą słuchać, że osoby temu przeciwne "nie mogą" wyciągać konsekwencji lub, że dana sytuacja "nie łamie żadnych zasad na forum". Nawet, jeśli coś owych zasad faktycznie nie łamało, nie znaczyło, że było w porządku. Po prostu okazało się, że to nasze zasady, kary za nie i sposób ich egzekwowania, kuleją i wymagają znacznej przebudowy.


Na razie bezpośrednio odniesiemy się do propozycji Mro dotyczącej przejrzenia postów Czarnowrona i ewentualnego ocenzurowania/usunięcia elementów przekraczających granice - zajmiemy się tym. Musicie nam jednak dać trochę czasu bo jest tego bardzo dużo i jedna osoba nie da rady po prostu przysiąść po południu i tego zrobić.
Jeśli chodzi i propozycje numer 5 to omówimy to między sobą.

Informacji od Administracji możecie się spodziewać w przeciągu kilku najbliższych dni. Wiem, że wymaga to odrobiny czekania, ale... uwierzcie nam, tego wszystkiego jest naprawdę dużo. I każda z tych rzeczy wymaga naszego omówienia, spisania i odpowiedniej korekty przed wrzuceniem.
Są takie >> DNI <<
[ są takie dni, takie dni ]
Kiedy wiatr, kiedy deszcz i tęsknię do ciebie
jeszcze ciągle takie dni

[Obrazek: zZLnUUK.png]
takie >> SNY <<
[ są takie sny, takie sny ]
Kiedy ja, kiedy z nią biegniemy do siebie
jeszcze
ciągle takie sny.Statystyki - lvl: 5 | S: 18 | Zr: 12 | Sz: 9 | Zm: 6 | HP: 85 | W: 55 | EXP: 70/400
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Kolejny biały kociak, niezbyt wyróżniający się swoim futrem, czy też posturą. No, tyle tylko, że wydaje się być nieco szarawy, ba, czasami nawet pojawiają się czarne plamy! Z tym, że te plamy migrują to tu, to tam bo wcale nie są łatami innego koloru - to brud. Obłok jakoś nie potrafi zatrybić o co chodzi z tym całym "myciem". Co prawda mama Wirka próbowała mu to tłumaczyć i czasami coś tam go liźnie... Ale on chwilę później pobiegnie na zwiedzanie i to by było na tyle jego czystości. Za to tym co go może wyróżnić zdecydowanie są oczy. Odziedziczył je po tatusiu! Szkoda, że go nie zna, bo by go pewnie polubił i wtedy może mama powiedziałaby mu, że te oczy to ma po nim... A tak to jedyne co może zrobić to patrzeć na świat tymi tak jasno błękitnymi oczami, że czerwone nitki krwi nadają im fioletowego odcieniu.
Biorąc pod uwagę jaka atmosfera zapanowała na discordzie na wieść, że Saga powraca do gry proponuję ją zbanować z miejsca. To forum nie potrzebuje kolejnych długofalowych problemów gdy poprzednie jeszcze nie są rozwiązane.

Nie byle kto, umie się cieszyć byle czym
I byle co, choć byle jak, bylebyś ty, byleby być
Bylebym mógł, odkurzyć mózg choć trochę
I gdy będziesz jak skała zawsze zmieniać się w wodę


Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 8 | Sz: 10 | Zm: 4 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 135/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Koteczka niewielkich rozmiarów o bardzo szczupłej sylwetce. Futro pokrywające jej drobne ciało ciągle tej samej barwy - pręgowane, bure z fragmentami rudości. Od brody poprzez pierś i cały brzuch sierść jest idealnie biała, tak samo jak skarpetki na łapach i końcówka długiego, biczowatego ogona. Mysz ma nienaturalnie duże uszy, tym samym doskonały słuch. Trochę niżej znajdują się dwa przenikliwe, blado-zielone talary, Mysie ślepia, które drążą nowo poznane koty na wskroś. Jeszcze niżej umiejscowiony jest ciemnoróżowy nos, który jest wiecznie w ruchu. Wyraz Mysiej mordki jest zazwyczaj obojętny, nie okazujący żadnych uczuć, jednak nie raz można dostrzec lekki, najczęściej zuchwały uśmieszek.
+1 tak proszę podbijam nie wiem co jeszcze mam dodać
Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 9 | Zm: 5 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 15/150
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Pomyślałby kto, że to jakaś wichrowa przybłęda, która w Klanie Gromu znalazła się całkiem przypadkiem, bo do obrazu stereotypowego Gromiaka jest mu tak daleko, jak tylko możliwe. Sylwetką przywodzi na myśl młodą sarnę; jest szczupły, może nawet nieco kościsty, o długich, patykowatych łapach. Chociaż gdy był młodszy, był dosyć wysoki jak na swój wiek, okazało się, że dosyć szybko przestał rosnąć, ostatecznie zajmując miejsce gdzieś na górnej granicy średniego wzrostu. Natura nie obdarzyła go też szczególnie oryginalnym futerkiem — jest krótkie, przylegające do ciała, czarno-białe. Biel rozlewa się od dołu. Zaczyna na palcach łap i pnie się wyżej, przez szyję aż po pyszczek, zatrzymując gdzieś między oczami. Nauczył się już, że życie jest o wiele bardziej komfortowe, gdy dba się o swój wygląd, toteż jego futerko jest zwykle relatywnie czyste i ułożone. Jeśli czasem paraduje dookoła z listkami czy kwiatami w sierści, jest to raczej jego własny artystyczny zamysł, a nie efekt niedostatecznego mycia. Pyszczek również ma drobny, trójkątny, tak jak uszy, zwykle postawione na sztorc. Nad różowym nosem osadzona jest para dwukolorowych oczu — jedno ma kolor żółty, drugie błękitne. Chodzi energicznym, skocznym krokiem a na jego wargach zwykle widnieje uśmiech.
również się zgadzam, co więcej mogę powiedzieć
BABY, WE'RE THE NEW ROMANTICS
come on,__ come along__ with me
heartbreak is the national anthem
WE______ SING____ IT _____ PROUDLY

we are too xx busy dancing
to get knocked off our feet
the best people in life are free
Statystyki - lvl: 1 | S: 4 | Zr: 6 | Sz: 6 | Zm: 4 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 75/100
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
To już nieistotne
Od odejścia Sagi minęło wiele czasu, więc raczej optowałabym za tym, co zostało ustalone na discordzie. Ludzie się zmieniają, jest spora szansa, że faktycznie się zmieniła. Już nieraz były sytuacje że osoby z np dożywotnim banem na multi te zgody jednak dostawały. Może to też dlatego że mi osobiście Saga nigdy nic nie zrobiła, ale banowanie wstecz nie wydaje mi się sprawiedliwe w tej sytuacji. Tym bardziej, że zostało już powiedziane, że wystarczy jeden błąd, a bana otrzyma. Na discordzie jej nie ma, sb jest praktycznie martwe, więc kto nie chce, to tak naprawdę nie musi mieć z nią nic do czynienia
when this world is no more
the m o o n is all we'll see
I'll ask you to fly away with me
until the stars all fall down
they empty from the sky
but I don't m i n d
if you're with me
then everything's alright
Statystyki - lvl: 4 | S: 9 | Zr: 12 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 60/300
Stat. Med. - lvl: 0 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
.
Nie wydaje mi się, żeby zbanowanie jej teraz było "zbanowaniem wstecznym". Moim zdaniem zbanowanie jej teraz byłoby po prostu odpowiedzią na ogrom graczy zgłaszających swój dyskomfort i rozważających odejście z forum w związku z jej powrotem.
Ja jestem za tym żeby zrobiono forumową ankietę. Bo po pierwsze ani jej się nie będzie dobrze grało jeśli będzie czuła od większości że jest tutaj niemile widziana, ani graczom którzy mają jakieś flashbacki z Wietnamu nie będzie się dobrze grało w jej obecności.
Statystyki - lvl: 5 | S: 9 | Zr: 14 | Sz: 12 | Zm: 15 | HP: 80 | W: 60 | EXP:
Stat. Med. - lvl: 6 | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
Kto to w ogóle Saga?
[Obrazek: 2LAzKX3.png]
IF I WAS DYING ON MY KNEES
You would be the one to rescue me
And if you were drowned at sea
I'd give you my lungs so you could breathe

Statystyki - lvl: | S: | Zr: | Sz: | Zm: | HP: | W: | EXP:
Stat. Med. - lvl: | MED.EXP:
Odpowiedz
Wygląd
A potem ta kotka stała się Wydmą. Na dzień ceremonii pięknie wyczyściła futerko i starała się, aby tak pozostało. Tylko te parę dni było do przystosowania się do rangi i tego, o z nią związane. Futro Wydmowego Wiatru więc jest teraz czystsze, niż gdy była terminatorką. Zdobyła też trochę mięśni. Nadal wysoka i długa, ruda tygrysio pręgowana z białymi znaczeniami i zielonymi oczami. Teraz już dużo w jej wyglądzie zmieniać się nie będzie, chyba, że dostanie jakieś bitewne blizny. Ale innych zmian chyba nie będzie.
Oki bo na kanale Rzeki pojawił się ciekawy temat i uznałam, że się zajmę scaleniem tego co tam było pisane + moimi własnymi propozycjami.

Dotyczy on genetyki. Starsi gracze pewnie pamiętają temat napisany z konta Świetlistookiego przez Fiołkowy Świt (Szad) dotyczący genetyki kotów w prawdziwym życiu. Większość tych zasad została wrzucona na forum bez zmian, część została zmieniona, aby, cytuję, nie było samych burych i czarnych kotów. I moim zdaniem to dobra dezycja. Na przestrzeni lat jednak to wszystko się zmieniało i jak bardzo uwielbiam dodanie nowych mutacji oraz możliwości heterochromii z dowolnymi kolorami, nie tylko niebieski-jakiś, to pojawiło się parę rzeczy... które podobają się trochę mniej.

1. TLDR; edycja aktualnego tematu związanego z genetyką i umaszczeniami kotów (https://artemida.webd.pl/thread-8305.html).

2. Zmiana tabelki. Chyba każdy się zgodzi, że jest bardzo nieintuicyjna i nieczytelna. Proponuję stworzyć nowe grafiki (mogę się tym zająć) bądź poprosić szada, czy możemy użyć starych tabelek. Osobiście propozycja 1 jest sensowniejsza, jako, że niektórych kwestii z tabelek szada nie ma na forum (np. podwójnych rozjaśnień).

3. Dopisanie w nowym temacie o aktualnie używanej rubryce "Budowa ciała" pojawiającej się w tematach miotów NPC. Nie ma nawet słowa o tym, na czym to polega (stąd ukazała się konfuzja w miocie Brudnej Stopy).

4. Zmiana sposobu występowania rozjaśnień w miotach. Moja propozycja:
nierozjaśniony x nierozjaśniony
-> brak rozjaśnień, chyba że któryś z rodziców rodziców był rozjaśniony (ale opcja głównie używana wyłącznie do dodania wariacji w przypadku mało interesujących umaszczeń)

nierozjaśniony x rozjaśniony
-> nierozjaśnione oraz rozjaśnione

rozjaśniony x rozjaśniony
-> tylko rozjaśnione (ew. z wyłączeniem rudego i czarnego)


5. Dodanie, że kolor cieniowany to coś innego niż szynszylowy, bo aktualnie nie ma nawet wspominki o tym drugim. Uważam, że można scalić na forum te dwa kolory w jeden, ale zaprezentować różnice między nimi i zezwalać na to, by kocię z szynszylowej kotki było cieniowane i na odwrót. Stosowane w podobnym stylu jak aktualnie traktowany jest colourpointing, w miejscu syjamskiego kota dając dymnego, minka — cieniowanego, burmskiego — szynszylowego.

6. Rudość i biel — przenoszenie kolorów "pod spodem".
Na forum aktualnie panuje zasada, że biały kot w genotypie zawiera informację o tym, jaki kolor futra przenosi. O czym trochę osób mogłoby nie wiedzieć — w ten sam sposób działa rudość. Proponuję zastosowanie tej zasady również i na forum, nie tylko dla większej poprawności genetycznej, ale również większego wyboru kolorystycznego w przyszłych miotach :)

Jeśli jakikolwiek temat był zbyt krótko opisany, mogę konkretniej opisać!
[Obrazek: k2n2s6P.png]
what a glorious feeling!
i'm happy again!
° i'm laughing of clouds °
= so
dark up above =
the s u n is in my heart
and I am ready for love!
Statystyki - lvl: 5 | S: 11 | Zr: 12 | Sz: 14 | Zm: 9 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 85/400
Stat. Med. - lvl: 1 | MED.EXP: 80/100exp
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości